Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2005., 01:59   #41
Quote:
NoWa kaže:
a kad je BBC slučajno objavio vec pripremljenu vijest da je Papa umro, zajedno sa svim prilozima. Ne jucer, vec jos prije...
Ista stvar se desila i svedskoj televiziji na njihovom sajtu.

svi unaprijed pripremaju, to je normalno. Vidis da je HTV odmah puknuo emisiju o Papi nakon one sinocnje lazne vijesti o smrti..a u emisiji se o Papi govorilo u proslom vremenu...

Naravno.Ja sam još u četvrtak navečer nakon spike s Tomaševićem imala snimljene tri verzije vijesti, nekrolog, jingle za brejking njuz.

Sve se unaprijed priprema, oduvijek.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 11:09   #42
iako se sve priprema kad god je to moguće ipak se događaju previdi...jer se naprosto ne mogu predvidjeti sve ljudske geste.

ja sam se sinoć ( ponovo) zgorozila..nisam vjerovala da se to događa baš na trgu sv. Petra....naime ljudi su na vijest zapljeskali!
već sam mislila da sam krivo čula, jer više nitko od tv nije ponovio taj snimak....ipak netko je na tv to rekao...hm....


to me podsjetilo na pljeskanje časnih sestara na papine riječi u katedrali u Zagrebu... ljudi su inaprosto izgubili kompas...
kad se to (pljeskanje) jednom "dopustilo" bez obzira na povod, počelo se očito širiti kao pošast...


sad će opet mediji biti krivi?
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 12:45   #43
Quote:
Dunj@ kaže:
iako se sve priprema kad god je to moguće ipak se događaju previdi...jer se naprosto ne mogu predvidjeti sve ljudske geste.

ja sam se sinoć ( ponovo) zgorozila..nisam vjerovala da se to događa baš na trgu sv. Petra....naime ljudi su na vijest zapljeskali!
već sam mislila da sam krivo čula, jer više nitko od tv nije ponovio taj snimak....ipak netko je na tv to rekao...hm....


to me podsjetilo na pljeskanje časnih sestara na papine riječi u katedrali u Zagrebu... ljudi su inaprosto izgubili kompas...
kad se to (pljeskanje) jednom "dopustilo" bez obzira na povod, počelo se očito širiti kao pošast...


sad će opet mediji biti krivi?
u italiji je, prema rijecima novinara, obicaj pljeskom iskazati ljubav i postovanje...

eto...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 14:00   #44
ma pljesak jest znak postovanja, zasto je to grozno, dunj@?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 14:07   #45
zašto onda ne plješćemo kad nam jave smrt bližnjih....
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 14:36   #46
Quote:
Dunj@ kaže:
zašto onda ne plješćemo kad nam jave smrt bližnjih....
Quote:
atlantis kaže:
u italiji je, prema rijecima novinara, obicaj pljeskom iskazati ljubav i postovanje...

eto...
...čitaj...u ITALIJI je OBIČAJ pljeskom iskazati ljubav i poštovanje. Koliko sam ja čitao svi relevantni mediji su ti prenijeli tu informaciju.
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 14:40   #47
Quote:
mirrorball kaže:
...čitaj...u ITALIJI je OBIČAJ pljeskom iskazati ljubav i poštovanje. Koliko sam ja čitao svi relevantni mediji su ti prenijeli tu informaciju.
hm...kome glasniku smrti?


koji su to relevantni mediji i koju su točno informaciju prenijeli?
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 14:48   #48
Quote:
Dunj@ kaže:
hm...kome glasniku smrti?


koji su to relevantni mediji i koju su točno informaciju prenijeli?
..znam da sam pročitao na CNN - ovim i BBC- evim stranicama (napisano je bilo otprilike ovako: "...na vijest o smrti Pape, Trgom Sv. Petra prolomio se pljesak kojim se u Italiji iskazuju čast i poštovanje.....")
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 14:52   #49
a kaj da radimo mi koji ne znamo engleski?
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.

Zadnje uređivanje Dunj@ : 03.04.2005. at 17:46.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 14:55   #50


...čitaš siteove na jezicima koje razumiješ...


...ili pitaš na Forumu...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 16:04   #51
Quote:
Dunj@ kaže:
zašto onda ne plješćemo kad nam jave smrt bližnjih....
pravi vjernik bi trebao
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 16:08   #52
Quote:
Dunj@ kaže:
zašto onda ne plješćemo kad nam jave smrt bližnjih....
Kod Srba se nacugaju ko majke, evo ovoj mojoj nedavno umro stric, od tumora, i odem ja na sahranu i napili me ko budalu, jos imaju obicaj na groblju jesti, na nekoj klupici uz grob, ali nije toga bilo, ili se ja dobro ne sjecam desavanja, bio sam malo ometen

Poslije sahrane se ide u kafanu, pije se za dusu pokojnika, ako odbijes uvrijede se. Bizarno.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 16:30   #53
...pa poslije pokopa se obično okupi cela rodbina i svi se opiju i nažderu ko stoka...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 17:51   #54
Quote:
mirrorball kaže:


...čitaš siteove na jezicima koje razumiješ...


...ili pitaš na Forumu...

ma rekli su to i na našoj tv, ali ovako u jednoj rečenici bez detaljnijeg objašnjenja, jer svagdje je pljeskanje nečemu ili nekomu znak poštovanja i/ili odobravanja.... a ovo mi je glupooo...i dalje mislim da su ljudi izgubili osjećaj za pijetet....


inače i uoći Uskrsa crkve i zvona utihnu valjda u znak žalosti...ili sam ja totalno zaostala....
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 17:56   #55
Quote:
Vanjushka kaže:
Kod Srba se nacugaju ko majke, evo ovoj mojoj nedavno umro stric, od tumora, i odem ja na sahranu i napili me ko budalu, jos imaju obicaj na groblju jesti, na nekoj klupici uz grob, ali nije toga bilo, ili se ja dobro ne sjecam desavanja, bio sam malo ometen

Poslije sahrane se ide u kafanu, pije se za dusu pokojnika, ako odbijes uvrijede se. Bizarno.
i u nas postoje karmine, malo drugačije...ali smisao je očito isti...
tko da zna od kuda i zašto se vuče takav običaj?
uostalom u filmu Breza to je jako dobro prikazano...čak su i zapjevali nad odrom u kući onu: jedna pura, dva pandura svakom dojde smrtna vura...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 18:44   #56
Ajmo ovako da rascistimo jednu stvar "NOVINAR NIJE LEŠINAR".

Ne znam tko je od vas spomenuo "kucanje na vrata",pa jebemu mater on dobije naređenje od urednika "Hocu izjavu od toga i toga",a urednik ( ne uvijek) dobije naređenje od vlasnika. Naravno da ce ovaj ici kucat na vrat nego šta ce,bože moj iznad njega je urednik,a iznad urednika je gazda. Jedna ta izjava ce novinu prodat u ne znam koliko primjeraka i donjet ce lovu vlasniku,a on ce moci nahraniti nekoliko obitelji.Ljudi su lešinari a ne novinari,zamisli samo koliko bi se primjeraka uzmimo npr: Glorije prodalo da je novinar napravio razgovor s Severinom odmah isti tjedan. Planula bi u roku 2 dana i onda mi neko kaze da je novinar "LEŠINAR". Ljudi jedva cekaj da se nekom nesto dogodi da mi se mogli naslađivat,osobno mi se to gadi al jebiga to je stvarnost.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 21:38   #57
Koju ćete knjigu o Papi kupiti?
Iz Večernjeg ili Jutarnjeg?

Čudi me da ne prodaju Mein Kampf povodom filma o Hitleru.

Fuj.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 00:36   #58
Quote:
Shadowfax kaže:
Ajmo ovako da rascistimo jednu stvar "NOVINAR NIJE LEŠINAR".

Ne znam tko je od vas spomenuo "kucanje na vrata",pa jebemu mater on dobije naređenje od urednika "Hocu izjavu od toga i toga",a urednik ( ne uvijek) dobije naređenje od vlasnika. Naravno da ce ovaj ici kucat na vrat nego šta ce,bože moj iznad njega je urednik,a iznad urednika je gazda. Jedna ta izjava ce novinu prodat u ne znam koliko primjeraka i donjet ce lovu vlasniku,a on ce moci nahraniti nekoliko obitelji.Ljudi su lešinari a ne novinari,zamisli samo koliko bi se primjeraka uzmimo npr: Glorije prodalo da je novinar napravio razgovor s Severinom odmah isti tjedan. Planula bi u roku 2 dana i onda mi neko kaze da je novinar "LEŠINAR". Ljudi jedva cekaj da se nekom nesto dogodi da mi se mogli naslađivat,osobno mi se to gadi al jebiga to je stvarnost.

Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 01:39   #59
Shadowfax kaže:
Ajmo ovako da rascistimo jednu stvar "NOVINAR NIJE LEŠINAR".

Ne znam tko je od vas spomenuo "kucanje na vrata",pa jebemu mater on dobije naređenje od urednika "Hocu izjavu od toga i toga",a urednik ( ne uvijek) dobije naređenje od vlasnika. Naravno da ce ovaj ici kucat na vrat nego šta ce,bože moj iznad njega je urednik,a iznad urednika je gazda. Jedna ta izjava ce novinu prodat u ne znam koliko primjeraka i donjet ce lovu vlasniku,a on ce moci nahraniti nekoliko obitelji.Ljudi su lešinari a ne novinari,zamisli samo koliko bi se primjeraka uzmimo npr: Glorije prodalo da je novinar napravio razgovor s Severinom odmah isti tjedan. Planula bi u roku 2 dana i onda mi neko kaze da je novinar "LEŠINAR". Ljudi jedva cekaj da se nekom nesto dogodi da mi se mogli naslađivat,osobno mi se to gadi al jebiga to je stvarnost.
------------------------------------------------------------------

To njie lešinarstvo, ha.

Zašto urednik šaje lešinara baš u tom trenutku. Je li ga bilo prije snimke briga za Severinu i njene pjesme? Da li će novinar severinu ispitivati o njenoj karijeri? Naravno tu se iskljućuju dupelisci poput Lokasa. Da li će Severina htjeti odgovarati na pitanja koja bi joj lešinar postavio? Naravno da neće. koja je onda svrha lešinara? Da snimi nekoliko snimki nenašminkane seve, stavi na naslovnicu i napiše nekoliko rečenica po svojoj volji . To ljudi žele vidjeti, ne znam baš. To da bi se Glorija prodala nema veze sa temom, jer je za pretpostaviti da bi tu Severina pristala na intervju kao jedinoj novini i normalno da bi to ljudi kupovali jer ne mogu nigdje drugdje doći do informacije. Nije taj novinar lešinar kojeg se zove na intervju.
Ljudi jedva čekaju da se nekom nešto dogodi??? Ili možda novinari da nađu opravdanje za lešinarenje? Pa ljudi su prirodno znatiželjni i zanima ih sve i svašta ali to ne daje za pravo lešinarima da krše sve moguće stručne i etičke zakone.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 03:09   #60
Quote:
Shadowfax kaže:
Ajmo ovako da rascistimo jednu stvar "NOVINAR NIJE LEŠINAR".

Ne znam tko je od vas spomenuo "kucanje na vrata",pa jebemu mater on dobije naređenje od urednika "Hocu izjavu od toga i toga",a urednik ( ne uvijek) dobije naređenje od vlasnika.
moram se sloziti s fortalezom, po toj logici sto god urednik odredi ti ces odraditi, pa makar se to kosilo i s novinarskom etikom, kodeksom casti, tvojim principima, a sve da bi vlasnik zaradio....osim toga, postoji i nekakav zakon o medijima, u kojem cl. 28. tocka 1. kaze:

(1) Novinar ima pravo odbiti pripremiti, napisati ili sudjelovati u oblikovanju priloga čiji se sadržaj protivi pravilima novinarske struke i etike, o čemu se pisano očituje glavnom uredniku.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.