Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 05.01.2004., 17:48   #1
Dječji ispadi bijesa

Moja petogodišnja kći ima prijatelja iz vrtića s kojim se često igra (susjedi smo). Neki dan je bila kod njega, pa sam kasnije otišla po nju i tada se dogodila stvar koja me zaprepastila. Mali se zaletio i svom snagom ju gurnuo i počeo joj vikati "luđakinjo prokleta krvava" (još svašta, cijela bujica riječi, samo sam ovo zapamtila jer sam bila u šoku). Samo da napomenem, ničim nije bio izazvan od strane moje kćeri. Sve ovo se odvijalo preda mnom, pred njegovim djedom i bakom koji su ga zatim odveli u sobu. Bakino objašnjenje je bilo da je mali ljubomoran jer je ona moju kći malo pomazila po glavi i nešto je pohvalila (to je bilo prije nego što sam ja došla). Sličnih ispada je mali imao i ranije, i nakon svakog je moja kći opet išla po njega da dođe na igru. Mislila sam:"Djeca su, proći će". No, što više razmišljam, mislim da se moram oštrije postaviti, tj. upetljati se. Zašto bi moje dijete netko maltretirao? Druga stvar bi bila da je ona njega nešto zadirkivala ili sl., ali, po bakinim riječima, mali je ljubomoran. Ne čini li se i vama da je to nešto patološki? Inače, mali je uglavnom s bakom i djedom, tatu ne viđa, a mama dođe po njega samo navečer i vodi ga na spavanje sebi. Razumijem ja maloga, nije on kriv, to je stjecaj okolnosti (razmažen od strane bake i djeda, odbačen od oca i djelomično majke), no, zašto da moje dijete trpi njegove ispade bijesa?
Sada smo se dogovorile da malome kaže drugi put kada dođe da se neće igrati s nekim tko se tako ponaša prema njoj. Ali, sumnjam da će to reći jer se voli s njim igrati, ali samo kod nas, kod njega ne voli ići (kod nas nema takvih ispada, mene koliko-toliko još i sluša, što se ne može reći za njegove baku, djeda i mamu).
Što mislite, što učiniti u ovakvoj situaciji? Zabraniti igru s malim? Dopustiti? Dopustiti, ali samo pod mojim nadzorom? Nešto drugo?
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.