Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2014., 21:09   #1881
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
A u pm. Ovo je horor topic.
da jbt.
neke price su strasne.

bio sam nedavno kod zubarke i rekla mi je da mi donji ljevi umnjak raste lagano ukoso i da cu ga mozda morati vadit. da ce se kasnije bolje vidit.
bas nisam odusevljen time.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*

Zadnje uređivanje Juji : 22.07.2014. at 01:52. Reason: prostota u quoteu
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 00:22   #1882
ljudi stvaraju previše strke oko vađenja umnjaka. nije to toliko strašno. hvala bogu ne znam kako je to, ali sigurno je bolje nego da vam naživo moraju lomiti kosti.

ja sam vadio jedan i nije bilo nikakvih problema. niti za vrijeme operacije niti tijekom oporavka. sve je individualno. ako vam zub raste normalno kao i ostali, i samo ga trebate izvaditi bez ikakvih piljenja, bušenja i što ti ja znam čega, tu onda nema nikakvih problema.

e ali ako vam zub raste potpuno nepravilno ili je djelomično usartao u kost, jbg. tu će sigurno biti bolova i neugode. ali čovjek se na sve navikne i sve preživi. samo malo stisnite zube i sve će biti ok.

pročitajte iskustva i savjete na forumu i drugdje po internetu, ali uvijek je najbolje poslušati svog stomatologa. on će najbolje znati što vam je i kako dalje.

sretno
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 00:51   #1883
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Pij tablete protiv bolova. Možda neofen probaj i idi kod zubarice obavezno.

Samo da se javim.

Bio sam u subotu ujutro kod zubarice (imao sreće, 1 subotu mjesečno radi), te me poslala na hitnu. Tamo su mi dali infuziju (Klimicin), te dnevno dolazim 2x obaviti tu infuziju. Odmah u subotu sam mogao normalno gutati, a danas (nakon 4 infuzije) mi je dosta bolje, kada gutam me mrvicu boli, ništa neugodno. Kako sam bio natekao u subotu, nakon infuzija sve mi se maknulo, tako da me sada mrvicu boli zub (ona bol kao da zub reže/sjecka svoj put vani). Nakon što završim sve infuzije, onda ću morati piti još neko vrijeme Klimicin.

Sutra ujutro idem u bolnicu, a biti će kirurg jer obavlja vizitu, pa ću ga pitati da li postoji mogućnost ako mi je dosta ok da me se makne s infuzije, jer mi je zabijeno u šaku, pa mi dosta smeta u životu, a ne volim ljenčariti
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 18:29   #1884
Pozdrav svima! bila sam danas kod svog stomatologa radi popravka jednog zuba. pogledao je i ostale i jedan mu je umnjak malo sumnjiv. na kraju je odlučio da me neće ipak odmah slati na vađenje, nego će ga otvoriti i vidjeti da li se isplati popravljati. e sad tu dolazi moje pitanje. spomenuo je injekciju (inače nikad nisam ni jedan zub popravljala pod lokalnom anestezijom), al nije u tom problem. pretpostavljam da pitaju da li osoba uzima šta od lijekova (radi kontraindikacija il što li već). mene zanima može li biti kakvih problema ako uzimam helex i fevarin (antidepresiv)? iskreno, neugodno mi je doktoru reći da pijem te lijekove. hvala i ispričavam se ak sam fulala temu!
Ava Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 23:12   #1885
Bok! Trebam savjet, prošli ponedjeljak bila sam na alveotomiji kog oralnog kirurga. Nije mi vađen umnjak, već 7-ca i to zbog tog što mi je umnjak rastući vodoravno u čeljusti izgurao 7-cu dolje na čeljust tako da mi zub nije ni bio više u ravnini već sa strane. Uglavnom, jučer ili možda čak i prekjučer počela me boljeti 6-ca. I to onak, slaba pulsirajuća bol, ali neprestana, uz pain killere (ibuprofen farmal) bol se smanji malo, al ne nestane u potpunosti. Doktorica što mi je vadila konce (moja je na G.O.) rekla mi je da mi je 6-ca ostala "gola" s jedne strane, jer mi je tu vađena 7-ca koja je bila bočno izgurana uz taj zub, pa kao sad nema sluznice/desni il kak se to već zove. Je li moguće da me sad od tog boli ta 6-ca? Jer do sad me taj zub nije uopće bolio. Jadna sam, mislila sam da ću se zahvatom konačno riješiti boli, ali eto me, opet na početku.
__________________
***kabhi alvida naa kehna***
nataodzanata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 13:20   #1886
Evo i mene s problemom umnjaka.... raste mi jedan i boli za poludit. Sreća pa boli samo dok jedem. Dio je vani ( ali nije još u ravnini s ostalim zubima) a dio je još kao pod mesom koje leprša, pomiče se. Bila sam jučer kod zubarke i rekla da mi je lagano to meso oko umnjaka upaljeno zbog hrane i bakterija koje se tu nakupljaju i rekla mi je da četkam to mjesto s tvrdom četkicom i ispirem Parodontax vodicom. Stavljam ja i češnjak i rakiju na to
U slučaju da mi bude gore ( da nemogu otvorit usta i sl.) moram doći po antibiotike ali nije spominjala nikakvo vađenje dotičnog. Eh sad, da čekam i živim s boli i nadam se da ću se jednog jutra probudit barem s manjom dozom boli ili da odem po uputnicu za oralnog kirurga? Poludit ću
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 01:43   #1887
Samo bih javio da sam nedavno izvadio i drugi umnjak i opravio se od toga. Izvađeni su mi konci. Stvarno ovaj put je prošlo i dosta lakše nego zadnji. Ako kome treba preporuka za privatniku kliniku u Rijeci nek mi pošalje poruku. Ne znam smijem li javno napisat kod koga sam bio.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:50   #1888
Ja imam gornji umnjak koji je u cijelosti vani. NIkad nisam imao problema s njim u vidu bolova, pritiska... Međutim pun je karijesa i čak je puknuo i dio se odlomio.
Moja zubarica mi je rekla da će ga ona izvadit, da nema potreba kod kirurg, pa me sad zanima da li je tko vadio umanjak ( koji je cijeli vani) kod svog stomatologa?
Nick_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 23:07   #1889
Prije par godina izvadila sam gornji desni umnjak i zadnjih tjedan dana me to mjesto boli kao da mi ponovo raste umnjak. Dali je moguće da imam dupli umnjak pa sad taj drugi raste jer neznam šta drugo može biti
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 00:10   #1890
Quote:
Nick_ kaže: Pogledaj post
Ja imam gornji umnjak koji je u cijelosti vani. NIkad nisam imao problema s njim u vidu bolova, pritiska... Međutim pun je karijesa i čak je puknuo i dio se odlomio.
Moja zubarica mi je rekla da će ga ona izvadit, da nema potreba kod kirurg, pa me sad zanima da li je tko vadio umanjak ( koji je cijeli vani) kod svog stomatologa?
najvjerovatnije ce ti razbijati zub na vise djelova
posto trul nece ici klijestima van

no ako je zubar ok a ne mesar onda ce ti lijepo izvaditi sve komadice van
ocitstiti ranu i provjeriti da nema ostataka
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 23:57   #1891
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
Prije par godina izvadila sam gornji desni umnjak i zadnjih tjedan dana me to mjesto boli kao da mi ponovo raste umnjak. Dali je moguće da imam dupli umnjak pa sad taj drugi raste jer neznam šta drugo može biti
pa odi slikat da vidiš točno šta se dešava tamo
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 13:56   #1892
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
Evo i mene s problemom umnjaka.... raste mi jedan i boli za poludit. Sreća pa boli samo dok jedem. Dio je vani ( ali nije još u ravnini s ostalim zubima) a dio je još kao pod mesom koje leprša, pomiče se. Bila sam jučer kod zubarke i rekla da mi je lagano to meso oko umnjaka upaljeno zbog hrane i bakterija koje se tu nakupljaju i rekla mi je da četkam to mjesto s tvrdom četkicom i ispirem Parodontax vodicom. Stavljam ja i češnjak i rakiju na to
U slučaju da mi bude gore ( da nemogu otvorit usta i sl.) moram doći po antibiotike ali nije spominjala nikakvo vađenje dotičnog. Eh sad, da čekam i živim s boli i nadam se da ću se jednog jutra probudit barem s manjom dozom boli ili da odem po uputnicu za oralnog kirurga? Poludit ću
Meni je rezo to meso koje je pokrivalo umnjak, bolilo me tjedan dva prije užasno, poslje toga jedno popodne i ko da ga nikad nije bilo. Sad mi stoji taj umnjak ko svaki zub.
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 22:47   #1893
Imaju li socijalni zubari praksu davati uputnice za vađenje umnjaka ako oni ne stvaraju nikakve probleme? Moji su skoro izrasli, doduše malo ukoso, ali ne udaraju u zube do niti me bole/smetaju
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 23:09   #1894
Quote:
Komedija kaže: Pogledaj post
Imaju li socijalni zubari praksu davati uputnice za vađenje umnjaka ako oni ne stvaraju nikakve probleme? Moji su skoro izrasli, doduše malo ukoso, ali ne udaraju u zube do niti me bole/smetaju
Ako ne stvaraju probleme, ne diraju se, a sad ima liječnika koji čim ih vide šalju (nepotrebno) na kirurgiju
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 01:11   #1895
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
Evo i mene s problemom umnjaka.... raste mi jedan i boli za poludit. Sreća pa boli samo dok jedem. Dio je vani ( ali nije još u ravnini s ostalim zubima) a dio je još kao pod mesom koje leprša, pomiče se. Bila sam jučer kod zubarke i rekla da mi je lagano to meso oko umnjaka upaljeno zbog hrane i bakterija koje se tu nakupljaju i rekla mi je da četkam to mjesto s tvrdom četkicom i ispirem Parodontax vodicom. Stavljam ja i češnjak i rakiju na to
U slučaju da mi bude gore ( da nemogu otvorit usta i sl.) moram doći po antibiotike ali nije spominjala nikakvo vađenje dotičnog. Eh sad, da čekam i živim s boli i nadam se da ću se jednog jutra probudit barem s manjom dozom boli ili da odem po uputnicu za oralnog kirurga? Poludit ću
Ja bi izostavio boldano, ta domaća medicina je češće usporivač nego katalizator oporavka .
Enivej, mislim da ti je ovo kaj te boli 6-ica normalno jer ja sam vadio 8-icu, i mene isto bole 7-ica i 6-ica dok je meso oko rupe gdje je bio umnjak malo upaljeno, ali uz ibuprofen se gura. (Doduse, stuko sam kutiju u tjedan dana.)
U ponedjeljak još jedna osmica ide van jer je ispod cista i jako jako je blizu korjena, skužili su ju tek na ortopanu prije vađenja ove sad izvađene osmice.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 17:36   #1896
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ako ne stvaraju probleme, ne diraju se, a sad ima liječnika koji čim ih vide šalju (nepotrebno) na kirurgiju
Ali ako su izrasli tako da ih je vrlo teško čistiti, pokvarit će se i napraviti problem prije ili kasnije
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 18:24   #1897
Mene je nedavno stomatolog poslao kirurgu zbog umnjaka s kojim nemam nikakvih problema, ali bih mogla imati kasnije. Kirurg je umro od smijeha i poslao me doma :-)
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:33   #1898
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Mene je nedavno stomatolog poslao kirurgu zbog umnjaka s kojim nemam nikakvih problema, ali bih mogla imati kasnije. Kirurg je umro od smijeha i poslao me doma :-)
tako je i meni bilo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:06   #1899
Mene su poslali slikat umnjak koji je imao džep, da bi na kraju ispalo da su oba za izvaditi, jedan hitno hitnije a drugo tjedan dana poslje :klap:
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 23:51   #1900
Da podijelim s vama i svoja iskustva. Vadila sam 2 donja umnjaka. Niti jedan nije izašao van, ali su krenuli i bolovi su bili nepodnošljivi. Nisu imali ni mjesta gdje izaći, tako da kad se upala smirila izvadila sam ih.
Prvi, donji lijevi sam izvadila prije 2 godine. U poliklinici iMED u Selskoj koja je još onda imala ugovor sa HZZO-om. Super je prošlo! Nisam ništa osjetila, kasnije sam malo natekla ali je brzo prošlo i za par dana sam već jela (malo teže, ali jesam). Uglavnom, tko može toooplo preporučam!
Drugi, donji desni je izvađen prije 3 dana. Kako navedena poliklinika nažalost nema više ugovor sa HZZO-om ovaj je izvađen na Stomatološkom u Zagrebu. Da kažem, ljudi su stvarno ljubazni i simpatični. Čak kad sam rekla da sam se zadnji put onesvijestila, tokom cijelog zahvata su me ispitivali jesam dobro. Ali, usporedbe radi - prvi je bio puno lakši i za izvadit i za oporavljanje. Vađenje je trajalo pola sata jer nisu uspjeli ga izvadit u komadu nego su ga rezuckali i to je traaajaaalo.. Ali preživjela sam! Je da izledam ko da imam tenisku lopticu ispod obraza i bljuje mi se kaj čujem Č od čokolina No dobro, preživjet ću i nažderat ću se ko sviiinja kad izvadim konce i počnem normalno jest!
AnaaP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.