Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2005., 13:04   #1
najbolje vjezbe za listove

Imam poprilicno tanke listove, i htjela bi ih malo bolje definirati. Znate li neke vjezbe kojima bih to mogla postici? Inace sam poprilicno mrsava, a ako se idem udebljati, salo mi se nakupi na podrucju struka. Unaprijed hvala na pomoci
 
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 13:37   #2
Najjednostavnija vjezba za listove je da stanes s vrhovima prstiju na rub stepenice te se dizes/spustas do maksimuma.
Za pocetak, (po)dizi svoju tezinu, a kad mal(k)o ojacas (vidis da ti je lagano) uzmes neki teret i jopet deres dok ti ne bu (pre)lagano.
Vjezbu izvodis tako da se dizes/spustas na jednoj odnosno drugoj nozi.
Za broj ponavljanja neka ti bude orijentir tvoja bol >> kad te pocne fest boliti, napravi JOS jedno do dva ponavljana.
Radi tri do cetiri serije.

Nakon svake serije se istegni, na nacin:
okrenes se prema zidu i postavis u polozaj da guras zid (znaci, jedna noga naprijed (blago savinuta u koljenu), druga iza (ona s kojom si upravo vjezbala i to - ispruzena) i - GURAS!
Ako pravilno radis istezanje, osjecati ces "ugodnu" bol u listu.
(Kad guras, ostani u tom (istegnutom) polozaju 10-ak sekundi, pa promjeni polozaj za drugu nogu).

Inace, za listove dobro dodje i voznja bicikla.
__________________
Zec, gadis mi se!
m'kva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 09:36   #3
Ak imaš tanke listove, valjda ih ne ideš definirati, jer bi to značilo da ih još stanjuješ ak ti je do povećanja mišića na listovima, odi na sjedeću spravu za listove na teretani( čisto primjer), uzmi težinu s kojom možeš napraviti cca 50 ponavljanja u 5 minuta, i poanta je da ju kroz x tjedana radiš tolko dok ne uspiješ doći na 75 ponavljanja u tih istih 5 minuta...nakon toga povećaš težinu s kojom radiš i sve ispočetka...tokom tih 5 minuta tvoja je slobodna volja da li ćeš imati jednu ili 100 pauzi, i kolika će bidi duljina pojedina pauze, važno je samo da ne probiješ okvir od 5 minuta...problem je jedino kaj ti se nakon maximalno 2 mjeseca list navikne na takav način torture pa onda prestaje i rast...al i u 2 mjeseca s ovim morala bi dobiti rezultate...
willy-the-coyote is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 11:01   #4
Quote:
willy-the-coyote kaže:
Ak imaš tanke listove, valjda ih ne ideš definirati, jer bi to značilo da ih još stanjuješ
Je li? A kako ih stanjuješ? Ako znaš neku vježbu koja bi se mogla kod kuće raditi, ne ide mi se baš u teretanu zbog toga...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 11:17   #5
Iskreno...nemam blage kaj bi bilo za stanjivanje, svi obično hoće nabiti mišić gore...znam da se stanje pri mršavljenju, ali nažalost, nemreš mršaviti sam na listovima neg cijela...ak ti kaj pomaže, znam da naši plastičari u zadnje vrijeme rade neko ciljano stanjivanje tkiva po potkoljenici, pa list navodno djeluje tanje, ali za to bi se trebala raspitati kod njih...
__________________
Si quid dubitare debes, de tuo modo ingenioque dubita
willy-the-coyote is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 01:30   #6
Ah, šteta
Gledala sam jednom davno neku emisiju snimanu u teretani i sjećam se onako blijedo da su intervjuirali neku curu koja je rekla da je tamo da stanji listove.
Za mršavljenje - no way, ionako sam na granici s pothanjenošću po BMI indexu. Ne zbog ekstremne mršavosti, nego zbog neravnomjerne građe.
Za plastičnu operaciju - thanx but no thanx To bi bolje došlo sisama , ali takve stvari mi ne padaju na pamet.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 14:07   #7
trči ili hodaj uzbrdo, rezultati vidljivo vrlo, vrlo brzo
very special is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 14:22   #8
Quote:
very special kaže:
trči ili hodaj uzbrdo, rezultati vidljivo vrlo, vrlo brzo
Ti to starterici topica savjetuješ, nadam se?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 02:33   #9
ja imam jakojako misicave listove
ajd bar imam mrsave duze noge pa sos i mogu nosit
al uzasno smejsno izgledam u suknji do koljena
i ja ih zelim stanjit
stoga, dajte neke ideje meni i Potali na sunce
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 02:45   #10
Sprintevi na 100 m
Vježbanje odraza
mr fixit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 23:49   #11
Dajte ljudi, molim vas skoncentrirajte se
Kad dajete savjet napišite jel za stanjivanje ili za bildanje.
Hvala
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 09:41   #12
je li aerobic step dobar za jacanje listova? a joga (primjetila sam da svi jogeri imaju lijepe misicave listove /i ostatak tijela/ ?
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 10:37   #13
Quote:
willy-the-coyote kaže:
Ak imaš tanke listove, valjda ih ne ideš definirati, jer bi to značilo da ih još stanjuješ ak ti je do povećanja mišića na listovima, odi na sjedeću spravu za listove na teretani( čisto primjer), uzmi težinu s kojom možeš napraviti cca 50 ponavljanja u 5 minuta, i poanta je da ju kroz x tjedana radiš tolko dok ne uspiješ doći na 75 ponavljanja u tih istih 5 minuta...nakon toga povećaš težinu s kojom radiš i sve ispočetka...tokom tih 5 minuta tvoja je slobodna volja da li ćeš imati jednu ili 100 pauzi, i kolika će bidi duljina pojedina pauze, važno je samo da ne probiješ okvir od 5 minuta...problem je jedino kaj ti se nakon maximalno 2 mjeseca list navikne na takav način torture pa onda prestaje i rast...al i u 2 mjeseca s ovim morala bi dobiti rezultate...
Ova tvrdnja je totalno pogresna......75 ponavljanja u 5 minuta to je tipicna aerobna vjezba iliti "definicija".

I samo da vas rijesim nekih dilema, nemoguce se rijesiti masti s nekog dijela tijela ako vjezbamo samo taj dio.....to je genetski odredeno.....uglavnom zelim rec, da ako cete vjezbat samo listove, ne znaci da cete ih stanjit, te gubit mast sa podrucja listova....tako isto vrijede i za ostale dijelove....opcenito ako zelite smrsavit, najbolje je radit vjezbe koje ukljucuju velike misice...tipa noge.... ( trcanje , bicikli )....nadalje rjesenje za Rosanu.....ako radis doma...najlakse je na stepenicama, i to samo kada se spustas....naime.....postoje 3 nacina vjezbanja listova.....iako se cine slicna NISU. 1. recimo da stojis na ravnoj podlozi, dizes se na prste..... 2. stojis na stepenicama, i naravno prsti su ti na kraju stepenica, te petu spustas ispod razine stepenica ( ali kada dodes do najnize tocke, do koje mozes tada se dizes samo do razine od koje si pocela )
3. Na stepenicama, od te najnize razine pa do najvise....znaci jos se kasnije kod dizanja, podignes...( ako si shvatila )

I glavna stvar ako radis anaerobno ( povecanje mase ) broj ponavljanja u seriji treba biti max 20. Znaci moras prilagodit tezinu tako da ne napravis vise od 20 ponavljanja. I jos jedan savjet za lisotve, kada se recimo dignes na prste, probaj u tom stadiju ostat recimo 1-2 sec, i onda se polako spustaj, vidjet ces da ce te puno prije pocet bolit misici.


I za kraj, da objasnimo razliku izmedu aerobnog i anaerobnog.....Aerobno , sama rijec vas asocira na kisik.....
fora je u tome sto se kod aerobnog treninga za dobivanje energije trosi mast....e a za izgaranje masti potreban je kisik. Pa se zbog toga zove aerobno..... Pa sta je onda anaerobno..bez kisika?

Anaerobno, naime nije vjezbanje bez kisika, vec zbog manjka kisika, za izgaranja masti prelazi se na izgaranje ugljikohidrata, koji se brze izgaraju, i NE treba kisik . to vam objasnjava puno toga....zasto recimo builderi, imaju u seriji tako malo ponavljanja....jer cilj je tijelo sto prije izmorit, cilj je da misici sto brze potrose kisik, te nakon toga predu na izgaranje ugljikohidrata.....
E , ako zelite izgubit kilazu, tada je glavna stvar, PUNO DISAT i vjezbat na duge staze laganim tempom, znaci postavljanje takve tezine da recimo ponavljate neku vjezbu bez stanke 50 puta, a ne 10....ili da recimo vozite bicikl 10 min a ne 1...ili da recimo trcite 1 km, a ne sprint na 100m.
Nadam se da sam uspio objasniti neke dileme oko vjezbanja..... cu
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 11:24   #14
Quote:
tvor kaže:
Znaci moras prilagodit tezinu tako da ne napravis vise od 20 ponavljanja.
Ideje za prilagođavanje težine?
Kaj da nosi ruksak na leđima?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 11:34   #15
ko prvo, ono sa 75 ponavljanja u 5 minuta je bilo rečeno za masu, a ne za definiranje, a ko drugo, izjava da je to aerobno bi stajala da se radi npr o bench-u, nekoj vježbi za leđa, čučnjevima i sl, al kad se radi o listu uopće ne pogađa aerobno, uostalom, probaj i sam i vidjećeš da ćeš biti jedva uspuhan nakon tih 5 minuta, pa makar ti listovi bili u fazi da bole za poludit...ak je stvar radila na ekipi koja je već od jada steroide upucavala u listove a ne standardno u rit, znači, ekipi koja fakat ima koma genetiku za listove, onda će raditi i za nekog prosječnog...no, boli me kifla, dao sam savjet, ak ga žena hoće poslušati ili neće, nije moj problem...
__________________
Si quid dubitare debes, de tuo modo ingenioque dubita
willy-the-coyote is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 14:28   #16
Quote:
Lindelia kaže:
Ideje za prilagođavanje težine?
Kaj da nosi ruksak na leđima?
To prepustam njezinoj mašti....

Što se tiče onih 75

Od kud bas 75, zakaj nije 80..ili 60
Kako sam joj ja reko mozda ce ih napravit i vise u 5 minuta......ja samo zelim naglasiit da je vazno kolko ih napravis u jednoj seriji.....nije isto ak ih napravis 50 u komadu ili 20....ili 10.......istina, mičići poput trbusnjaka, listova,podlaktica itd. se vjezbaju sa vise ponavljanja nego recimo prsa, jer su "žilaviji", ali ja mislim da vise od 20 ( ma i to ej previse ) u jednoj seriji je dosta za bilo koji misic , naravno ako razgovaramo o anaerobnom treningu!

Ali kao sto je reko willy "boli me kifla, dao sam savjet, ak ga žena hoće poslušati ili neće, nije moj problem..." ......najbolje da probas obadvoje, pa ce vidjet sta ti bolje odgovara, ja sam samo naveo nacin na koji bih ja rjesio tvoj problem.
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2005., 11:49   #17
hvala svima na savjetima
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 19:30   #18
Re: najbolje vjezbe za listove

Quote:
Rozan kaže:
Imam poprilicno tanke listove, i htjela bi ih malo bolje definirati. Znate li neke vjezbe kojima bih to mogla postici? Inace sam poprilicno mrsava, a ako se idem udebljati, salo mi se nakupi na podrucju struka. Unaprijed hvala na pomoci
uzmeš one utege kaj se omotaju oko gležnja i odeš trčat. kad ih skineš osjećat ćeš se laka poput perceta.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 00:25   #19
Hana, jel tebi jasno na kraju balade kaj nas dvije trebamo raditi?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 14:26   #20
Potala, jel ti zelis ojacat listove ili ih stanjit?!
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.