Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 18:51   #1
Kako osušiti unutrašnjost automobila?

Otac ima Škodu Feliciju (znači auto bez opreme), i nekud mu je ušla voda u kabinu. Vjerovatno je ušla kroz ventilaciju jer je nedavno mjenjao kiler kabine koji je porocurio. Vode je bilo do pragova. Kako sad to osušiti?
Staviti kalolifer u auto?
Ili nabaviti isušivač zraka (eletrični, ne mislim na one kuglice za skupljanje vlage od 50kn).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:09   #2
Ja sam to vrlo lako učinio po ljeti kad su temperature bile tjednima dosta visoke,otvoriš sva vrata i ostaviš da se osuši,baš recimo ko i sijeno,,isto mi je došla voda radi neispravno zaljepljene prednje šajbe,no sad u zimskim mjesecima treba pitati nekog tko se bavi tim problemima,možda oni što rade kemijsko čišćenje znaju...
toncy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:38   #3
idi do nekog tko radi kemijsko,imaju grijalice pa to rijese... sam neces ga nikad osusit sada...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:40   #4
Danima kiši bez prestanka, tako da ništa od otvaranja vrata. Ok, potražit ću te što rade kemijsko čišćenje.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 15:42   #5
uzmi za početak onaj jeftini usisivač što izgleda kao kanta i usisaj svu vodu
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 18:27   #6
Prije koji tjedan bila ista tema. Uglavnom lik po podu sasuo one mačje kristale što se koriste umjesto pjeska za obavljati nuždu i bio zadovoljan.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 20:05   #7
je, to će naročito pomoći ako ima pedalj vode, tj. sve do pragova
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 20:17   #8
A trebat će više vreća
A gle ako ima vode do pragova onda logićno treba otvoriti čepove na podnici da voda iscuri van prvo. Zbog toga su i ugrađeni tu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 21:27   #9
Ja sam danas ujutro imao veselje kad sam vidio zamagljene prozore, i to tvrdo zamagljene
Dosta sam po kisi koristio auto zadnjih dana i ocito je uslo nesto vode unutra. Bas cu probati ubaciti onaj odvlazivac koji imam za kucu, elektricni na kompresor. Pa neka odradi jedan dan u autu, u kuci zna u jedan dan izvuci 3,5 litre vode. Bas me zanima koliko ce iz auta izvuci, mislim da nece puno ali vidjeti cemo rezultat.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 06:33   #10
Odi na buru suh je tik tak
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 10:45   #11
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ja sam danas ujutro imao veselje kad sam vidio zamagljene prozore, i to tvrdo zamagljene
Dosta sam po kisi koristio auto zadnjih dana i ocito je uslo nesto vode unutra. Bas cu probati ubaciti onaj odvlazivac koji imam za kucu, elektricni na kompresor. Pa neka odradi jedan dan u autu, u kuci zna u jedan dan izvuci 3,5 litre vode. Bas me zanima koliko ce iz auta izvuci, mislim da nece puno ali vidjeti cemo rezultat.
to se zna dogoditi ako imaš platnene tepihe pa se nasaftaju vode iz cipela, pa sve propuste u original tepih, pa se suši sporo. Zato zimi gumene tepihe, vodu istresem van ili snijeg
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 19:07   #12
Od sada - jesen pa do proljeća imam gumene tepihe i preko njih novine.
Je čudno za vidjeti, ali novine bacim kada su blatne ili mokre.
Gumeni tepisi ostaju suhi i bez vode i blata u kanalicama, ne moram ih prati, nema vlage u kabini.
Ovo je "zlato" pogotovo zimi po snijegu kad svaki čas izlaziš - ulaziš pa novine nekad promjenim i dva puta na dan ( za vozača).
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 20:19   #13
E toliki pacijent baš i nisam. Pa još da mi se novine gužvaju i lete pod pedale, taman posla
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:25   #14
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
to se zna dogoditi ako imaš platnene tepihe pa se nasaftaju vode iz cipela, pa sve propuste u original tepih, pa se suši sporo. Zato zimi gumene tepihe, vodu istresem van ili snijeg
Bas sam kupio prije par tjedana komplet novih ali imao sam nekih radnji po kisi kad mi je usla kisa unutra pa se nakupilo vlage. Nije samo do cipela.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 17:49   #15
Stavi novine na pod...oa kad je crveno na semaforu usput procitas koji clanak...
Boze dragi sta covjek nece jos procitat na ovom forumu
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:49   #16
na buru, spustit sve prozore i suh je za cas.

(ne otvarat vrata jer ces ih trazit po susjedstvu)
Mate589 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 19:11   #17
evo da se pridružim ovoj neveseloj temi.
Kod mene je doslovno zaplivalo kod vozača i suvozača.Začepila se ventilacija.Uglavnom digao sam tapecirung i dole ugledao namočenu spužvu. Odmah mi je podne došlo.
Ne bi je dragi Bog osušio. Uglavnom kalolifer Valliant od 2KW puhanje višednevno. Stalno namještaje istog podizanje tapecirunga i spužve.Dobro dođu komadići cijevi za vodu fi 110.Koljena bilo što je veliko i cilindrasto a kratko.
Nadam se da sam pomogao nekom nesretniku.
black animal on is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:12   #18
DakleM ovako, ja proslog leta na mom dobrom starom kadetu suzi sredjivao zadnje koseve, nisam stigao da proverim kakvo je stanje napred. I ono, jesen dodje, ja jednom prilikom izvadim patosnice da ih istresem, kad vidim dole vlazan tapacir.
Sprovedem istrazne radnje, zakljucak, voda ulazi spolja, negde ispod pedale kocnice. I to i na vozackoj i na suvozackoj strani. Ispod tapacira je neka vrsta sundjera koji pokriva ceo prednji deo auta, sluzi i kao podloga i kao upijac zvuka, a eto i vode. Kad upije vodu, tesko se susi i leti, vadio sam ga pre nekih 8 godina, a kamoli zimi, i to u zatvorenom, ispod tapacira i patosnica. To pnda, pogadjate uzrokuje koroziju, ja sam kad sam onomad, kako vec rekoh, pre 8 godina to sredjivao, unutrasnjost premazao poliamfibitolom.
I posto je skidanje tog velikog sundjera-podloge zametan posao, sada sam morao da se ogranicim na to da ga podignem, i da ubacim fen, susenje je trajalo par sati ali uspeo sam. Usput sam spolja zacepio rupe, onako vise improvizcijom, poliamfibitol i debeo najlon, to je samo dok na prolece ne odradim kompletan posao.

A posao ce se sastojati od skidanja i izbacivanja sedista, skidanja i izbacivanja tapacirunga, skidanja i izbacivanja tog velikog sundjera. Onda ide utvrdjivanje gde auto pusta vodu, to se radi prsanjem crevom sa spoljne strane simulirajuci bacanje vode tockom.

Zatim ide skidanje rdje smirglanjem i struganjem celicnom cetkom. Posle toga nanosenje antikoroziva, sa spoljne i sa unutrasnje strane na sve zardjale povrsine. Antikoroziv treba da je ugrejan, vreme toplo, i veoma je vazno da se ostavi par dana da se dobro osusi, jer on kako se susi postaje sve koncentrovaniji i sve vise "jede" rdju.
Posle tretiranja antikorozivom sledi zapusivanje rupa i uopste nanosenje jakog sloja fiber gita, on nije bas jeftin ali ne treba stedeti.

Kad se to zavrsi, opet detaljna provera da li pusta vodu. A zatim premazivanje dva sloja poliamfibitola, na mestima koja su ugrozena diretknim udarima vode treba nalepiti mrezicu za komarce, pa preko nje jos jedan li dva sloja poliamfibitola.

Kad se to sve zavrsi, poliamfibitol se namaze i u unutrasnjost kabine, pogotovo ipod nogu vozaca i suvozaca, sve do iza papucica. Na premaz se onda nalepi najlon koji se pre toga isece po meri, pa preko najlona se premaze jos jedan sloj.

Stavljanje najlona u kabinu je veoma vazno jer sprecava da sundjer, koji lako moze da se okvasi, kako god da se to desi, sprecava da sundjer koji drzi dugo vlagu bude u direktnom dodiru sa podom i izazove koroziju, rupe i stetu u podu, jer kroz te rupe posle udje jos vise vode i auto istruli dok si rekao keks.

Ja zadnji put nisam stavio najlon, pod je bio zardjao uprkos poliamfibitolu, na srecu nije mnogo, ustvari videcu kad podignem suvozacku stranu.

Kad ovo budem odradio, drzace dugo vremena..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:47   #19
Google nije mogao pronaći poliamfibitol. O čemu je riječ?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:52   #20
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Google nije mogao pronaći poliamfibitol. O čemu je riječ?
Da, izgleda da je poznatiji pod imenom poliazbitol:

http://lagen.rs/product/bitumenski-p...e-poliazbitol/
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.