Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2010., 04:00   #1001
nope.
inženjerski.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 14:59   #1002
Ja sam išao po udžbenicima koje smo koristili tijekom školovanja (paar-šips).
Pročitam gradivo, i po zbirci rješenih zadataka koja dolazi uz taj udžbenik, malo proć te zadatke. I ako to sve prođeš, mislim da svaki zadatak u žutoj možeš bez problema riješit.
Na maturi dolazi i dosta zadataka kod kojih nema toliko računanja, nego više neke teorije, zato mislim da je dobro ići tim sistemom da sve obuhvatiš. Jer kada dobro savladaš teoriju, zadatak nebi trebao predstavljati neki veći problem.

Jedino ono što sam ja pogriješio, a što bih preporučio je da se najprije prođe sve ispite koji su objavljeni na ncvvo.hr, da dobiš neku sliku o tome na što treba stavit težište. Jer, konkretno u mom primjeru, dosta stvari se spominje u knjizi koje ne treba znat za maturu, i obratno. Ono što bih izdvojio, u mojoj knjizi se skoro uopče ne spominje zraćenje crnog tijela. Još par stvari ima zbog kojih treba posegnut i za nekom drugom literaturom!
Honda fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 15:58   #1003
dobro, ja mislim raditi samo 1.-3.r., ono što smo trebali u školi. tako da... ne znam. 4. ću raditi paralelno s školom.
mislila sam onaj katalog isprintati i svu teoriju po tome napraviti, sebi sve nacrtati, objasniti, primjere neke, i onda sve zadatke iz udžbenika i žute zbirke.
nadam se da će biti dosta.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 16:12   #1004
mislim da je rješavanje hrpe zadataka iz plave/žute zbirke overkill, meni je za 90%+ bilo dovoljno dobro naučiti teoriju (iz Laborove knjige i plave zbirke). i to ti je dosta za zadatke na zaokruživanje. možeš ih naći jako puno sa slovenske državne mature na netu, pa hi možeš i izvježbat. nije ti loša ova ideja s katalogom.

duži "zadaci" na kraju ispita su totalno prelagani, samo uvrštavanje brojeva u formulu s lista.
fietser is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 16:49   #1005
danas sam dobila potvrdu o polozenim ispitima drzavne mature, na upisu sam bila prije 15-ak dana. jel ja trebam njima poslati postom potvrdu ili mogu donijet u 9. mj. mislim da su mi rekli da mogu donijet, ali iskreno, nisam sigurna
ivona91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 18:01   #1006
Quote:
ivona91 kaže: Pogledaj post
danas sam dobila potvrdu o polozenim ispitima drzavne mature, na upisu sam bila prije 15-ak dana. jel ja trebam njima poslati postom potvrdu ili mogu donijet u 9. mj. mislim da su mi rekli da mogu donijet, ali iskreno, nisam sigurna
Ja sam, istina, na fizici, ali mislim da nebi trebalo biti prevelike razlike što se tiće administracije.
Meni je falio rodni list, i dečko mi je rekao da ako nisam u prilici da donesem na uvodnom predavanju! Sad neznam je li ista stvar i sa diplomama državne!
Honda fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 19:45   #1007
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
dobro, ja mislim raditi samo 1.-3.r., ono što smo trebali u školi. tako da... ne znam. 4. ću raditi paralelno s školom.
mislila sam onaj katalog isprintati i svu teoriju po tome napraviti, sebi sve nacrtati, objasniti, primjere neke, i onda sve zadatke iz udžbenika i žute zbirke.
nadam se da će biti dosta.
ako će fizika bit na ovoj razini kako je bila,ne moraš se uopće brinut..
govorim iz iskustva jer sam imala koma profu,a ja sam riješila samo one primjere ispita s neta,nacionalne i to,uglavnom sve koji su tamo i dan prije pročitala samo drugi razred nešto malo iz knjige jer sam imala dojam da mi to najlošije ide i imala sam 82%,dakle dobila 4,a radila sam i neke jako glupe greške u računu tak da mogu stvarno reć da sam 90% testa znala,samo nešto malo sprtljala,a onih 10% ajde sam trebala još naučit..al s ovim svim što namjeravaš možeš imat i 101%
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 20:07   #1008
ok, hvala svima.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 11:14   #1009
Quote:
mischa86 kaže: Pogledaj post
iz nekih kolegija postoje zbirke po kojima se mogu vjezbat zadaci, a za neke kolegije nema. dobro je uvijek provjezbati zadatke s kolokvija iz prethodnih godina
na uvodnom predavanju za brucose je uvijek isto, bude par profesora, dekan, prodekan. kazu nesto o faksu. ugl nista previse pametnog i vaznog ne cujes tamo
sto se tice izleta, ove godine se islo u prag.. ovisi uvijek o tome dal se nadje neka dobra dusa koja ce svu organizaciju staviti sebi na ledja
o konferencijama nemam pojma.. znam par ljudi koji su otisli na jedan semestar van drzave, al za mogucnost upisa magisterija (pretpostavljam da si mislila na diplomski) ne mogu nista reci jer ne znam.
ajmee prag. ak treba ja ću bit ta dobra duša. obožavam izlete
benjii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 13:49   #1010
Quote:
benjii kaže: Pogledaj post
ajmee prag. ak treba ja ću bit ta dobra duša. obožavam izlete
pomoći ću ti. nama je u školi bio zabranjen maturalac, pa bi htjela bilo šta slično...
seven-of-nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 13:51   #1011
Quote:
seven-of-nine kaže: Pogledaj post
pomoći ću ti. nama je u školi bio zabranjen maturalac, pa bi htjela bilo šta slično...
može. dogovoreno
benjii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 16:55   #1012
Quote:
benjii kaže: Pogledaj post
može. dogovoreno

to se mozemo ubaciti u studentsko vijece
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 19:41   #1013
Quote:
California kaže: Pogledaj post
to se mozemo ubaciti u studentsko vijece
pa bogme i budem xD
hahhaah
benjii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 12:58   #1014
Ima netko tko je završio studij teorijske matematike? Kakve su mogućnosti zaposlenja?
Bloggerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 23:57   #1015
Quote:
Bloggerica kaže: Pogledaj post
Ima netko tko je završio studij teorijske matematike? Kakve su mogućnosti zaposlenja?
Mislim da ih vecina ide na dokotorat.
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 11:44   #1016
Pozz ljudi.Evo imam nekoliko pitanja sto me zanimaju:

1.)jel tesko upast na faks ako se ne zivi u hr. s obzirom da (samo) primaju 20 stranih drzavljana
2.)kakva su bila iskustva sa drzavnom maturom ( hrv , matem , eng)
3.)ima li potrebe uzimati izbore predmete ako se zeli ic na odjel za matemtiku
(negdje sam vidio da netreba)
4.)trazili faks dodatne ispite osim drzavne i prosjeka cetverogodisnjeg skolovanja
5.)koji su najbolji smjerovi za dvogodisnji . Zanimljivi su mi pos.i fin. matematika , statistika i inzinjerstvo.Razlike , preporuke , mogunosti tranja posla nakon faksa.

Malo previse pitanja :P Al eto hvala unaprijed
Facebook213 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 12:42   #1017
1. Iskreno - nemam pojma i nisam upućena - ali, koliko ja čujem, na matematiku ih se obično malo prijavljuje (nekad čak i manje nego što ih faks prima), a stranaca vjerojatno još puno manje - nagađam - vjerojatno se prijavi jednoznamenkasti broj stranaca.

2. Kažu da matura nije bila problem, bar koliko sam ja čula od ljudi koje znam . Potrebna ti je samo viša razina matematike, ali možeš uzeti i više razine hrv. i eng., mislim da nisu puno teže, a ako izvučeš 4-5 dobiješ dodatne bodove.

3. Ne trebaju ti dodatni predmeti, ali dobiješ dodatne bodove ako izvučeš 4-5 iz njih. Fizika donosi najviše dodatnih bodova (40-50), a ostali predmeti manje (10-20). Začudilo me što očito, ako položiš politiku i gospodarstvo, dobiješ 5, dobit ćeš 20 bodova, a predmet veze nema s faksem.
Dodatnih bodova možeš imati najviše 100.

4. Ne.

5. I ja se pitam, dajte i meni savjete! Znam samo da svi vele: "S tim (matematikom) ćeš odmah naći posao, možeš birati di ćeš raditi.", ali mene konkretno zanima. Kakvo je stanje s pos. i fin. matematikom (čujem da plaće znaju biti veeeelike)?

Pričekaj i tuđe odgovore.

Nego, bila sam prije pisala o svojim nedoumicama, znam da ima još dosta vremena, ali mislim da ću ja fino na PMF. FER mi je pretehnički, previše fizike, dobar dio inženjera računalstva jednog dana ima ubojite glavobolje jer je posao naporan (pričao 35-godišnji bivši ferovac s puno iskustva, a mene ubije 3 sata uređivanja teksta u Wordu), a i imam problema s vidom (velika dioptrija na jedno oko - zapravo gledam samo jednim okom - računala su neizbježna, ali ako mi se dioptrija bude povećala s vremenom, s matematikom imam veće šanse naći neki drugi posao u kojem ne zurim 8 sati u monitor, npr. profesorica).
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 13:16   #1018
1. Za strance ne znam, ali ove godine je bilo sve popunjeno - vjerojatno jer se dosta ljudi prijavilo samo da dobiju studentska prava jer drugdje nisu upali... ne znam koliko ih se zapravo upisalo nakon toga (to sam gledao na stranicama postani-student), ali eto
2. Matura je stvarno lagana. Inače ako pišeš višu razinu, a faks traži nižu i boduje, dobiješ više bodova. Ali pmf ne boduje hrv i eng uopće pa ih moraš samo položiti, osim što engleski jezik A razina nosi neke dodatne bodove pod onom stavkom - dodatni predmeti.
... ali lako moguće da će se to i mijenjati ove godine (mali ispravak Regnikolarnih odgovora)
Inače, matematika na maturi ti nosi 600 bodova, a prosjek ocjena 300, tako da ovi dodatni mogu nositi do 100 bodova, osim ako nemaš izravan upis.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 16:26   #1019
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
... ali lako moguće da će se to i mijenjati ove godine (mali ispravak Regnikolarnih odgovora)
Hmm, mijenjali su? Nisam znala.
Imam neki dokument sa svim faksevima u Zg, što se traži za upis, po njemu se ravnam, ali je za "akademsku godinu 2010./2011.".
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:49   #1020
Ekipa , ima li ovdje netko da je upisao SMJER :MATEMATIKA I FIZIKA NA PMF-u u SPLITU ili netko od starijih studenata za više informacija o smjeru neka mi se jave
alfa91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.