Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2009., 00:22   #221
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Sa ovim se moram i ja složit.
U predrađaoni je samnom bila ženska koja je od trena kad je pristupila unutra stenjala, zapomagala, prizivala Gospu i svece i jaukala na sav glas a još nije ni stigla do boksa.
Ja sam za to vrime pokušavala prodisavat trudove onako kako sam naučila na tečaju, kažem pokušavala jer me više ometala ona nego bol vlastitih trudova.
Kada bi sestre prolazile kraj nas nju bi uredno izignorirale ili onako prijekorno pogledale, a meni bi rekli: dobro je, dobro vam ide, samo tako nastavite disat i bit će sve u redu.
Evo da se uključim. Ista stvar kao i meni. Bila je do mene neka koja je vikala cilo vrime i u predrađaoni i u boksu. Ja san isto cilo vrime disala i nastojala se skoncentrirat al od nje se teško i disalo Tim istim ričima je i mene sestra hrabrila, mora da je bila ista i tebi i meni. Doslovno iste riči. A da ja radin dole i ja bi takve ignorirala jer nema ni jedna dole da je ne boli i brate ako boli mene a ne vičen možeš i ti bit malo više kuco.

Inače, i mi smo trebali bit u tata boksu a nismo bili...u zadnje vrime ga je lutrija dobit jer se potrefi da ima dosta tata na porodu.

A osoblje neću više hvalit jer normalno je da ima i loših i dobrih, ali i rodilja ima svakakvih . Ne triban više ništa reć...Samo sada će se javit napast me neka od tih koja je vikala od prijema do izlaska iz rodilišta
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 00:25   #222
Quote:
kokolina14 kaže: Pogledaj post
poz!
daj recite mi jeli istina da se nesmije biti u svojim spavačicama nego samo u onim njihovim flanelastim?i još su mi ekli da se nesmi imati mobitel u rađaoni???
e


Dok se mire otkucaji srca beebi ne smi bit uključen, ali smi se imat


i još jedna pametna je bila da su je šivali tek sutra dan od poroda

To ne virujen ni u ludili...mene je šivalo odma i dali su mi protiv boli inekciju, doduše nije čekala dok. da počne djelovat.


Mob se može imat ali ne smi bit upaljen dok se mire otkucaji bebi. Spavačice se mogu nosit svoje. Samo neznan vridi li to za rađaonu. Iskreno ja nebi nikome dala u rađaonu da ide u svojij...ipak se one njihove dobro dezinficiraju kolko god stare bile. A u sobi znam da su mnoge imale svoje.
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 00:54   #223
Quote:
kokolina14 kaže: Pogledaj post
poz!
daj recite mi jeli istina da se nesmije biti u svojim spavačicama nego samo u onim njihovim flanelastim?i još su mi ekli da se nesmi imati mobitel u rađaoni???
e i još jedna pametna je bila da su je šivali tek sutra dan od poroda
Ajme majko, tebi su stvarno napričali neke horo priče bez pokrića
Možeš bit u svojim spavaćicama, niko ti to ne brani. Ja sam nosila njihove samo zato šta sam vidila koliko ću išporkat svoju, a ovako baš me briga, njima njihova nazad, a ja svoje čiste i nove vratila doma. Cura šta je bila samnom u sobi nosila je isključivo svoje i niko joj nije rič reka.

Mobitel ti ne smi bit uključen dok radi CTG jer ometa njegov rad, a ruku na srce otkad sam ušla u boks pa dok nisam rodila nije me uoće bilo briga di je mobitel niti mi je palo na pamet ikoga zvat.

To za šivanje ti nema šanse da je istina.
Žena kad rodi ostaje u boksu dok je ne zašiju, onda nakon šivanja leži nekih uru-dvi u predrađaoni i tek tada je voze u sobu.

Mi smo bili u tata boksu, ali i da je bija obični boks uvo me zaboli samo da je moj dragi tu i drži me za ruku

Tina potpuno se slažem s tobom, boli nas sve, ali to deranje nikad nikome nije pomoglo a ponajmanje onoj koja rađa jer samo gubi snagu za tiskanje.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 00:49   #224
nakon što sam joj rekla prvi put da imam trudove izjavila da šta sad, ionako neću roditi kroz 12-13 sati jer mi je prva beba).



ISTO ko u mene, samo je meni rekla da necu za 17 sati jer mi je prva beba, a ja se rekordno otvorila i rodila na brzake!!!!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 13:18   #225
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
...Samo sada će se javit napast me neka od tih koja je vikala od prijema do izlaska iz rodilišta

Da evo jedne !
ma ne necu te napast, zelim vam samo reci da se u Hr malo cudno gleda na to deranjerecimo ja sam jedna od tih koja se dosta dere dok rada, ma da sam uvik govorila da se necu dreat dok budem radala,ali to je meni jednostavno najbolji nacin da pritrpim bol , jedino na taj nacin mogu izbacit bol iz sebe, i jednostavno automatski moram vikat, naravno ne cim mi pocnu prvi trudovi, recimo meni je najgori izgon, taj period nebi pritrpila bez deranja, ali vjerovatno ima i zena koje moraju cilo vrime i svaki period poroda vikat, pa sta, to je njihov nacin da se suoce s bolom, dok ce neko drugi mozda pijevat ili tiho molit ili sutit, ili sta ja znam sto, svakom svoje.... skuzila sam da babice u hrvatskoj nevole kad se rodilja dere, dok cete babica u njemackoj ohrabrivat da s vikanjem lakse pritrpis bol, mislim da je to stvar tolerancije, naravno da nas sviju boli, samo to svako na svoj nacin trpi, pa one kojima se vice i dere, pa pustimo ih.....zasto prigovarat necim prirodim
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 13:50   #226
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Da evo jedne !
ma ne necu te napast, zelim vam samo reci da se u Hr malo cudno gleda na to deranjerecimo ja sam jedna od tih koja se dosta dere dok rada, ma da sam uvik govorila da se necu dreat dok budem radala,ali to je meni jednostavno najbolji nacin da pritrpim bol , jedino na taj nacin mogu izbacit bol iz sebe, i jednostavno automatski moram vikat, naravno ne cim mi pocnu prvi trudovi, recimo meni je najgori izgon, taj period nebi pritrpila bez deranja, ali vjerovatno ima i zena koje moraju cilo vrime i svaki period poroda vikat, pa sta, to je njihov nacin da se suoce s bolom, dok ce neko drugi mozda pijevat ili tiho molit ili sutit, ili sta ja znam sto, svakom svoje.... skuzila sam da babice u hrvatskoj nevole kad se rodilja dere, dok cete babica u njemackoj ohrabrivat da s vikanjem lakse pritrpis bol, mislim da je to stvar tolerancije, naravno da nas sviju boli, samo to svako na svoj nacin trpi, pa one kojima se vice i dere, pa pustimo ih.....zasto prigovarat necim prirodim
Meni su nakon poroda rekle da sam im bila super jer se nisam nimalo derala i da kojom srećom da su im sve trudnice takve! Uvjerila sam se na svoje oči da neće niti da pogledaju ženu koja se dere, samo je ignoriraju. Smatram da ni to nije u redu, pa kvragu, nemamo sve isti prag boli.
mirandolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:43   #227
Neću ulazit u to da li deranje pomaže ili ne, sto ljudi sto ćudi ili sto žena dvjesto sisa
Pošto se topic ipak zove Splitsko rodilište ja ću napisat što se u splitskom rodilištu postiže deranjem:
- opće ignoriranje od strane svog osoblja
- utjerivanje straha u kosti trudnicama koje u sobi do rađaone čuvaju trudnoću
- jako ometanje žena koje se isto nalaze u predrađaoni ili u boksu do
Sviđalo se to kome ili ne, ili smatrale to pravednim ili ne činjenica je da u splitskom rodilištu puno bolje prolaze "nederačice", da ih osoblje puno češće poviri, nježnije im se obraća i općenito su puno strpljiviji sa njima.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 12:12   #228
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Neću ulazit u to da li deranje pomaže ili ne, sto ljudi sto ćudi ili sto žena dvjesto sisa
Pošto se topic ipak zove Splitsko rodilište ja ću napisat što se u splitskom rodilištu postiže deranjem:
- opće ignoriranje od strane svog osoblja
- utjerivanje straha u kosti trudnicama koje u sobi do rađaone čuvaju trudnoću
- jako ometanje žena koje se isto nalaze u predrađaoni ili u boksu do
Sviđalo se to kome ili ne, ili smatrale to pravednim ili ne činjenica je da u splitskom rodilištu puno bolje prolaze "nederačice", da ih osoblje puno češće poviri, nježnije im se obraća i općenito su puno strpljiviji sa njima.
Slazem se u potpunosti....
Ja se nisam derala....al sam na zadnje trudove u tiho plakala od muke.....a na dripu sam bila ujutro od 10 do 18 dok nisam rodila,tresla sam se od bolova i povracala pa nisam urlala....
stalno su me obilazili sta doktor sta babice,ohrabrivali,ajde jos malo i tako....
dok je neka u boxu do mene toliko urlala i zazivala svece da mi je isla na zivce...
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 18:44   #229
Quote:
kokolina14 kaže: Pogledaj post
poz!
daj recite mi jeli istina da se nesmije biti u svojim spavačicama nego samo u onim njihovim flanelastim?i još su mi ekli da se nesmi imati mobitel u rađaoni???
e i još jedna pametna je bila da su je šivali tek sutra dan od poroda
možeš imat svoju spavaćicu, neupadljivih boja jer neki dr grintaju
u boksu je mob bija kod mene i kad su mi stavili sina na prsa da se upoznamo, sestra mi je dodala mob "da se javim svojima" i bocu sa vodom da se napijem.
šivali su me odma, nevjerojatno mi je da neku nisu.
imala sam neke vezice, al ništa opako

jedva čekam novo rodilište!!!
__________________
You have the potential to be a natural leader. Your thoughts and feelings are harmonious with the actions you ultimately take. You are a very dynamic individual who loves action. You are an ardent, somewhat aggressive, and commanding person and you make others aware of these qualities.
grintava koza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 02:46   #230
Imam dva friška iskustva iz st rodilišta:
1. Prije dvadesetak dana - strahovita gužva, 160 trudnica i rodilja, puni hodnici, a kamoli ne sobe (ispričala cura koja je tada bila tamo)
2. Iskustvo mame koja je rodila prije 10 dana....strahovito neljubazni, bezobrazni i grozni (razgovarao je mm pa ne znam detalje).

I.....imam trudove i spremam se prema Makarskom rodilištu uz veliku nadu da me neće poslati za Split !!!! Držite mi fige !
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 05:23   #231
Ja san se prije poroda panicno bojala rodit pa smo priko veze dobili papir da smo bili na tecaju (moja mama i ja)..kad san dosla u bolnicu nisan dala da me taknu dok mater nije dosla i izderavala san se na njih,bestimala in sve zivo al niko nije bia grub prema meni..vikala san da me cila bolnica cula od bolava,drip nisan tila..ocito sve ovisi o dr.koji se namiste..i kad san rodila mala je bila stalno smenon u sobi jer san tako trazila tako da mogu rec sve najbolje o bolnici..
Mama male Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:03   #232
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
Imam dva friška iskustva iz st rodilišta:
1. Prije dvadesetak dana - strahovita gužva, 160 trudnica i rodilja, puni hodnici, a kamoli ne sobe (ispričala cura koja je tada bila tamo)
2. Iskustvo mame koja je rodila prije 10 dana....strahovito neljubazni, bezobrazni i grozni (razgovarao je mm pa ne znam detalje).

I.....imam trudove i spremam se prema Makarskom rodilištu uz veliku nadu da me neće poslati za Split !!!! Držite mi fige !
nadam se da ti je upalilo! koma za takvu gužvu i neljubaznost, al znam kako je
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 14:23   #233
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
Imam dva friška iskustva iz st rodilišta:
1. Prije dvadesetak dana - strahovita gužva, 160 trudnica i rodilja, puni hodnici, a kamoli ne sobe (ispričala cura koja je tada bila tamo)
2. Iskustvo mame koja je rodila prije 10 dana....strahovito neljubazni, bezobrazni i grozni (razgovarao je mm pa ne znam detalje).

I.....imam trudove i spremam se prema Makarskom rodilištu uz veliku nadu da me neće poslati za Split !!!! Držite mi fige !
Ja sam rodila prije 20-ak dana i stvarno je bila guzva....nas su potirali odma posli vizite, da im trebaju kreveti....

Sretno....nadam se da ce tebi uspit da rodis u makarskoj,kad vec meni nije!
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 15:19   #234
Ivapetar...nadam se da si uspjela i da te nisu poslali u St.....
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 16:00   #235
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila prije 20-ak dana i stvarno je bila guzva....nas su potirali odma posli vizite, da im trebaju kreveti....
tako su i meni napravili..da sam tri sata morala stajati na nogama jer su na moj krevet doveli jednu s carskog. Pa mi jos donili maloga na dojenje, morala stojećki
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 17:32   #236
Što se tiče gužvi u rodilištu i na odjelu,mislim da ništa bolje neće biti ni u novom rodilištu kojem se svi veselimo jer su mi sestre dok sam ležala u bolnici rekle da su približno isti kapaciteti kao i u sadasnjem rodilištu. Uzmemo li u obzir da će se u dogledno vrijeme (prema nekim najavama već u 2010.) zatvoriti manja rodilišta u županiji (Imotski, Makarska, Sinj) zbog toga što ne udovoljavaju uvjetima, možemo očekivati još veće gužve. Čini mi se da su gužve konstanta u splitskome rodilištu i pretpostavljam da je većina nas barem jednom završila na onom groznom pomoćnom ležaju, a neke čak i na hodniku! Iako mi je par puta došlo da neke od onih sestara na babinjačama potegnem nekim tupim predmetom, ipak bih se smilovala kad bih vidjela koliko stvarno imaju posla jer su gužve neopisive. (Iako i dalje stojim pri tome da su neke stvarno zaslužile uffffffff neću ni govoriti šta!!!!!!!!)
mirandolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 22:10   #237
kakvo vam je iskustvo sa epiduralnom? jesu vam je dali iako niste imale vezu ili moraš imat vezu??znam da je ne daju ako se dereš i zapomažeš ali ako si ok jeste li je dobile i bez veze??sutra mi je termin pa da znam?
__________________
40+ uzv. kaze 10.08, zm kaze 15.08 a šta kaže Filip...
kokolina14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 23:41   #238
Quote:
kokolina14 kaže: Pogledaj post
kakvo vam je iskustvo sa epiduralnom? jesu vam je dali iako niste imale vezu ili moraš imat vezu??znam da je ne daju ako se dereš i zapomažeš ali ako si ok jeste li je dobile i bez veze??sutra mi je termin pa da znam?
ja sam malo ćakulala sa dr. Dvornik koja me šivala nakon poroda o svemu i svačemu, ko na kavi
i tako, pitam ti ja nju za epiduralnu, kako ide to i sve, a ona meni "ni u ludilu! ja sam žestoko protiv. može se dati dok ste otvoreni max 2 cm, ne više, daje se u točno određeno misto (pa pretpostavljam da je ne spiče napamet, helou? ), ali ja je ne bi nikome preporučila". a čula sam da moraš imat deeeebelu vezu za dobit je. zapravo, ne znan, al neki mi drugi porod bude ko prvi, potpisujem odma

KOKOLINA, želin ti brz i jednostavan porod, zdravo dite, malo punata i ljubazno osoblje!
__________________
You have the potential to be a natural leader. Your thoughts and feelings are harmonious with the actions you ultimately take. You are a very dynamic individual who loves action. You are an ardent, somewhat aggressive, and commanding person and you make others aware of these qualities.
grintava koza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 02:07   #239
KOKOLINA moja rodica je imala grozan prvi porod, kad je drugi put ostala trudna nije tila ni cut rodit bez epiduralne. U cetvrtom misecu trudnoce pocela je trazit vezu.
Nakon pustih trazenja, moljakanja i nemam pojma cega vec, uspila je doc do doktorice Kopić, ona je valjda glavni anesteziolog (bila nam na tecaju cilo vrime pricala kako je epi super rjesenje, kako je moze dobit bilo koja trudnica, bla, bla!!Je mos mislit!!!).
Kad je zavrsila u rodiliste, zvala je doktoricu na mobitel, ona je dosla iako nije bila u svojoj smjeni i dobila je epiduralnu, doktorica je bila uz nju tokom citavog poroda. Samo cu ti rec da je masno platila!!!!
Jucer mi je rodila prijateljica, imala tezak porod od 15 sati. Preklinjala je za epi. Trazila je cak i predstojnika, valjda Tadina, molila ga i naravno nije je dobila!!!
Mislim tako da ti triba stvarno debela veza. Ali ako je zatrazis nadam se da ces biti bolje srice!!!!
Takoder ti zelim sto bezbolniji porod tako da ti epi uopce ne bude tribala!!!
Sritno!!!!!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 13:30   #240
Quote:
Clicky kaže: Pogledaj post
KOKOLINA moja rodica je imala grozan prvi porod, kad je drugi put ostala trudna nije tila ni cut rodit bez epiduralne. U cetvrtom misecu trudnoce pocela je trazit vezu.
Nakon pustih trazenja, moljakanja i nemam pojma cega vec, uspila je doc do doktorice Kopić, ona je valjda glavni anesteziolog (bila nam na tecaju cilo vrime pricala kako je epi super rjesenje, kako je moze dobit bilo koja trudnica, bla, bla!!Je mos mislit!!!).
Kad je zavrsila u rodiliste, zvala je doktoricu na mobitel, ona je dosla iako nije bila u svojoj smjeni i dobila je epiduralnu, doktorica je bila uz nju tokom citavog poroda. Samo cu ti rec da je masno platila!!!!
Jucer mi je rodila prijateljica, imala tezak porod od 15 sati. Preklinjala je za epi. Trazila je cak i predstojnika, valjda Tadina, molila ga i naravno nije je dobila!!!
Mislim tako da ti triba stvarno debela veza. Ali ako je zatrazis nadam se da ces biti bolje srice!!!!
Takoder ti zelim sto bezbolniji porod tako da ti epi uopce ne bude tribala!!!
Sritno!!!!!
Rodila sam u splitskom rodilištu Bornu točno prije godinu i i 10 dana sa epiduralnom tako da govorim iz vlastitog iskustva.Epi se ne smije davati sve dok nisi otvorena bar 5 prstiju i kod izgona bebe se miče nikome nisam ništa platila,počela mi je curiti plodna voda doslovno u mlazovima (17 dana prije termina)i bilo je pitanje hitan carski ili epi jer je mališa ostajao bez vode odlučili su se na epi muž je bio samnom na porodu sve je prošlo ok i smanjila mi je bol za sigurno 70% a osoblje je priča za sebe svaka čast doktori su prva liga sve pohvale i totalne su mi nebuloze o vezama i plačanju jednostavno to ne vjerujem...............
__________________
31.07.2008. Naš Borna je konačno sa nama!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.