Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2012., 10:22   #21
Prije sonate sam vozio passata 1.9 TDi '97 i znam da mi je bacalo auto u safe mod zbog jednostavnog razloga kojeg u prvo vrijeme nisam primjećivao, ali kasnije se počelo fino čuti - pukotina na tlačnom vodu između turbine i inercoolera. Jednostavan kvar - računalo vidi da nešto ne štima jer MAF registrira više zraka nego što ga zaista stigne do usisa. Već samo krpanje cijevi (alu-folija+powertape+dvije plastične vezice), a kasnije i zamjena, potpuno je eliminirala problem. Inače, što se tiče tih turbina (a vjerujem da je ista i na '04 modelu), samo ću navesti primjer istog tog auta kojeg sam dao bratu, tehničkoj neznalici. Njemu je napukla spojnica na istom tlačnom vodu usisne grane, između turbine i intercoolera, ali se vozio preko 1000 km sa crnim oblakom iza sebe prije nego mi se požalio da mi auto "baš ne vuče". Promijenili smo spojnicu i trebalo nam je 10 km naganjanja da izbacimo sav ugljen iz sistema . Ako tada nije uništio turbinu, neće nikad. Btw, auto i sad vozi, ima 340.000 km, sa originalnom, nikad diranom turbinom.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 10:26   #22
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
TDI motori kod VW-a vec od 1800 okretaja imaju najveci okretni momenat. Snaga dolazi tek nakon 4000 okretaja. Treba spomenuti da 2.0 TFSI iako je bezinac takodjer od 1800 okretaja razvija najveci okretni momenat. To se postize sa varijablenom turbinom.



Ako je sve s motorom i turbinom u redu potrosnja nije velika. Preko 3000 okretaja ga moras rijetko tjerati jer najbolje vuce do 3000 okretaja.
Velika mana su mu prednje osovine.
Nisam imao nikakvih problema sa osovinama, ali zato sam upoznao svaki zglob na tom "zglobovima prebogatom" ovjesu - ovjes je izvanredno udoban, ali koma za održavanje, barem originalna verizija - kasnije su ga poboljšali. I manžete sam mijanjao skoro svake godine, kao da su od papira.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 12:00   #23
Samo 4 na svakoj strani.
Zglobovi se ne mogu mijenjati posebno nego cijela osovina. Do 2000 godine je bio problem, kasnije su bili puno bolji ali je bilo rijetkih slucajeva da se pokvare.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 13:48   #24
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Samo 4 na svakoj strani.
Zglobovi se ne mogu mijenjati posebno nego cijela osovina. Do 2000 godine je bio problem, kasnije su bili puno bolji ali je bilo rijetkih slucajeva da se pokvare.
Naš ima 390tkm i nikad nisu mijenjane osovine. Vanjski homokinetički lupka brat bratu 150tkm, što se tiče ovjesa - ne mora se mijenjati cijeli komplet, može se iskemijati za do 600-700kn, pa drži nekih 50tkm, pa opet.

Inače potpisujem sonatu, turbine su stvarno nepoderive, evo naša blizu 400tkm.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 13:53   #25
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Naš ima 390tkm i nikad nisu mijenjane osovine. Vanjski homokinetički lupka brat bratu 150tkm, što se tiče ovjesa - ne mora se mijenjati cijeli komplet, može se iskemijati za do 600-700kn, pa drži nekih 50tkm, pa opet.

Inače potpisujem sonatu, turbine su stvarno nepoderive, evo naša blizu 400tkm.
Moja 520 tkm, radi ko nova i ne troši ništa ulja...naravno da sam htio mogao sam je sahranit davno, mogao je i prvi vlasnik prije mene..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:16   #26
poz svima molim pomoc oko turbine,nedimi ne trosi ulje ali mi se jednom ugasila nije mi vukla u 5god kako je kod mene auto,rijec je o passatu 2002god 96kw
denyyyyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:21   #27
Jel 1,9TDI 90ks '97 g. sa 270tkm (orginal) ok kupnja? Auto je solidno održavan, nova letva volana... Auto je onaj stariji tip Passata.
Na što eventualno obratiti pažnju?
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:51   #28
prednji ovjes najvise , a ovo drugo, ako pali uredno, ne dimi, uzimaj
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 16:05   #29
Jel istina da su ovi stariji tipovi passata tog godišta bolje rađeni od istih godišta novijih tipova (vidim da se tu negdje preklapaju po godištu) ili je to fama?
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 16:33   #30
Šta se poklapa? B5 je izašao 2000-te ili 2001-e. I to je bio samo facelift.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 16:51   #31
Prvo i prvo, moraš nam otkriti o kojem se radi, B4 ili B5?

https://en.wikipedia.org/wiki/Volksw...assat_%28B4%29
https://en.wikipedia.org/wiki/Volksw...assat_%28B5%29
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 17:00   #32
Da, skroz sam pobrkao. Za B5 sam napisao kao da je B4.

Quote:
Jel istina da su ovi stariji tipovi passata tog godišta bolje rađeni od istih godišta novijih tipova (vidim da se tu negdje preklapaju po godištu) ili je to fama?
Glupost. Osim tih problema sa ovjesom. Ali što se hrđe, komfora i ostalog tiče puno bolji auto.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:42   #33
Stariji ili noviji tip?
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:50   #34
Novi bolji od staroga. Po prvu puta je u Passat stavljen aspuh od nehrđajućeg čelika. Puno manje hrđe po karoseriji, noviji motori, udobnost veća, potpuno novi ovjes. Ah da, i uduž ugrađeni motori. Jedino je taj prednji ovjes zajebancija.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 19:31   #35
Ma to je sad već raga kako god okreneš, a b4 još veća raga. Imam B5 i elektronika mu totalno pizdi, skoro svi prekidači su se već pokvarili (dugo svjetlo, kratko svjetlo, 4 žmigavca, svjetlo unutrašnjosti kad se vrata otvore, brisači i još poneki), alternator nedavno otišao, servo volan, ovjes se više ni ne mijenja, po noći bolje ne voziti jer svjetla bacaju pola metra (svako malo se zamute farovi, a i kad je sve u redu loše je svjetlo), onda se jedno vrijeme sam otključavao i zaključavao... i tako, uglavnom skoro punoljetan auto svakako treba izbjeći.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 19:46   #36
Htio je znati razliku B4/B5.

Da, to se podrazumijeva da je auto star najmanje 14-15 god. Ne treba trošiti puno riječi na auto sa toliko god. i skoro 300t km. Ovisi za koliko će ga dobiti.
Ne vrijedi više od 1000 Eura, a koliko poznam tržište vjerovatno se prodaje za najmanje 3000 Eura.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 20:11   #37
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Htio je znati razliku B4/B5.
Zato sam ja napisao da su oba rage pa bilo kakva razlika ni ne znači ništa, ali B5 je ipak bolji auto pa bi ja svakako išao na tu opciju.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:21   #38
B5 moze dobro sluziti ako je odrzavan redovito.

Inace, jako kvalitetna izvedba . Mozda najbolja generacija Passata ikad.

Auto proizveden po Piechovom standardu.
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:27   #39
Unutrašnjost je stvarno bila jako dobra, bez škripanja, udaranja....

Tehnički gledano je imao dosta mana. Pokretne osovine, ovjes naprijed, električni podizači prozora, brave, senzor temp. motora, senzor protoka zraka, motor brisača prednji i zadnji, škare prednjih brisača... To je ono čega se sječam.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:38   #40
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Tehnički gledano je imao dosta mana. Pokretne osovine, ovjes naprijed, električni podizači prozora, brave, senzor temp. motora, senzor protoka zraka, motor brisača prednji i zadnji, škare prednjih brisača... To je ono čega se sječam.
E da i sve od tog nabrojanog se pokvarilo kod nas. Još sam zaboravio i kvar getribe (stavljena polovna), prodore vode u unutrašnjost i još neke stvari.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.