Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2012., 13:34   #1
Krvarenje u mozgu kod beba

dakle,moja mrva ima 3 mj i 3 tjedna..danas sam bila na uzv mozga i nasla je doktorica 2 ugruska i malu cisticu,uglavnom kaze krvarenje 2.stupnja..rodena je u 38.tjednu,porod prosao ok..ona lijepo napreduje,smije se,papa,pajki po cjelu noc,guguce,prati predmete,reagira na podrazaje,jedino malo klima glavicom kad je drzi i malo se krivila u desnu stranu,a to sad radi sve manje,polako nestaje..
vjezabamo pomalo svaki dan i svaka 2-3 tj,na goljaku..
zanima me ima li razloga za brigu,jeste li imali iskustva s tim?
suzanaa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 15:16   #2
Ako je porod prošao OK, kako to da si išla na UZV mozga? Po preporuci liječnika ili si ti željela?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 16:14   #3
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ako je porod prošao OK, kako to da si išla na UZV mozga? Po preporuci liječnika ili si ti željela?
ja sam zeljela jer se malo krivila u desnu stranu
suzanaa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 16:51   #4
Moj je imao krvarenje u mozgu nakon poroda uz još dodatne probleme.
Do 6mj. smo išli na UZV. Nakon toga više nije trebao iako su mu ostali ugrušci i cistice.
Međutim, nas je pratio neuropedijatar do nedavno. Sad ima godinu dana i nema nikakvih posljedica.
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 17:01   #5
Quote:
suzanaa90 kaže: Pogledaj post
dakle,moja mrva ima 3 mj i 3 tjedna..danas sam bila na uzv mozga i nasla je doktorica 2 ugruska i malu cisticu,uglavnom kaze krvarenje 2.stupnja..rodena je u 38.tjednu,porod prosao ok..ona lijepo napreduje,smije se,papa,pajki po cjelu noc,guguce,prati predmete,reagira na podrazaje,jedino malo klima glavicom kad je drzi i malo se krivila u desnu stranu,a to sad radi sve manje,polako nestaje..
vjezabamo pomalo svaki dan i svaka 2-3 tj,na goljaku..
zanima me ima li razloga za brigu,jeste li imali iskustva s tim?
Imas dvije teme o tome na RIDu, motorika i dystoni.
Apsilutno ti nitko ne moze rec sta te ceka, moze bit sve super a moze bit i malo drugacija prica a problemi u motorici se javljaju sve vise sto je dijete starije jer tada ostecenja izlaze na vidjelo.

Najgora stvar su ciste koje mogu kadnije napravit gluposti a krvarenje ko krvarenje se javlja kod 70% djece
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 12:37   #6
Ne mora to biti ništa strašno. Dijete će se pratiti jer je neurorizično (inače, s takvom dijagnozom imaš pravo na produljeni dopust za njegu djeteta, raspitaj se na HZZO!), ići ćete na vježbe, pratiti će se motorika i to što si sada primjetila će se sigurno korigirati s vremenom. Ja sam mama nedonošća (28 tj. rođ) koje je imalo krvarenje 2-3 stupnja i konvulzije u 2 navrata. Sin mi ima sada 1 god i 4 mj i posve je ok napredovao, bez ikakvih ispada, sve je unutar očekivanih sposobnosti za korigiranu dob
Inače svaka čast da dobrom opažanju i traženju da se snimi eeg ! Mnoge mame ni ne kuže da nešto nije uredu. Tek kad dijete odraste i kad ispadi postanu vidljiviji se skuži da se nešto događalo, a tada je puno teže ispraviti te ispade.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 00:53   #7
Moja mala je imala 3/4 stupanj obostrano. Postali smo vježbači s jedan mjesec i danas smo veliki i zdravi
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 15:53   #8
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Imas dvije teme o tome na RIDu, motorika i dystoni.
Apsilutno ti nitko ne moze rec sta te ceka, moze bit sve super a moze bit i malo drugacija prica a problemi u motorici se javljaju sve vise sto je dijete starije jer tada ostecenja izlaze na vidjelo.

Najgora stvar su ciste koje mogu kadnije napravit gluposti a krvarenje ko krvarenje se javlja kod 70% djece

Ovo tek sad čujem......

Nama par pedojatara i neuropedijatara reklo da ciste nemaju veze s ničim i da se pravimo da ne postoje......
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 09:10   #9
Moždano krvarenje kod beba

Prije 13 dana rodila sam nedonošće u 26+4 tjednu trudnoće. Beba je intubirana odmah u rađaoni i priključena na respirator.

Na prvom UZV mozga učinjenom prije tjedan dana rečeno nam je da beba ima moždano krvarenje 2.stupnja, desno s ugrušcima. Pedijatrica je rekla da je to očekivani nalaz i takoreći ''normalan'' za nedonoščad.

Međutim, jučer su joj ponovno radili UZV i sad je krvarenje trećeg stupnja, proširila se moždana komora. Pedijatrica je rekla da to ne mora nužno značiti nešto loše, ali i može, ne zna se.

Jako sam zabrinuta Guglanjem se samo plašim još više jer nalazim da su moguće posljedice cerebralna paraliza i ostalo...

Ako ima koje iskustvo, savjet...

Edit: primijetila sam i da beba ima trzajeve, pa sam pomislila da to ima veze s tim krvarenjem, ali pedijatrica kaže da se trza zbog nerazvijene motorike.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...

Zadnje uređivanje Sashica : 29.07.2012. at 09:28.
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 10:33   #10
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Prije 13 dana rodila sam nedonošće u 26+4 tjednu trudnoće. Beba je intubirana odmah u rađaoni i priključena na respirator.

Na prvom UZV mozga učinjenom prije tjedan dana rečeno nam je da beba ima moždano krvarenje 2.stupnja, desno s ugrušcima. Pedijatrica je rekla da je to očekivani nalaz i takoreći ''normalan'' za nedonoščad.

Međutim, jučer su joj ponovno radili UZV i sad je krvarenje trećeg stupnja, proširila se moždana komora. Pedijatrica je rekla da to ne mora nužno značiti nešto loše, ali i može, ne zna se.

Jako sam zabrinuta Guglanjem se samo plašim još više jer nalazim da su moguće posljedice cerebralna paraliza i ostalo...

Ako ima koje iskustvo, savjet...

Edit: primijetila sam i da beba ima trzajeve, pa sam pomislila da to ima veze s tim krvarenjem, ali pedijatrica kaže da se trza zbog nerazvijene motorike.
djeca s krvarenjem mogu imati(što je jako često) problema sa motorikom,kolika će biti jačina tih problema to se nemože znati i kakve će posljedice biti isto tako

istina je da posljedica može biti cerebralna paraliza ali ta dijagnoza se nemože postaviti prije 3. ili 5. godine(zaboravih sad dali 3. ili 5.)

pošto su prisutni problemi sa motorikom tako je prisutno i kašnjenje u razvoju

sigurno ćete morati fizijatru koji će odrediti vježbe koje ćete provoditi ili doma ili i doma i jednom tjedno ili koliko već prepišu u osređenoj ustanovi,također ako financijski možete si možete dogovoriti jednom ili dva puta tjedno s nekim fizioterapeutom da vam on dolazi vježbati doma(fuš) s bebicom

bitno je vježbanje i to jako bitno,vježbanjem se neke stvari u potpunosti mogu ispraviti ili bar umanjiti,zato se ozbiljnije dijagnoze ni nežele davati odmah na početku jer se neke stvari vježbanjem isprave ili bar umanje

sigurno ćete morati i kod neurologa koji će pratiti dijete

na temi od dystoni sindrom-hiper i hipotonus imaš iskustva mama,velika većina tamo ako ne i svi su prošli ta krvarenja i sve što ona nose pa si malo prelistaj temu i ako što trebaš slobodno im se javiš

naime, od kada je dječje zdravlje odvojeno od roditelji i djeca slabo se tu piše i slabo je posjećeno koliko vidim jer prije kad su te teme o dječjem zdravlju bili na roditeljima i djeci pisalo se skoro svaki dan pogotovo na toj temi koja ti sad treba i zato ti kažem da ako ćeš nešto trebati možda će ti biti bolje poslati pp nekome
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 11:48   #11
Hvala ti na odgovoru! Proučit ću i temu o distonima obavezno.

Znam da seposljedice krvarenja ne mogu znati odmah, sad me trenutno najviše brine zašto joj je prvi UZV bio 2.st., a sad 3.stupanj, ja sam se nadala da će se to krvarenja povlačiti, a ne ovako
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 16:08   #12
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru! Proučit ću i temu o distonima obavezno.

Znam da seposljedice krvarenja ne mogu znati odmah, sad me trenutno najviše brine zašto joj je prvi UZV bio 2.st., a sad 3.stupanj, ja sam se nadala da će se to krvarenja povlačiti, a ne ovako
Sad sam se sjetila da su i meni prvo bili rekli da je kod Šimuna 2 stupnja, a onda da je između 2i3. To ti je stvar subjektivne procjene. Krvarenje se neće tako brzo povući. Treba sigurno jedno 6 mj. da se stvar resorbira. Bitno je da se ne širi i da se ne pogoršava, a da je tako, vjeruj mi, znala bi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 09:12   #13
Hvala!

Evo, jučer nam je pedijatrica koja je radila UZV rekla da je prvi UZV radila njena kolegica i procijenila da je krvarenje 2.stupnja, a ona je sad ponovila UZV i procijenila da je 3.stupanj. Rekla je da se sad time ne zabrinjavamo unaprijed, jer se posljedice ioanko ne mogu sad znati, a može i sve proći bez posljedica, vježbama se puno toga može nadoknaditi.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.