Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2012., 10:33   #1
Zimska tekućina za pranje stakala

Kupio sam tekućinu za pranje stakala pod nazivom AUTO-LUX.
3 litre sam natočio u Peugeota koliko stane... Kada sam se vozio
na posao vanjska temperatuera je bila -10. Šajba mi je bila
prljava pa sam istu išao "prati". Nakon nekoliko kratkih pranja
u periodu od 10ak minuta.... smrznule su mi se brizgaljke
za pranje stakala.. Dođem na posao i imam što vidjeti sve se
smrzlo. Na pakovanju piše (-25 C)

i sitnim slovima pored piše "ne začepljuje dizne" ...

Ima li neka druga preporuka a da nije preskupo kao Sonax?
5 litara je 80 kn što je malo to much...

Zadnje uređivanje zeljkozg : 11.12.2012. at 10:46. Reason: izmjena teksta
zeljkozg is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 10:38   #2
Znam da je sad kasno, ali uračunaj "bačene" novce na ovaj...
Ja koristim nigrin ili sonax, razrijedi po potrebi. Oko 50kn izađe nigrin cca 5 litara na -15. Kupujem po litru u centrima, jer je najčešće jeftinije nego ta velika pakiranja.
Prošle godine sam probao Lidlov, i nije smrznuo, ali mi je fakat gadan.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 10:39   #3
Meni se jučer smrzla ona zimska iz lidla, koju trošim već godinama i kleo sam se da je odlična..
morat ću puknuti i bočicu alkohola unutra.
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 10:42   #4
Koliko se isplati prati šajbu alkoholom? tj koliko je litra alkohola cjenovno?
ili koliko je dobro napraviti mješavinu

1 litra koncentrata + 1,8 litara vode + 0.2l alkohola

Zadnje uređivanje zeljkozg : 11.12.2012. at 10:43. Reason: izmjena teksta
zeljkozg is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 11:30   #5
Iz Intercarsa Zimowy, koncentrat kosta neku sicu, a razrijeduje se 1:1 ili 1:2. Jako dobro brise i eto nije se smrznuo na -16C. Pise -60C nano tehnologija.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 11:33   #6
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
Koliko se isplati prati šajbu alkoholom? tj koliko je litra alkohola cjenovno?
ili koliko je dobro napraviti mješavinu

1 litra koncentrata + 1,8 litara vode + 0.2l alkohola
sjebat ćeš lak i gume oko stakla sa čistim alkoholom...

pomiri se sa sonaxom... ono što valja, to i košta!
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 11:54   #7
Kako si miješao ili si kupio gotovo?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:03   #8
Da ne otvaram novu temu pa ću pitati ovdje!?
Kako riješiti sad na ovim temperaturama smrznutih dizni koje je uzrokovala loša tekućina!???

Hvala!
migi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:11   #9
Quote:
migi kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu pa ću pitati ovdje!?
Kako riješiti sad na ovim temperaturama smrznutih dizni koje je uzrokovala loša tekućina!???

Hvala!
Nikak, osim u toploj garaži i ispustit to govno van. Inače kod mene samo Omv, je da košta ali vožnja na autoputu, na displeju - 16, plus brzina od 130 kmh i pere kak hočeš.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:13   #10
Quote:
migi kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu pa ću pitati ovdje!?
Kako riješiti sad na ovim temperaturama smrznutih dizni koje je uzrokovala loša tekućina!???

Hvala!
Odvezi se u shopping-centar sa garažom (CC1 i sl.), ostavi ga tamo koji sat-dva, po povratku kupi Sonax ili nešto slično kvalitetno (Nigrin zna biti ok,ali ne uvijek), nadolij koliko stane,par puta prošpricaj i probaj dalje. Dakako, bilo bi optimalno, kad bi nekako uspio izbaciti drlog od staklopera prethodno, ako si ikako u mogućnosti...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:16   #11
Quote:
subaru13 kaže: Pogledaj post
Nikak, osim u toploj garaži i ispustit to govno van. Inače kod mene samo Omv, je da košta ali vožnja na autoputu, na displeju - 16, plus brzina od 130 kmh i pere kak hočeš.
Meni je upravo OMV začepio brizgalice na 0, -1st.C i od onda ga ne koristim (inače,koristio sam ga prije toga par sezona i bio iznimno zadovoljan, možda sam naletio na lošu seriju, a možda ovisi i o promjeru brizgalica )
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:17   #12
Ja mislim da vi krivo miješate.
Kao drugo, ako auto stoji i dizne se smrznu to nema nikakva veze s tekućinom. Dizne nemaju grijanje i zato smrznu, neovisno o tekućini.
Meni je na starom autu uvijek bilo smrznuto kada sam počeo voziti, nakon duže vožnje sam bez problema špricao. Sada se ništa ne događa jer imam grijanje.

Još jednom: Dok auto stoji vani na niskim temperaturama normalno je da se dizne smrznu, sve se smrznu, samo što neke imaju grijanje, neke ne. I to smrzavanje kada auto stoji nema veze s tekućinom.

Quote:
Meni je upravo OMV začepio brizgalice na 0, -1st.C i od onda ga ne koristim (inače,koristio sam ga prije toga par sezona i bio iznimno zadovoljan, možda sam naletio na lošu seriju, a možda ovisi i o promjeru brizgalica )
Sada lijepo čitaj šta sam napisao.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:26   #13
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Meni je upravo OMV začepio brizgalice na 0, -1st.C i od onda ga ne koristim (inače,koristio sam ga prije toga par sezona i bio iznimno zadovoljan, možda sam naletio na lošu seriju, a možda ovisi i o promjeru brizgalica )
Nikad nisam imal problema, koristim ga več godinama, brizgaljke imam sitne da sitnije nemogu bit, one sa finim širokim raspršivanjem, možda ti je zamrzlo ono kaj je prije bilo unutra, ja uvijek ljetnu tekućinu izvučem van, stavim zimsku i špricam naprijed i iza dok ne dođe plavo i to je to.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:29   #14
Stvar je u tome što ne zamrzne tekućinu, nego zamrzne izlaz dizne. U noći sa nakuplja vlaga i onda smrzne. Znači samo otvor je zamrznut. To se svima događa. Samo što neke dizne imaju grijanje neke ne.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:30   #15
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Ja mislim da vi krivo miješate.
Kao drugo, ako auto stoji i dizne se smrznu to nema nikakva veze s tekućinom. Dizne nemaju grijanje i zato smrznu, neovisno o tekućini.
Meni je na starom autu uvijek bilo smrznuto kada sam počeo voziti, nakon duže vožnje sam bez problema špricao. Sada se ništa ne događa jer imam grijanje.

Još jednom: Dok auto stoji vani na niskim temperaturama normalno je da se dizne smrznu, sve se smrznu, samo što neke imaju grijanje, neke ne. I to smrzavanje kada auto stoji nema veze s tekućinom.



Sada lijepo čitaj šta sam napisao.
Bez uvrede i neču svađu, ali ne kužim te. Znači ak je komplet u sistemu i u dizni tekučina koja drži do recimo -20, kaj bu se onda smrzlo. Po toj logici niti motor nema grijanje dok stoji ugašen pa bu se smrznul bez obzira na antifriz. Isto tak sam jednu zimu bil u g. kotaru auto je stajal cijeli dan i navečer kad sam sjel u njega je na displeju pisalo - 21, i niš se nije smrzlo, a nemam grijane dizne.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:32   #16
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što ne zamrzne tekućinu, nego zamrzne izlaz dizne. U noći sa nakuplja vlaga i onda smrzne. Znači samo otvor je zamrznut. To se svima događa. Samo što neke dizne imaju grijanje neke ne.
Ok, kužim kaj pričaš ali kaj zamrzne na izlazu iz dizne, tekučinu koja se ne smrzava ili zrak koji se ne smrzava ili je tu nekaj treče.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:52   #17
Na otvoru dizne se stvori vlaga, od zraka, ili čega drugoga. I to se prako noći smrzne i "zaštopa" diznu. U biti je samo izlaz zaštopan.
Zato neke dizne imaju grijanje.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:53   #18
Tko uopće kontrolira te šrot tekućine koje idu u prodaju? Radi li netko testiranja pa na osnovi toga se može ili ne može prodati?

Jedno je ostaviti 1cm te tekućine u posudu na prozor i vidjeti hoće li smrznuti, drugo je tu istu propustiti kroz sitne dizne za pranje šajbe.
zeljkozg is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 13:08   #19
Meni se sonax smrznuo u pon ujutro, danas je bio ok moguće da se voda zamrznula NA brizgaljkama eventualno, uglavnom nisu radile sad rade normalno, sunuo sam još litru -30 tekućine za svaku slučaj moguće da je ostalo bilo i mrvicu ljetne makar sam mislio da sam sve ispustio...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 13:09   #20
Pa u ovoj državi se ne kontrolira ni voda koju piješ ni meso koje jedeš - a ti bi nekakvu pišalinu za stakla kontrolirao .... klasa optimist jel?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.