Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2015., 07:00   #1
Stupići na Ilici

Jutros na Ilici osvanuli stupići između lijeve trake (u smjeru zapad) i s desne strane prema tramvajskoj pruzi. Tri dozvoljene trake za taj smijer, trake široke jedva da se provuče autobus između njih, a onda netko postavi takve prepreke nasred ceste? Još sam pod šokom i u nevjerici da nekome može pasti takvo što na pamet. Baš me zanima razlog i smisao takvog poteza. Kladim se da neće izdržati niti tjedan dana a da ih netko ne skrši i razbaca na sve strane. (nadam se da će ih netko maknuti što prije jer ovo je sve samo ne doprinos sigurnosti).

Zadnje uređivanje 3008 : 18.11.2015. at 07:27.
3008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 10:13   #2
Pa od rode/kuma firma prodaje stupice, kao i lezece, pa ih treba staviti cim vise naravno.. Nema tu nikakvih logickih objasnjenja..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 10:39   #3
Eeeee, jučer navečer prolazim tom rutom i skoro sam pokupio te stupiće. To je popriličan security issue jer su, kao što si rekao, trake dosta uske pa vozač instinktivno skreće tj. odmiče se od stupića a samim time gazi u tuđu traku.

Uglavnom, odavno se to zna, distributer (preprodavač, jer sumnjam da to netko proizvodi u ovoj državi) je vjerojatno već pokupio parsto milijuna kuna od grada na svim tim stupićima u ZG. Osigurao luksuzan život sebi, djeci ,unucima i praunucima...
RoadRage is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 11:04   #4
Na Ilici kazes, mozda najduljoj ulici u gradu. Di tocno?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 11:31   #5
nisam još vidio ali prema opisanom imaju opravdanje jedino da se ne prelazi iz lijeve trake preko pruge radi parkinga. najviše će nastradati onaj BIS dućan di se uvijek nešto moglo uzeti s parkingom na brzinu
Ginekolog Žarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 12:16   #6
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Na Ilici kazes, mozda najduljoj ulici u gradu. Di tocno?
Kod pivovare.
Safronije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 13:53   #7
Uopće ne vidim smisao tih stupića,kako je zakonom o prometu regulirano gdje i kako se smiju postavljati?Ja sam jučer prošao pored tih stupić i na knap je prolazak sa dostavnim kamionom bio.
andi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 20:52   #8
To je dokaz kakve budaletine rade u "drzavnim jaslama". Pa sa kamionom se tamo vozi od crte do crte, a oni lupe stupice.
Tog idiota koji je to odlucio bi ga samo na jedan dan poslao da tuda vozi kamion ili bus. Kao da nije dosta da treba paziti na retrovizore tamo, sad jos i ovo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 21:56   #9
Ljudi,pa mora Mile nekaj delati,da vide ove ovce koje su glasale za njega kak se brine za svoj Zagreb
zdenis83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:12   #10
Vidio i ja...sad navečer
inače na tom komadu Ilice se zna fino povući jer sljedeći je
semafor tek kod Svetog duha.
Mislim da su stupići baš iz tog razloga kao nešto slično
kak je u Kneza Mislava prema džamiji. I da će za koji dan
osvanuti ležeći policajci između njih.
Onda će svi pičit po pruzi
Kod džamije je par škola..pa ajde. Tam mi to ima smisla.
Tu malo niže je nalijevo Institut za tumore..a na desno izlazna ruta šlepera od žuje.
Vjerojatno je sama žuja naručila tu kombinaciju..stupići
i ležeći..uskoro.

Makar kad šleper izađe..sve tri trake stanu
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:25   #11
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Vidio i ja...sad navečer
inače na tom komadu Ilice se zna fino povući jer sljedeći je
semafor tek kod Svetog duha.
Mislim da su stupići baš iz tog razloga kao nešto slično
kak je u Kneza Mislava prema džamiji. I da će za koji dan
osvanuti ležeći policajci između njih.
Onda će svi pičit po pruzi
Kod džamije je par škola..pa ajde. Tam mi to ima smisla.
Tu malo niže je nalijevo Institut za tumore..a na desno izlazna ruta šlepera od žuje.
Vjerojatno je sama žuja naručila tu kombinaciju..stupići
i ležeći..uskoro.

Makar kad šleper izađe..sve tri trake stanu
Pa i kod džamije 80% njih ide po pruzi, ako su u lijevoj traci u kontra smjer po pruzi i desna traka-desna tračnica
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:49   #12
Al kod džamije je veća protočnost pješaka...i interesantno je kad sedmica naglo zavine ovima kaj u kontra smjeru po pruzi peru dvije kolone.

Ugl. ako ne budu ležeći..kojih inače NEMA na cijeloj Ilici.
Ovi stupići mi nemaju smisla?
Osim ako se nije nastanila neka "glava" u Vukovićevoj ulici kojoj je bad izaći na Ilicu lijevo..jer na tom komadu prosjek na Ilici je daleko veči od gradskih 50km/h.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:50   #13
Veceras sam proso, ugl odma iza stupica je pjesacki pa definitivno mislim da su zato ih stavili da bi se usporilo pred pjesacki. To djelomicno funkcionira jer na tom mjestu se lako nekog moglo pokupit. ALI, slazem se da je KRIMINALNO izvedeno i postoje i bolja rjesenja. Ovo je usko i katastrofa...fuj
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 23:03   #14
Ima tko sliku stupića?
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 14:31   #15
Ne volim ih, ali su, na žalost, bili potrebni. Tamo sam x puta vidio situaciju gdje pojedini (debili) vozači obilaze pješake da ne moraju stati. Onda se dogodi da, npr ja stanem, a ovaj iza me obiđe i skoro pogazi pješake. Tamo je nedaleko dom zdravlja, odmah do je restoran, škola... Ima x male djece, roditelja s djecom, starih i slabopokretnih... A neki konj se nađe ući u žutu traku, konta smjer i sve ih obilaziti Sad kada zacvika između stupića više ne može.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 15:48   #16
Postavi stupiće..Ukloni stupiće..Postavi jedan stupić...Ukloni drugi stupić..Zbroj;1 milijun kn troškova.
__________________
Veoma su ceste noci kad nemir neda usnuti.
Nemir koji je isprva sladak i drag,a sto duze zalazi u noc biva sve tezi i mucniji
- Ex Ponto
Daluge Klaipeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 16:44   #17
Nas na drugom dijelu grada šokira i nevjerira već godinama.
Čudim se kako je vas zaobišlo sve te godine,ste dobili svoj zlatni WC?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 16:59   #18
Quote:
Daluge Klaipeda kaže: Pogledaj post
Postavi stupiće..Ukloni stupiće..Postavi jedan stupić...Ukloni drugi stupić..Zbroj;1 milijun kn troškova.
Što i nije puno ako ćeš spasiti nečiji život.
Bilo kakav prometni zahvat koji pridonosi na sigurnosti treba napravit, cijena je sporedna stvar u takvim slučajevima i zapravio se tebe ne bi trebala ticati.
__________________
1 / 2 / 3
Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 01:52   #19
Jel pridonosi sigurnosti ili ne je krajnje upitno.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 09:40   #20
pridonosi utoliko što će se debil koji ne gleda nikakve znakove (a to su oni čiju vožnju mogu kopirati pripitomljene čimpanze) nabiti u auto ispred sebe jer nebude stigel skrenuti na susjednu praznu traku kad vidi stupiće.
uostalom, ko ga jebe. bolje njegova hauba i far nego pješak u bolnici.

ali ionak to nebu dugog vijeka.
na ilici voze autobusi kad se pruga popravlja a oni ne mogu proći između rinzola i stupića.
jedino ako su montažni pa ih skinu za tu noć.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.