Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 18:05   #1
How to & trošak prodaje rabljenog i kupnje novog automobila

Pozdrav auto znalci, prodajem rabljeni auto i odmah kupujem novi iz salona pa me zanima postupak (how to) & trošak za obje procedure.

Hvala puno, pozdrav
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 13:31   #2
Kod prodaje rabljenog nemaš nikakvih troškova.
Kod kupnje novog trebaš uplatiti iznos sa računa na račun toliko koliko košta auto. Imaš potom i trošak nove registracije i prometne knjižice.
Da li te interesira procedura ili trošak?
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 14:17   #3
Quote:
KrasnodarRora kaže: Pogledaj post
Kod prodaje rabljenog nemaš nikakvih troškova.
Kod kupnje novog trebaš uplatiti iznos sa računa na račun toliko koliko košta auto. Imaš potom i trošak nove registracije i prometne knjižice.
Da li te interesira procedura ili trošak?
Thnx....treba mi i procedura i trošak
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 16:33   #4
Da li auto ostavljaš u auto kući koja prodaje nove automobile ili prodaješ kupcu kojeg nisi nikad vidio.
Za stari auto ide kupoprodajni ugovor.Vidi da li češ zadržati registarske pločice za novi auto ili češ na novi staviti i nove pločice ( savjetujem-dođu ojo 75 kn ).
Poslije kupoprodajnog nije te briga što će novi kupac s autom.
Ugovor košta do dvije kune, a sastavljaš ga s kupcem vozila kod bilježnika koji ugovor ovjerava.I to obično sve plati kupac.
Što se tiče novog kad prebaciš novce sa svog računa na račun salona koji prodaje automobil s uplatnicom kod njih, a poslije vjerujem da oni izdaju probne pločice, a potom dalje ne znam da li ideš direktno na policiju ili na tehnički pa na policiju. Auto valja osigurati, a obično na tehničkom imaš i osiguranja pa vjerujem da tamo možeš obaviti sve, ali svakako češ morati na policiju zbog ovjere prometne dozvole.
Cijena tih troškova ovisi o jačini motora i kubikaži, a ovo na policiji je manje od 100 kn.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 18:45   #5
isprika kaj uletavam...ako na starom auto imam osiguranje sa 50% popusta i ne prodajem ga i siguranje vrijedi a zelim registrirati novi (dodatni) auto, jel isto mogu ostvariti 50% na policu?
Mirko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 01:18   #6
Kratko-možeš. To se zove dupliciranje bonusa.
Znači možeš imati dva auta na 50%.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 22:36   #7
Quote:
KrasnodarRora kaže: Pogledaj post
Kratko-možeš. To se zove dupliciranje bonusa.
Znači možeš imati dva auta na 50%.
Tnx
Mirko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 20:52   #8
Quote:
KrasnodarRora kaže: Pogledaj post
Što se tiče novog kad prebaciš novce sa svog računa na račun salona koji prodaje automobil s uplatnicom kod njih, a poslije vjerujem da oni izdaju probne pločice, a potom dalje ne znam da li ideš direktno na policiju ili na tehnički pa na policiju. ...
Cijena tih troškova ovisi o jačini motora i kubikaži, a ovo na policiji je manje od 100 kn.
Prvo je tehnički, tamo dobiješ prometnu (svakako napomenuti da odmah upišu sve dimenzije guma koje su navedene u uputama vozila u prometnu!) i tablice. S prometnom odeš na policiju i prijaviš auto s 35Kn biljega. Onda se vratiš na tehnički, staviš tablice i vozi doma. Ovo zadnje je lako kad su blizu skupa tehnički i policija, pa možeš i pješke od jednog do drugog, a to je u Zagrebu Heinzelova (policija) i Capraška ili Folnegovićeva (tehnički), u protivnom možda izađu u susret pa odmah nakon tehničkog smiješ staviti tablice ili ih dobiješ u policiji - to treba pitati ali ionako sve znaju kod dilera gdje se kupuje auto.
canobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 10:34   #9
vozi se s probama sve dok ne dobije normalne pločice.

pločice izdaje STP ako oni ispišu prometnu dozvolu. nakon ispisa prometne ide u MUP po prvi štambilj pa natrag u STP sa gotovom prometnom po pločice.

pločice može izdati i MUP pa sve obavi kod njih. dakle, tehnički pregled (bez ispisivanja prometne) i uplata ekološke naknade pa na MUP po prometnu i pločice (tamo se kupuju biljezi, plaća se izdavanje prometne, pločica i cestarine).
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:01   #10
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Thnx....treba mi i procedura i trošak
Sranje je što mi ide teško prodaja rabljenog auta pa ću ga izgleda morati registrirati i platiti osiguranje na 1g i onda tek prodati - gdje ću izgubiti još lovice.

Nisam znao da ne mogu stornirati obvezno osiguranje i tražiti povrat lovice
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:39   #11
Kod prodaje rabljenog nemaš nikakvih troškova.
Kod kupnje novog trebaš uplatiti iznos sa računa na račun toliko koliko košta auto. Imaš potom i trošak nove registracije i prometne knjižice.
Da li te interesira procedura ili trošak?
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.