Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2015., 20:23   #1
Autosjedalice

Evo čitam malo zadnjih dana tu po pdf-u hrpe prepucavanja oko guma, koje su dobre koje nisu, auti isto tako pa me zainteresirala jedna stvar... da li vi koji tako zagovarate određene stvari isto tako zagovarate korištenje autosjedalica u autima? ispravno korištenje istih, redovne preglede, znate do koje dobi su obavezne ili sve to uredno ignorirate...
sigurna sam da vas ima tu dosta koji imaju djecu pa me ovo baš zaintirigiralo...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 20:50   #2
Uvijek!!! Bebačica sad ima 16 mjeseci i već sama gura rukice u remene kad ju stavljam i van kad ju odvežem. I zainteresirano prati okolinu kroz prozor. Dok ne spava. A spava skoro stalno dok se vozi
Inače, ima tema (u tijeku je i prepucavanje) malo iznad našeg PDF-a
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 20:58   #3
je, znam, gore na RiD-u, ali me živo zanima kako je ovdje... koliko zagriženih vozača na ovom pdf-u koristi autosjedalice za svoju djecu... i do koje dobi? jer to je isto jedan aspekt sigurne vožnje, djeca su nam svakodnevno s nama u autima i tako reći aktivni sudionici u prometu... svi tu paze na kojim i kakvim gumama voze, a paze li na to da voze djecu u autosjedalicama?
ulovila sam par komentara kao imaš za taj i taj auto, a nemaš za gume za njega, šta si onda uzimao ga... misliš da je siguran zato jer je ogroman itd... pa imam dojam da je tako i sa AS, a u prilog tome ide i to što viđam hrpu ljudi u BMWima, audijima, mrcinama od autiju kako djecu vozaju nevezane i bez sjedalica
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 21:21   #4
Najbolje je da koristiš prema zakonu. Tako si ti kao roditelj odgovoran roditelj, bez straha i brige. Ako se ne daj Bože šta dogodi barem znaš da nisi ništa krivo napravila. Moja curica je do 7 i pol godina ima sjedalicu grupe 3 (nisam siguran, mislim da je to najveća), dok ju je počela stiskati sam kupio samo onu povišenu sjedalicu koja se mora nositi do određene visine i težine mislim. A mogao sam joj ranije staviti tu povišenu sjedalicu, nisam jer je u onoj pravoj sjedalici bila puno više sigurnija. Sa time se ne zaj....
U nekim državama ako skriviš nesreću i ne daj Bože dijete ti pogine i ustanovi se da dijete nije bilo po propisu vezano ideš u zatvor. Neću te plašiti ali lijepo si na službenim stranicama pročitaj zakon i pridržavaj ga se.

Možda Wonder uskoči i ubaci link.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 21:23   #5
Ja imam dvoje djece i oduvijek i uvijek koristim autosjedalice. Stariji ima skoro 4 godine i vec je u trecoj autosjedalici po velicini a mladji koji ima godinu i pol je u drugoj po velicini.
Jedino cega se ne drzim je ona preporuka o starosti autosjedalica jer mi je ona spika koju sam cuo da treba staviti novu nakon 2-3 godine starosti budalastina. Ja sam pregledao stariju autosjedalicu i nema nikakvog razloga da ju se i dalje ne koristi, nema apsolutno nikakvih znakova koristenja osim sto je tkanina na njoj malo izblijedila. Sigurnošću vlastite djece garantiram da ova nije nista losija od nove kupljene u ducanu sto se kvalitete svih sigurnosnih djelova tice.
Ne idem ni na preglede, sam sam se informirao o tim stvarima i ne treba biti genijalac za vidjeti da li je sve ok ili nije. Naravno, kad bih vidio neku sitnicu da ne stima uzeo bih novu sjedalicu.

No vidio sam dosta ljudi koji ne koriste autosjedalice, ja osobno ne bih mogao biti miran. Ovako znam da je dijete sigurno koliko moze biti.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 21:30   #6
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Najbolje je da koristiš prema zakonu. Tako si ti kao roditelj odgovoran roditelj, bez straha i brige. Ako se ne daj Bože šta dogodi barem znaš da nisi ništa krivo napravila. Moja curica je do 7 i pol godina ima sjedalicu grupe 3 (nisam siguran, mislim da je to najveća), dok ju je počela stiskati sam kupio samo onu povišenu sjedalicu koja se mora nositi do određene visine i težine mislim. A mogao sam joj ranije staviti tu povišenu sjedalicu, nisam jer je u onoj pravoj sjedalici bila puno više sigurnija. Sa time se ne zaj....
U nekim državama ako skriviš nesreću i ne daj Bože dijete ti pogine i ustanovi se da dijete nije bilo po propisu vezano ideš u zatvor. Neću te plašiti ali lijepo si na službenim stranicama pročitaj zakon i pridržavaj ga se.

Možda Wonder uskoči i ubaci link.
kod mene su oboje djece svak u svojoj sjedalici, starija će uskoro 6 godina i isto se još uvijek vozi u as, nemam baš povjerenja u booster... zakona se pridržavamo nego me općenito zanimalo

ajme ne prizivaj wondera...

Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ja imam dvoje djece i oduvijek i uvijek koristim autosjedalice. Stariji ima skoro 4 godine i vec je u trecoj autosjedalici po velicini a mladji koji ima godinu i pol je u drugoj po velicini.
Jedino cega se ne drzim je ona preporuka o starosti autosjedalica jer mi je ona spika koju sam cuo da treba staviti novu nakon 2-3 godine starosti budalastina. Ja sam pregledao stariju autosjedalicu i nema nikakvog razloga da ju se i dalje ne koristi, nema apsolutno nikakvih znakova koristenja osim sto je tkanina na njoj malo izblijedila. Sigurnošću vlastite djece garantiram da ova nije nista losija od nove kupljene u ducanu sto se kvalitete svih sigurnosnih djelova tice.
Ne idem ni na preglede, sam sam se informirao o tim stvarima i ne treba biti genijalac za vidjeti da li je sve ok ili nije. Naravno, kad bih vidio neku sitnicu da ne stima uzeo bih novu sjedalicu.

No vidio sam dosta ljudi koji ne koriste autosjedalice, ja osobno ne bih mogao biti miran. Ovako znam da je dijete sigurno koliko moze biti.
mi se svakodnevno srećemo sa situacijama gdje se djeca dobi moje kćeri, koja zakonski još uvijek moraju u as, voze bez sjedalica jer eto veliki su pa im više ne treba, sjedalice su za bebe... a ni mlađi bez sjedalica nisu iznimke... nerijetko vidim mame koje sjede na stražnjem sjedalu i drže jaje, sjedalica kategorije 0/0+, znači za skroz male bebe, okrenute prema sebi, nevezane, a bome i one gdje drže tako male bebe u rukama... ne znam kako mogu sjesti u auto i tako se vozit
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 21:42   #7
Quote:
ajme ne prizivaj wondera...
Ne diraj vraga dok spava.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 21:57   #8
Itekako, upravo sam na četvrtom autu na kojem koristim sjedalice, četiri različite sjedalice, dvoje djece Korištene doslovno svaki metar vožnje u skoro 5 godina.

Do sada sam uvijek kupovao one koje su najbolje ocjenjene na različitim testovima (ADAC i dr.). Sad sam drugo dijete kupio sjedalicu 9-18 kg ali okrenutu suprotno od smjera vožnje, starija ostaje za svaki slučaj ili za goste...

@babarej - mislim da se to vremensko ograničenje odnosi na 5 godina, do nekog zamora materijala vjerojatno i dolazi s vremenom, ali pretpostavljam da je od svih rizika vezanih uz sjedalice taj najmanji...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 21:58   #9
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ja imam dvoje djece i oduvijek i uvijek koristim autosjedalice. Stariji ima skoro 4 godine i vec je u trecoj autosjedalici po velicini a mladji koji ima godinu i pol je u drugoj po velicini.
Jedino cega se ne drzim je ona preporuka o starosti autosjedalica jer mi je ona spika koju sam cuo da treba staviti novu nakon 2-3 godine starosti budalastina. Ja sam pregledao stariju autosjedalicu i nema nikakvog razloga da ju se i dalje ne koristi, nema apsolutno nikakvih znakova koristenja osim sto je tkanina na njoj malo izblijedila. Sigurnošću vlastite djece garantiram da ova nije nista losija od nove kupljene u ducanu sto se kvalitete svih sigurnosnih djelova tice.
Ne idem ni na preglede, sam sam se informirao o tim stvarima i ne treba biti genijalac za vidjeti da li je sve ok ili nije. Naravno, kad bih vidio neku sitnicu da ne stima uzeo bih novu sjedalicu.

No vidio sam dosta ljudi koji ne koriste autosjedalice, ja osobno ne bih mogao biti miran. Ovako znam da je dijete sigurno koliko moze biti.
Da ne ponavlljam- otprilike isto.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 22:18   #10
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
kod mene su oboje djece svak u svojoj sjedalici, starija će uskoro 6 godina i isto se još uvijek vozi u as, nemam baš povjerenja u booster... zakona se pridržavamo nego me općenito zanimalo

ajme ne prizivaj wondera...



mi se svakodnevno srećemo sa situacijama gdje se djeca dobi moje kćeri, koja zakonski još uvijek moraju u as, voze bez sjedalica jer eto veliki su pa im više ne treba, sjedalice su za bebe... a ni mlađi bez sjedalica nisu iznimke... nerijetko vidim mame koje sjede na stražnjem sjedalu i drže jaje, sjedalica kategorije 0/0+, znači za skroz male bebe, okrenute prema sebi, nevezane, a bome i one gdje drže tako male bebe u rukama... ne znam kako mogu sjesti u auto i tako se vozit
Znam jednu, sestrična od žene. Čak je htjela da ju nekud ja vozim a ona da malu drži na rukama, bez sjedalice. Mala još nema godinu dana! Puknul sam! Donesel naše jaje s tavana da njenu malu stavim u naše jaje al je na kraju išla s nekim drugim! Njen argument zakaj ne koristi jaje? Mala se plače kad ju stavi unutra. Ma goni se!! Plakala se i moja prvih par vožnji pa dobrih 10 - ak minuta, al kad se naviknula na sjedalicu i vožnju sve je u redu.
Samo treba imati malo pameti!

Samsung S III
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 23:57   #11
Meni nije nikako jasna ekipa koja pušta klince da nevezani skaču po zadnjem sicu ili stoje između naslona prednjih siceva.

Ja sam ko klinac uvijek bio u sjedalici i zavezan, ja sam imam naviku vezanja do te mjere da se osjećam neugodno ako se ne zavežem i tako mislim naučit i svoju djecu, kad dođe na red.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 01:31   #12
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
Evo čitam malo zadnjih dana tu po pdf-u hrpe prepucavanja oko guma, koje su dobre koje nisu, auti isto tako pa me zainteresirala jedna stvar... da li vi koji tako zagovarate određene stvari isto tako zagovarate korištenje autosjedalica u autima? ispravno korištenje istih, redovne preglede, znate do koje dobi su obavezne ili sve to uredno ignorirate...
sigurna sam da vas ima tu dosta koji imaju djecu pa me ovo baš zaintirigiralo...
Jasno da ne - to su gluposti. Kakve jebene sjedalice? Nek stoji između siceva (neću ga valjda vezat, pa nije pas). Ili nek leži na polici ispod zadnjeg stakla. Ili nek divlja po zadnjoj klupi, djete je to, ko će njemu objasnit.
A iz rodilišta ga je žena u rukama donjela. I što mu fali?

Na žalost sva ova sranja sam UŽIVO vidio (a i dalje gledam) na našim cestama.
Moj inače sjedi na (u) Brevi sjedalici koja je jedna od rijetkih (jedina?) sa hidrauličkim ublaživačem u slučaju frontalnih sudara.
Ovakvoj (plavo je mehanizam):

__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran

Zadnje uređivanje CDRW : 26.11.2015. at 01:42.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 08:19   #13
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Ne diraj vraga dok spava.
upravo tako

Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Znam jednu, sestrična od žene. Čak je htjela da ju nekud ja vozim a ona da malu drži na rukama, bez sjedalice. Mala još nema godinu dana! Puknul sam! Donesel naše jaje s tavana da njenu malu stavim u naše jaje al je na kraju išla s nekim drugim! Njen argument zakaj ne koristi jaje? Mala se plače kad ju stavi unutra. Ma goni se!! Plakala se i moja prvih par vožnji pa dobrih 10 - ak minuta, al kad se naviknula na sjedalicu i vožnju sve je u redu.
Samo treba imati malo pameti!

Samsung S III
bunili su se i moji ali zaboli me... imaš biti u as i gotovo... srećom moji od samog starta vole i naviknuti su na vožnju tako da tu nema frke

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jasno da ne - to su gluposti. Kakve jebene sjedalice? Nek stoji između siceva (neću ga valjda vezat, pa nije pas). Ili nek leži na polici ispod zadnjeg stakla. Ili nek divlja po zadnjoj klupi, djete je to, ko će njemu objasnit.
A iz rodilišta ga je žena u rukama donjela. I što mu fali?
zaebai se ti oko toga ali ima takvih bisera... prije par mjeseci vozimo se brzom cestom put ulaza u split, a klinac u autu ispred nas se valja po polici iznad portapaka...

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Moj inače sjedi na (u) Brevi sjedalici koja je jedna od rijetkih (jedina?) sa hidrauličkim ublaživačem u slučaju frontalnih sudara.
Ovakvoj (plavo je mehanizam):

koji je to model? čini se zgodna... to je 9-18 kg?
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 08:30   #14
Ja imam ovakvu kao na slici i jedna stvar me malo živcira kod te sjedalice. Malac je sada 15 mjeseci, 10 kg pa još uvijek koristimo ovaj prednji dio preko kojeg ide pojas. Događa se u vožnji kada mali postane malo nervozan i počne se izvijati, nekako se uspije malo podvući pod taj nosač i zaglavi se tako u koso i više ne može nikuda. Onda moram stati negdje , odvezati ga, namjestiti i opet zavezati. Ispod mjesta gdje sjeda guza postoji uložak od stiropora koji se izvadi kada dijete poraste, tj. kada se podebljaju noge tako da taj nosač ne pritišće butine kada se namjesti. Probao sam i to izvaditi, ali onda je naravno još gore, ima više mjesta i još se lakše podvuče.

Ima li netko takve probleme s ovakvom sjedalicom?

Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 10:06   #15
Dijete se veže s pojasom od auta ili ima sjedalica vlastiti pojas? Moje za 9-18 kg imaju vlastiti pojas u 5 točaka i ne može mrdnuti.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 10:22   #16
Pošto vozim starija vozila, nemam niti u jednom ISOFIX za dodatno fiksiranje sjedalice, da li je netko možda to naknadno ugrađivao, za ovaj noviji sam se čak nadao da ima naknadno za kupiti, ali nema. Koliko sam uspio dokućiti radi se o jednoš šipci koja se nalazi između donjeg dijela sjedala i naslona u koji se samo klikne ISOFIX od sjedalice. Imam frenda bravara pa bih mu dao da mi to napravi, mislim da bi svakako trebalo biti sigurnije nego ovako samo pojasom, iako nije original.
__________________
Bilo kuda Vespom svuda!
Branke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 10:23   #17
Ne znam za Recaro, ali Cybex koju imam u autu ima sustav kojim se ta prednja pregrada kroz/oko koje ide pojas automobila može podešavati na način da se jastuk na njoj približava ili udaljuje i tako prilagođava veličini djeteta (djetetova tijela). Isto tako donji dio je oblikom prilagođen nogama djeteta. Tako da kada sve dobro podesiš donji dio jastuka pregrade dodiruje noge (natkoljenice), a unutarnji dio je prislonjen na djetetov trup od kukova preko trbuha do donjeg dijela prsnog koša.

Dosta ljudi ima te Cybex sjedalice i primjećujem da ne znaju za tu funkciju, pa je moguće da je ima i Recaro, a da nisi primjetio.

Inače tragedija je kako ljudi voze djecu u autima. Ja baš uvijek u sjedalici propisno vezanu.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 10:35   #18
Quote:
Branke kaže: Pogledaj post
Pošto vozim starija vozila, nemam niti u jednom ISOFIX za dodatno fiksiranje sjedalice, da li je netko možda to naknadno ugrađivao, za ovaj noviji sam se čak nadao da ima naknadno za kupiti, ali nema. Koliko sam uspio dokućiti radi se o jednoš šipci koja se nalazi između donjeg dijela sjedala i naslona u koji se samo klikne ISOFIX od sjedalice. Imam frenda bravara pa bih mu dao da mi to napravi, mislim da bi svakako trebalo biti sigurnije nego ovako samo pojasom, iako nije original.
trebao bi možda vidjeti baš u servisu od auta da li se može naknadno ugraditi, iako bi svi auti proizvedeni nakon 2000. i neke trebali imati isofix... al ako ne može mislim da je bolja opcija onda dobro zategnuti s pojasom... u elantri iz 2001. nema isofixa, sjedalice su vezane pojasom i dobro zategnute i ne mrdaju
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 10:38   #19
Quote:
Branke kaže: Pogledaj post
Pošto vozim starija vozila, nemam niti u jednom ISOFIX za dodatno fiksiranje sjedalice, da li je netko možda to naknadno ugrađivao, za ovaj noviji sam se čak nadao da ima naknadno za kupiti, ali nema. Koliko sam uspio dokućiti radi se o jednoš šipci koja se nalazi između donjeg dijela sjedala i naslona u koji se samo klikne ISOFIX od sjedalice. Imam frenda bravara pa bih mu dao da mi to napravi, mislim da bi svakako trebalo biti sigurnije nego ovako samo pojasom, iako nije original.
Neki auti imaju pripremu za ISOFIX, npr. u Focusu iz 2005, postoje rupe u karoseriji u koje se mogu ugraditi nosaci. U ovlastenom sam platio otprilike 300 kn. Nevjerojatno, ali Ford je dugo godina imao ISOFIX kao opcionalnu opremu. Znam da je jos i 2009 u C-maxu to bila opcija (frendu nisu rekli kad je kupovao novi da to mora dodatno ugraditi ).
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 10:38   #20
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post

Inače tragedija je kako ljudi voze djecu u autima. Ja baš uvijek u sjedalici propisno vezanu.
ono što sam ja primjetila je da hrpa ljudi čim im dijete pređe 4 godine sjedalice izbace skroz iz funkcije... a vrlo često i bake i djedovi, koji još voze, vozaju svoje unuke bez sjedalica iako ima iznimaka...

najviše me žalosti što policija ne kontrolira da li su djeca propisno vezana kad nekog zaustave, ako su u autu i djeca... da t počnu raditi popunili bi proračun samo tako
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.