Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 17:01   #1
Question Astra H - problemi sa kvačilom

Stari ima astru h 2006 g., 1.9 cdti (iliti jtd), 200 tkm., 6 brzina - kad stisne kvačilo u leru čuje se neko struganje, roštanje, i kad se auto zagrije ista stvar, šaltanje ide super, bez problema, nema lupanja kod kretanja

Neki mu kažu plivajući zamojac, neki da je "neki" šešir, ...
Ima li netko da je imao sličan problem
doktordoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:27   #2
zamašnjak 99%,taj motor ima probleme s tim,u leru stisni kvačilo do pola ako ronda,struže lupa nema šta drugo bit,bolje kod mehaničara i mjenjaj to dok nije nastradalo još nešto,inače cijena samog zamašnjaka ovak ti je cca 3000kn,obično se mjenja sve u kompletu kad se skida kvačilo plus zamašnjak i skupo je al jebat ga,5 tisuća kuna ne gine
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 19:03   #3
Do pola nista, samo kad se stisne do kraja. Auto kad se pali sve ok, nista ne trese, super se salta
doktordoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 03:13   #4
https://www.youtube.com/watch?v=spHu6_TS5vs

ovaj zvuk možda?
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 08:30   #5
Baš to care
Znači zamašnjak, ništa, getriba dolje i stari mjenjaj
Hvala puno
doktordoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 09:00   #6
Oprezno sa zamašnjakom.

Da li ti auto zatrese kod paljenja, gašenja? Da li podrhtava u vožnji, pogotovo iz nižih okretaja?

Ja bi prvo prognozirao da je kvačilo prošlo, tj potisni, što je i red na 200.000km. Zamašnjak može, a i ne mora biti loš. Ali to ćeš znat tek da se skine kvačilo dolje.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 09:56   #7
Auto ne trese ,uopće, nema problema sa šaltanjem, jedino kad se u leru stisne kvačilo do kraja čuje se onakav zvuk - ko na onom yubito videu, samo se ne čuje onako jako
doktordoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 19:08   #8
ak je verzija sa 150ks onda u 90% slučajeva odlazi zamašnjak,ljudi su ga mjenjali na 60 tisuća km na tom motoru,nekima traje i duže,ja imam 90 tisuća i još je sve ok,sve ovisi kolko se često pali gasi auto,di se vozi,kako se vozi itd najgora smrt sa zamašnjak je naglo ubrzavanje iz niskih okretaja
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 22:48   #9
Astra od starog je 1.9 cdti 120 ks, veli stari da skida kvačilo ovako i onako, ako ga prije ne proda ovakvog

Sad ja imam mogući problem na svojoj 1.7 cdti 74 kw, 5 brzina, 152 tkm., 2005 g.
Nemam auto dugo tek 1 mj., ali sam primjetio da nekad kad dugo stojim na mjestu (semafor ili ujutro), kad stisnem kvačilo čujem da nešto lagano lupi, onako duboko, ništa se ne osjeti na na papučici, šalta se normalno i ništa ne trese ni u vožnji ni u leru
doktordoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 23:29   #10
Quote:
Hrcoo kaže: Pogledaj post
ak je verzija sa 150ks onda u 90% slučajeva odlazi zamašnjak,ljudi su ga mjenjali na 60 tisuća km na tom motoru,nekima traje i duže,ja imam 90 tisuća i još je sve ok,sve ovisi kolko se često pali gasi auto,di se vozi,kako se vozi itd najgora smrt sa zamašnjak je naglo ubrzavanje iz niskih okretaja
Prvi glas da na tim motorima odlazi sam tak, pogotovo na astrama.
Trenutno sam na 180k km i 10 godina(gradska vožnja, puno starteva), mislim da se počinju osjećati neke rezonancije na određenim okretajima, ali pitanje je da li je to zamašnjak.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 14:02   #11
dominic ak si na occ forumu onda znaš kolko ljudi je imalo probleme sa tim motorom ne samo u astri nek u zafiri,vectri..
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 14:08   #12
koliko se isplati staviti jednomaseni zamašnjak i biti nježniji pri šaltanju i ubrzavanju?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 22:32   #13
Quote:
Hrcoo kaže: Pogledaj post
dominic ak si na occ forumu onda znaš kolko ljudi je imalo probleme sa tim motorom ne samo u astri nek u zafiri,vectri..
Kaj je najbolje samo zafire. Mislim gle, koliko je astri i vectri s tim motorom, a problema sam vidio samo na zafirama. Za razliku od nekih auta gdje ne izdrži ni 100k km. Gledajući to, mislim da je ovo sasvim pristojno. Kad pogledam samo, koliko sam puta upalio/ugasio auto u 10 godina, gradska vožnja, još se super i drži.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.