Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 17.11.2017., 16:00   #11
Završih i ja čudo zvano Narnijske kronike, prođoh nekako kroz sve kršćanske aluzije, metafore i moralne poruke, sa sve jednim okom zatvorenim i mozgom na "not too much thinking" modu. I kad se sve na kraju sabere i oduzme, meni je kompletan serijal oko 3.5 ( s tim da računam da je ovo pedesetih izašlo, ovakvo nešto iz 2017. godine bi zafikario kroz prozor).

I et na kraju da napravim listu od najbolje do najgore knjige:

1. Voyage of the Dawn Treader 5.0 (meni je ovo najbolje, puno avanture, puno zanimljivih segmenata, istraživanje nepoznatog svijeta, bez ikakvog traljavog negativca. Eustace je tu sjajan, nažalost kasnije postaje generički protagonista. Super)

2. Horse and his Boy 4.5 (Ovo sam čitao ranije i znam da mi se svidjelo, nisam primjetio nikkave rasističke implikacije dok sam čitao, nije me bilo briga, iako sada kada čitam summary djeluje malo... meh)

3. Silver Chair 4.0 (Najstrašniji dio. Zemlja divova, men cookbook, podzemlje, imalo potencijala da bude najbolji dio, kraj jako traljav i nemaštovit)

4. Magican Nephew 3.5 ( Moj prvi susret sa Narnijom. Zanimljivo, ništa više)

5. Last Battle 3.5 (Ko American horror story prva sezona, svi pomrli, svi sretni, posljednja bitka trajala pet minuta, više mi je ličilo na kakvu kafansku tuču)

6. Lion, Witch and Wardrobe 3.0 (Jako loš negativac, djeca (osim Edmunda) bezlična, takva su i ostala kroz čitav serijal. Onako)

7. Prince Caspian 2.5 (Kako napisati roman epske fantastike u kojem sve počne u tački A i dođe do tačke B, a da pri tome sve bude ravno, bez iznenađenja, bez napetosti, bez ičega. Miš jedini spašava stvar. )
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.