Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 23:21   #141
Ok.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 22:36   #142
Sjedim na kauču i samo mi nešto prođe na lijevoj strani oko srca,dignem se i reko idem izmjeriti tlak i kad ono 160/85 otkucaji 66 i reko idem sad drugi put odma iza tog,tlak 130/75 66 e sad mene muči jel' to skok tlaka ili sam se uplašil toga kaj mi je prošllo oko srca,ne znam više kaj da mislim,od terapije trošim Sobycor 2X2,5mg jednu ujutro drugu oko 14 popodne.
U Srčanoj napravio dva puta u godini,pretrage,EKG,ergometriju,uvz i jedino je tlak malo znao bit višlji na dva mjerenja holtera oko 160/85 ali nije mi znalo tak proci na lijevoj strani prsa,kada sam to rekao kardiologu ona je rekla da to nema veze s tlakom i da bi se tlak zadržao i da je u biti to koštanog mišičnog porjekla.
Imam 32 god.mama i tata imaju visoke tlakove ali ne dešava im se tako nešto kao meni i poznanicima sa visokim tlakom.
specijalac12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 16:46   #143
Meni je pomogao magnezijev klorid tj.magnezijevo ulje
sam2121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:34   #144
Ajd da povjerim moj tlak (moje iskustvo),

digo se prije 3,5 sata , vrlo malo popapal nesto,
poprio u roku prvog sata 2 kave.

ajd da i jas mjerim tlak, prvi 3x je kazal uredaj "error", pa mislim jel sam ziv po tom aparatu ili je u kvaru ili sta je???...mjerim 4ti put
104/63 72p

zapalim cigaretu i popusim negde pola
110/71/ 72p

10 minuta kasnije ajd da popijem casicu 0,1L crvenog vina pomalu i mjerim posle 10m
109/75 72p

ajd zapalim cigaretu, pusim pola negde
mjerim 3 x po redu
114/70 76p
108/74 82p
103/62 68p

moram sada u bolnicu? ili je to ok?

sada se pocao nesto brinuti i idem opet mjeriti
zapalio jos jednu cigaretu i popusio do pola, mjerim..
104/66/ 94p a vidi se da srce tuce brze, jel to briga???
ili poceo prirodni ugraden aparat/tjelo/sistem da ubrzava cistiti krv?

ah, uskoro zaboravio, jedem jako slano, pecem moj kruh, pre slani za druge.

LP
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:53   #145
Quote:
sam2121 kaže: Pogledaj post
Meni je pomogao magnezijev klorid tj.magnezijevo ulje
Gdje mogu nabaviti pa da probam i ja.
specijalac12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:26   #146
Quote:
specijalac12 kaže: Pogledaj post
Gdje mogu nabaviti pa da probam i ja.
Biljne ljekarne, baš jučer bio, imaju magnezij klorid u prahu, i magnezij citrat.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:33   #147
Jel' moguče da su to napadi panike?
Hipertenzija postoji,al kad sam saznal za visoki tlak to mi se nije dešavalo,cijeli svijet mi se okretao na momente.
Sad imam nekakve napade,koji potraju svega 1-2 min sa prolazom nekakvog straha,sav se koda zgrčim uopče nemogu opisat koliko je neugodno i sav se zaserem od straha.
I onda sjednem za tlakomjer i 160/80 i velim kroz minutu je tlak normalan,130/70.
specijalac12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 23:00   #148
magnezij ce pomoci misicu/srcu, inace je dosta u hrani ako se zdravo hranimo, sad sta je zdravo?
Imas smece po zilama i srce ti dan i noc mora jace raditi, nece biti dobro.
To sto ljudi obicno kazu nije nikako zdravo, kazu i da je dobro jesti mast od svinje...
ja se drzim Bozje rijeci, on kaze da covjek nesmije jest ni jednu mast od nijedne zivotinje.
Preporucim da mjenjas hranu, budi vegan, jedi svasta i sve osim svega od zivotinja i brzo ce ti iti bolje i bolje i neces biti nikad vise bolestan, osim ako se trujes jos sa nekim kemikalijama po sebi...
Jos nesto; normalni tlak nije dobar, mnogo puta se kaze za nesto normalno, to ne znaci da je to dobro.
Odlican tlak je u redu, sve drugo ne valja. Odlican tlak je 105-110
O tebi ovisi tvoje zdravlje, baci stare navike, i brzo ces se prevaditi i na zdravi nacin zivota.
Magnesij ti nece spasiti zivot za uvjek ili dulji vijek.
Tvoja je odluka jeli volis zivjeti ili ne.
Izbjegavaj zivciranje ako to imas, nadi put da se ne zivciras.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:27   #149
Počeo sam trošiti MK koj sam rastopio u prokuhanoj vodi,e sad moje pitanje jel se smije uzimati na terapiju za visoki tlak.tnx
specijalac12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 09:41   #150
Ma dajte ljudio, ne valja obraćati previše pažnje na sve, mene čim dođem kod liječnika digne se tlak na 140 (inače mi ga traže i jedva nađu). A za onaj skok moguće je da se dogodio zbog dizanja s kauča, meni ujutro digne se tlak samo zbog dizanja iz kreveta (dobro, i kad se digne, ne izlazi iz o9kvira normalnog). Inače, bilo koja fizička aktivnost ruši tlak, a sjedenje za kompom ga diže.

Ali, ako već iz nekih razloga ne možete dignuti se i napravitit nekoliko čučnjeva, barem dišiti što sporije (ali bez pretjerivanja odnosno neugodnih osjećaja).
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 09:46   #151
Koji tlakomjer je bolji - po marki? Moram si kupiti jednoga.
Jasno onaj za nadlakticu jer ova zglobni nije točan!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 10:32   #152
MK u kombinaciji s pravilnom ishranom bi trebao pomoći sad da li liječi u potpunosti ne znam...pogotovo ako uzimate terapiju propisanu od doktora trebalo bi se posavjetovati s istim...
Ja sam ga počeo uzimati prvenstveno zbog nedostatka energije i lagane depresije,također imam i lagano povišeni tlak,uzimam ga svaki drugi dan
navečer prije spavanja ili svaki ovisi kako se osjećam..
Pušim,pijem dosta kave,malo preko idealne težine,stres....blizu 40-ih
Uzimam ga isključivo radi prevencije,ne kažem da je to sigurno lijek protiv visokog tlaka.
Uzimam ga zadnjih mjesec dana i osjećam se bolje,više energije, nema više zujanja u ušima....
sam2121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:42   #153
Pozdrav, ne znam više kaj da radim pa da probam i ovdje, ne može škoditi... Mojoj mami mi već 2 noći zaredom ide krv iz nosa i to jako, jučer je počelo u 03:00, a danas ujutro u 06:50. Ona inače pije tablete za visoki tlak - ujutro nebilet 5 mg (pije pola), a navečer lacipil 6 mg u trajanju od oko 4 godine. Prvu noć se skoro onesvijestila meni na rukama, tlak je bio 185-125 pa 175-115 i 160-110. Po preporuci hitne službe popila je dodatni lacipil, iako ga je već popila redovno. Hitna je došla i odvezla ju u bolnicu u Koprivnicu, tamo je imala tlak 140-100 i rekli su joj da joj je pukla kapilara u nosu (to su ustanovili pregledom sa kamerom) i poslali ju kući da se odmara... Danas ujutro u 06:50 sve isponova, vrijednosti tlaka u razdoblju od 07:10-08:55 su bile max. 194-124 a min. 157-113, opet smo zvali hitnu i rekli su neka popije opet lacipil, iako ga je popila već redovno navečer, a ujutro pola nebilet. Kad joj je bilo malo bolje, tata ju je odvezao njenom doktoru koji ju šalje opet na hitnu u Koprivnicu, do tamo tlak naravno pada i izmjere joj 145-105 i opet ju pošalju kući jer kao to nije dovoljno veliki tlak da ju zadrže u bolnici,nego su joj samo nabili tufere u nos... Sad mjerimo tlak svakih sat vremena i varira od 145-110 do 185-115. Jednostavno ne znam kaj da radimo, bojim se da ne dobije moždani,sve ovo kaj sam tu napisal smo rekli i njenom doktoru i dva puta na hitnoj i opet su ju poslali doma. Jel mi može neko reći kak da postignemo da ju ostave u bolnici i naprave neke pretrage,svi doktori su rješavali posljedicu a to je curenje krvi iz nosa u velikim količinama, a ntiko ne mari za uzrok - nekontrolirano skakanje tlaka. Svi komentari i savjeti su dobrodošli.
wiberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:00   #154
Trebat će modificirat terapiju za tlak. To može putem svog LOM-a.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 13:54   #155
Ima li tko savjet za mene?Osim kolesterola,triglicerida(bili 7,nekom dijeticom i omegama skinula na 4,ali mislim da je opet možda i više,jer sam popustila),povišenog šećera,sad me i tlak uništava.Nisam puno marila,jer idem u menopauzu(55 god),a nekad bi bio jako visok (180/120,npr.)da bi za pola sata pao na,npr.115/70.Pripisujem to hormonima.No,zadnjih nekoliko mjeseci,primjećujem da se sve rjeđe spusti na tako niske vrijednosti..Imam velikih problema sa susjedom,stalno tužakanje,policija,užas,mislim da je to poprilično narušilo moje zdravstveno stanje.Teško nalazim način da se smirim,po prirodi sam anksiozna.Uz ovo idu nesanica i glavobolje.Za razliku od prije,kad je ujutro tlak bio najviši,pa se postepno snižavao,sad je obrnuto.Kupila sam čak novi tlakomjer misleći da će biti pouzdaniji(imala sam za zapešće,a ovaj je za nadlakticu.Ujutro bude oko 140/95,da naveće,kad se vrtim s posla,bude 160-170/110-120.Nakon nekoliko sati postepeno padne,ali opet visok.Pijem omega 3,ulje krilla,vit.D,magnezij,vit.B...sada sam uzela one kapi od Subana,jer sve želim probati prije tableta,na kojima doktorica inzistira..Moram napomenuti da je muž cijeli život pio tablete za visoki tlak,koje su mu postale nepotrebne otkada jede moju spizu...
sanimarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 15:40   #156
Quote:
wiberg kaže: Pogledaj post
..krv iz nosa..
Meni je krv iz nosa išla nekoliko desetljeća, svaki dan nekoliko puta.
Kada sam prestao jesti kristalni šećer i slatke kolače i slično, to je prestalo, skroz.
Dodatno Vitamin C pomaže obnavljanju takvog tkiva, dodan kroz voće ili bilo kakve tablete ili prahove C vitamina. Brzo izlazi iz organizma pa bi ga trebalo dodavati svaka 4 sata.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 15:55   #157
Natrij askorbat, ako je moguće. Radije nego čisti vitamin c može bez problema nekoliko puta na dan punu čajnu žlićicu u čaši vode.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 15:52   #158
Quote:
sanimarine kaže: Pogledaj post
... omega 3,ulje krilla, vit.D, magnezij, vit.B... sada sam uzela one kapi od Subana,jer sve želim probati prije tableta,na kojima doktorica inzistira..Moram napomenuti da je muž cijeli život pio tablete za visoki tlak,koje su mu postale nepotrebne otkada jede moju spizu...
Tvoja spiza već izgleda kao dobar odgovor, uz dodatke koje si navela, i vitamin C/natrijev askorbat. Uglavnom bi vegetarijanska prehrana trebala riješiti sva pitanja oko unosa hrane. Osim hrane vrlo je bitno (umjereno, aerobno) kretanje, da se potakne cirkulacija, poboljša razgranatost žilica i prokrvljenost, i općenito funkcioniranje organizma. I vježbanje psihičkog smirivanja organizma. Duboko disanje, po mogućnosti kroz nos, i meditacija za dodatnu smirenost i oslobađanje od stresa.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 13:55   #159
Moj tata je docekao Novu.godinu u.bolnici zbog tlaka. Mislim da je prejedanje najveci uzrok te bolesti. U bolnici ih hrane minijaturnim porcijama, a mislim da i Kinezi i Japanci tako malo jedu. Mislim da ce biti bolje kad smrsavi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 14:00   #160
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Koji tlakomjer je bolji - po marki? Moram si kupiti jednoga.
Jasno onaj za nadlakticu jer ova zglobni nije točan!
Meni doktorica na Rebru mjeri tlak sa tlakomjerom marke Omron. Sad da li to što znači ne znam. Ja sam Omrona kupio u ljekarni za nekakvih 550 kn.
Tomica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.