Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 23:04   #481
Curcumin

Imam pitanje dali netko ima iskustva sa upotrebom Curcumina.
Koje kapsule su po vašem mišljenju bolje Solgar, Sangreen neke treće?

Ako ima netko kakva iskustva ili preporuke zahvaljujem!
chonki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:49   #482
Meni se čine Sangreen najbolje, barem po jačini. Te sam si planirala kupiti kad budem htjela piti kurkumu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 10:49   #483
Savjet za konzumaciju ? Granule sikavice

Pozdrav,

Trebao bih savjet naime imam masnu jetru nepravilnog oblika.. I jedna osoba mi je predlozila i dala granulat sa slike i rekla da uzimam 3 cajne zlicice 3x u danu. Medutim frendica koja radi u biu biu i prodaje to mi je rekla da ne smijem pretjerivati. I sad su me zbunili, pa me zanima ako ima ovdje netko tko se takoder malo vise kuzi da me posavjetuje ? Dolje u žlici toliko sam upravo pojeo... 😌







Powered by LG G3

Zadnje uređivanje devaa : 26.03.2017. at 11:01.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:29   #484
Pa sve pise na vrecici i posto je u prodaji, ima odobrenje Agencije za hranu i lijekove u na vrecici propisanoj dozi. Dakle, dileme nema.
Inace mozete piti i Sylimarin koji je isto to inkapsulirano i ne moze se fulati doza.
Ipak ja bih se prije konzumacije posavjetovala sa svojim dr. prije nego pocnem piti, jer postoje odredjene kontraindikacije u nekim situacijama.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:05   #485
A i upute su im malo jače.

Dolje piše 7 grama da se rasporedi u 3 obroka i da je maksimalna dnevna doza 140mg silimarina, a u tabeli piše da jedna čajna žlica ima 4 g i 140 mg silimarina. Malo im ne štimaju brojke.

Deva ja bi se složila sa Ivanicom, rađe uzmi kapsule i pij pa znaš šta i koliko (ako nisi siguran pitaj magistru u ljekarni). Inače ja sam čitala da nam se tijelo u neko doba navikne na silimarin i da treba raditi stanke. Ja sam miceku na preporuku veterinarke davala silimarin kad je imao grozne jetrene i masnu jetru, davala bi mu 5 dana i za vikend bi napravila stanku i onda opet tako i za 2-3 mjeseca se fino sredila jetra.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:42   #486
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A i upute su im malo jače.

Dolje piše 7 grama da se rasporedi u 3 obroka i da je maksimalna dnevna doza 140mg silimarina, a u tabeli piše da jedna čajna žlica ima 4 g i 140 mg silimarina. Malo im ne štimaju brojke.

Deva ja bi se složila sa Ivanicom, rađe uzmi kapsule i pij pa znaš šta i koliko (ako nisi siguran pitaj magistru u ljekarni). Inače ja sam čitala da nam se tijelo u neko doba navikne na silimarin i da treba raditi stanke. Ja sam miceku na preporuku veterinarke davala silimarin kad je imao grozne jetrene i masnu jetru, davala bi mu 5 dana i za vikend bi napravila stanku i onda opet tako i za 2-3 mjeseca se fino sredila jetra.
Za čiščenje jetre kao kod mene gje je gama ,alt,ast bilo strašno ,za mjesec dana pijući sirutku nalazi ko u bebe.......sad sam počeo grickati i laneno sjeme.....vadio krv i SVI nalazi u redu.....pijem i b komplex i ništa alkohola......
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:52   #487


Obična sirutka ili kozja? Sa kozjom je jedna moja poznanica sredila jetrene koji su joj bili katastrofa od kemoterapija, odgađali su joj bili kemo zbog toga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:03   #488
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post


Obična sirutka ili kozja? Sa kozjom je jedna moja poznanica sredila jetrene koji su joj bili katastrofa od kemoterapija, odgađali su joj bili kemo zbog toga.
Ja pijem običnu iz ovih centara jer domače nije lako naći ali mislim da sam negdje pročito da je kozija bolja.Inače nije dobra samo za jetra,ima i drugih učinaka a i osvježava.....
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:22   #489
riblje ulje

Dakle,

Molim pomoć. Htjela bi si uzeti omega 3 koji mi treba jer sam u stresu i učim za neki ispit,a i imam probleme s aritmijom (od stresa).

Eh sad, budući da se previše ne razumijem u te suplemente i razliku između njih, molim malu pomoć.

Koja je razlika između omege 3 tj, ulja krila i ribljeg ulja?

Teta u ljekarni mi je preporučila almagea krill oil, to je ovo
https://ljekarnik.hr/products/almage...dio-30-kapsula

i sad sam zbunjena ima li kakve razlike u tome ili mi je bolje kupiti riblje ulje kao npr. ovo

https://naturalwealth.com.hr/omega-3-proizvod-71/

Hvala unaprijed
mala28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:14   #490
Meni je nutricionist preporučio ovo i jako sam zadovoljna

https://www.mojaljekarna.hr/riblje-u...je-5x33ml.html
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:53   #491
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Meni je nutricionist preporučio ovo i jako sam zadovoljna

https://www.mojaljekarna.hr/riblje-u...je-5x33ml.html
Hvala na preporuci.

Jel vas mogu pitati što ste primjetili konzumirajući isto?
mala28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:12   #492
Ten mi se pročistio, jači nokti, kosa mi manje opada, više staloženosti (mirnija i ne lupa mi toliko srce) u stresnim situacijama.

Moram napomenuti da sam otprilike u isto vrijeme (tj. nekoliko tjedana kasnije) počela uzimati i Vitamin E tako da je vjerojatno u pitanju kombinacija oba suplementa
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:23   #493
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Ten mi se pročistio, jači nokti, kosa mi manje opada, više staloženosti (mirnija i ne lupa mi toliko srce) u stresnim situacijama.

Moram napomenuti da sam otprilike u isto vrijeme (tj. nekoliko tjedana kasnije) počela uzimati i Vitamin E tako da je vjerojatno u pitanju kombinacija oba suplementa
uzimate to riblje ulje u kapsulama ili u tekućem obliku?
mala28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:32   #494
U tekućem obliku. Treba neko vrijeme da se navikne na okus...very fishy
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:58   #495
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
U tekućem obliku. Treba neko vrijeme da se navikne na okus...very fishy
Sad sam malo čitala i definitivno svi jako hvale to baš to ulje.

Hvala vam na preporuci.
mala28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:35   #496
A konzumiranje ribe iz korzeve, dali se moze isto to postići??? Nije ulje ali je riba

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:20   #497
riblje ulje se dobija od jetre sjevrnoatlanskih riba : kolja ili bakalar
ali srdela ja sasvim ok
i oslića
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:13   #498
Ja sam imao slican problem kao i ti, puno učenja, bavim se i sportom i baš mi je trebalo. Kupio sam si od Solgara Omega 3 Double Strength. Sadrzi i Vitamin E.

Poprilično sam zadovoljan, bolja memorija, bolji san, koncentracija i manje bolova.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 07:41   #499
Quote:
mala28 kaže: Pogledaj post
Dakle,

Molim pomoć. Htjela bi si uzeti omega 3 koji mi treba jer sam u stresu i učim za neki ispit,a i imam probleme s aritmijom (od stresa).

Eh sad, budući da se previše ne razumijem u te suplemente i razliku između njih, molim malu pomoć.

Koja je razlika između omege 3 tj, ulja krila i ribljeg ulja?

Teta u ljekarni mi je preporučila almagea krill oil, to je ovo
https://ljekarnik.hr/products/almage...dio-30-kapsula

i sad sam zbunjena ima li kakve razlike u tome ili mi je bolje kupiti riblje ulje kao npr. ovo

https://naturalwealth.com.hr/omega-3-proizvod-71/

Hvala unaprijed
A ja pijem već godinama i preporučujem ti Omega 3 iz DM-a.

Zašto plaćati skupo kada možeš proći puno jeftinije.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:49   #500
Eto, više omega 3 i nisu baš toliko preporučljive.

Quote:
– Rezultati metaanalize ne nalaze uporište za preporuke da se koristi jedan gram omega-3 masnih kiselina dnevno u pojedinaca s kardiovaskularnim bolestima radi prevencije fatalnih kardiovaskularnih bolesti... – dio je iz zaključka.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.