Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 20:10   #9441
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Očekivanje i nadu u bolje sutra .
Mi dobivamo nadu od kraja rata do danas.

Stalno se nešto nadamo.

Quote:
Nixma kaže: Pogledaj post
SNS ima 600 000 clanova. Svako da dovede jos dva glasaca imaju 1 800 000. Prosto i jednostavno. Partijska drzava. Tu su naravno i pritisci da se za njih glasa, nudjenje novca, pretnje i slicno. Oni su mafija koja je uzurpirala drzavu.
To je problem svih postkomunističkih država.

Ljudima nije jasno da glas na izborima podrazumijeva odgovornost.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.01.2018., 20:46   #9442
Kako na Peščaniku lepo razotkrivaju zlikovca Aleksandra Vučića:
Quote:
U obraćanju javnosti, pošto je izložio „terorističku“ tezu, predsednik republike izvređao je opozicione političare, optuživši ih da politički zloupotrebljavaju ubistvo Olivera Ivanovića. Ali nije imao ni reč prekora za svoje saborce, koji su tako očigledno manipulisali mrtvim Ivanovićem. Nije se ustezao ni da iznese tvrdnju: „Na pitanje da li su službe bezbednosti imale informacije da je život Ivanovića bio ugrožen na KiM s obzirom na to da Ivanović nije ćutao, Vučić je upitao šta znači to da nije ćutao i dodao da se naše službe ne bave televizijskim programima, kao i da su na sednici Saveta dostavile informaciju da nikakvih direktnih pretnji Ivanoviću nije bilo, osim dva poziva iz drugog dela Kosova.“

Iako mu je zapaljen automobil, iako su mu provalili u kuću, iako je govorio da je zabrinut za svoj život, naše službe, kaže predsednik, zaključile su da nije bilo „nikakvih direktnih pretnji Ivanoviću“. A to što je bilo, dolazilo je iz „drugog dela Kosova“. Tako sada imamo dva kontradiktorna iskaza. Ivanović je govorio da Srbi danas najviše strahuju od „ekstremnih Srba“ i zbog toga odlaze sa Kosova. S druge strane, predsednik i službe tvrde da na Kosovu „direktnih pretnji nije bilo“. Ivanović još kaže da su pretnje stizale iz Beograda. Predsednik i službe tvrde – to malo pretnji što je bilo, stizalo je iz „drugog dela Kosova“.
Ceo tekst:
http://pescanik.net/teror/
aleksije radicevic is offline  
Old 19.01.2018., 21:30   #9443
Kako neko njemu može da veruje stvarno mi nije jasno

https://twitter.com/Tochkonja/status/953738969212182528

Isto je ovako pričao da se neće kandidovati za predsednika...
Lucho is offline  
Old 19.01.2018., 22:09   #9444
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Mi dobivamo nadu od kraja rata do danas.

Stalno se nešto nadamo.
.
A šta je život bez snova

Samo treba utvrditi rokove.
Prvan25 is offline  
Old 20.01.2018., 00:16   #9445
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Kako neko njemu može da veruje stvarno mi nije jasno

https://twitter.com/Tochkonja/status/953738969212182528

Isto je ovako pričao da se neće kandidovati za predsednika...
On je ušao u onu fazu Slobinog režima kad su Goran Matić i Ivan Marković pričali na tv šta god im je padalo na pamet, a narod ih više nije ni slušao, nego jednostavno psuje im majku kad ih vidi na tv. S tim što je Vučić u sebi objedinio Slobu, Gorana Matića i Ivana Markovića.
Medijsko ludilo i državno nasilje je tu kao u Slobino vreme, i ovaj, baš kao i Sloba, ne zna da se zaustavi, tj. ne zna drugačije.
Još će najbolji scenario da bude da napravi neki kretenizam za vreme beogradskih izbora, pa da mu se desi narod na ulici koji će ga zgaziti, ne kao Dragoljuba Milanovića, nego bukvalno da ga pretvori u paštetu.

Poslednja konfernecija za novinare pokazuje da se udaljava od realnosti. Tj. nema svest da priča koju je navikao da vrti jednostavno ne prolazi više. Uverljiviji je bio Sloba kad je rekao "Volim i ja vas". S druge strane, opozicija sve uverljivija, i bez obzira što je u više kolona, vrlo su sinhronizovani u nastupu na ono malo prostora što imaju. Mislim da su poslednji događaji povećali popularnost opozicije i smanjili njegovu popularnost. Tako da su poslednja istraživanja verovatno passe.
Mislim da DJB i Dveri prolaze cenzus. I jedni i drugi su agresivniji u antikampanji od ostatka opozicije, ovako zajedno će biti oš agresivniji.

Vuk Jeremić -Uz jutarnju kafu (emisija), sjajan nastup. Otvara pitanje Milana Radojičića na isti način kao i Rada Trajković. Kaže, da im je šamarao gradonačelnika iz SNS-a, a on nije smeo da se žali. Izgleda da je Av po pitanju Radojičića najranjiviji.
aleksije radicevic is offline  
Old 20.01.2018., 01:11   #9446
Po najnovijim istrazivanjima i DS prelazi cenzus. Imace 6,9 posto navodno.
Nixma is offline  
Old 20.01.2018., 10:54   #9447
https://www.youtube.com/watch?v=njdweFaYo4s

Ne znam ko vam je ova ali bogme popljuvala Vucica.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Old 20.01.2018., 11:51   #9448
https://pbs.twimg.com/media/DT6O31vXUAEpeh7.jpg:large

Amfilohije i neki fini momci
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Old 20.01.2018., 12:51   #9449
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Medijsko ludilo i državno nasilje je tu kao u Slobino vreme, i ovaj, baš kao i Sloba, ne zna da se zaustavi, tj. ne zna drugačije.
Gledam doma RTS i tamo hvale vučića kao da je Bog.

Baš u stilu tuđmana i miloševića, samo što ljudi danas misle da postoji sloboda medija
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.01.2018., 14:05   #9450
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Gledam doma RTS i tamo hvale vučića kao da je Bog.

Baš u stilu tuđmana i miloševića, samo što ljudi danas misle da postoji sloboda medija
Slobodan je samo Bog- Spinoza.
Tuđman i Milošević su popularnost gradili na nacionalizmu, i čim su prošli ratovi počela je padati.
Vučićeva popularnost počiva na podršci Zapada i istoka, nije mu problem sastati se više puta sa Merkel, Putinom, kineskim predsednikom.., što su ovi nacionalisti mogli samo sanjati.
Prema tome-dabome, sve dok ima podršku Zapada i Istoka neće ga niko skinuti sa vlasti.
Prvan25 is offline  
Old 20.01.2018., 14:18   #9451
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Kako na Peščaniku lepo razotkrivaju zlikovca Aleksandra Vučića:

Ceo tekst:
http://pescanik.net/teror/
Nije li upravo neoliberalna elita sa peščanika tvrdila do pre koji dan(a i godinama u nazad)da iza svega stoji Zvonko Veselinović i da je on bos svih bosova na S.Kosova i da je povezan i sa srpskom i sa albanskom mafijom?
Koji sad Radojčić?Do pre 2 dana niko nije čuo za njega.
Mondragon is offline  
Old 20.01.2018., 15:02   #9452
Prema ovim najnovijim istraživanjima i koalicija DJB-Dveri prelazi cenzus. Ako bi tako bilo, Vučiću bi to mogao biti popriličan problem. Naravno post-izbornom kombinatorikom ih može sve zavaditi i potkupiti, ali kako stvari stoje SNS ide na ispod 40% u Beogradu.

Problem je naravno Šapić, koji će mislim pre praviti koaliciju sa SNS-om, nego sa opozicijom.
Nixma is offline  
Old 20.01.2018., 15:20   #9453
Quote:
Nixma kaže: Pogledaj post
Prema ovim najnovijim istraživanjima i koalicija DJB-Dveri prelazi cenzus. Ako bi tako bilo, Vučiću bi to mogao biti popriličan problem. Naravno post-izbornom kombinatorikom ih može sve zavaditi i potkupiti, ali kako stvari stoje SNS ide na ispod 40% u Beogradu.

Problem je naravno Šapić, koji će mislim pre praviti koaliciju sa SNS-om, nego sa opozicijom.
Šapić je najveća enigma, ali ga suviše pljuju iz SNS-a. Pre neki dan je prvi put napao neku političku stranku (upravo SNS) da stoji iza Lava Pajkića koji ga je nazvao "Gadonačelnikom" i "Učmar agom".
Koliko govno moraš biti da pljuješ čoveka koji je obezbedio besplatno Halu sportova za humanitarni koncert na kome su se prikupljale pare za operaciju tvoje majke (Isidore Bjelice).

Šapić je rekao da do ponedeljka neće govoriti o beogradskim izborima zbog ubistva Olivera Ivanovića sa kojim je kako kaže bio dobar prijatelj i koga je posetio i pružio mu podršku u Kosovskoj Mitrovici pred lokalne izbore u oktobru. Svi znamo koliko su naprednjaci pljuvali, vređali i nazivali izdajnikovm Ivanovića...

Da je hteo sa SNS mogao je na Novom Beogradu da napravi koaliciju sa njima. Tamo ga podržavaju DS i SRS. Luda kuća

Mislim da je opozicija spremnija da mu ustupi mesto gradonačelnika od SNS-a što on zahteva da bi ušao u koaliciju. Ali ako stvarno nakon svega ovoga odluči da ide sa SNS onda nemam reči...
Lucho is offline  
Old 20.01.2018., 16:22   #9454
Quote:
moonze kaže: Pogledaj post
Ovo što smo čuli od Vučića je njegova interpretacija, svi znamo da Vučić mulja i laže čim zine, tako je pričao za BNV da će Arapi uložiti 30 milijardi evra, pa je na kraju ispalo da će uložiti max. do 3 milijarde i to na rok od 30 godina.... Videćemo šta će na kraju biti od silnih miliona evra o kojima je Vučić pričao.
Bilo bi zaista urnebesno (tužno i smiješno) ako je i tu nešto smuljao. Pa vidjeti kako će medijska mašinerija to sve braniti. Dakako i njegovi dupelisci kojih ima poprilično već

Inače ne sjećam se da je baš obećavao 30 mlrd? Govorilo se od 3.5 mlrd eura, ALI - izravnog ulaganja. Ovako ispada da je njihovog novca tek par desetaka milijuna eura, a sve ostalo će dolaziti dijelom od Srbije dijelom od prodaje koja se dalje ulaže i slično. Ne vidim kako je to mogao tako nazvati, ulaganjem od preko 3 mlrd. Čista laž. Investicija možda i bude toliko vrijedna, ali ne samo ulaganje.

Neka me ispravi netko ako sam u krivu.
BramaFix is online now  
Old 20.01.2018., 17:32   #9455
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Vučićeva popularnost počiva na podršci Zapada i istoka, nije mu problem sastati se više puta sa Merkel, Putinom, kineskim predsednikom.., što su ovi nacionalisti mogli samo sanjati.
Prema tome-dabome, sve dok ima podršku Zapada i Istoka neće ga niko skinuti sa vlasti.
Zapad je podržavao i Tadića u njegovo vrijeme.

Zašto je tadić zamijenjen za vučića? Što je on krivo napravio?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.01.2018., 17:41   #9456
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zapad je podržavao i Tadića u njegovo vrijeme.

Zašto je tadić zamijenjen za vučića? Što je on krivo napravio?
Nije izdao Kosovo toliko kao Vucic.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Old 20.01.2018., 18:03   #9457
Quote:
Mondragon kaže: Pogledaj post
Nije li upravo neoliberalna elita sa peščanika tvrdila do pre koji dan(a i godinama u nazad)da iza svega stoji Zvonko Veselinović i da je on bos svih bosova na S.Kosova i da je povezan i sa srpskom i sa albanskom mafijom?
Koji sad Radojčić?Do pre 2 dana niko nije čuo za njega.
Pa ne znam. Citirao sam osvrt na njegovu konferenciju za medije, koji je objektivno dobar.
Za Radojičića nisam čuo od neoliberala nego od Rade Trajković i Marka Jakšića. Opozicija se nadovezuje naglašavajući to pitanje. Pretpostavljam da je Vučić tu najtanji.
aleksije radicevic is offline  
Old 20.01.2018., 18:07   #9458
Quote:
Nixma kaže: Pogledaj post
Po najnovijim istrazivanjima i DS prelazi cenzus. Imace 6,9 posto navodno.
Quote:
Nixma kaže: Pogledaj post
Prema ovim najnovijim istraživanjima i koalicija DJB-Dveri prelazi cenzus. Ako bi tako bilo, Vučiću bi to mogao biti popriličan problem. Naravno post-izbornom kombinatorikom ih može sve zavaditi i potkupiti, ali kako stvari stoje SNS ide na ispod 40% u Beogradu.

Problem je naravno Šapić, koji će mislim pre praviti koaliciju sa SNS-om, nego sa opozicijom.
To su dobre vesti, ali ipak nezgodno je ako Av ima oko 40%, ili samo malo ispod. Daje ispod 35%, onda OK. Ovako uz prelazak cenzusa radikala i socijalista, svašta može biti. Valjda su šešeljevci sigurno ispod...
aleksije radicevic is offline  
Old 20.01.2018., 18:32   #9459
Mislim da će vam taj Šapić biti ključan igrač. Imam osjećaj da će na njega krenuti nevidjena kampanja ako bude htio napraviti neku koaliciju sa Djilasem & Co.

Jel ima on neku mogucu aferu da bi mu mogli napakirati?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Old 20.01.2018., 18:32   #9460
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jel tebi ovo jasno? Svi zajedno imaju kao naprednjaci.
Kod nas najjača stranka HDZ nije osvojila pola sabora od pada tuđmanovog režima, uvijek su s nekim u koaliciji.

Što je vama tako dobrog u živote donio vučić da ga nitko ne može pobijediti?

kratko i jasno.
u srbiji je loso opozicija,nema novih politicara.
vucicu je opozicija tadic,canak,sutanovac,ceda prasak i dr.
seselj na primer i nije opozicija.
jankovic nije politicar,ne shvata da u srbiji moras miksati izmedju patriotske i gradjanske opcije.

jedini koji bi moga nesto uraditi jeste radulovic i vuk jeremic,
ali oni moraju da se distanciraju od politike canka,jankovica,tadica,sutanovca.
kacin4 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.