Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 12:02   #81
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Novci se rješavaju cirkuliranjem iz financijskih institucija. Kakvi crni porezi
Da,zapravo porezi ne postoje,iako se tako samo zovu.Na kraju sve ide prema tome da ako npr ja primim plaću u nekoj fin instituciji(narodno rečeno banka) ista će biti proslijeđena npr braniteljima, koliko im zatreba.I tako svake godine sve više.Jer tako mora bit,oni su stvorili ovu zemlju a sa bogovima se ne raspravlja nego sluša.Valjda će mi ostavit bar za pivo i parizer.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 12:04   #82
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, sarkastično se referiram na postove na prve dvije stranice ove teme
A...... sada kužim. Nisam čitala prve dvije stranice, život je prekratak da bi ga se trošilo na sve bisere koji se mogu pronaći na forumima.

Ukratko, nemam ništa protiv da se nekome, uključujući i branitelje, da više, ali nitko da kaže kako ćemo početi zarađivati više. Da bi svi imali više.

Čuje se samo ono: uzmimo jednima (pa su to udruge koje zastupaju suprotni svjetonazor) da bi dali drugima.

Nitko da kaže: ako učinimo ovo, ako donesemo ovaj zakon, zarađivati ćemo više.

Jad i bijeda. Sve se svodi na razmišljanje kome uzeti. Tko još ima da bi mu se mogla guliti koža.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 12:22   #83
Molim da ne hranite trolove. S raspravom o tiskanju novca, ako ste ozbiljni, preselite na Gospodarstvo.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 12:59   #84
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/m...---480662.html

Dakle, imat ćemo dodatno povećanje broja hrvatskih branitelja :klap: :klap:

Uvodi se i naknada za nezaposlenih 82.889 hrvatskih branitelja iako nisu vojni invalidi.

Registar branitelja se ukida jer je to tobože narušavanje privatnosti.

Zakon nije ustavan, ali glogoški se s njim slaže iako je iz šatora tražio ustavnost.

Što mislite o ovome svemu?

Cijela nacija će u penziju i živjet ćemo od zraka
a mora HDZ vratiti uslugu braniteljima, zato što su ih doveli ponovo na valst
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:35   #85
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ovo, nisam sasvim sigurna i ne da mi se provjeravati, ali mislim da su partizanske mirovine dodaci na klasične mirovine, a ne pune mirovine. Ne znam kako je s vojnim invalidima, .
Upravo tako, oni su nakon rata isli raditi. Barem sam ja imala takve u obitelji...i ne sjecam se nikakvih povlastica njihove djece kod upisa u skole, besplatne udzbenike i slicno. Mozda su moji bili presitne ribe.....
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:43   #86
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Da,zapravo porezi ne postoje,iako se tako samo zovu.Na kraju sve ide prema tome da ako npr ja primim plaću u nekoj fin instituciji(narodno rečeno banka) ista će biti proslijeđena npr braniteljima, koliko im zatreba.I tako svake godine sve više.Jer tako mora bit,oni su stvorili ovu zemlju a sa bogovima se ne raspravlja nego sluša.Valjda će mi ostavit bar za pivo i parizer.
Ja mislim da je najbolje radit na crno....koja je svrha uplacivanja u mirovinski fond, prvii i drugi stup? Sve sto cu ikad uplatit otici ce na mirovine branitelja..... Pa ovo je nekoguce, neodrzivo, vec sada imamo kolaps sustava, pa kud vise, ima li ovome vise kraja, stalno izmisljavanje novih i novih kategorija branitelja koje treba nekako zbrinjavati? I to 20 godina nakon? Pa ovo amerika i svicarska ekonomija ne bi podnijele, a kamoli nasa, raspascemo se skroz.
Uzas, dodje mi da bjezim bilo gdje i krenem ispocetka, ako treba od pranja tanjura.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:44   #87
Znao sam ja da je i Mirjam partizanka


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:48   #88
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Znao sam ja da je i Mirjam partizanka


-Stipe
Da partizanka....ti si stipe, zajedno s kate, u odnosu na mene teski desnicar, ono, glasnovic
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:00   #89
Ja sam pisala latinicom i u Jugoslaviji tak da ne znam kaj lupetaš bezveze.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:04   #90
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je najbolje radit na crno....koja je svrha uplacivanja u mirovinski fond, prvii i drugi stup? Sve sto cu ikad uplatit otici ce na mirovine branitelja..... Pa ovo je nekoguce, neodrzivo, vec sada imamo kolaps sustava, pa kud vise, ima li ovome vise kraja, stalno izmisljavanje novih i novih kategorija branitelja koje treba nekako zbrinjavati? I to 20 godina nakon? Pa ovo amerika i svicarska ekonomija ne bi podnijele, a kamoli nasa, raspascemo se skroz.
Uzas, dodje mi da bjezim bilo gdje i krenem ispocetka, ako treba od pranja tanjura.

Nema potrebe za dramaturgijom, na predhodnim stranama sam već objasnio zašto.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:05   #91
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Krivo, to su novci koji cirkuliraju iz financijskih institucija, nitko mi nikad nije odbio od plaće da da branitelju, a vjerujem ni tebi.


Misliš ovih što ne razumiju da ako branitelji imaju novce da prehrane sebe i ženu, da si kupe odjeću ili čak automobil, da će onda i oni imati više posla?




Nema na čemu.
koliko imas godina? 5?

cuj bisera.. nitko mu nikad nije uzeo od place da da BIVSIM braniteljima.
to znaci da radis na crno i sve kupujes bez racuna. ak ne radis na crno i kupujes uz racun, znaci da su zi ipak uzeli i dali njima.
da friski "SUBNOR"-ovci ne traze toliko novaca koliko traze (i nikad im nije dosta), da im politucari ne daju toliko koliko im daju u zamjenu za podrsku (kako bi mogli pljackat narod), porezi bi moglu biti manji, a to znaci da bi tebi ostajalo vise novaca koje bi mogao potrositi na sebe i svoje. bilo bi novaca za lijekove i zdravstvo opcenito, penzije itd itd.
ovo si, valjda, uspio shvatit...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:07   #92
Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Ja sam pisala latinicom i u Jugoslaviji tak da ne znam kaj lupetaš bezveze.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ali se zapitaj što bi bilo da je hrvatsku okupirala Srbija.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:11   #93
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post

Nema potrebe za dramaturgijom, na predhodnim stranama sam već objasnio zašto.
Nisi.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ali se zapitaj što bi bilo da je hrvatsku okupirala Srbija.
"Dajte nam novce ili ćete biti okupirani" je ucjenjivački stav koji je, zapravo, vrlo sličan onome što rade četnici. Ili, recimo, mafija. Ili ekipa koja reketari. "Dajte nam novce a u zamjenu ste slobodni, niste okupirani".
Isto važi i za sva pisanja ćirilice. "Ako nam ne date novce, pisat ćete ćirilicom". Ili, "ne pišete ćirilicom pa nam dajte novce." Ista stvar, obično ucjenjivanje i pljačkanje. To su baš rečenice svojstvene četnicima.

Tako ne razmišljaju branitelji svoje države.

Tako razmišlja onaj dio koji bolje opisuju nazivi poput pljačkaši ili razbojnici.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:17   #94
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ali se zapitaj što bi bilo da je hrvatsku okupirala Srbija.
Sto? Dio stanovnistva bio bi prisiljen bjezati van domovine? Dio ljudi bi ostalo bez doma? Javna imovina bi bila sistematski pljackana? Bila bi stvorena kasta podobnih koji bi bili jednakiji pred zakonom? Doslo bi do kolapsa javnih financija? Drzava bi stagnirala i prestigle bi je cak i zemlje poput Bugarske i Rumunjske? Jos sto?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:19   #95
Da, zapitajmo se sto bi bilo da su te vukojebine koje su zauzeli, a gdje su uglavnom bili vecina, ostale njima.
Ovak samo imamo trosak obnove i doseljavanja te hranjenja svih tih bosanaca i janjevaca. Ionak se nitko normalan nije vratio u te pasivne krajeve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
muckiprovokator is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.06.2017., 14:26   #96
Quote:
muckiprovokator kaže: Pogledaj post
Da, zapitajmo se sto bi bilo da su te vukojebine koje su zauzeli, a gdje su uglavnom bili vecina, ostale njima.
Ovak samo imamo trosak obnove i doseljavanja te hranjenja svih tih bosanaca i janjevaca. Ionak se nitko normalan nije vratio u te pasivne krajeve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam Bosanac, i za ovu državu sam napravio više nego 95% moje generacije.
Od odsluženog vojnog roka pa na dalje, plaćam poreze i radim, gotovo nikad se nisam ni švercao u tramvaju, a vašim istomišljenicima sam zbog toga idiot.
Krasno, sami intelektualci
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:28   #97
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Sto? Dio stanovnistva bio bi prisiljen bjezati van domovine? Dio ljudi bi ostalo bez doma? Javna imovina bi bila sistematski pljackana? Bila bi stvorena kasta podobnih koji bi bili jednakiji pred zakonom? Doslo bi do kolapsa javnih financija? Drzava bi stagnirala i prestigle bi je cak i zemlje poput Bugarske i Rumunjske? Jos sto?
Oftopic, daj mi link na odgovarajuću temu ako hoćeš da tamo o tome raspravljamo.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:29   #98
Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Ja sam pisala latinicom i u Jugoslaviji tak da ne znam kaj lupetaš bezveze.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
E i nisi smio rec da si hrvat, nisi smio ici u crkvu....

Enivej, ovo je neodrzivo i mi smo vec na rubu bankrota, drzat cemo glav iznad vode dok ne opustosumo i prodamo sve sto vrijedi, ukljucujuci vodu, obalu, sume, a onda je definitivno kraj.
To je jos koja godina.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:57   #99
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Upravo tako, oni su nakon rata isli raditi. Barem sam ja imala takve u obitelji...i ne sjecam se nikakvih povlastica njihove djece kod upisa u skole, besplatne udzbenike i slicno. Mozda su moji bili presitne ribe.....
Imali su hrpu povlastica za prvoborce (ekvivalent zakonskom statusu dragovoljaca koji će, vidim, po novome, moći biti dragovoljci i ako su pristupili vojsci nakon Oluje ), uključujući i to da su im se djeca lakše upisivala u škole i na fakultete. Otprilike ono što Klemm, Đurica i ostala ekipica koja je profitirala na svom ratnom putu i danas želi - biti jednakiji među jednakima.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:02   #100
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Imali su hrpu povlastica za prvoborce (ekvivalent zakonskom statusu dragovoljaca koji će, vidim, po novome, moći biti dragovoljci i ako su pristupili vojsci nakon Oluje ), uključujući i to da su im se djeca lakše upisivala u škole i na fakultete. Otprilike ono što Klemm, Đurica i ostala ekipica koja je profitirala na svom ratnom putu i danas želi - biti jednakiji među jednakima.
A onda su moji stvarno bili sitne ribe....tzv partizan simplex vulgaris
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.