Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2005., 07:40   #81
Thumbs up Bacharach!

A zaboravio sam spomenuti - premda mi je tema nekak poznata, imam dojam da sam to već negdje napisao ... - dakle zaboravio sam spomenuti meni najdražega - Bacharacha; u svoje sam vrijeme u nedostatku magnetofona i kazetofona i drugih pomagala za pohranjivanje zvuka, neke filmove gledao samo da bih mogao uživati u glazbi.

Njegove su note isto što i radost života!
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"

Zadnje uređivanje Flemming : 08.06.2005. at 09:22.
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 09:18   #82
A ja sam, prije interneta i fajl šeringa, snimao djelove filmova na kazete da bih mogao na walkmanu slušati Goldsmitha
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 21:26   #83
Cool

Enio Morikone opus

__________________
stefa1000
stefa 1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 21:59   #84
najbolja mjuza je iz starih dobrih filmova: dirty dancing, grease.... a od novijih djevojke iz coyote bara, james bond (sutra nikad ne umire), chicago....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 16:53   #85
Star Wars i Kum
Amicitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 17:30   #86
Talking

Per Raaben
Lalo Shifrin
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 17:35   #87
Najjači saundtrek svih vremena je definitvno Pulp Fiction
odmah iza njega The Jackal
Braveheart
__________________
Life is just a chance to grow a soul.
Lili Marlen' is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 08:51   #88
talijanski horrori (kao i westerni) znaju imat jako dobru muziku. legendarna Suspiria naprimjer ima strasnu muziku, i opcenito talijanski metal bend Goblini u suradnji s Argentom, ili melodicna tema iz Cannibal Holocaust, Riz Ortolanija, i njegova muzika opcenito...
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 12:04   #89
Quote:
poirot kaže:
E upravo zato ja apsolutno obažavam Goldsmitha. Čisto je očito kako Hans Zimmer puca da svaki njegov score bude među najprodavanijima.

!

Čuj,Zimmer je prije bio u rock bendu i od njega je teško očekivati orkestracije na nivou Goldsmitha (RIP) ili Williamsa.Ali čovjek se trudi s onim što ima.Zimmer je osmislio akcijsku glazbu.Otkad se pojavio sa Black Rain,Crimson Tide,The Rock (napisao glavne teme) dobili smo bombastične i aksplozivne teme koje su vješto uklopile tradicionalni orkestar zvuk sa sampliranim i elektroničkim temama.

Danas 50% glazbe za hollywoodske visokobudžetne filmove dolazi iz Hansovog Remote Control Productions (bivši MediaVentures) tima kompozitora.

Hans je doveo na scenu Harrya Gregson - Williamsa,Jeffa Ronu i dosta mlađih kompozitora koje nema smisla spominjati jer vidim da je malo ljudi ovdje upoznato s ovom tematikom.A Hans je doveo još jednog švabu u hollywood.Klausa Badelta,meni najdražeg kompozitora mlađe generacije.Time Machine,Pirates of the Caribbean,Equilibrium,The Promise su njegova djela,obavezno pogledati.

A ako misliš da je Zimmer jedino sposoban za akcije pogledaj njegov,meni osobno najbolji score,Beyond Ragoon i fantastični The Thin Red Line.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 12:13   #90
...zadnje iskopala soundtrack za Mar Adentro - naprosto ocaravajuce
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 16:09   #91
Quote:
Randall Flagg kaže:
A ako misliš da je Zimmer jedino sposoban za akcije pogledaj njegov,meni osobno najbolji score,Beyond Ragoon i fantastični The Thin Red Line.
ne, uopće ne mislim to, dapače, samo kažem kak je primjetljivo da čovjek dosta često radi mjuzu koja je sama sebi svrha, u smislu da je vrlo slušljiva i ljudima koji ne vole score-ove, dok ja osobno više volim da je mjuza u filmu totalno podređena filmu u smislu da je dio cjeline. (nisam literarni tip pa ak je ova rečenica zvučala zbrkano, ispričavam se ).

Baš sam neki dan skužio da je Miklos Rozsa bio mentor Goldsmithu a Goldsmith Marcu Beltrami--u i baš je kod sve trojice vidljiv isti m.o. kji se meni najviše sviđa, respect
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 16:19   #92
Tarantino ima odlicne soudtrackove, A Bronx Tale ima dobar soundtrack ali to su sve kompilacije vec postojecih stvari, ako gledamo soudtrackove radjene bas za film, definitivno bi izdvojio album Marvin Gaye - Trouble Man iz filma trouble man, dobar je i Curtis Mayfield - Superfly...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 19:30   #93
Quote:
Flemming kaže:
A zaboravio sam spomenuti - premda mi je tema nekak poznata, imam dojam da sam to već negdje napisao ... - dakle zaboravio sam spomenuti meni najdražega - Bacharacha; u svoje sam vrijeme u nedostatku magnetofona i kazetofona i drugih pomagala za pohranjivanje zvuka, neke filmove gledao samo da bih mogao uživati u glazbi.

Njegove su note isto što i radost života!
Bacharach je neponovljiv..
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 10:48   #94
jucer pogledala van helsinga ~ jako dobra muzika
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 14:42   #95
vecina je ljudi vec navela odlicnu muziku iz filma, tako da meni nista nije ostalo. ipak, u zadnje vrijeme mi se jako dopao soundtrack iz broken flowersa. divno nesto.
Saxophone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 17:02   #96
Definitivno bogovi novijeg fg-a su John Williams i Danny Elfman.
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 17:06   #97
ajmo jedno pitanje za prave znalce: kako se zove ona pjesma u filmu serendipity, onako kao istocnjacka neka stvar, s frulom u pozadini....
ivek26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 17:16   #98
Previše tražiš...
Al evo jedna legendarna scena: film je Snatch, vrijeme radnje početak filma, Brad Pitt nokautira Gorgeous Georgea koji leži paf na podu.
U pozadini sviraju Stranglersi : Goldenbrown, texture like sun... lays me down...
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:31   #99
Quote:
Camaria kaže:
Definitivno bogovi novijeg fg-a su John Williams i Danny Elfman.
Nazivati ih bogovima možeš,ali reći da su oni spadaju u noviju filmsku glazbu.

Williams je piše već od kasnih 50-tih 20 stoljeća.A i Elfman nije baš neka mladić,već je u biznisu nekih 25-26 godina.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 21:14   #100
David Holmes u Ocean's eleven, Miles Davis u Elevator to the Gallows. soundtrack spika - hunger, true romance, pulp fiction ... bla bla ...ima ih tonu :-)
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.