Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 21:24   #1
Biste li ušli u vezi s osobom koja je HIV pozitivna?

Potaknut člankom na koji sam jučer slučajno naletio, mislim na US chatu, te raspravom koja je nastala nakon toga, vezano za HIV, te sretan ljubavni život, i poneki pozitivan odgovor(sad se pitam je li bio i sarkastičan), postavljam si pitanje jesam li ja lud, ili je ekipa koja pozitivno odgovara na pitanje iz naslova malko "otkačena"(da ne koristim teže izraze).


Postoji li stvarno toliko emotivna, opuštena, nesputana osoba koja će bezbrižno ući u vezu sa osobom koja će ju trajno obilježiti(ili makar postoji znatno veća vjerojatnost da ju trajno obilježi) virusom HIV-a? Čak u neku ruku shvaćam da se radi o ljubavi kakva se viđa samo u bajkama, pa da se radi o pouzdano zadnjem partneru, ali ne kužim tu sreću najveću u okolnostima gdje to nije pouzdana stvar


Da li biste pristali na takav odnos gdje vam je partner HIV pozitivan? Znate li za neke takve parove, gdje je samo jedna strana HIV pozitivna, i kak to funkcionira? Je li infekcija HIV-om nastala prije ili poslije veze? Je li se informacija pojavila prije, ili poslije nego su završili u vezi? Raspišite se, tko zna.



Osobno, svjestan ulazak u tako nešto bilo bi kao da se odlučim ubiti, ali ne na brz način, nego tako da se svežem za dno bazena konopcem toliko dugim da taman svakih pol minute udahnem jednom, a ostatak vremena grcam pokušavajući udahnuti. I tako danima. Dakle, veliko ne. Upitno je kak bih reagirao i sa kvazibezazlenim STD.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:33   #2
ne bi ušla s takvom osobom u vezu.

ali postoji još hrpa virusa/bakterija i ostalog što prenosimo jedni na druge, a da ni ne znamo. tipa ebv, lajm i slične stvari koje rade ozbiljne probleme.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:38   #3
Smile

rekla bih 100% ne, ali tko zna...možda bi pokušala ali paranoja bi bila jača, strah, buđenje u snu, razni filmovi po glavi i ne bih se mogla opustiti.

znam par koji je dugo bio u vezi gdje jedna strana imala hepatitis.
annekke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:18   #4
Naravno da bih i to mi uopće ne bi smetalo. Kao prvo, HIV se jako jako teško prenosi s osobe na osobu. Jedan način je krvlju, dakle ako partner i ja nismo narkomani ta je mogućnost isključena, a druga je spolnim odnosom. To je također lako riješiti. Prvi je način ne imati odnose i tu nema problema. Ako već moraš imati odnose, staviš kondom i stvar je riješena. A ako i ne staviš kondom, šansa da ćeš dobiti HIV je manja od 0,1% dakle moraš baš imati peh da ti se to dogodi.
A kao drugo, danas se s HIV-om najnormalnije živi i može se doživjeti duboka starost. Postoje antivirusni lijekovi koji su u Hrvatskoj lako dostupni a iznimno su učinkoviti.
Dakle nema razloga da ne budem sa zaraženom osobom.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:21   #5
Quote:
annekke kaže: Pogledaj post
rekla bih 100% ne, ali tko zna...možda bi pokušala ali paranoja bi bila jača, strah, buđenje u snu, razni filmovi po glavi i ne bih se mogla opustiti.

znam par koji je dugo bio u vezi gdje jedna strana imala hepatitis.
Bio sam ja,još jesam
ozirus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:38   #6
Quote:
ozirus kaže: Pogledaj post
Bio sam ja,još jesam
a koji je tvoj odgovor na pitanje iz naslova?
annekke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:40   #7
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Naravno da bih i to mi uopće ne bi smetalo. Kao prvo, HIV se jako jako teško prenosi s osobe na osobu. Jedan način je krvlju, dakle ako partner i ja nismo narkomani ta je mogućnost isključena, a druga je spolnim odnosom. To je također lako riješiti. Prvi je način ne imati odnose i tu nema problema. Ako već moraš imati odnose, staviš kondom i stvar je riješena. A ako i ne staviš kondom, šansa da ćeš dobiti HIV je manja od 0,1% dakle moraš baš imati peh da ti se to dogodi.
A kao drugo, danas se s HIV-om najnormalnije živi i može se doživjeti duboka starost. Postoje antivirusni lijekovi koji su u Hrvatskoj lako dostupni a iznimno su učinkoviti.
Dakle nema razloga da ne budem sa zaraženom osobom.
Ne znam kako ti računaš te postotke, ali nisi u pravu. U svijetu ima 37 milijuna HIV pozitivnih. Da je svaka živa osoba imala nezaštićeni spolni odnos sa HIV pozitivnim, bez zaštite, postotak bi već bio 0,5%. Kako to nije tako, postotak je i znatno veći.



I nisam siguran, ali vjerujem da većina osoba koje nisu u trećoj životnoj dobi u vezi, manje ili više podrazumijeva seks. U nešto manjoj mjeri podrazumijevaju oralni seks unutar spolnih odnosa, a taj se ipak odvija većinom bez zaštite.


Čak i ako su šanse iznimno male(da je tih 0,1% točno), za mene je ta kocka prevelika
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:44   #8
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ti računaš te postotke, ali nisi u pravu. U svijetu ima 37 milijuna HIV pozitivnih. Da je svaka živa osoba imala nezaštićeni spolni odnos sa HIV pozitivnim, bez zaštite, postotak bi već bio 0,5%. Kako to nije tako, postotak je i znatno veći.



I nisam siguran, ali vjerujem da većina osoba koje nisu u trećoj životnoj dobi u vezi, manje ili više podrazumijeva seks. U nešto manjoj mjeri podrazumijevaju oralni seks unutar spolnih odnosa, a taj se ipak odvija većinom bez zaštite.


Čak i ako su šanse iznimno male(da je tih 0,1% točno), za mene je ta kocka prevelika
Taj postotak je pri jednom odnosu. Što ih ima više, naravno da je postotak i veći. To smo učili na faksu, ja sam student medicine pa znam. A sad je li baš seks neophodan, po mome mišljenju nije, ne kužim kaj fali vezi bez seksa. Dobro, ja nikad nisam bio u vezi i dijevac sam pa možda nisam baš kompetentna osoba za to, ali da imam curu i da se ne seksamo ne bi mi smetalo ako veza funkcionira.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:13   #9
Super tema, bih. Ne prenosi se ako se koristi kondom.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:19   #10
Ne bih. Ne želim si prenijeti virus, želim se normalno seksati i na kraju krajeva želim imati dijete.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:30   #11
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Super tema, bih. Ne prenosi se ako se koristi kondom.
Oralac nebitan?
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ne bih. Ne želim si prenijeti virus, želim se normalno seksati i na kraju krajeva želim imati dijete.

Via Tapatalk
Drago mi je. Nemam HIV
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:31   #12
ne bih
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:36   #13
Quote:
annekke kaže: Pogledaj post
a koji je tvoj odgovor na pitanje iz naslova?
Nisam nikad osjetio nikakav strah ili predrasudu prema nekome zato jer je
drugačiji od mene.Na pitanje autora teme dali postoji netko da bez zadrške ili
nečega drugoga takvo nešto napraviti očito da ima.
Opisivati sad svakodnevicu nema smisla ali ne razlikuje od uobičajne osim u nekim
zanemarivim detaljima.
Kao što Alphaville u svojoj pjesmi Forever Young kaže tko želi živjeti zauvijek a tako i ljudi rade planove za tko zna što a život je tako kratak i lijep da bi se zamarao ,meni,nebitnim stvarima.Uživam u momentu,trenu uživanja,zaljubim se
svaki dan,nekad u espresso a nekad u dobru knjigu,svejedno.
Zato ni ne primjećujem ono što većina ljudi shvaća kao prijetnju.
ozirus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:37   #14
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Oralac nebitan?
Da, nije mi toliko bitan, veći mi je bed što moram koristit kondom.

Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ne bih. Ne želim si prenijeti virus, želim se normalno seksati i na kraju krajeva želim imati dijete.
Možeš ić na umjetnu oplodnju, ili možete i sami to obavit bez genitalnog kontakta uz pomoć nekog priručnog zamjenskog pomagala
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:46   #15
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Oralac nebitan?


Drago mi je. Nemam HIV
Super za tebe.

Meni je oralac iznimno bitan.


Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post



Možeš ić na umjetnu oplodnju, ili možete i sami to obavit bez genitalnog kontakta uz pomoć nekog priručnog zamjenskog pomagala
Ne bih hvala.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:52   #16
ne bi
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 00:01   #17
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Super za tebe.

Meni je oralac iznimno bitan.


I meni Kaj super za mene? Pa ne bih imao ništa protiv da tako ostane, ali učinilo mi se kao dobra prednost
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 00:13   #18
Tebi mora da je fakat dosadno
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 00:22   #19
ne
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 00:43   #20
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
ne bi ušla s takvom osobom u vezu.

ali postoji još hrpa virusa/bakterija i ostalog što prenosimo jedni na druge, a da ni ne znamo. tipa ebv, lajm i slične stvari koje rade ozbiljne probleme.
Ma otkud to? Doslovno 99% ljudi se sretne s njim i doživotno ga u sebi nose. U normalnih ljudi jedina bolest je mononukleoza, i to uglavnom kod onih koji se prvi put sretnu s njim nakon djetinjstva. Burkittov limfom zbog njega se javlja samo u dijelovima Afrike, a neki drugi problemi i tumori poput nazofaringealnog se pojavljuje samo u HIV+ pacijenata. Dakle nikako, ali nikako usporedivo.
Lajm se prenosi ugrizom krpelja, a ne s čovjeka na čovjeka.
Uspoređivati bilo kakve viruse i bakterije s HIVom je jednostavno preglupo. Svi mi nosimo hrpu (nezamislivu hrpu) virusa i bakterija koje u normalnim okolnostima i u većini slučajeva ne dovode do bolesti, i zato ne znamo da ih imamo. HIV je neizlječiv, od njega se ne umire, ali se zbog njega dobivaju jako druge grozne bolesti, i nema šanse da se neće ispoljiti. Ne može ga se uspoređivati s nečim što ima >50% ljudi, u 99% slučajeva ne nosi nikakve probleme, a u ostalih 1% izlječivo ili relativno izlječivo.

I ne, iako su rizici mali, ne bih bila s HIV+ osobom u vezi. Svaka čast onome tko bi.
Amybroj9 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger