Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 18:12   #81
Borg vs McEnroe (2017)

Psihički tjeskoban film, sličan osjećaj kad smo gledali Ivaniševića. Više orjentiran na Borga i njegovu unutarnju borbu. Oba glumca vrlo dobra, igra puno bolje koreografirana nego u "Battle of the Sexes".

7/10
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 12.01.2018., 19:35   #82
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
serija se odvija u tom miljeu ali nema veze s filmom, sasvim drugi glumci i likovi, ali radnja je onako slična, da.

btw. odgledao plvu i dlugu sezonu, sad je na redu tleća
Evo pogledao sam dvije epizode i mogu reci da mi se svidja. Sad cu ja to na brzinu odgledati kao i uvijek kad naletim na dobru seriju.

Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Treći, Eye in the Sky, sam morao prekinuti, jer stvarno nisam očekivao nešto ovako loše. Najgore od svega je što uz nikakav scenarij vidiš da glumci koji su u biti dobri (H. Mirren, A. Rickman) glume preko neke stvari. Bez ocjene
Vidis, meni je ovaj film bio jako dobar. Zanimljivo prikazuje ratne odluke u sluzbi politike i koliko se stvari dogadja na rubu. Ok, ne mora se svaki film svakome svidjeti ali meni je ovaj bio jako dobar.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 13.01.2018., 22:31   #83
Veliko finale (Hin und weg, 2014.) - grupa prijatelja kreće na njihov godišnji put biciklima, ovaj put u Belgiju. Nakon što krenu na put Hannes im otkriva pravi razlog zašto je izabrao Belgiju za putovanje, neizlječivo je bolestan, a u Belgiji je dopuštena potpomognuta smrt. Tema je teška, ali je prikazano s dosta humora na lagan način, čak i previše idealistično, pogotovo odnosi među likovima i način na koji oni prihvaćaju cijelu situaciju. Ok za pogledati.
electricwizard is offline  
Old 14.01.2018., 08:54   #84
Wind River

Lovac na predatore koji napadaju indijanski rezervat pomaze agentici FBI-a u istrazi o ubojstvu mlade djevojke.
Film sporog ritma, to mu bas odgovara. Gluma je dobra, atmosfera odlicna, prica zanimljiva i sve to funkciora kako treba. Svidja mi se vizualni dio filma, volim te zabacene hladne krajeve prekrivene snijegom i filmove koji se odvijaju na takvim mjestima. Zanimljivo je prikazan i zivot ljudi u takvim surovim sredinama, nema nimalo romantike u tome.
Sve u svemu solidan film.

7/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 14.01.2018., 11:06   #85
CELDA 211 (Cell 211)

Spanjolski film sa zatvorskom tematikom. Zaplet počinje kad novi čuvar dolazi u zatvor upoznati se sustavom, no u tom trenutku nastaje pobuna. Hoće li zatvorenici skužiti da je on čuvar ili će se izvući tako što će se kamuflirati među njih? Kao i većina španjolskih (ili da bolje kažem latino) filmova meni izvrstan. Napet, zanimljiv. Neću više pisat jer bi mogao nehotično zaspojlati. Topla preporuka svima.

8/10
gramchega is offline  
Old 14.01.2018., 18:48   #86
Crimes and Misdemeanors 1989,

Tip slican doktoru Ivi vara zenu i sl.
Klasicni Woody A.
8/10

Profondo rosso 1975

psihopat i klanja,
klasicni Dario A.

ne znam sto reci,kao seks s dvije azijatkinje.
odgledao sam najduzu verziju,ali vjerujem da i krace verzije funkcioniraju jer
ima taman pol sata viska setnje kroz kucu i duzih kadrova od potrebnog koji
da se izrezu ne bi izgubilo atmosfericu,ostatak je remek djelo i bas drazestan
film-kraj je nevjerojatno dobar,zbog njega dva plusa vise,odlicno,bravo.

9/10
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Old 14.01.2018., 21:49   #87
You're next- preloš ''horror''. To spada u žanr zvan mučenje.
Kombinacija Home alone s likovima koji su taman izašli s Dr. Phil seanse.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 14.01.2018., 22:09   #88
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Vidis, meni je ovaj film bio jako dobar. Zanimljivo prikazuje ratne odluke u sluzbi politike i koliko se stvari dogadja na rubu. Ok, ne mora se svaki film svakome svidjeti ali meni je ovaj bio jako dobar.
Ne znam, recimo, prate kamerama onu zamotanu užensku, i kao napeta situacija da li će joj uspjet snimit lice. Kad ne uspiju, kadar ide sa Helen Mirren u nekom remote uredu u kojem ona napravi neki pokret rukom u stilu "koja smola". Cringe totalni

I onda su silno iznenađeni kad neki glavni terosist u kući ima arnsenal za pripremu terorističkog napada. Kako im je to prošlo ispod radara, ne znam, budući da ih snimaju i nekim letećim tech-stršljenovima, ali nije ni bitno, bitno je što onda kreće "zaplet". I onda A. Rickman sav ozbiljan pita za dozvolu za napad. A znam da će netko kontrirati da bi krenula drama i siguran sam da će to biti ženska koja do tog trenutka ima resting bitch face, i nakon što se svi izredaju dijeleći misao da je napad opravdan, eto ti nje sa nekim proceduralnim odbijanjem. I tu ja gasim film.

OT:

Closer (2004) - I dalje dobro odglumjen i napisan, ali mi nije toliko dobar kao na prvo gledanje, jer sad uviđam da mi neki dijelovi previše vuku na kazališnu predstavu, tj. prelazi se u teatralnost, recimo u dijelu kad se Owen i Law napokon susretnu

8/10
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 15.01.2018., 16:01   #89
"Triple 9" - banda policajaca i bivših vojnih specijalaca radi za rusku mafiju i obavlja raznorazne pljačke... Impresivna glumačka postava (Casey Affleck, Chiwetel Ejiofor, Anthony Mackie, Woody Harrelson, Kate Winslet, Clifton Collins Jr., Aaron Paul, Norman Reedus, Gal Gadot...), solidne akcijske scene, korektna priča, ali opet, s obzirom na glumačku ekipu i Johna Hillcoata kao redatelja, očekivao sam i nešto više, iako se i ovako radi o, ako ništa drugo, zabavnom filmu.

"Transcendence" - još jedan film s poznatim glumcima (Johnny Depp, Rebecca Hall, Paul Bettany, Morgan Freeman, Kate Mara, Cillian Murphy), ali ovaj SF triler me razočarao. Sama priča i nije loša i ima potencijala, ali nažalost, pri realizaciji je sve otišlo krivo. Šteta.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 15.01.2018., 19:39   #90
Clear History


Direktor marketinga u maloj firmi koja krece sa elektricnim vozilom se posvadja sa vlasnikom i proda svoj udio dionica a kad auto postane ogroman hit on postane predmet sprdnje u cijeloj drzavi.
Lagana komedijica sa puno dijaloga i sitnih zabavnih dosjetki. Nekima ce biti dosadan takav humor ali meni to odgovara i dosta puta sam se nasmijao, vidi se potpis jednog od pisaca Seinfelda. Film je vizualno lijep, ima puno odlicnih glumaca, cak i u sitnim ulogama, prica je zabavna i zanimljiva. Vidi se odmah u kojem smjeru ide film ali na trenutke i iznenadi. Definitivno nije humor za svakoga, cak vjerujem da vecini ljudi ovakvi dijalozi ne odgovaraju najbolje ali meni je bilo jako zabavno. Osim toga, rijetko pogledam komediju koja ja vrijedna odgledati do kraja.

7/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 15.01.2018., 21:06   #91
Ma ma (2015)

Teeeška drama Julia Medema s Penelopom Cruz u glavnoj ulozi. Ona je odlična, a uz nju je Luis Tosar u ulozi skauta Real Madrida koji plače pa gotovo čitav film.
Bijela boja, što RM-a, što bolnica, dominira ovim filmom o smrti kao sastavnom dijelu života. Ima drame, ima kiča, a očito i ambicija da se bude Almodovar. Međutim Medem pada tamo gdje Almodovar uspijeva - izbalansirati ove prije spomenute osobine.
earthsea is offline  
Old 15.01.2018., 22:46   #92
The Autopsy of Jane Doe-dobro djelo. Ima očite mane u nepotrebnim dijalozima oca i sina koji odvuku u patetiku, par horror klišeja, način otkrivanja njezinog identiteta i prošlosti je odrađen neimaginativno, klišejasti the end. I lokacija filma otkriva što bi se moglo događati, oko čega bi se mogle vrtiti spooky momentsi što se na kraju i obistini. No dobro, nije narušilo moj pozitivan dojam o filmu.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 15.01.2018., 23:28   #93
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ma ma (2015)

Teeeška drama Julia Medema s Penelopom Cruz u glavnoj ulozi. Ona je odlična, a uz nju je Luis Tosar u ulozi skauta Real Madrida koji plače pa gotovo čitav film.
Bijela boja, što RM-a, što bolnica, dominira ovim filmom o smrti kao sastavnom dijelu života. Ima drame, ima kiča, a očito i ambicija da se bude Almodovar. Međutim Medem pada tamo gdje Almodovar uspijeva - izbalansirati ove prije spomenute osobine.
Dosta prolajferski, meni se činilo - vidim sad da sam spominjala i nekog raspjevanog ginekologa kojeg se više ne sjećam Penelope je tu baš bila sjajna, al cijeli film pamtim kao pretjeran u toj melodramatici. Ima ona lijepa scena kad ona sama doma slavi pobjedu Reala.

Chloe

Jeftini erotski triler (ili izlika za to) s dobrom glumačkom ekipom. Loše, nerazrađeno i plitko, al gleda se s pola mozga, donekle zabavno i oku ugodno. Amanda mi je uglavnom hot s tim psiho zečjim okama tak da casting štima, Julianne je Julianne, Liam jadan odradio smjenu, vidi se da je bio odsutan. Ima toliko glupih stvari da ne znam što izdvojiti kao vrh gluposti, ali kudos za random kihanje usred prepričavanja seksa s tuđim mužem

Battle of the sexes

Korektno i malo štreberski odrađeno. Film dobro izgleda, Emma i Carrell su dobro skinuli uloge, al nije mi nijednom srce jače zakucalo kao npr. u Borg&McEnroeu. On je šupak, ona je kul, nije me briga za njenu ljubavnu priču, a zauzima velik dio filma. Falilo mi je nečeg sportski 'vražjeg' i taštog u njenom karakteru, ovak je cijela priča jednostavno crno-bijela.
A taj način na koji je isfuran vremenski kontekst udaranja temelja rodnoj ravnopravnosti (ako ništa onda barem) u sportu, malo mi je umjetan i floskulast, svi mi djeluju samo kao ispeglane skice koje izgovaraju ono što nam danas već svima izlazi na uši. Zato vjerojatno film ni neće nikoga oduševiti, nego je svima 'ok'.
Inconnu is offline  
Old 16.01.2018., 10:37   #94
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Dosta prolajferski, meni se činilo - vidim sad da sam spominjala i nekog raspjevanog ginekologa kojeg se više ne sjećam Penelope je tu baš bila sjajna, al cijeli film pamtim kao pretjeran u toj melodramatici. Ima ona lijepa scena kad ona sama doma slavi pobjedu Reala.
Još je i raspjevani ginekolog, uz muža koji plače i bivšeg koji vara, najbolji
Jako je pretjerano sve, i nije za preporučiti, eventualno navijačima Barce pa da gledaju slatke realmadridske suze
earthsea is offline  
Old 16.01.2018., 12:43   #95
Perfetti sconosciuti aka Perfect strangers

Sedam dugogodisnjih prijatelja skupa vecera i odluce igrati igru u kojoj na glas moraju procitati sve poruke i mailove koje dobiju i na svaki poziv javiti se preko zvucnika. Stvari se polako pocnu komplicirati kad se otkriju neke tajne.
Najbolji film koji sam pogledao u zadnjih par mjeseci. Gluma je odlicna, dijalozi zanimljivi, atmosfera drzi napetost cijelo vrijeme dok se ipak prikazuje i odredjena opustenost. Odlicni likovi, vrhunski obradjeni i odglumljeni. Prica je takodjer ekstra i sve zanimljivija kako film ide prema svom kraju. Sve je snimljeno u jednoj prostoriji i ljudi koji ne vole ovakve filmove mozda da ipak preskoce ali ostalima velika preporuka.

10/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 16.01.2018., 15:38   #96
spojleri

...joj ovaj sam i ja slučajno utepila gledati nekuvečer.

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post

Chloe

Jeftini erotski triler (ili izlika za to) s dobrom glumačkom ekipom. Loše, nerazrađeno i plitko, al gleda se s pola mozga, donekle zabavno i oku ugodno. Amanda mi je uglavnom hot s tim psiho zečjim okama tak da casting štima, Julianne je Julianne, Liam jadan odradio smjenu, vidi se da je bio odsutan. Ima toliko glupih stvari da ne znam što izdvojiti kao vrh gluposti, ali kudos za random kihanje usred prepričavanja seksa s tuđim mužem

Najbolje je kada onak brzo ugasi komp jer kao nešto taji ...mislim kako bi netko nakon marcoa from tropoja mogao pomisliti da je Liam tip koji jeftino mulja ženu.
Fish 1968 is offline  
Old 16.01.2018., 16:25   #97
Bezbog 2016

prilično močna i mračna drama, o ljudima od kojih svaki nosi težu emocionalnu traumu, svatko svoju, o ljudima koji sjebavaju druge ljude za pare, uglavnom stare, nemoćne, skoro dementne ljude, jako dobro
šugavo pseto is offline  
Old 16.01.2018., 23:04   #98
The Only Living Boy in New York (2017)

Film se doima kao dobra struktura bez sadržaja, kao kost bez mesa. Kliše obrt u drugoj polovici ga diže donekle, daje malo šuga, no dockan je. S druge strane, zanimljivo, obično su newyorški filmovi ubrzani i bučni, ovaj nije takav.

6.5/10
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 17.01.2018., 20:49   #99
Woodshock (2017)

psihološki triler sporijeg tempa i dobre atmosfere. žena nakon gubitka majke eksperimentira s kanaboidnim koktelima i upada u psihotična stanja, film po mom ukusu
šugavo pseto is offline  
Old 17.01.2018., 23:58   #100
Leaves of Grass 2009,

Edward Norton glumi blizance,profesora filozofije koji pokusava
u gradu bit ljudina i seljaka uzgajivaca vrhunske trave koji iskoristava
blagodati sela i rodnog kraja kojeg se ovaj prvi vise kao srami.
Taman omjer komedije i trilera zalivenog dramom da film zabavi.
Vise od 7,a manje od 9 ocjena je od mogucih 10.
Sad mi se opet gleda,to je zbog glume,npr:
Norton kao napuseni seljak se raspravlja s Nortonom u ulozi napusenog profesora oko
pravila i filozofije,savrseno dok uvlacite gust dim i slusate dva razlicita glasa i gledate
dva razlicita lica istog Nortona.Kasnije je vise poput light Lopova,ubojica i pusaka plus
Fargo light.
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.