Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 09:58   #1
Ministarstvo ljubavi

Vidim nema teme, jer naravno malo tko je gledao film, uključujući i udovice branitelja, jer da su ga gledale ne bi digle tu besmislenu graju. Ali hvala im na tome jer su mi skrenule pažnju na baš dobar hrvatski film koji inače vjerojatno ne bih pogledao, a vjerujem da je isti slučaj sa mnogima.

Ni oni koji su spaljivali knjige sigurno ih nisu pročitali.

Ministarstvo ljubavi IMDB. Recenzije Nenad Polimac, Marko Njegić i Damir Radić. Intervju s redateljem i scenaristom Pavom Marinkovićem. Ovdje je članak u kojem se nalazi cijelo pismo Udruge Žene u domovinskom ratu - Zadar iz kolovoza 2016.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:19   #2
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Vidim nema teme, jer naravno malo tko je gledao film, uključujući i udovice branitelja, jer da su ga gledale ne bi digle tu besmislenu graju. Ali hvala im na tome jer su mi skrenule pažnju na baš dobar hrvatski film koji inače vjerojatno ne bih pogledao, a vjerujem da je isti slučaj sa mnogima.
Mislim da onima koji su se uključili u politikantsku kampanju protiv ovog filma uopće nije od važnosti da su ga prije pogledali. U filmu nema ničega skandaloznog. Nažalost sam film me nije impresionirao.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:27   #3
Film je čisto ok. Presjek hrvatske realnosti uz malo humora. Ne vidim ništa skandalozno. Svi su likovi samo ljudi na kraju.
Protivnici su mu dali samo dodatnu reklamu
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:55   #4
Bome ni meni nije jasno čemu tolika negativnost oko svega, iskreno film mi nije nešto posebno, nije loš, ima i boljih u našoj slaboj konkurenciji, ali kakva se prašina digla očekivao sam u najmanju ruku da kamenuju udovice.

Ne znam zašto se osjećaju uvrijeđenima one udovice koje nisu u izvanbračnim zajednicama i primaju lovu, ako ih se ne dotiče u negativnom kontekstu? S druge strane one koje stvarno žive onako kako je prikazano u filmu neka prihvate dozu kritika i šale na njihov račun, jer je licemjerno to što rade, bar po mom mišljenju.

Uglavnom, digla se kuka i motika bez razloga, film ko film.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:33   #5
Quote:
Mr. Jigsaw kaže: Pogledaj post

Ne znam zašto se osjećaju uvrijeđenima one udovice koje nisu u izvanbračnim zajednicama i primaju lovu, ako ih se ne dotiče u negativnom kontekstu?
he he

btw. ovdje je uapravo vise posrano uhljebništvo i nacin na koji se zaposljava u hr javnim firmama.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:19   #6
bas dobar TV film! na pojedinim mjestima malo omlitavi, ali sve u svemu jako jako pristojno!
odlicni glavni glumci, kao i npr alma prica. steta sto joj uvijek daju megadramaticne uloge, odlicna u ovoj opustenoj varijanti(npr scena na prozoru kad se dere na perica).

preporuka
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:47   #7
Evo zbog "bure" moran pogledat film.

Napali su me u okolici jer san kritizira sve sta seru o filmu a nisu gledali ili su iz Bujice uhvatili o cemu se radi, a poznato je koliko Bujica govori o meritumu...

Anyway neko je da primjer tu gori i podrzavam, a ja san da sljedeci (koji je btw istinit), "zasto se nebi sprdali s braniteljem koji radi na crno i prima penziju. sta ga to ebolira od svih grijeha iza rata? je li on veci hrvat i domoljub od nekoga ko nije bio u ratu i ne potkrada drzavu?"

Ocito da je domoljublje biti prvi do oltara i mlacanje zene, krunica oko vrata i unistavanje imovine...

Film cu pogledat, a konkretno gleda san svasta pa mislim da film je umjetnost i kao takav nema "grijeha". Odma na prvu mi pada na pamet od hrvatskih Svecenikova dica a od stranih npr LvT Antikrist.
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:21   #8
Meni film nije baš nešto sjeo. Ok je početna ideja, dobar mi je rad kamere i same uloge uz izdvojene humorne momente. Podbacio mi je u (po meni) nepotrebim dramskim komplikacijama, kako film dođe do polovice filma gubim interes lagano. Kaj je šteta jer je potencijal dobar.

Sad kaj se tiče trenutne javne drame s cenzurom, ha... poptuno je promašena. Više film kritizira vladine mjere uštede nego udovice s povlaštenim mirovinama, iako je i to zanimljiva tema
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:29   #9
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Meni film nije baš nešto sjeo. Ok je početna ideja, dobar mi je rad kamere i same uloge uz izdvojene humorne momente. Podbacio mi je u (po meni) nepotrebim dramskim komplikacijama, kako film dođe do polovice filma gubim interes lagano. Kaj je šteta jer je potencijal dobar.

Sad kaj se tiče trenutne javne drame s cenzurom, ha... poptuno je promašena. Više film kritizira vladine mjere uštede nego udovice s povlaštenim mirovinama, iako je i to zanimljiva tema
Šteta, iako baš ne mogu rec koji mi je zadnji hrvatski sio. Uvik zakazemo u egzekuciji.

Svakako cu ga pogledat jer je vruca tema ovih dana.
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:12   #10
bitno da je lumen od ravnatelja havca izjavio da se radi o jednom od najboljih hrv. filmova unutar zadnjih 10 god.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:18   #11
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
bitno da je lumen od ravnatelja havca izjavio da se radi o jednom od najboljih hrv. filmova unutar zadnjih 10 god.
A nega sta se rac za projekt koji amenuje.

Uostalom i nisan siguran da je kljuc zaposlenja strucnost, sta nas u RH ne triba cudit.
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:33   #12
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
bitno da je lumen od ravnatelja havca izjavio da se radi o jednom od najboljih hrv. filmova unutar zadnjih 10 god.
Slažem se s tim što je Rafaelić rekao. Naravno, to je stvar ukusa.
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post
A nega sta se rac za projekt koji amenuje.
Rafaelić nije bio ravnatelj HAVC-a kada je film snimljen.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 10:00   #13
Film je klasična i mediokritetska konfekcija hrvatske filmske kulture, no po meni i oda krajnjoj bezidejnosti i kukavičluku. Braniteljska populacija je jedan od najranjivijih i slabijih skupina hrvatskog društva i pokušavati se inicirati na sceni preko njihovih pleća je bezveze, pa je tako i ovaj film bezvezan. Protiv sam zabrana i žao mi je što su udovice digle graju oko ovog mediokritetskog shita od filma. Da su samo ignorirale, pogledalo bi ga 5 i pol ljudi. Ovako su mu napravile nezasluženu reklamu. Ništa u ovom filmu nije kontroverzno ni hrabro, sve su to ziheraši koji lupaju najslabije od prvih minuta ovog filma. Nek netko ako se usudi napravi film o etnobiznisu u Hrvata i ovim krupnijim ribama. Recimo, kralju ovrha? Ne bi? Trta?
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 10:26   #14
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Braniteljska populacija je jedan od najranjivijih i slabijih skupina hrvatskog društva
Que?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 10:31   #15
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Que?
Pa da. Ogromna većina su socijalni slučajevi posve obezglavljeni, stjerani na margine koje se manipulira i gura u fokus samo kada to odgovara određenoj političkoj opciji. Umjesto da ih se nakon rata ponovno integriralo u sustav kroz projekte zapošljavanja, prekvalifikacije i sl. učinilo ih se ucijenjenim ovisnicima na državnom proračunu. Ne govorimo sad o onih 1% ala naftni biznismeni ili pak politički uhljebi već prosječnom branitelju koji nije ni po čemu nalik pomno iskonstruiranom stereotipu hrvatskog branitelja.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 10:51   #16
Ovo čak nije ni smiješno.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:24   #17
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Pa da. Ogromna većina su socijalni slučajevi posve obezglavljeni, stjerani na margine koje se manipulira i gura u fokus samo kada to odgovara određenoj političkoj opciji. Umjesto da ih se nakon rata ponovno integriralo u sustav kroz projekte zapošljavanja, prekvalifikacije i sl. učinilo ih se ucijenjenim ovisnicima na državnom proračunu. Ne govorimo sad o onih 1% ala naftni biznismeni ili pak politički uhljebi već prosječnom branitelju koji nije ni po čemu nalik pomno iskonstruiranom stereotipu hrvatskog branitelja.
Kajgod. Presjek ex-braniteljske populacije je identičan presjeku sveukupne hrvatske populacije. Postotak ex-branitelja koji su socijalni slučajevi odgovara općem prosjeku socijalnih slučajeva. Jednako tako je s prosjekom zaposlenih, rastavljenih, imućnih, homoseksualnih, pripadnika ove ili one navijačke skupine itd. Branitelji socijalni slučajevi, dakle govorimo o ljudima koji su socijalni slučajevi četvrt stoljeća nakon rata po svojoj bi prilici u jednakoj situaciji bili i bez rata. Ne svi, naravno, ali spike o ucijenjenosti ovisnošću o državnom proračunu su smijurija.

On topic, film je slabašan. Perić i Kuhn su vrlo dobri, ali zgodna pretpostavka filma (koja, opet, nema veze s demoniziranjem udovica branitelja, nego s ironiziranjem državnog aparata) kroz film se potpuno raspada neuvjerljivim rješenjima. Gledao sam ga svojedobno u pulskoj Areni i posebno mi se u sjećanje urezala reakcija publike nakon što Olga Pakalović prizna Stjepanu Periću da ga je prevarila, na što Perić trijumfalno odgovara: "Samo da znaš - i ja sam prevario tebe!", a ponosni horvatski muži u publici u kliktaj: "Jeeee!"
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:05   #18
Film je prosjek prosjeka za hrvatski film, lijepo snimljen na lijepim lokacijama i ok izvedbom vecine ansambla, sa ubacenim maksimalnim brojem siroj publici poznatih glumaca ( Navojeci, Kurbasa i sl.) I ni po cemu ne odskace od ostatka nobijih hrvatskih prosjek-komedijica.
Ok film za pogledat.
Sto se tice halabuke, najveca tragedija u filmu nisu udovice koje primaju (ne)zasluzenu oenziju, nego da 2017. godine za jednog inzenjera biologije u Hrvatskoj nema posla na kakvom faku ili institutu nego mu svekar mora sredit štelu u državnoj firmi
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:30   #19
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Gledao sam ga svojedobno u pulskoj Areni i posebno mi se u sjećanje urezala reakcija publike nakon što Olga Pakalović prizna Stjepanu Periću da ga je prevarila, na što Perić trijumfalno odgovara: "Samo da znaš - i ja sam prevario tebe!", a ponosni horvatski muži u publici u kliktaj: "Jeeee!"
hahahahha... to su sigurno isti oni koji su se smijali Navojčevim ''forama'' u Sigurnom letu , to je ta urbana i filmski osviještena pulska publika.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:56   #20
Ono što ovaj film diže prilično iznad hrvatskog prosjeka je da je to jedan normalan, ne-glup feel-good movie, nakon kojeg ne poželiš rezati žile, bilo zbog tematike ili izvedbe, i ne kažeš si po stoti put da više nećeš gledati hrvatske filmove, već dapače, daj još takvih. Zadnji dobar domaći film prije ovog je bio S one strane i još dosta prije toga Vjerujem u anđele. Mnoge novije sam propustio, pa bih rado čuo koji su bolji od ovog.

Osim toga film ima Eciju Ojdanić. Da se ja bavim filmom radio bih filmove baš za nju i samo zbog nje. Kao što su nekad znali raditi za Božidarku Frajt.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.