Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 21:41   #1
Once Were Warriors (1994)







Surovo i brutalno. Jedan od najboljih filmova 90ih

Mark Huntov omiljeni film
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:06   #2
Film koji mi je duuugo stajao na računalu i čekao da ga pogledam. Kad sam ga napokon pogledao stvarno nisam znao objasniti zašto to nisam prije učinio.

Odličan, preporuka svakome da ga pogleda.


Inače, film je snimljen prema istoimenom romanu. Autor je napisao trilogiju a snimljen je i nastavak naziva What Becomes of the Broken Hearted ? kojeg nisam gledao. Treći dio očito nikada neće biti snimljen a i bolje da ne bude.


Odlična pjesma iz filma - What's the Time Mr. Wolf
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:17   #3
Auuu, davno odgledan. Sjećam se da mi je ostavio utisak kao malo koji
Trebalo bi ga ponovno pogledat jer se slabo sjećam..
Machine Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:46   #4
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Film koji mi je duuugo stajao na računalu i čekao da ga pogledam. Kad sam ga napokon pogledao stvarno nisam znao objasniti zašto to nisam prije učinio.

Odličan, preporuka svakome da ga pogleda.


Inače, film je snimljen prema istoimenom romanu. Autor je napisao trilogiju a snimljen je i nastavak naziva What Becomes of the Broken Hearted ? kojeg nisam gledao. Treći dio očito nikada neće biti snimljen a i bolje da ne bude.


Odlična pjesma iz filma - What's the Time Mr. Wolf
Nastavak je solidan, ali vidi se razlika u kvaliteti. Kao što vidiš kvalitetu između Chinatowna i The Two Jakes. Jedan je remek djelo, drugi samo solidan i nedorastao originalu.

Ja sam ga prvi put pogledao u videoteci kad sam radio. Sjećam se da je tadašnji vlasnik donio brdo kiwi/aussie filmova i nisam mogao odoliti pa su redom padali Wake in Fright (još jedna preporuka), Once Were Warriors i ostali. Odlična pjesma

Quote:
Machine Gun kaže: Pogledaj post
Auuu, davno odgledan. Sjećam se da mi je ostavio utisak kao malo koji
Trebalo bi ga ponovno pogledat jer se slabo sjećam..


Ima tih puno zaboravljenih filmova, a da su vrhunski. Ajd kužim za ovaj, kiwi film iako je bio popularan, ali opet nije američki film. Zato me više buni zašto su zaboravljeni neki američki klasici koji su apsolutna remek djela kao što su Sweet Smell of Success ili The Swimmer. Prvi je jedan od najboljih noir filmova, a drugi jedna od najboljih drama 60ih. Mislim, to jesu pznati filmovi filmofilima pa čak i oni koji nisu HC filmofili, ali opet nekako nisu popularni i poznati a trebaju biti i to me uvijek čudilo.

Mislim da takav film danas ne bi bio zaboravljen zbog interneta i tehnologije. Danas i solidni filmovi se pamte za 10 godina. A prije uz toliko puno odličnih filmova ovakva dva klasika danas nekako budu zaboravljeni. Sjećam se prije 5, 6 godina kad mi frend doleti jesi li gledao The Swimmera? Swimmer what
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 00:53   #5
uncle fucking bully!!!!
kalinin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.