Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2003., 01:28   #1
Što trenutno čitate? (Fantastika edition)

Što trenutno čitate (ili ste zadnje pročitali, ili pak planirate pročitati) a da spada pod Sf/Fantasy?
Zadnje što sam ja pročitao tog tipa je 1984.-a.
Sad planiram Lewisove Narnijske kronike (potaknula me Agatha topicom Pullman protiv Lewisa).
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 10:36   #2
Iain Banks - Excession


Zakon!!!!
Taj čovjek ne može napisati lošu knjigu...
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 12:44   #3
Ja sad citam "Ash: a Secret History" od Mary Gentle. Prevedena i prilagodjena "biografija" iz 15. stoljeca zivota placenicke kapetanice po imenu Ash. Samo kaj je njeno 15. stoljece svijet u kojemu Kartaga jos postoji i koristi kamene goleme a krscanstvo je izmjesano sa kultom Mithre i takvim nekakvim stvarima. Sama Ash u glavi cuje bozanske glasove (tako barem ona misli) koji joj govore kakvu taktiku primjenjivati u borbi. Za sada mi je knjiga okej, a najzabavniji su mi poglavlja izmedju "prevedenog" teksta u kojima vidimo e - mailove koji razmjenjuju znanstvenik koji prevodi tu biografiju i njegova urednica koja ju zeli objaviti. Kako radnja u romanu postaje sve bizarnija, tako i njihove mejlovi pocinju biti sve vise puni CAPS LOCK rijeci i usklicnika. Mind you, svijet danasnjice iz tog romana izgleda potpuno poput nasega, tako da je razumljivo da autorica i znanstvenik imaju napadaje kada citaju opise magicnih kamenih kipova koji se mogu kretati ili vizigotske vojske iz Kartage.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 17:25   #4
Ja trenutno čitam "The Waste Lands" od Stephena Kinga. To je treća u njegovom "Dark Tower" serijalu o Rolandu od Gileada, posljednjem revoverašu iz svijeta koje "moved on". Priča se vrti oko tog misterioznog "Dark Towera" koji se nalazi na nexusu vremena i kojeg Revolveraš pokušava dostići kao nekakav svoj Sveti Gral.

Kinga je za priču inspirirala epska pjesma "Childe Roland To the Dark Tower Came", a kroz sljedeće dvije knjige ima puno drugih utjecaja od Oza, Alise i inih bajki, te Clinta Eastwooda.


O da, i jebena je.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 20:11   #5
Terry Pratchett: Men at Arms

Roman o Discworldu, drugi iz serije o gradskoj straži. Uživam u Pratchettovom humoru, na primjer u stalnim prepucavanjima između Cuddya, stražara-patuljka, i Detritusa, stražara-trola. Naime, patuljci i trolovi su tradicionalni neprijatelji jer se patuljci bave rudarstvom, a trolovi su oblik života nastao od kamena.
Piće koje Detritus naručuje u krčmi: Rastopljeni sumpor na koksu s fosfornom kiselinom. Ukrašen suncobranom.
Uvreda koju patuljci dovikuju trolovima: Majka ti je bila rudača!

(finalnifantazista, zanima me što ćeš reći o Pulmannu i Lewisu kad pročitaš Narnijske kronike. Drago mi je da sam te zainteresirala za to )
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 21:14   #6
Tanki bodez od Pullmana.
I mene si zainteresirala za Narnijske kronike Agatha.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 19:02   #7
Dissolution, prva knjiga seksalogije (da li postoji uopće ta riječ ? ) War of the Spider Queen.
Ne loše za prvih 185 strana.
Da li ima nekog tko je čitao daljnje nastavke, jer mi je malo čudno da svaki nastavak piše drugi autor.
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 19:11   #8
Čitao sam još i Insurrection. Jako dobra knjiga, prebacuje radnju u Ched Nasad. To da svaku knjigu piše jedan autor je stara ideja u FR i ne trebaš se čuditi. Imaju jednog urednika (mislim da je Salvatore) i on koordinira priče. U takvom stilu je napisan i Cormyr serijal.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 19:37   #9
Quote:
Kiss my dopamine kaže: Dissolution, prva knjiga seksalogije (da li postoji uopće ta riječ ?
Ako je šest knjiga, onda je heksalogija. Kao u geometriji.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 19:48   #10
Quote:
Nephrite kaže:

--------------------------------------------------------------------------------
Kiss my dopamine kaže: Dissolution, prva knjiga seksalogije (da li postoji uopće ta riječ ?
--------------------------------------------------------------------------------

Ako je šest knjiga, onda je heksalogija. Kao u geometriji.
Ah... bugger. A ja se vec ponadao.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 19:58   #11
Nadali ti se tako doktori da ipak nisu amputirali krivu nogu
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 20:29   #12
Quote:
glupinickname kaže: Ah... bugger. A ja se vec ponadao.
I bet you did.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 22:34   #13
Ja se trenutno 'patim' s Pjesmom za Arbonnu - G. G. Kaya...
Negdje sam na 270 strani ali mi se čini da ja ništa ne kužim... (?)

Mislim - nije da je knjiga komplicirana ili nekaj, ali imala sam prekid u čitanju i totalno sam se pogubila pa mi sad ništa nije jasno. Sve se bojim da ću morati krenuti od početka.

I, hell... Nikako ne mogu zapamtiti imena ljudi u knjizi. Morat ću pisati šalabahter...
(Izgleda da mi je mozak otišao k vragu, ili nekud... gdje je
zabavnije...)

I osjećam se malo ko Blaise (dobro da ime piše na koricama knjige) svaki put kad ovi luđaci krenu pjevati! Boriš se protiv njih ali te obuzmu...
__________________
Yes! I am a drama queen.
blair is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 22:41   #14
Quote:
blair kaže:
[B]I, hell... Nikako ne mogu zapamtiti imena ljudi u knjizi. Morat ću pisati šalabahter...[B]
LOL, procitaj 100 godina samoce..
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 23:57   #15
Quote:
blair kaže:
Ja se trenutno 'patim' s Pjesmom za Arbonnu - G. G. Kaya...
Negdje sam na 270 strani ali mi se čini da ja ništa ne kužim... (?)

Mislim - nije da je knjiga komplicirana ili nekaj, ali imala sam prekid u čitanju i totalno sam se pogubila pa mi sad ništa nije jasno. Sve se bojim da ću morati krenuti od početka.

I, hell... Nikako ne mogu zapamtiti imena ljudi u knjizi. Morat ću pisati šalabahter...
(Izgleda da mi je mozak otišao k vragu, ili nekud... gdje je
zabavnije...)

I osjećam se malo ko Blaise (dobro da ime piše na koricama knjige) svaki put kad ovi luđaci krenu pjevati! Boriš se protiv njih ali te obuzmu...
Ta imena su mi bila skroz ok, za razliku od onih iz njegovih Lavova Al-Rassana... Ammar ibn Khairana sam jedinog zapamtio.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 09:03   #16
Ako se nekome neda čitai Lavove neka pogleda El-Cid sa C. Hestonom.
Isti *****.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 12:05   #17
Quote:
finalnifantazista kaže:
Ta imena su mi bila skroz ok, za razliku od onih iz njegovih Lavova Al-Rassana... Ammar ibn Khairana sam jedinog zapamtio.
Jel to onaj hebeni ultra kewl ubojica koji je duboko u dusi zapravo jako dobar i against ubijanja.?
meni je taj lik najbolji iz knjige-.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 00:51   #18
Quote:
Nephrite kaže:
Ja trenutno čitam "The Waste Lands" od Stephena Kinga. To je treća u njegovom "Dark Tower" serijalu o Rolandu od Gileada, posljednjem revoverašu iz svijeta koje "moved on". Priča se vrti oko tog misterioznog "Dark Towera" koji se nalazi na nexusu vremena i kojeg Revolveraš pokušava dostići kao nekakav svoj Sveti Gral.
Nephrite, je li Kingov "Dark Tower" preveden na naški?
Kako se zovu dijelovi, i koliko ih ima (je l` završio?)?


Quote:
grejp veli:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
finalnifantazista kaže:
Ta imena su mi bila skroz ok, za razliku od onih iz njegovih Lavova Al-Rassana... Ammar ibn Khairana sam jedinog zapamtio.
--------------------------------------------------------------------------------

Jel to onaj hebeni ultra kewl ubojica koji je duboko u dusi zapravo jako dobar i against ubijanja.?
meni je taj lik najbolji iz knjige
Mislim da je... vi`š, zapamtio sam mu samo ime, i da on na kraju..

SPOILER!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!

ubije Rodriga (kak` se ono prezivao, Balmento ili tak` nekak`?) i preživi. On na početku ubije posljednjeg kalifa Al-Rassana. Onda se mota oko neke liječnice koja prva u povijesti izvede nešto? I tam` su bile 3 vjere koje su se tukle međusobno. Jedna od njih se zvala Ašarnešto, po onom Ašaru koji se spominje i u nekim drugim Kayevim knjigama. Je l` da?
Čini se da sam dost` tog popamtio ustvari.

!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!

END OF SPOILER!
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 16:39   #19
Quote:
finalnifantazista kaže:
Nephrite, je li Kingov "Dark Tower" preveden na naški?
Kako se zovu dijelovi, i koliko ih ima (je l` završio?)?
Nije preveden na hrvatski. Šteta, jer je najjače Kingovo djelo.
Izdano je 5 djelova + 2 koji će izaći tijekom 2004. godine.
Moš ih nać na IRC-u.

Redom su:

1. Gunslinger
2. Drawing of the Three
3. Waste Lands
4. Wizard and Glass
5. Wolves of the Calla
+
(6. Song For Sussanah)
(7. Dark Tower)
Dakle na kraju će biti ukupno 7 dijelova.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 19:46   #20
Quote:
Nephrite kaže:
Nije preveden na hrvatski. Šteta, jer je najjače Kingovo djelo.
Izdano je 5 djelova + 2 koji će izaći tijekom 2004. godine.
Moš ih nać na IRC-u.

Redom su:

1. Gunslinger
2. Drawing of the Three
3. Waste Lands
4. Wizard and Glass
5. Wolves of the Calla
+
(6. Song For Sussanah)
(7. Dark Tower)
Dakle na kraju će biti ukupno 7 dijelova.
vec sam te pitao za irc,ali se ne sjecam di je to bilo pa mi sada pojasni...
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.