Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2008., 15:55   #1861
počela čitati antologiju hrvatske sf priče ( ž. milenić)

taman završila predgovor
želim se malo upoznati sa nekim djelima i piscima koje neznam pojma

tko zna--očekujem ugodna iznenađenja
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 21:13   #1862
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Dune po jedno četvrti put ja mislim. Jebanje majaka

For he IS the Kwisatz Qaderah!
Komplikovanim racunskim operacijama dosao sam do rezultata da tacno 72,2% Dine nisam uopste shvatio.

Dina i Mesija Dine, jos i nesto, ali poslije... ambis
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:27   #1863
Jos prije par mjeseci na sva sam usta slavila i hvalila mladog Brandona Sandersona (je, to je decko koji je dobil u zadatak zavrsiti "Wheel of Time" ) i njegvu trilogiju "Mistborn". (Da se podsjetimo: moje ekstaticno brbljanje o "Elantris" i "Mistborn" u ovom threadu.)

Daklem, prije par dana konacno procitah i zadnju knjigu u seriji, "The Hero of Ages" , kojoj sam se veselila vec mjesecima kaj ozebli suncu. Nazalost, to sunce je ispalo ponesto zubato...

Mislim, jos uvijek stojim pri tome da su prve dvije knjige u trilogiji ("The Final Empire" i "The Well of Ascension") najbolje kaj sam procitala u zadnjih par godina (je, cak jednu sicusnu mrvicu iznad Abercrombiea i Lyncha), ali finale trilogije - koji je u svakom slucaju jos uvijek PREdobar u usporedbi s vecinom novijih fantasy knjiga koje trenutno kite police po knjizarama - nazalost IMO nije na istoj razini kvalitete kao njegovi prethodnici.

S obzirom da se radi o zavrsnoj knjizi trilogije, ne mogu ulaziti u detalje, jerbo se toplo nadam da i ovdi ima par ljudi koji budu posegnuli za Sandersonom prije ili kasnije (A MUST!!! ) i jer im ne zelim spojlirati uzitak nagadjanja o rapletu kompleksne zavrzlame oko Kelsiera, Vin i njihovih revolicionarskih kolega. Sve kaj mogu reci je da moje zamjerke nisu usmjerene prema stilu pisanja ili raspletu radnje, vec vise prema odredjenim idejama koje dobivaju (po meni nepotrebno) prominentan status u posljednjoj knjizi i koje stoje mozda ne u direktnoj kontradikciji prema idejama koje su me tolko dirnule i inspirirale u ranijim knjigama, ali se primjetno udaljuju od njih.

Unatoc svemu - ko jos nije procital Sandersona, ne zna kaj propusta. I dalje mislim da je "Mistborn" briljantna trilogija, i dalje je najtoplije preporucujem. Stvari na kraju uzimaju nagli obrt pod ostrim kutom, ali usprkos tome kaj meni taj obrt nije bas najbolje sjel, jel' pozitivan ili negativan - zakljucite sami.

Cheers!

__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 12:49   #1864
Quote:
Hood kaže: Pogledaj post
Jos prije par mjeseci na sva sam usta slavila i hvalila mladog Brandona Sandersona ...
I hvala ti na tome. Procitala sam njegov Elantris i Warbreaker i odusevila se. S tim da je meni Warbreaker mozda i bolji od Elantris - naime Sanderson se u toj knjizi pozabavio idejom kako bi svijet izgledao kad bi u njemu vladali "bogovi".

Preporucam.

Mistborn sam cekala da izadje i zadnja knjiga prije nego pocnem citati.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:02   #1865
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
I hvala ti na tome. Procitala sam njegov Elantris i Warbreaker i odusevila se. S tim da je meni Warbreaker mozda i bolji od Elantris - naime Sanderson se u toj knjizi pozabavio idejom kako bi svijet izgledao kad bi u njemu vladali "bogovi".

Preporucam.

Mistborn sam cekala da izadje i zadnja knjiga prije nego pocnem citati.
Hej! Drago mi je cuti da netko dijeli moje odusevljenje!

"Warbreaker" namjeravam procitati uskoro, cim malo prorijedim svoj pozamasni "to-read-pile". Cisto za informaciju zainteresiranima: Brandon je cijeli "Warbreaker" stavil citateljima BESPLATNO NA RASPOLAGANJE ovdi.

Uzivaj u "Mistbornu", Barca - cisto ti zavidim da knjige jos nisi procitala, imas se cemu stvaaaaarno dobrome veseliti.
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 09:47   #1866
Quote:
Tyler kaže: Pogledaj post
Komplikovanim racunskim operacijama dosao sam do rezultata da tacno 72,2% Dine nisam uopste shvatio.

Dina i Mesija Dine, jos i nesto, ali poslije... ambis
I to bez sapho soka, a?

Pa to je cijeli čar Dosta je bilo knjiga koje -- :gadljivo: razumijemo.












__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 20:46   #1867
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
I to bez sapho soka, a?

Pa to je cijeli čar Dosta je bilo knjiga koje -- :gadljivo: razumijemo.

ma u Dini je sve tako jednostavno, počev od crva koji prde začin...
dada7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 23:55   #1868
Počeo čitat od Mathesona ''Ja sam legenda''. Film nisam gledao, ali več po prvih 40 stranica knjige, vidim da ću bit oduševljen. Odlično pripovjedanje, vrhunski portretiran čovjekov duh u totalno bezizlaznoj situaciji, crni humor,... sve je tu. Two thumbs up.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 23:05   #1869
Quote:
Tyler kaže: Pogledaj post
Komplikovanim racunskim operacijama dosao sam do rezultata da tacno 72,2% Dine nisam uopste shvatio.

Dina i Mesija Dine, jos i nesto, ali poslije... ambis
kaj da?? Meni Dune Messiah bio bezveze, sad sam napokon na Children of Dune, puno bolje. Samo mi se čini da Herbert promijeni spol lika bez beda (Muriz je prvo muško, otac Assana, onda je žensko, Ghanima je vidi uz Palimbashu - ne smijem više napisat da ne spoilam nekom, a ne spominje se nigdje drugdje zasad, bar ne da znamo da je to on/a)
Ali brijem da neću čitati daljnje nastavke tak skoro..

Na Interliberu sam bio kupio Hyperion, Fall of Hyperion i Windhaven na engleskom te Solaris i Zelenu milju na hrvatskom I seka je uzela Boju magije al na hrvatskom a čuo sam da je prijevod užasan?
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 23:19   #1870
Konacno imam GRRM-ovu rrrrrrrrrrrrretrospektivu (ma tko bi uopce znao koliko R-ova tu ide ), pa je to na redu sljedecih dana. A nemam vremena za citanje trenutacno
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:01   #1871
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Počeo čitat od Mathesona ''Ja sam legenda''. Film nisam gledao, ali več po prvih 40 stranica knjige, vidim da ću bit oduševljen. Odlično pripovjedanje, vrhunski portretiran čovjekov duh u totalno bezizlaznoj situaciji, crni humor,... sve je tu. Two thumbs up.
Pročitao i pogledao. Knjiga i film nemaju veze osim naslova. Besramno ukrali naslov samo da prodaju muda pod bubrege.

Skeniram očima; Niven Larry triologija o Prstenastom svijetu
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:41   #1872
neki dan pročitah prve dvije knjige Princa Ničega R.Scott Bakkera i sad se pokušavam domoći treće knjige...kolko mogu vidjet, Algoritam je nema, što je dosta frustrirajuće jer je knjiga izdana 2006., a ne volim skidat knjige s neta

u međuvremenu sam krenuo čitat Gavriel Kaya i moram reć da nisam još naišo na prvih 50 zamornijih stranica još odkad sam čito Filipa Latinovića...
Špok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 23:50   #1873
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Konacno imam GRRM-ovu rrrrrrrrrrrrretrospektivu
Dreamsongs također
Logan Grimnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:27   #1874
Quote:
Špok kaže: Pogledaj post
neki dan pročitah prve dvije knjige Princa Ničega R.Scott Bakkera i sad se pokušavam domoći treće knjige...kolko mogu vidjet, Algoritam je nema, što je dosta frustrirajuće jer je knjiga izdana 2006., a ne volim skidat knjige s neta
Ja sam u subotu kupio sve tri pa sam ti mozda bas ja maznuo zadnji primjerak trece Inace, procitao sam ih vec prije, prve dvije posudio, a trecu skinuo s neta...

Quote:
Špok kaže: Pogledaj post
u međuvremenu sam krenuo čitat Gavriel Kaya i moram reć da nisam još naišo na prvih 50 zamornijih stranica još odkad sam čito Filipa Latinovića...
Koja knjiga? Meni nista od Kaya nije bilo zamorno.

BTW marljivo se probijam kroz desetljeca Martinovih prica, ovo je pravi overdose

Samo mi nije jasno u kojem je stanju svijesti bio dok je pisao The Second Kind of Loneliness i A Song for Lya Zapravo ne, ne zelim ni znati...
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 11:46   #1875
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Koja knjiga? Meni nista od Kaya nije bilo zamorno.
Meni je početak Lavova Al-Rassana bio zamoran..

moram nabavit taj Rretrospective..
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 20:32   #1876
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Počeo čitat od Mathesona ''Ja sam legenda''. Film nisam gledao, ali več po prvih 40 stranica knjige, vidim da ću bit oduševljen. Odlično pripovjedanje, vrhunski portretiran čovjekov duh u totalno bezizlaznoj situaciji, crni humor,... sve je tu. Two thumbs up.
Upravo završio, odlična preporuka. Ovi stručnjaci koji su radili film izgleda da nisu ni otvorili knjigu, samo detaljno proučili omot. Film i knjiga uistinu nemaju veze jedno s drugim.
Logan Grimnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 16:51   #1877
Ira Levin ''Rosemarina beba'' - moram priznat da pojma nisam imao da je film Romana Polanskog snimljen po knjizi (ili sam znao, ali sam to s vremenom potpuno smetnuo s uma). A vidim da je Levin napisao još neke knjige koje su se ekranizirale (''Stepfordske supruge'', ''Momci iz Brazila''...). Pročitao sam otprilike trećinu knjige i mogu reći da mi se jako svidja. Polako, ali sigurno, pisac gradi nelagodnu atmosferu miješajući prizore iz naizgled savršenog braka, s nagovještajima nečeg zlokobnog što se, za sada, samo nazire negdje u pozadini cijele radnje. A mislim da tek sad počinje prava strava. Jako dobra knjiga. Morat ću, kad je pročitam, još jednom pogledat film, koji sam davno, davno gledao, pa ga se baš previše ni ne sječam.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:10   #1878
... Bartimejeva trilogija... zapravo procito...
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 00:02   #1879
mučim se s aldisovom

prašumom
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 12:24   #1880
TRIFID, zbirka proze ilipovića, Skrobonje i Kneževića.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.