Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film Jacka Nicholsona ?
The Bucket List (2007) 2 1.04%
The Departed (2006) 7 3.63%
Something's Gotta Give (2003) 0 0%
Anger Management (2003) 2 1.04%
About Schmidt (2002) 2 1.04%
The Pledge (2001) 0 0%
As Good as It Gets (1997) 14 7.25%
Mars Attacks! (1996) 4 2.07%
The Evening Star (1996) 0 0%
Blood and Wine (1996) 0 0%
The Crossing Guard (1995) 0 0%
Wolf (1994) 5 2.59%
Hoffa (1992) 0 0%
A Few Good Men (1992) 3 1.55%
Man Trouble (1992) 0 0%
The Two Jakes (1990) 0 0%
Batman (1989) 18 9.33%
Ironweed (1987) 1 0.52%
Broadcast News (1987) 0 0%
The Witches of Eastwick (1987) 2 1.04%
Heartburn (1986) 0 0%
Elephant's Child (1986) 0 0%
Prizzi's Honor (1985) 0 0%
Terms of Endearment (1983) 0 0%
The Border (1982) 0 0%
Reds (1981) 0 0%
Ragtime (1981) 0 0%
Postman Always Rings Twice (1981) 0 0%
The Shining (1980) 38 19.69%
Goin' South (1978) 0 0%
The Last Tycoon (1976) 0 0%
The Missouri Breaks (1976) 0 0%
One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) 68 35.23%
The Fortune (1975) 1 0.52%
Tommy (1975) 0 0%
Professione: reporter (1975) 2 1.04%
Chinatown (1974) 16 8.29%
The Last Detail (1973) 0 0%
The King of Marvin Gardens (1972) 0 0%
A Safe Place (1971) 0 0%
Carnal Knowledge (1971) 0 0%
Five Easy Pieces (1970) 7 3.63%
On a Clear Day You Can See Forever (1970) 0 0%
The Rebel Rousers (1970) 0 0%
Easy Rider (1969) 1 0.52%
Psych-Out (1968) 0 0%
Hells Angels on Wheels (1967) 0 0%
The Shooting (1967) 0 0%
Ride in the Whirlwind (1965) 0 0%
Back Door to Hell (1964) 0 0%
Flight to Fury (1964) 0 0%
Ensign Pulver (1964) 0 0%
The Terror (1963) 0 0%
The Raven (1963) 0 0%
The Broken Land (1962) 0 0%
Little Amy (1962) 0 0%
Studs Lonigan (1960) 0 0%
The Wild Ride (1960) 0 0%
The Little Shop of Horrors (1960) 0 0%
Too Soon to Love (1960) 0 0%
The Cry Baby Killer (1958) 0 0%
Glasovatelji: 193. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 12:15   #121
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
ali i meni je dakako Let neki njegov trademark.
Isijavanje i Johnny scena takodje podjednaki trademark, za tu scenu znaju i oni koji nisu ni gledali film.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:28   #122
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Cinik u meni samo čeka dan kad će i on biti izvješen na listu holivudskih nasilnika. Jedan od najvećih jebača u Hollywoodu, glumio hrpetinu luđaka u filmovima, u šoku sam što još nema bar jedne svjedokinje.
Ja sam se isto to pitao jer znam da je tip jebao sve što se kreće i bio je u poznatoj ulici bad boy driva gdje su bili Nicholson, njegov najbolji prijatelj Brando i drugi njegov najbolji prijatelj Beatty sva tri jebači. Brando kad je umro, Nicholson je kupio njegovu kuću. Ne znam, pitao sam se dosta puta nakon što je sve izašlo oko Weinsteina i Spaceya. Došao sam do toga da ili je lik najmoćniji tip u hollywoodu a često mu se pripisuje epitet kralj hollywooda ili ga jednostavno boli kurac.

Mislim da je ovo drugo. Njegovo dejtinjstvo mu je bilo teško. Probijao se po B filmovima da bi došao do A filmova. Drogirao se za vrijeme 70-ih sa Fondom, Hooperom i Dernom. I na kraju otkrio da mu je mama ustvari baka, a sestra mama. I nakon toga što je otkrio više nikad ne daje intervjuje osim ako ga uhvate na utakmica lakersa.

Mislim da nije. On je baš jedan od rijetkih tih poštenih tako mi se čini. Je, drogirao se, jebao sve, ali lik je toliko jebeno karizmatičan i prirodan nešto što niti jedan drugi glumac nema. Dovoljno je da digne obrve i baci osmijeh i to je to

Mislim da je svim onim late night voditeljima tiha patnja dovesti Nicholsona u studio, ali znaju da odbija davat intervju pa uvijek budu priče oko Nicholsona od strane drugih gostiju.

https://www.youtube.com/watch?v=Y-MOxNRv6GM
https://www.youtube.com/watch?v=7AyEwp9u28M

Kaže Williams nećete nikada imati seks skandal sa Jackom jer je jebao sve https://www.youtube.com/watch?v=kfN8UPL4Gfs
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:00   #123
Imao je običaj, da svakog novog igrača., koji potpiše za Lakerse, pozove na večeru u svoju kuču. pa je tako bio kod njega i Saša Vujačić. Ne mogu vjerovat, da slovenski novinari nisu nikad pitali Sašu, šta je razgovarao sa Nicholsonom..
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:08   #124
Al vidite, sad sam se sjetila da se onaj Polanski skandal dogodio u njegovoj kući i da je Polanski tam znao dovodit "ilegalne" maloljetnice. Nekaj je na tu temu natukla i Anjelica Huston: http://www.independent.co.uk/news/pe...t-9863814.html
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:34   #125
Iznenadilo me koliko ljudi ovdje hvale 'Let preko kukavičjeg gnijezda'.
Nisam gledao puno Nicholsonovih filmova (kao što nisam gledao puno filmova općenito) ali ovaj jesam 2, 3 puta.
Čitao sam i knjigu.
Filmski klasik (nagrađen s 5 oskara), ali mogu potvrditi iz prve ruke da je situacija donekle slična i na 'pravim' psihijatrijskim odjelima .
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:04   #126
Ma Jack je faca samo takva i vjerojatno najbolji glumac svoje generacije koja je vjerojatno najbolja u povijesti. Karizma samo takva, kada priča o rađenju Leta.

https://www.youtube.com/watch?v=TwD-MnZ0eEI
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:12   #127
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Iznenadilo me koliko ljudi ovdje hvale 'Let preko kukavičjeg gnijezda'.
Nisam gledao puno Nicholsonovih filmova (kao što nisam gledao puno filmova općenito) ali ovaj jesam 2, 3 puta.
Čitao sam i knjigu.
Filmski klasik (nagrađen s 5 oskara), ali mogu potvrditi iz prve ruke da je situacija donekle slična i na 'pravim' psihijatrijskim odjelima .
Pa kad je film odličan. odlična ekranizacija knjige, Forman je napravio super posao.

Lobotomiju ne rade više, koliko znam.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:27   #128
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Pa kad je film odličan. odlična ekranizacija knjige, Forman je napravio super posao.

Lobotomiju ne rade više, koliko znam.
Pa niti u filmu je ne rade, ili mi je to promaknulo
McMurphy je 'pretrpio' elektrošokove, ali to i sada rade, samo to drugačije izgleda sada nego prije 40 godina.

E: krivo sam skužio kraj. Ja sam mislio da je Indijanac ubio McMurphya jer je ovaj skužio da je Indijanac 'lukavi glumac', a zapravo ga je ubio jer ga nije htio ostaviti na životu lobotomiziranog.
Lobotomiju više ne rade, ali moguće da su je radili u vrijeme kad je film snimljen, a pogotovo kad je knjiga napisana.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs

Zadnje uređivanje Diego Rivera : 13.01.2018. at 19:44.
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 23:06   #129
Potpis ti je misquote.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 23:09   #130
Kako to misliš?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:15   #131
Jer je to quote iz On the Road od Kerouaca a ne Steve Jobsa
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:22   #132
Aha. A onda ga je SJ prisvojio, kao i još neke (puno vrijednije) stvari za vrijeme svog života
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:39   #133
Odlična analiza koju se isplati pogledati

Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:51   #134
SPOILER

Meni je največa tragedija Leta, što je McMurphy imao toliko prilika, da izbriše iz ludnice. Mogao je izbrisat sa broda, mogao je odmah ić sa one dvije kurvetine, umjesto da radi tulum dečkima, a onda je pijan zaspao uz otvoren prozor. Mogao je još zbrisat, kad se onaj mladič zaklao..
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2020., 21:27   #135

Karizmatičan s mangupskim izrazom lica i uvijek viđan s najboljim komadima, sada, u 83. godini života kaže kako uzima viagru samo kada je s više od jedne žene.

Jack_Nicholson
Živio je u uvjerenju da mu je baka majka, a majka sestra. Prava istina izišla je na vidjelo tek u tridesetim godinama, nakon što je postao zvijezda pa je vijest osvanula u novinama.

Nakon završene srednja škole u New Jerseyu, posjetio je LA u kojem je ostao raditi u MGM studijima, kao 'office boy', iako se planirao vratiti u Jersey na studij. Ubrzo je krenuo na satove glume s grupom 'Players Ring Theater' i polako počeo nastupati na TV i u kazalištu. Prvu glavnu ulogu omogućio mu je Roger Corman s filmom 'The Cry Baby Killer' (1958) u čijim teen filmovima se nastavio pojavljivati. Rad na sličnim, nisko-budžetnim filmovima, spojio ga je s Mont Hellmanom, Bob Rafelsonom i Cormanom koji će ga angažirati u svojim ranim hororima: 'The Little Shop of Horrors' (1961), 'The Raven' (1963) i 'The Terror' (1963).

U to vrijeme je napisao i svoj prvi scenariji u suradnji s Don Devlinom za politički triler 'Thunder Island' (1963). Nicholson i Hellman zajedno s tada još nepoznatim Francis Ford Coppolom asistirali su Cormanu na filmu 'The Terror' (1963), a sam Nicholson je glumio u Hellmanovom 'Back Door to Hell' (1964) i 'Flight to Fury' (1966) za koje je također napisao i scenarij. Zatim odlaze u Utah kako bi snimali vesterne 'The Shooting' (1966) i 'Ride the Whirlwind' (1966). Nicholson je također napisao scenarij za Cormanov 'acid-culture' film 'The Trip' (1967) o komercijalnom direktoru navučenom na LSD, a u kojem glume Dennis Hopper i Peter Fonda.

Uskoro mu se pruža prava prilika da prihvati ulogu koju je odbio Rip Torn i koja će mu donijeti svu pažnju tadašnjeg Hollywooda kao i oscarovsku nominaciju u kategoriji za najboljeg sporednog glumca. Radi se o ulozi u kultnom hitu 'Easy Rider' (1969). Rola je zaplijenila pažnju milijuna ljudi koji se još nisu imali prilike upoznati s njegovim radom. U tom trenutku počinje slava i oscarovske nominacije kojih je osvojio najviše u povijesti Akademije.

Nakratko se pojavio u mjuziklu 'On a Clear Day You Can See Forever' (1970), zatim u Rafelsonovu klasiku ''Five Easy Pieces'' (1970) gdje glumi buntovničku dušu koja se ne snalazi u banalnosti života i koja je odbačena od obitelji i svijeta. Uloga i njegova gluma bili su značajni za kinematografiju uopće, a film je dobio odlične kritike i osvojio dvije nominacije: jednu za najbolji film, a drugu za najboljeg glumca.

Slijedeći uradak je producirao, napisao, režirao i odglumio; 'Drive, He Said' (1971), koji je prošao gotovo nezapaženo, no iste godine glumački angažman u 'Carnal Knowledge' (1971) postaje pravi hit. Sedamdesete mu donose cijeli spektar različitih likova, a on ni u jednoj ulozi nije isti iako se prepoznavao Nicholsonov stil i karizmatičnost. Teško je odvojiti Jack Nicholsona kao osobu od Jack Nicholsona kao glumca.

Prihvatio je sporednu ulogu u 'A Safe Place' (1972), a zatim se ponovno udružio s Rafelsonom u filmu 'The King Of Marvin Gardens' (1972) te osvoja još jednu oscarovsku nominaciju u Hal Ashbyjevom hitu 'The Last Detail' (1973). Niti za slijedeći film nije izostala oscarovska nominacija i sve je govorilo da će kipić uskoro biti njegov. Zaradio ga je kao detektiv Jake Gittes u briljantnom filmu 'Chinatown' (1974) Romana Polanskoga. Tu ulogu će reprizirati u inferiornom nastavku 'The Two Jakes' (1990). Ulogu detektiva napisao mu je dugogodišnji prijatelj Towne inspiriran tadašnjim događajima u Nicholsonovu životu, miješajući stvarnost i fikciju. Baš u to vrijeme saznao je za majku/sestru/baku i počeo je izlaziti s Anjelicom Huston s čijim ocem, Johnom, glumi u spomenutom 'Chinatown'. Ovaj je film, po mnogim kritičarima, uvršten među deset najboljih u svijetu.

Slijedeća godina za Nicholsona pokazala se još plodnija jer mu konačno donosi Oscara u kategoriji najboljeg glumca za ulogu u filmu Milosa Formana 'Let iznad kukavičjeg gnijezda' (1975). Film je osvojio pet Oscara i zaradio više od 60 milijuna $ postavljajući Nicholsona kao najveću zvijezdu velikog platna koji je sebi mogao dozvoliti da odbije uloge u hitovima poput 'The Sting', 'Kum', 'Apokalipsa danas'.

Ranije iste godine snimio je svoj jedini europski film Antonionijev 'The Passenger' (1975), a zatim je prihvatio angažman u 'The Missouri Breaks' (1977) kako bi glumio sa svojim idolom, Marlonom Brandom. Film nije postigao očekivane rezultate kao ni njegov redateljski pokušaj 'Goin' South' (1978). Ipak, slijedeći angažman u Stanley Kubrickovom kultnom hororu 'Isijavanje' (1980), zaslužuje sve najbolje kritike.

Slijedeće glumio je u Rafelsonovu remakeu 'Poštar uvijek zvoni dvaput' (1981) i osvaja jednu oscarovsku nominaciju za Warren Beattyjev 'Reds' (1981), za koji se može reći da mu je bio najveći uspjeh u tom desetljeću kao i James L Brooksov 'Vrijeme nježnosti' (1983) za koji osvaja drugog Oscara, ovaj put u kategoriji za najboljeg sporednog glumca.

Dvije godine kasnije dolazi još jedna oscarovska nominacija za John Hustonovu crnu komediju 'Čast Prizzijevih' (1985), a zatim se pojavljuje kao napaljeni vrag u 'Vještice iz Eastweeka' (1987) te osvaja devetu nominaciju po redu u 'Ironweed' (1987). Tim Burtonov blockbuster 'Batman' (1990) i uloga Jockera donosi mu 60 milijuna $, a kapnuo mu je novac i od nastavka 'Batman Returns' (1992) mada u njemu nije niti glumio.

Devedesete su započele dugo očekivanim nastavkom filma 'Chinatown', 'The Two Jackes' (1990), koji Nisholson potpisuje kao redatelj, a slijedeća dva filma 'Hoffa' (1992) i 'Nekoliko dobrih ljudi (1992), koji mu donosi još jednu oscarovsku nominaciju, pokazali su da je glumac veći i od samog filma. Iste godine donose mu obrate i u privatnom životu, 1990. dobija kćer Lorraine. čija majka je Rebecca Broussard, ljubavnica zbog koje prekida 17-ogodišnju vezu s Angelicom Huston. S Rebeccom će kasnije imati još jedno dijete, sina Raymonda, rođenog 1992.

1994. pojavljuje se u filmu 'Vuk' (1994), a zatim u Sean Pennovu 'Čuvar prijelaza' (1995) gdje još jednom portretira čovjeka ogorčenog prošlošću u kojem je glumio s tadašnjom ženom Anjelicom. Slijedeće godine reprizirat će ulogu za koju je osvojio Oscara u 'Vrijeme nježnosti', u 'Večernja zvijezda' (1996), a zatim ponovno surađuje s Burtonom u parodiji 'Mars Attacks' (1996). Ponovno će se ujediniti s Rafelsonom u trileru 'Krv i vino' (1997).

Slijedeća godina donosi mu trećeg Oscara za ulogu u James L. Brookovom filmu 'Bolje ne može' (1997) koji osvaja podjednako kritiku i gledatelje. Filmska partnerica Helen Hunt također osvaja Oscara u kategoriji za najbolju glumicu. To je zapravo čest slučaj jer su i druge glumice pokupile Oscare kao najbolje glumice nakon nastupa s njim: Louise Fletcher u 'Let iznad kukavičjeg gnijezda' i Shirly MacLaine u 'Vrijeme nježnosti'. 1998. je odletio na Kubu kako bi se upoznao s Fidel Castrom, uživao je sve povlastice te zemlje koje većini njezinih stanovnika nisu dostupne: jazz klubovi, tvornice cigara....Vratio se impresioniran komunističkim diktatorom.

Nakon toga uzeo je trogodišnju pauzu, a zatim glumio u redateljskom pokušaju svog prijatelja Sean Penna, policijskoj drami 'The Pledge' (2001) koji je dobio pozitvne kritike iako je zaradio malo para. Slijedećom ulogom u komediji 'About Schmidt' pokupio je još jednu, 12. nominaciju, porazivši svojim zbirom sve kolege.

Još jedan veliki komercijalni uspjeh donosi i komedija 'Bijes pod kontrolom' (2003) gdje je doprinio i pisanju scenarija. Posljednji film u kojem ga možemo gledati kao zavodnika čiji libido je puno mlađi od njega samoga je u filmu Nancy Meyers, 'Ljubav nema pravila' (2003). Osim glumačkih uspjeha, Nicholson se može pohvaliti redateljskim i scenarističkim iskustvom. Tri filma potpisuje kao redatelj: 'Drive, He Said' (1971),'Goin'South' (1978) i 'The Two Jackes' (1990) koji su mu priuštili više pokuda nego pohvala. Viđao se s Larom Flynn Boyle do kraja 2001. godine. Veliki je obožavatelj Lakersa pa producenti moraju prilagođavati plan snimanja s Lakersovim utakmicama jer on ne propušta niti jednu.


Izvor: Filmski.net

Koja vam je najbolja glumačka izvedba Jack Nicholsona?
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2020., 21:41   #136
Jbt prepao si me, mislio sam da je umro

Nažalost nisam gledao previše njegovih filmova i nažalost prvo ga pamtim po filmovima u kojima je stari napaljeni jarac.
Jednom ću u miru pogledat One Flew Over The Cuckoo's Nest, navodno je to njegov najbolji.
Shining me nikad nije dojmio, previše mi je djelovao umjetno i sporo.

Koja bi to bila filmčina da je prihvatio ulogu u Kumu
Od filmova koje sam gledao, najdraži mi je A Few Good Men - pojeo je svakog glumca svojom pojavom iako je imao svega nekoliko minuta u tom filmu.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2020., 21:51   #137
Teška odluka, toliko je tu legendarnih rola,realno se ne može izabrat najbolja al eto...Glasat ću za ulogu u meni najdražem filmu.Dakle,Chinatown.
Klygone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2020., 21:56   #138
Meni je u Ironweedu odradio najbolju ulogu u tandemu s Meryl Streep.



Od ponuđenih biram As Good As It Gets.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2020., 22:31   #139
Isijavanje
Upecatljivo pamtljivo kubrik
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2020., 22:49   #140
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Jbt prepao si me, mislio sam da je umro

Nažalost nisam gledao previše njegovih filmova i nažalost prvo ga pamtim po filmovima u kojima je stari napaljeni jarac.
Jednom ću u miru pogledat One Flew Over The Cuckoo's Nest, navodno je to njegov najbolji.
Shining me nikad nije dojmio, previše mi je djelovao umjetno i sporo.

Koja bi to bila filmčina da je prihvatio ulogu u Kumu
Od filmova koje sam gledao, najdraži mi je A Few Good Men - pojeo je svakog glumca svojom pojavom iako je imao svega nekoliko minuta u tom filmu.
Jbt, i ja to isto pomislim svaki put kad vidim da neki topic o nekom glumcu najednom (i)skoči.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.