Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2016., 23:10   #1
Kako se riješiti preplanulog tena

Drage žene,

ne znam je li ovo pravi podforum za ovu temu; ako nije, neka je moderatori slobodno negdje premjeste.

Radi se o tome da sam inače JAKO bijela (nikada se ne sunčam, niti malo), i prije nekoliko dana sam otišla na plažu i JAKO sam izgorila po cijeloj stražnjoj strani tijela, ali JAAAAKO. Bilo je oblačno i puhao je vjetrić pa nisam osjetila da zapravo gorim (od 10:30 ujutro do 12:30), a nisam stavila nikakvu kremu za sunčanje (znam, ništa mi ne morate govoriti....)

Ukratko, izgorila sam jako, imala sam vrućicu do 39 dva dana, a sad evo nakon tjedan dana koža se skroz ogulila. Tu gdje se ogulilo je sada u biti jaaako smeđe, onako hiperpigmentirano, i nije onako normalna preplanula boja puti, nego kao da sam (Bože mi oprosti) bila u nekakvom požaru i doslovno imala opekline.

E sad, moje pitanje je - s obzirom na to da mi je samo stražnja strana tijela izrazito tamna, plus imam vrlo ružan rub od gaćica na guzi imate li kakav prijedlog kako da se što prije riješim toga?
Znam da će se koža s vremenom obnoviti i da kroz nekih pola godine će se ti slojevi pomalo ljuštiti i razlika će se smanjiti (kao što biva sa svakom preplanulom puti tijekom godine dok nema sunca), ali jel bih ja to mogla kako ubrzati?
I ne mislim samo na ovu sad hiperpigmentiranu, mrtvu kožu koja će se svakako još sama ljuštiti (kad se još malo oporavi napravit ću nekakav piling), nego općenito.. ima li nešto što izbjeljuje kožu na prirodnoj bazi? Ubit će me ovaj rub od gaćica, znači 2/3 guzice mi je bijelo kao zid, a onda samo onako dole guza smeđa SMEĐA

Čitala sam da (naravano kad koža do kraja zacijeli) da nije loše staviti malo čistog limunovog soka, jer vitamin C navodno izbjeljuje mrlje na koži.

Uglavnom, ali itko ima ikakvu preporuku... jer obožavam nositi tangice i moj dečko to obožava, a sad kada ih obučem pa to je preružno majko moja

pomagajte pliiiiiz
EagerForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 01:48   #2
Malo oštriji pilinzi (npr sa morskom soli) i puno hidratacije će ubrzati stvar. Za limun sam i ja čula, ali ne znam koliko je dobro za kožu da je kiselina na njoj toliko dugo. Navodno i krumpir i papaja djeluju izbjeljujuće.
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 02:27   #3
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
Malo oštriji pilinzi (npr sa morskom soli) i puno hidratacije će ubrzati stvar. Za limun sam i ja čula, ali ne znam koliko je dobro za kožu da je kiselina na njoj toliko dugo. Navodno i krumpir i papaja djeluju izbjeljujuće.
to sam si i ja razmišljala za kiselinu, zato sam i pitala ovdje na forumu, bolje je čuti iskustva nekoga tko je to zapravo probao

i kaže internet da se limunov sok treba pomiješati s medom, tako da se koža jako ne ošteti od kiseline, i ostaviti da djeluje 20-ak min pa isprati s vodom... e sad, od 20 min ništa se situacija neće popraviti, a da stavljam limunov sok svaki dan na kožu..hmmmm
možda svaki drugi dan....

i hvala za preporuku za morsku sol
EagerForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:06   #4
Obuci tange, namaži debelim slojem kreme s faktorom 50 svu kožu koja je tamnija i pocrni svjetliji dio guzice.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:12   #5
A da ti to pustiš da prođe samo od sebe? Koža ti je tako bijela ionako doživjela traumu, ne treba joj da je sad još maltretiraš neprovjerenim metodama.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:35   #6
Rižino brašno djeluje kao piling i izbjeljuje, ali sumnjam da će išta od ovoga drastično smanjiti nastalu štetu
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:54   #7
Nastavi se sunčati da se to malo ujednači... I koristi zaštitu
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:03   #8
Ujednači boju u kontroliranim uvjetima solarija i maži se, maži i maži.
Mislim da je piling problematičan kod tako oštećene kože, jednom u sličnoj, no benignijoj situaciji mi je gospođa u ljekarni rekla da se niti slučajno ne pilingiram. Preporučene su mi kreme na bazi uree.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:08   #9
Quote:
EagerForFun kaže: Pogledaj post
...

Uglavnom, ali itko ima ikakvu preporuku... jer obožavam nositi tangice i moj dečko to obožava, a sad kada ih obučem pa to je preružno majko moja
...
za početak, fokusiraj se na opekline, a ne na dupe

na tvom mjestu ne bi koristila nikakve pilinge nego bi obilno hranila oštećenu kožu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 17:52   #10
Za ovako jaku izgoretinu nema instant rješenja.

Jedno ljeto sam u isto vrijeme kad i ti zaspala na plaži. Samo što sam ja izgorila na prednjici.
Piling ne preporučam jer što više budeš na silu "gulila", to više ćeš se perutati. Barem je meni bilo tako.
Ja sam tada samo kožu dobro hidrirala i nisam se više izlagala u tom nekom kritičnom periodu.
Istina je da sam se jako, jako dugo gulila, ali i liječnik mi je rekao da će to potrajati. Krema je barem stvar učinila estetski prihvatljivijom u međuvremenu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.