Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2004., 23:18   #1
Woody Allen

Jednostavno. Volite li ga ili ne. I zašto?
I koji vam je njegov filmovi najbolji?

Ja ga osobno baš i ne obožavam, ali često se uhvatim da uživam u nekom od njegovih mnogobrojnih filmova. Npr. sinoć pogledao Hollywood ending.
Inače draži su mi njegovi filmovi prije devedesetih...
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 00:28   #2
Dobar je,

a zašto?

Pa vjerovatno kao i većini ljudi zbog njegovog šizofreničnog/hipohondarskog humora, mislim nije on neki veliki redatelj ili glumac (kao što je i sam rekao on zapravo ne glumi u svojim filmovima on je ti likovi), ali te crtice koje izvuče iz svakodnevnog života su odlične.

Jedina mana mi je što mu se likovi, pogotovo oni njegovi, ponavljaju u svim filmovima, tako da nakon vremena više ni ne znaš koji je koji film...


Inače najdraža priča mi je ona o glumcu koji se jednog jutra probudi izvan fokusa (doslovce)...

mislim da je to iz Razarajućeg Harrya
__________________
Astronomy.
CrowKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 00:53   #3
Meni je Woody isto super, premda kad ga slušam ima tak nekak iritirajući stil...ne znam kak to objasnit. Al je svejedno dobar.
A i njegove knjige su dobre. Nažalost samo dvije.

"Postavlja se pitanje: Ima li nečega tamo gore?
Ako ima, raspolažu li zrakama smrti?"
__________________
If you've ever wanted to see the old dude from Troll II in a fur toga, your ship has finally come in, although it probably comes in all the time because you've got pretty goddamn low standards in ships.
John Doe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 11:47   #4
Obožavam Woodyjeve filmove i teško mi se odlučiti za najbolji. Dragi su mi čak i oni koje je kritika totalno popljuvala, kao npr Seksi komedija ljetne noći.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 14:04   #5
Woody mi je uz Kubricka najdraži režiser. Obožavam njegove filmove! Imam ih 10-ak u vlastitoj kolekciji, što je više nego od ijednog drugog autora.
Za najdraži film mi se vrlo teško odlučiti, ali Bullets Over Broadway, Mighty Aphrodite i Everyone Says I Love You možda su ipak favoriti.(mrvu ispred Annie Hall, Deconstructing Harry i Crimes and Misdemeanors).
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 21:37   #6
woody je fenomenalan.
kako netko moze ne voljeti woodya?

))))
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 22:49   #7
Allen je američki Bergman. Ili Bergman za Amerikance. Nekako ga osjećam toliko poznatim da njegove filmove doživljavam kao nove epizode jedne te iste serije. Varijacije na istu temu - Neurotik s Manhattena. Jeste primjetili da otvara film uvijek istim fontom za creditse, bijelo na crnom, već 30 godina.

Moji favoriti su Annie Hall i Hannah i njezine sestre.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 23:07   #8
Quote:
Anderlon kaže:

Allen je američki Bergman. Ili Bergman za Amerikance.
Hmmmm ... da.
Šveđanovi filmovi mi fakat izmame suze od silnog smijanja.


Quote:
Anderlon kaže:
Jeste primjetili da otvara film uvijek istim fontom za creditse, bijelo na crnom, već 30 godina.
...plus neka thirties jazz numera za završnu špicu.


...
Doduše, ne bi bilo zgorega spomenuti da je Bullets over Broadway bio zadnji dobri ( ali ono ful-dobri, a ne samo woody-dobri ) film koji je snimio.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 23:15   #9
Woody me podsjeća na jednu sjajnu definiciju Georgesa Simenona. Simenonu nitko nije poricao da je sjajan pisac, i romani o Maigretu i ostali su mahom odlični, ali čovjek ih je pisao i objavljivao luđačkim tempom, zamalo pa jedan mjesečno. Kritičari su desetljećima vapili da stane, malo smiri ritam i napiše jedan "veliki" roman, sigurni da je to u stanju. Na to je Simenon odgovorio: "Oni ne shvaćaju... Već sam napisao taj veliki roman. To je zbroj svih mojih malih romana." Tako ni Allen nije, i nadam se da nikada neće napraviti "veliki" film, ali je njegov zbroj malih jedno od najvećih djela u povijesti kinematografije.

Inače, da baš moram odabrati jedan, bio bi to Broadway Danny Rose. Zato što me svaki puta prvo nasmije do suza, a potom rasplače i doslovno...
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 09:14   #10
Quote:
darin kaže:
woody je fenomenalan.
kako netko moze ne voljeti woodya?
da mi jutros radi mozak i ja bi to tako sazeo....
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 20:50   #11
Quote:
Anderlon kaže:
.... Varijacije na istu temu - Neurotik s Manhattena.

hahaha

U Hollywood ending ima jedna genijalna replika (totalno ocekivana ofkors, ali istovremeno tako brutalno jednostavno iskrena ) na samom kraju, kada joj kaze (Tei Leone) kakve je epitetske kritike dobio njegov film.

love it
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 20:13   #12
Odgledao danas Sweet and Lowdown (Biti najbolji ).
Dobar, iako zeru naporan. Sean Penn briljantan.
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 09:55   #13
Meni je on genijalac

Glas za "Annie Hall" & "Sve što ste htjeli znati o sexu, a niste se usudili pitati " , a od novijih "Razarajući Harry" & "Anything else".
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 12:47   #14
Do prije 3, 4 godine njegovi filmovi su mi bili ok, ali me njegov lik malo živcirao, ne previše, ali znao mi je biti iritantan...a onda...ne znam kada i gledajući koji film, ali ja odjednom svatih da...su moje misli i rečenice sve sličnije njegovima i...posta mi smiješan i blizak (na putu prema neurotičnosti ili zrelosti?)...W.Allen je genijalan...jedina dva njegova filma koji su prosječni, po meni, su sitni lopovi i anything else (ovaj zadnji mi je čak i bezveze)...ostali su super...posebno stari...radio days, bananas, povampreni miles, annie hall , ....a i novi, naravno, razarajući harry, moćna afrodita, prokletstvo škorpiona,...
__________________
Annie Hall
Annie Hall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 13:11   #15
Jebote, nitko da spomene "Manhattan" , "Zelig", "Play it again Sam"(njega doduše nije režirao), "Purple rose of Cairo"... meni najdraže Woodyeve filmove ( uz Annie Hall, naravno). Do kraja osamdesetih snimao je sjajne filmove, a zatim se malo ispuhao. Kasnije je povremeno izbacio poneki biser poput Bullets over Broadway ili Manhattan murder mistery, ali sve češće je bilo i pravih promašaja. Sa Shadows and fog , dotaknuo je dno. Nadam se da se sad ipak pomalo oporavlja.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 13:56   #16
Mislim da mi je zbilja "Biti najbolji" - najgori njegov film.
No, ne sviđa mi se ni The curse of jade scorpion baš previše... - posebno iritantna mi je Helen Hunt

No, uglavnom, drago mi je kaj se vratio u svom stilu sa Anything else, svojevrsnom modernom Annie Hall.

Btw, jeste gledali film "Picking up the pieces"? - nije on režirao al glumi glavnu ulogu. Koja morbida, krepala sam od smijeha.
(jedino mi atmosferu kvari Ross iz Prijatelja.... )
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 14:18   #17
Quote:
Crow Jane kaže:
[B]Mislim da mi je zbilja "Biti najbolji" - najgori njegov film. /B]
Biti...what? Koji je to film?
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 14:49   #18
njegovu pojavu ne mogu smisliti!!

jedino ako ne glumi u svom filmu ga mogu pogledati, inače - nema teorije.

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 15:14   #19
Quote:
oskar kruška kaže:
Biti...what? Koji je to film?
Sweet and lowdown...ne znam odakle im takav idiotski prijevod.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2004., 20:47   #20
Quote:
darin kaže:
woody je fenomenalan.
kako netko moze ne voljeti woodya?

))))

evo ja ga jednostavno ne mogu smisliti ...iritantan mi je do boli..
rijetko se nadje netko toliko dosadan i naporan...

reagiram ovako kad ga vidim:
lady a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.