Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2012., 22:16   #161
Riješila test i ispalo mi INTJ
Introvert(89%) iNtuitive(38%) iNtuitive Thinking(1%) Judging(44%)
Ni ja nikako da se uklopim, ali u zadnje vrijeme se ni ne trudim uklopiti jer smatram da je bolje biti sama nego s nekim tko mi ne paše.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 14:26   #162
Riješio sam i ispalo je ISTP
Introvert(78%) Sensing(38%) Thinking(75%) Perceiving(11)%
A bilo bi dosadno da smo svi isti, tak, da ...ima nas svakakvih, već je neko spomenuo ne treba glumiti ono kaj nisi.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 17:58   #163
Evo još jedne koja se definitivno ne uklapa nigdje. Po testu mi je ispalo da sam ISFJ. Već sam se pomirila s činjenicom da ću uvijek odskakati od drugih i da vjerojatno nikad neću biti 'uklopljena', više mi se ni ne da glumiti i pokušavati bezuspješno pripadati negdje.
bloody rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 16:48   #164
mene ljudi opisuju kao asocijalnu i autističnu osobu... Možda sam to jednostavno i postala, jer su mi se dogodile neke ružne stvari u životu, pa cijelo vrijeme razmišljam samo duboko o tomu....
A svatko brzo shvati da sam nekako uvijek odsutna mislima..... Što se tiće uklapanja, ni ja se nigdje ne uklapam... Prije, dok sam bila još klinka, veoma lako bi se negdje uklopila, ali sada, vrlo teško...... Tjeskoba me uvijek mori pokraj nekih znanaca i ljudima......
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 19:31   #165
sta da kazem naziv teme je recenica koja me u potpunosti opisuje,tesko je biti sam a jos teze biti sa nekim ko ti ne odgovara tj ko ti nije po volji,znaci ipak mi je bolje biti sam.
kako je sudjeno tako ce i biti,nista se ne desava bez razloga.
to sto se ne mogu nigdje uklopiti,ne znaci da je sve "crno" eto recimo ne trebam se pretvarati ni glumiti nesto sto nisam,nemam od koga dobiti noz u ledja i ne mogu se osjecati izdanim jer me nema ko izdati,a nema nista gore nego kad te izda ili nesto uradi neko blizak recimo "prijatelj" i jos mnogo razloga.
ljudi su jako pokvareni zato bolje se ne vezati mnogo sa nekim,niti imati povjerenje,znam da se u sebe jedino mogu 100 posto uzdati.
Zdravkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 21:31   #166
Evo još jednoga kojega često okarakteriziraju kao asocijalnog i odsutnog....
Prije me to nije nešto previše diralo, al u zadnje vrijeme pitam se ćemu to sve vodi...
__________________
Razbijte mi dobre i pametne
ZeroOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 21:51   #167
taj sam...
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 22:03   #168
S obzirom da ne radimo popis stanovništva, molim vas da rasrpavi doprinesete nekim konstruktivnim komentarom. Hvala
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:34   #169
Introvert(67%) iNtuitive(50%) iNtuitive Feeling(12%) Judging(11%)
You have distinctive preference of Introversion over Extraversion (67%)
You have moderate preference of Intuition over Sensing (50%)
You have slight preference of Feeling over Thinking (12%)
You have slight preference of Judging over Perceiving (11%)

Odustala od uklapanja. Ovako mi je dobro. Bolje biti sam nego dio nečega gdje moraš glumiti ono što nisi i ići protiv svojih principa. Znam da je često bolno za ostvariti, ali je ljudski. Od dva ista čovjeka jedan je suvišan.
tragačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:45   #170
INTP
Introvert(22%) iNtuitive(12%) iNtuitive Thinking(81%) Perceiving(22)%
You have slight preference of Introversion over Extraversion (22%)
You have slight preference of Intuition over Sensing (12%)
You have strong preference of Thinking over Feeling (81%)
You have slight preference of Perceiving over Judging (22%)


Ima neko ideju kaj sad to znači?
shaolin_fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 22:50   #171
Quote:
tragačica kaže: Pogledaj post
Odustala od uklapanja. Ovako mi je dobro. Bolje biti sam nego dio nečega gdje moraš glumiti ono što nisi i ići protiv svojih principa. Znam da je često bolno za ostvariti, ali je ljudski.
Bravo!

Ovo štoću sad reči nije striktno vezano za ovu temu. Danas sam saznao da mi je 7zdravstveni sustav uskratio pravo na nke injekcije koje primam svaka tri mjeseca. Injekcije koštaju 750 kuna. Dakle, sad ću još više morat stegnut remen ako ih hoću i dalje primat jer ću ih morati sam plaćati.

Kad sam to rekao staroj, ona je u šali rekla da više vrijede te injekcije nego što ja vrijedim.

A od mene zahtijeva da se uklapam u sve i svašata. Hvala lijepa na takvom uklapanju. Uopće mi se ne uklapa u bilo što i bilo gdje gdje će te naprosto smrvit ne povedeš li žestoku borbu za zadržavanje svoje osobnosti.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 18:19   #172
ENTJ ili INTP. Variram između ta dva tipa, jer sam ambivert (E/I) i 50% J 50 % P.


S prve stranice:

Quote:
A Third Culture Kid (TCK) is a person who has spent a significant part of his or her developmental years outside the parents' culture. The TCK frequently builds relationships to all of the cultures, while not having full ownership in any. Although elements from each culture may be assimilated into the TCK's life experience, the sense of belonging is in relationship to others of similar background.”
Jebote, ovo mene opisuje u potpunosti. Do sada nisam znao za termin, a sad su mi neke stvari mnogo jasnije. Ja sam jebeni Third Culture Kid, ili Global Nomad. Pa, da. Kako mi to do sad nije bilo jasno.

Odgovor na temu: Naravno da nas ima još koji osjećaju kao da se nigdje ne uklapaju. I sam sam takav. Otkad znam za sebe osjećam kao da se nigdje 'geometrijski' ne uklapam. Stalno sam na nekim rubovima, granicama, prijelazima, interkulturama, uvijek svačiji, nikad ničiji u potpunosti, a najviše svoj. Ima za ovu pojavu još jedan sličan termin, uz Third Culture Kid, a zove se, ako se ne vram- Ahasver-syndrome ili Wandernig Jew. Ili tako nekako.

Zadnje uređivanje bon apettit : 10.01.2013. at 18:42.
bon apettit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 13:35   #173
Znači koliko sm shvatio INTP živi u samoći u umire takav? Možda bi bilo bolje da počnem pisat knjige ili da si nabavim neku životinju?
shaolin_fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 20:34   #174
Introvert(11%) Sensing(12%) Feeling(62%) Judging(44%)

judging mi uopće nema smisla
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 01:19   #175
INTJ
Introvert(78%) iNtuitive(12%) Thinking(12%) Judging(11%)
You have strong preference of Introversion over Extraversion (78%)
You have slight preference of Intuition over Sensing (12%)
You have slight preference of Thinking over Feeling (12%)
You have slight preference of Judging over Perceiving (11%)


Zadnjih godinu dana baš snažno osjećam da se ne uklapam. Ne uklapam se u krug bliskih prijatelja, ne uklapam se među poznanike s faksa, dečkove prijatelje, pa čak odudaram i od članova obitelji.
Zbog toga sam nazvana "asocijalnom" a nisam. Volim se družiti, ali ne slažem se sa razmišljanjima nekih prijatelja i poznanika, imamo drugačije stavove i poglede na određene stvari, i nekako tu nailazim na zapreke. Kako s vremenom te razlike ne popuštaju, nego samo jačaju, vidim kako me ekipa često i "zaboravlja", uvijek sam u nekom drugom planu, zaborave me pozvati na kave, zadnja saznam neke važne stvari i slično...Nije mi problem biti sama, znam se zabaviti bolje nego u društvu koje mi ne odgovara, ali se zbog takvih stvari osjećam dosta usamljeno. Znam da nisam jedina, ali nikako da naletim na ljude koji bi makar razumjeli ovu situaciju ako već nisu u njoj.
aritmija01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 18:45   #176
Znam kakav je to osjećaj aritmija01. Podruži se povremeno sa bliskim ljudima, čak iako se ne slažete u svemu. U nećemu se se ipak slažete, zar ne? Fokusiraj se na te sličnosti kada si sa njima.

Ipak, nemoj zanemariti sebe kakva jesi, te se pokušavati prilogaditi ili patiti u usamljenosti. iskoristi prednosti interneta, te pronađi slične osobe koje ti odgovaraju. Ja sam do sada na taj način upoznao preko 20 zanimljivih osoba s kojima se super slažem, a u stvarnosti nijednu. Naravno, našao sam se sa nekim od tih pojedinaca kasnije u stvarnosti, te je dojam bio odličan
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 21:51   #177
oj

: ...pitanje koje mene muci godinama,zast sam tako razlicit od drugi, imam totalno drukcije navike,potrebe, neke stvari mi ne trebaju i ne patim od njih kao vecina, u vezi imam totalno drukciji pristup., zamaram se banalnim stvarima, svatko od nas je drukciji,mislim da tu nema pravila, lljudi koji se ne uklapaju nigdje- nie do drugih neg je do pojedinca, u glavi osoba vrti filmove, ja sam to prosao, shvatis da si i ti dio svijeta, a ne da se sve vrti oko tebe ...zrtvujes svoj karakter prilagodjavas ga mal s ljudima s kojim jesi, ne nameces stalno svoje neke standarde.. i na nekom si putu, ne postoji osoba koja bas nigdje ne pripada, ako se malo potrudis nac ces nekoga il se uklopit u neku situaciju...
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:11   #178
Svak' je isčašen na svoj način.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 10:32   #179
INFJ
Introvert(78%) iNtuitive(62%) Feeling(25%) Judging(11%)

često imam osjećaj da se nigdje ne uklapam. imam nekoliko bliskih prijatelja, ali imam dojam kao da čak ni oni ne poznaju pravu mene. kao da svakome prezentiram neku drugu stranu svoje ličnosti pa me zapravo nitko ne upozna do kraja.
odustala sam od pokušaja da se uklopim, družim se s onim malim brojem ljudi s kojim se osjećam ugodno, i to je to.
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 12:57   #180
Quote:
sancchan kaže: Pogledaj post
INFJ
Introvert(78%) iNtuitive(62%) Feeling(25%) Judging(11%)

često imam osjećaj da se nigdje ne uklapam. imam nekoliko bliskih prijatelja, ali imam dojam kao da čak ni oni ne poznaju pravu mene. kao da svakome prezentiram neku drugu stranu svoje ličnosti pa me zapravo nitko ne upozna do kraja.
odustala sam od pokušaja da se uklopim, družim se s onim malim brojem ljudi s kojim se osjećam ugodno, i to je to.
Čovek ima mogućnost spoznavanje unutarnjeg sveta druge osobe onoliko koliko je sam uspeo istražiti dubinu sebe. Fakat je da se ljudi poznaju na površnom nivou jer i ne stižu da se bave sobom. Znati o drugima sve taksativno i formalno nije problem, ljudi pamte o drugima ono što mi je impresivno, ali ne shvataju šta su uzroci svih tih silnih varijacija na temu, jer ne poznaju uzroke pojava koje njih čine, ili pak imaju nekakvu predstavu.

Ako osoba ni o kome ne misli ništa negativno, ružno, podmuklo, ta osoba prihvata druge sa svim njihovim manama i vrlinama, i ona je velika duša. Ako dodatno i razume patnju i uzroke patnje drugih, iako ne mora znati najrazličitije priče koje su samo posledice tih uzroka, ako shvata težnju svake osobe za srećom i blagostanjem, tu svesnu ili nesvesnu težnju koja oblikuje život dobrih i rđavih ljudi, borbom i uslovljenošću zbog kojih oni greše, zbog kojih ljudi grade maske i skrivaju se iza njih, uzimaju različite uloge u različitim situacijama skoro na ivici da ubede sami sebe da to oni jesu, ili budu fiktivni likovi neko vreme potpuno ubeđeni u to - ta osoba je mudra i poznaje sebe prilično dobro.

Svako ko nije ostvario u sebi jednu harmoničnu ličnost, on sebe ne poznaje dovoljno i sam sebi nameće teret koji mu ne pripada pri čemu pati, i često ceo život vuče taj teret, neretko se uzdiže i pada na osnovu unutrašnjeg vezivanja za spoljašnje pojave do te mere da se od njegovog života stvara kontantna neizvesna borba "dobra i zla", uz to, on često prihvata sve to kao nužnu prirodu čoveka - što je potpuna iluzija, iako je to put do saznanje te činjenice, i potrebno je taj gordijev čvor razvezati, ali kako to započeti kada se lažna nužnost već prihvatila.
Mnogi ljudi sebe poznaju sebe poput zbirke osobina, formalnosti, prijatnih i neprijatnih impresija ranijeg života, trenutnih interesovanja i ciljeva, uspeha i neuspeha i lažne projekcije budućnosti koja je neuhvatljiva - poredeći sve tu za nešto izvan sebe, što je paradoxalnost koja je uslovljena društvenim normama - bez obzira na prirodnu jedinstvenost osobe koja je nekomparativna ni u kom pogledu sem sa sobom, ma ko bila, ma gde bila, ma pod kakvim uslovima, jer sve izvana je normalitvna uslovljenost sredine za ovim i onim, a koja ograničava razvoj svesti, funkcionisanje psihe i ispoljavanje osnovnog životnog impulsa koji mi nazivamo "sreća", "osećaj bezuslovne ljubavi", iako su to samo reči, to je ujedno i dečja spontanost sve dok i sama deca ne postanu postepeno robovi nametnutih normi društva, okoline, grupa - svako ko se ne uklapa nužno doživljava nekakav pad koji kompenzuje na najrazličitije načine - često osećajem superiornosti, kompleksom niže vrednosti, nesigurnošću, anksioznošću, osećaj nepripadanja je samo jedan obrazac, on svakako ia mnogo dublji koren, samo se ispoljava u specifično društvenom kontekstu.

Ljudi se porede s drugima, žele biti bolji od drugih mahar fiktivno zadovoljavajući neka svoja očekivanja, tu obično i staju sa unutrašnjim usavršavanjem, sa razvojem vrlina, tolerancije, humanosti, i to je ključna greška u njihovom početku razmišljanja o sebi.

Dakle, niko nije izopšten od problema koje sam stvara unutar sebe, pripadao, ne pripdao, osećao se ovako ili onako, jer je sve to jedna lažna i nametnuta pomodarska okolnost, u kojoj se jednu uljuljkaju, smatrajući da njihov život ima smisla jer imaju kola, porodicu, kuću, stalan posao - iako je to samo jedna uloga koja prividno daje kompletan smisao nekome, i ljudi na taj način doživljavaju pojavu života i njegovog ispunjenja. S druge strane, to je samo dobra podloga, ali ni u kom smislu bolja od bilo koje druge, bilo da je neko klošar ili car, da potraži sebe unutar sebe i da ga ispolji onakvog kakav jeste, a to bogatstvo koje "jeste" pravezilazi svake nametnute okvire i ako se postigne, ono manifestuje najprirodniji oblik čovekovog postojanja, nesputano, spontano, harmonično, slobodno u pravom smislu - jer ljudi često slobodu traže na pogrešnom mestu, ili i nemaju nikakav pojam (nekakav pravilniji ili nepravilan) o tome.

Ti si ovaj svet, kao i ja. Nemamo kome pripadati sem sebi.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.