Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 12:23   #161
knjigu Snježane Vojvodić Schuster - Vježbe za trudnice

Zadnje uređivanje Tashi : 18.02.2012. at 09:27.
Asphodel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:44   #162
ja bi svima savjetovala da pročitaju ovo:
http://razvojdjece.crolink.net/knjige_preporod.htm
pogotovo ako imaju raznorazne primisli i strahove vezane uz porod..
ima je i u KGZu.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:06   #163
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
jesu li vasi muzevi citali sta i jeste li to od njih trazile?
Moj čita i rekao je sve naučit napamet dok stigne beba. U biti do poroda, on će mi bit oslonac, netko tko će me smirivat kad kuce moj časak...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:57   #164
Čitala sam "Što očekivati u trudnoći" i Larousse- ovu "Enciklopediju za roditelje" koja me se baš nije dojmila jer je već puno stvari izmijenjeno...

Najviše sam saznala preko interneta i raznih foruma
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:39   #165
Časopisi, knjige, udžbenici i literatura o trudnoći

Bila sam neki dan u knjižari i knjiga ima i previše. Beba i mama, Trudnoća, Dijete.... tisuću sličnih naslova i ne znam koju knjigu da kupim. Što vi preporučate? Što čitate a da nije na internetu?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:42   #166
ja imam : Kako odgojiti sretnu bebu - dr. Carol Valinejad
i Povezujuce roditeljstvo - dr. William i Martha Sears
al jos nijednu nisam procitala
zivio internet
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:12   #167
ja ne čitam knjige,kupim si časopis Trudna&lijepa i ostalo sve na internetu...ali par forumašica koje su rodile su rekle da su o trudnoći sve znale(zahvaljujući internetu i časopisima),ali da nam savjetuju da malo više čitamo o dojenju,grčevima...jer ako ne znaš ništa o tome,uhvati te jako nespremnu...tako da trenutno proučavam sve što ima veze s dojenjem, grčevima i sl.
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:49   #168
klinika mayo zakon knjiga od trudnoči pa do bebine prve godine zivota
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 17:56   #169
u Trudnoći sam listala jedino Kliniku Mayo, Vježbe za trudnice i na netu tražila što me zanima...

poslje rođenja definitvno Povezujuće roditeljstvo - Sears (za ovu knjigu savjetujem da se prvo pogleda što taj termin uopće znači i želiš li postupat prema njemu jer u protivnom će ti knjiga biti bezveze, mi smo taj princip provodili od početka da nismo ni znali da ima ime)
Budizam za majke - Sarah Napthali

ove dvije knjige su mi naj naj od svega pročitanog...u PR sam našla sve što me zanimalo (zapravo potvrdile se i moje teorije i ispalo je da ipak nisam luda)

Pročitala sam još štošta al ništa me nije impresioniralo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 19:07   #170
meni se čini dobra knjiga od Jovančevića: Godine prve - zašto su važne
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 20:59   #171
Njegova knjiga je dosta starog datuma koliko se sjećam i ima dosta informacija koje su se u međuvremenu promjenile
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 09:47   #172
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Njegova knjiga je dosta starog datuma koliko se sjećam i ima dosta informacija koje su se u međuvremenu promjenile
Frendica mi je posudila tu knjigu. treće izdanje, a u knjižnici sam vidjela da ima i 6. izdanje, da li to znači da je i prošireno s novim informacijama, nisam sigurna.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 18:53   #173
pa ako mene pitate, savjeti o njezi majke, novorođenčeta, komunikacija s djetetom, bolesti, prehrana i slično u Jovančevićevoj knjizi su up to date, barem koliko sam skužila prema ostaloj literaturi, člancima na netu, a o trudničkom tečaju da ne pričam.
imam 6. prošireno izdanje.
da tip prima nove pacijente odma bi sad maloga uvalila k njemu.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 18:57   #174
"što očekivati u trudnoći" (grupa američkih autora)
ima odgovore na skoro sva pitanja koja muče jednu trudnicu i knjiga je vrlo umirujuća.
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:40   #175
nabavila sam samo jednu knjigu po preporuci i zbilja nisam zažalila.

Maternal Fitness - Preparing for a Healthy Pregnancy, an Easier Labor, and a Quick Recovery
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:44   #176
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
ali da nam savjetuju da malo više čitamo o dojenju,grčevima...jer ako ne znaš ništa o tome,uhvati te jako nespremnu...tako da trenutno proučavam sve što ima veze s dojenjem, grčevima i sl.

to je istina to je i meni babica rekla da je to često problem.

nama će redovito dolaziti babica od prvog dana do 3 mjeseca djetetovog života, i na poziv kad je zatrebamo pa smo s te strane osigurani i dobro pokriveni.
a o dojenju će mi ionako pokazati sve u bolnici. od trenutka čim se dijete rodi stavljaju ga odmah na prsa da se podoji ako želi, tek onda režu pupčanu i operu bebolina.

ali svejedno se pomalo informiram o svemu.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:49   #177
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
u Trudnoći sam listala jedino Kliniku Mayo, Vježbe za trudnice i na netu tražila što me zanima...

poslje rođenja definitvno Povezujuće roditeljstvo - Sears (za ovu knjigu savjetujem da se prvo pogleda što taj termin uopće znači i želiš li postupat prema njemu jer u protivnom će ti knjiga biti bezveze, mi smo taj princip provodili od početka da nismo ni znali da ima ime)
Budizam za majke - Sarah Napthali


ove dvije knjige su mi naj naj od svega pročitanog...u PR sam našla sve što me zanimalo (zapravo potvrdile se i moje teorije i ispalo je da ipak nisam luda)

Pročitala sam još štošta al ništa me nije impresioniralo
ovo mi zvuči zanimljivo
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 13:26   #178
od tolko knjiga koje se nude za koju se odlučiti? koja je najbolja?
Fox Fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 14:01   #179
Toplo preporučam knjigu "Što očekivati u trudnoći" - po meni vrlo praktična knjiga koja daje konkretne odgovore na pitanja koje obično muče trudnice plus pisana je smirenim tonom bez puno filozofija i nebuloza

Još od literature imam Enciklopediju za roditelje od Larousse - ali nije me se baš nešto dojmila
Jovančevićevu Prve godine zašto su važne - 6.prošireno izdanje i za sada mi je
Moja beba od Gebauer i Praun - korisna isto napisano od mjeseca do mjeseca razvoj bebe, te naglasak sa posebnim poglavljima o dojenju, spavanju, i hranjenu (bljucanju i povracanju i sl. problemima)
Korisna mi je i knjizica iz onih starih paketA sto su se dobivali u bolnicama "Moja prva godina"
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 18:54   #180
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

poslje rođenja definitvno Povezujuće roditeljstvo - Sears (za ovu knjigu savjetujem da se prvo pogleda što taj termin uopće znači i želiš li postupat prema njemu jer u protivnom će ti knjiga biti bezveze, mi smo taj princip provodili od početka da nismo ni znali da ima ime)
je, to je super knjiga i metoda
tip je pedijatar, zena mu isto zdravstveni djelatnik i imaju doma copor djece
di ces boljeg iskustva
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.