Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 07:31   #181
Quote:
Naravno, osnovni problem ovdje je u odraslom sinu. Ne u njima.

Tocno. Problem je odnos partnera i mene.
Hehe...sinoc dragi i ja pricamo i poluprijeteci mi kaze :’hoces da opet odemo pricati sa starcima??’ (Obzirom da voli zdrukat starcima ono o cemu razg, pa smo se dgv da vise ne iznosio pred njih nase stvari, a starci su porucili da zele da im se obratimo kad imamo problem)

Legenda...lol...
Rekoh mu ‘odi si ti popricaj s psihicem, ne bojim se ja tvojih staraca’

Plus tome sto ih stalno zali da su ulozili (svi smo ulozili, k tome ja u tudje?), da bi nam bilo komotnije, vise prostora (nadogradjen je mini dnevni boravak i napravljen mali wc s tusem jerbo nas je 5 odraslih + beba u kuci)
Redovito mi se to nabije na nos
Koliko got pokusavali pricati, ne idem nam, a ja odustajem polako.
Isla sam i na czss solo porazgovarati s nekim, dobila upute za bracno savjetovanje, ako ni to ne upali? Svatko na svoju stranu
Jbg
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:36   #182
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Naravno, osnovni problem ovdje je u odraslom sinu. Ne u njima.

"sinoc dragi i ja pricamo i poluprijeteci mi kaze :’hoces da opet odemo pricati sa starcima??’ (Obzirom da voli zdrukat starcima ono o cemu razg..."

Osvrt samo na ovaj dio.
Odrasla sam u zajednici -deda, baka, mama, tata, seka i ja. Svi u istom stanu.
Sjecam se jedne situacije kad sam bila klinka, starci su se nesto posvadili i tata je otisao kod svojih staraca u sobu prepricati baki i dedi kaj je bilo i svi su zdusno ogovarali mamu. Zbljuv. Mama je prvo sjedila sama u sobi, a onda se pocela omuhavsti i kakti nesto pospremati.... ne sjecam se tocno. Ja sam se muvala simo tamo po sobama. Ne sjecam se detalja, ali evo onaj isto grc u zelucu koji sam imala ko dijete tada, imam i sada dok se sjecam toga. Mama je izabrala tu situaciju, ja nisam, ali je to sve imalo itetkakvog utjecaja na mene. A s vremenom i nas nas odnos. Nemoj to napravito svom djetetu.

Edit:krivo sam kvotala pa stavljam navodnike...
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:41   #183
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Sva naša mišljenja ovdje su obojana našim iskustvima tako da nitko nije u pravu ni u krivu.
Potpis

Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
razgovarat svakako, bolje krenut što prije i nježno, makar poluozbiljno, jer ak se gomila samo se frustracija pojačava i onda se tek od ničega napravi sranje.
al velim, skeptična sam da se može tu nešto ekstra promijenit.
Opet potpis, treba razgovarat, ne s mužem nego iskreno s izvorom problema. I potpis, ništa se neće promijeniti ako se to ne radi.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Da se razvedem, stremila bih zajednickom skrbnistvu, jer to je jedino dobro i ispravno po meni (pod uvjetom da su oba roditelja normalna)
Slažem se, nisam ni napisala da je to moje mišljenje, nego hipotetski moguć kad se ljudi nerazumno ponašaju i izgube poštovanje, povjerenje i ljubav osobe koju volje. I to bi joj trebalo biti kočnica i razlog da joj razum, a ne osjećaji vladaju umom, pošto ona voli svog muža, i on nju, barem po tome što piše, a razvod joj zasad nije opcija ni želja.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Zvucis mi jako nabrijano na autoricu, nhf. Npr., boldala si dio gdje kaze da bi voljela da ima vlastito dvoriste kao da je rijec o ne znam kakvom prohtjevu.
Nimalo, nemam zašto biti nabrijana na ikog osim sebe, a pogotovo ne na nekog koga uopće ne poznajem niti njenu situaciju osim kratkih crtica koje je iznijela. Samo komentiram to što piše iz neke svoje perspektive. Nije nerealno htjeti svoje, nerealno je htjeti i zahtijevati samoću nakon što si svjesno i svojevoljno pristao živjeti u zajednici (čak ni uz naglasak privremenog rješenja, što je često slučaj), uložiti xyqz iznos u tu nekretninu, a onda za svoje odluke kriviš sve druge, svi koji dišu su ti smetnja i koristiš učestalo ja ja ja ja. Dakle, ništa osobno protiv autorice. Protiv izbora ljudi, kajanja poslije jeb. te okrivljavanja drugih za svoje krive odluke - da.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ma nekim ljudima jednostavno zajednica ne lezi i to je sve, nebitno je koliko je ta i ta osoba dobra ili losa.
Problem nastaje kad se ljudi kao ja daju nagovoriti u zajednicu. To jednostavno ne moze na dobro izaci i gotovo.
Potpis do krova. Samo ako si se dao nagovoriti onda se moraš i nositi s posljedicama i rezultatima svog izbora. Kukanje ne spada u nošenje sa situacijama.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
S vremenom sam nadosla na zakljucak da se jednostavno ne treba uparivati s nekim tko nije slozan u tom "hocu svoj mir" stavu.
Točno, isto kao ni sa osobama s kojima se ne slažeš u bilo kojim bitnim životnim stavovima, od toga hoćeš li kititi kuću za razne blagdane, želiš li djecu ili ne, želiš li odseliti u inozemstvo ili ne... Pojedini životni stavovi su naravno podložni promjenama, ali najčešće ne, a ako se osoba "promijeni" zbog partnera, onda prije ili kasnije dođe do situacije, ti si kriv/kriva. No, za odluku je li netko za nas ili ne treba malo maknuti srce i spolne organe iz slike i uključiti razum, a to je teško. Pogotovo kad je veza u nekakvom filmsko/školskom razvoju bez diranja nekih takvih tema, jer ima vremena, pa padne iznenadna prosidba ili trudnoća, pa se sve to zbog sreće gurne pod tepih, a onda ispliva kad se nakon vjenčanja stvari slegnu i prašina ponovno digne.

Opet kažem, najlakše je sve druge kriviti, a sebe ne vidjeti.

Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Nije u HR, nego u Srb, ali to je slicno, tj.jos malo gore : pre nekoliko meseci, zena na kasi prica sa prodavacicom i kaze kako je dala otkaz da bi cuvala unuce jer nema ko!
Ne odobravam takve stvari, ali koliko (malo) znam situaciju u Srbiji, možda bakina plaća nije bila veća od onoga koliko bi koštao vrtić ili teta čuvalica, a roditelji mogu nadoknaditi bakinu plaću, baka je doma s djetetom, dijete je na sigurnom, a nitko nije na gubitku. Ne volim ulaziti u takve stvari bez poznavanja svih činjenica situacije.

Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Tesko je i meni za shvatit, al kad se vodis emocijama, nahebes..
Ključ svega. Na žalost,shvatila si ga sama malo prekasno.

Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Koliko got pokusavali pricati, ne idem nam, a ja odustajem polako.
Isla sam i na czss solo porazgovarati s nekim, dobila upute za bracno savjetovanje, ako ni to ne upali? Svatko na svoju stranu
Jbg
Nadam se da ćeš uspjet sredit svoje psihološko stanje, a onda i cijelu situaciju. Isključivo radi sebe.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:44   #184
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post

Tocno. Problem je odnos partnera i mene.
Hehe...sinoc dragi i ja pricamo i poluprijeteci mi kaze :’hoces da opet odemo pricati sa starcima??’ (Obzirom da voli zdrukat starcima ono o cemu razg, pa smo se dgv da vise ne iznosio pred njih nase stvari, a starci su porucili da zele da im se obratimo kad imamo problem)

Legenda...lol...
Rekoh mu ‘odi si ti popricaj s psihicem, ne bojim se ja tvojih staraca’
Svaka ti čast kaj ga još zoveš dragi nakon ovog. Reakcija desetogodišnjaka, tužit ću te mami. wtf
Nadam se da će mu kliknuti neke svari na terapiji.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:57   #185
Ma zao mi je ko psu sto nisam previdjela neke stvari, sto smo ostali skupa nakon jednog ruznog prekida prije bebe, sto sam naivna, sto sam dozvolila ovo sve, uff koji bijes...
Stvarno se ljudi tesko ili ne mjenjaju
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:07   #186
Ja i dalje stojim pri tome da su te zajednice neprirodne. Postojale su u prošlosti, ali isključivo zato jer smo bili zatucani patrijahalnim odgojem i žene doslovno nisu imale kamo, tako su bile posložene stvari.

Mi živimo jedan kvart udaljeni od njegove mame i jednu ulicu udaljeni od moje. On svoju viđa kad hoće, ja svoju kad hoću i super funkcionira. Ne forsamo te međuobiteljske odnose, meni njegova mama nije tip osobe koja bi me privatno zanimala, a ni njemu moja. Ali to ne znači da svatko od nas nema sa svojom mamom odnos kakav misli da treba imati i to je to.
Ne volim ta pretjerana petljanja i zbližavanja jer realno, ja nisam u vezi s njegovom mamom nego s njim. Da joj treba dati bubreg ili da sam njena krvna grupa pa joj dam krv ili da joj trebam pomoći kad bude bolesna - tu sam. Ali nekakav suživot i svakodnevno viđanje i kavice, nije moj stil. Jednostavno me ta žena ne zanima i nema tu ničeg sramotnog. To ne znači da se petljam u njihov odnos, on može ići svaki dan ako želi i pričati sa svojom mamom o čemu god želi, ali mi stvaramo svoju obitelj, a ne nekakve simbioze djedova, mama, baba, susjeda, sestara, braće i ostaloga.

Ko voli, nek izvoli i to je to.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:13   #187
Kod normalnih i psihički stabilnih ljudi ovo je tako bez obzira dijelio vas jedan/dva poda/stropa, kvart ili deset+ kilometara Simbioze nisu zdrave, slažem se, al ljudi žive i na drugim krajevima zemlje pa im obitelji zagorčavaju život.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:33   #188
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Kod normalnih i psihički stabilnih ljudi ovo je tako bez obzira dijelio vas jedan/dva poda/stropa, kvart ili deset+ kilometara Simbioze nisu zdrave, slažem se, al ljudi žive i na drugim krajevima zemlje pa im obitelji zagorčavaju život.
Istina, možeš ti bit pod obiteljskim utjecajem i kilometrima udaljen ako ne postaviš zdrave granice, ali ipak je donekle lakše kad ti baš ne dišu za vratom.

Ne ide to preko noći, za vlastitu slobodu (financijsku i psihičku) se treba boriti, ali partner i ti morate biti tim, nema drugog načina.
Ne možete biti tim ti i tvoja mama ili ti i tvoja sestra, a partner se gleda kao neki stranac u životu, ne ide to.
Treba vrlo vrlo jasno odvojiti svoju primarnu obitelj od obitelji koju stvaraš s partnerom i to je preduvjet za sretan brak.
Mi smo znali ljetovati kod moje mame i uvijek bi to bilo s nekakvim grčem jer se sve promatra. Kad ste došli, koliko ste bili na plaži (a ona je kuhala), je li on meni skuhao čaj ili ja njemu, zašto on neće pričati s njom (on čita knjigu, a njoj dosadno), zašto on tako dugo spava. I onda krenu trzavice između nas, a ne možeš se ni kvalitetno posvađati jer će mama čuti pa će ispitivati što je bilo.
Roditelji će uvijek skrbiti i brinuti za svoje dijete, a partner se tu nađe kao nekakav uljez. Pa i da vas svekrva voli najviše na svijetu, to nije vaša mama. I točka. Prag tolerancije jednostavo opada, ide vam na živce, vi njoj idete na živce, niste toliko bliski i sve je forsanje.

Zašto bi itko svoj brak dovodio u opasnost, a sve se da riješiti jednim finim odvajanjem i jasnom podjelom uloga.

Primjetila sam i da se te naše mame dosta natječu za našu naklonost pa onda jedna ispituje što je ova druga kuhala pa čija je juha bolja. Pa gori su djece!
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:46   #189
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Ja sam pristala na zivot sa partnerovim roditeljima, na njihovo inzistiranje da dijelimo kucanstvo dok ne sagradimo stan u nastavku obiteljske kuce.
Svi smo po malo ulozili za dodatne dvije prostorije kako bi imali malo vise kvadrata dok ne odselimo u svoje.
Situacija je, nakon pola godine suzivota, meni osobno neizdrziva. Dobili smo malu bebu nedavno, sto dodatno dize napetost i tenzije u kucanstvu.
Ne mogu reci da su starci zlobni, jednostavno sa 34.godine zelim svoj mir.
Znam da nisu niti oni odusevljeni mojom pojavom u kuci no najbitnije im je da ‘deca ne idu od doma’.
Obzirom da smo na selu, javni prijevoz, blizina vaznih ustanova, socijalnog zivota je 0 bodova, iako je mirniji zivot, vise prirode...partner i ja smo definirali prednosti i mane zivota selo vs blizina grada i odgodili gradnju stana te se dogovorili, nakon izracunatih izdataka, na podstanarstvo u 2.mjesecu.
Njegovi su protiv toga da idemo i naravno desilo se to da partner vise ne zeli ni cut da odselimo...nakon cendranja i mojih infantilnih prijetnji odlaskom, primirili smo se zbog mira u kuci...i....prestali razgovarati. O icemu.
Nemamo rjesenje za situaciju, baka i deda su presretni dolaskom unuka, odlukom sina da ostajemo s njima, a nas dvoje smo pokisle, mrgudne njuske u ovoj ‘idili’.
Iz dana u dan sve je jaci grc i bijes u meni.
Zelim uzivati u zivotu, bebi, roditeljstvu sa partnerom, u nasoj obitelji.
Pojest cu govno jer sam sama kriva sto sam pristala na ovakav zivot.
Takodjer sam spremna da se razidjem s partnerom ukoliko ne rijesimo problem.
Ako idemo na kompromis? Jedina opcija je da cim prije pocnemo raditi stan, no on ne zeli ulaziti u kredit nego ‘po malo raditi’, sto bi u prijevodu znacilo ‘x vremena ce trebati da se maknemo’
(Naravno da sam ja ta koja ima problem, jer mi ‘smetaju sitnice’...dok ukucane promatram kako su sretni, partner je opusten uz njih, stigla je beba koja razbija rutinu starcima, ja se osjecam kao da ne pripadam nigdje)
Da li je netko bio u slicnoj situaciji?
Dogovorila sam i bracnu terapiju na koju trebamo ici za koji dan...

Veliki pozz svima!

Sudari tradicije i suvremenosti, sinova želja da udovolji roditeljima (a i njemu je tako komotnije jer fino ima mamu i tatu i ženu i dijete pod istim krovom), emotivne ucjene, sve to vodi do neuroza.

Bit ću hrabra pa reći da je koncept čoporativnog življenja i udovoljanja roditeljima te svojevrsna rastrganost između stare i nove obitelji jedan od najvećih problema društva. Roditelji jednostavno ne žele precvikati pupčanu vrpcu i ne žele prihvatiti da se njihova uloga mijenja, a djeca nisu spremna prihvatiti život sa svim sranjima i stalno se vraćaju pod roditeljske skute te podliježu ucjenama.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:49   #190
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Idem prema svom cilju
Samo idi... I ne popustaj.. Ako vec sad vidis da to nece funkcionirat nikakvi razgovori, nagovori, uljepsavanje daljnjeg suzivota, pa da dogovorit cemo se, sve ce biti u redu, bit ce vam financijski lakse- nece to promijenit. Uvijek ces se tako osjecati. Jer si tip zene kao i ja koja zeli nesto svoje, svoj mir i svoju slobodu. I to je sasvim prirodno. Ja sam si sama kriva priznajem, ali ti jos mozes nesto promijenit, jos niste sve ulozili. Jedino ako imate drugih problema u braku (posto spominjes i rastavu) onda moras dobro promislit da li uopce zelis ostati s tim covjekom.

Da ljudi se muce, zaduzuju, placaju kredit godinama..Ali svi koje ja poznajem, koji zive ovako (kredit, rate, zaduzivanja...) a izgradili su svoju kucu, kupili svoj stan- ne bi zamijenili svoju slobodu i mir za suzivot s roditeljima njezinim/njegovim..
selenaq is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:01   #191
Moja sestrična je dovela muža doma, imali su dijete. Živjeli su s njenim roditeljima, oni na katu iznad, a roditelji ispod. On je u tu kuću uložilo dosta love, provukao centralo grijanje i još štošta.

Za par mjeseci razvod. On jednostavno nije mogao podnijeti tu zajednicu. Dođeš umoran nakon posla, oćeš malo biti sam sa svojom ženom i djetetom, ali punica je stalno prisutna. Pa je dijete dolje s njima pa se gleda tv pa punica peče kolač pa moraju svi sići na kolač. Zamisli, svaki dan prva stvar koju vidiš je punica. Pa mislim, čemu? Koja je poanta toga svega?
Još pogotovo kad dođe dijete pa se i to dijete gleda kao zajedničko...jer kako ćeš zabraniti baki i dedi da provode kvalitetno vrijeme s djetetom, oni u penziji, dosadno im je, a ti si samo par stepenica udaljen...
Ljudi, budite pametni. Osim ako niste taj tip, postoje tipovi kojima to odgovara.

Imam frendicu koja živi kat iznad svekrića i svaki dan je s njima. Ispija kavu sa svekrvom, sade neko bilje zajedno, peku kolače, zajedno kuhaju. Ona baš uživa u tome. Takvoj osobi su sulude ove stvari koje ja propovijedam
Zapitajte se jako dobro kakva ste osoba i prema tome odlučite.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:06   #192
Pjegavi poriluk
Nasmijala si me svojim duhovitim postom, tako si to slikovito opisala.
Bas si mislim kada vecina radi i vise 8 sati, rad u smjenama jos put do posla a rade i snahe i svekrve, gdje pronadju vrijeme za tolike razmirice i netrpeljivost.
Kakva su vam misljenja, : Da li taj problem izrazen prvo vrijeme dok krene suzivot ili se prioriteti promjene kada dodju djeca i brinuci oko njih ni ne skuzis da roditelji ili svekici postoje.
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:14   #193
Ma kad te na poslu raspizde i još taj promet, dođeš kući u 18 i nije ti do nikoga, a punica puna energije i ona bi baš pričala
I onda stojiš s njom na stepenicama pola sata i ona ti priča kako joj baš dobro mrkva raste ove sezone. Sve je to simpa i nema čovjek tu što za zamjeriti, ali stariji ljudi nisu svjesni da se tempo života promijenio i da čovjek stvarno ima potrebu za tim svojim nekim mirom i tišinom i kutkom u kojem će prikupljati energiju.
To su većinom ljudi u penziji i vjerujem da su njihove namjere dobre, ali jednostavno ne ide, sve je to više rašpasto nego glatko i što da čovjek radi.

Meni je simpa kad vidim svekrvu jednom u dva mjeseca pa mi je i njena juha fina i volim ju slušati tih par sati i posvetim joj se i bude super.
Ali da mi se svaki dan s prozora dere DOĐI NA JUUUUHU, mislim da bi mi dopizdila i ona i juha i sve

Sve treba u dozama, ljudi moji, sve u dozama.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:24   #194
Mislim da se ipak nisu razveli SAMO zato što je on svaki dan vidio punicu ne znam, ako je žena baš gadna možda i je pobjegao glavom bez obzira, al dobro
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:26   #195
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Mislim da se ipak nisu razveli SAMO zato što je on svaki dan vidio punicu ne znam, ako je žena baš gadna možda i je pobjegao glavom bez obzira, al dobro
Nije bio osoba za čoporativni život, a njegova žena nije podvukla crtu. Tako da, točno, nisu se razveli zbog punice nego zbog ženine nemogućnosti da se odvoji od mame i prida važnost svom mužu i djetetu.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:28   #196
Quote:
selenaq kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi da jesam, svjestan je i on da smo novac i kredit mogli ulozit u nesto svoje. Ali on na to ne gleda kao na nesto strasno ipak je on u svojoj kuci. Ali je nesretan i on jer vidi da sam ja nesretna. Tesko je to objasnit.. Rekao je on svojima da ne dolaze toliko gore, ali naravno sad je povrijedena mama, on nesretan jer je takva situacija i kaj sad imam od toga. Onda se svadamo i mi itd..Napravili smo poseban ulaz i stepeniste ali ostavili (budale) jedan unutarnji dio zajednickog stepenista zbog podruma. Ali to cemo zatvorit i nadam se da cu onda malo odahnut. Naravno da svi teze necem svojem tako sam uvijek i ja. Da kad dodem van na terasu i dvoriste mogu slobodno radit bez svekrvinog povecala. U svojem vlastitom dvoristu. Biti sam svoj gazda. Moja kucica moja slobodica. Vidjet cemo kak ce z vremenom biti. Uvijek mozemo iselit naravno. Samo sam na ovoj temi htjela drugima pokazat da nije uvijek sve idealno u takvim zajednicama. I da dobro promisle prije takve odluke.
pusti ti to kaj će i kako će drugi, izbori se za sebe
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:28   #197
Odnosno, nije ga voljela dovoljno da mu se posveti, nije se uz njega osjećala dovoljno potrebnom i sigurnom, nije uopće bila spremna za brak itd itd itd
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:50   #198
Naći makar približno savršenog muškarca za sebe jest jedno malo čudo, a u najmanju ruku rijetkost, a da se slučajno poklope takve relacije s još 2 ili 3 osobe odjednom jest pravo, veliko čudo! Dakle jasno je, i čuda se događaju, ali rijetko, vrlo-vrlo rijetko. Ne češće nego dobijemo premiju na lutriji ....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:10   #199
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Naći makar približno savršenog muškarca za sebe jest jedno malo čudo, a u najmanju ruku rijetkost, a da se slučajno poklope takve relacije s još 2 ili 3 osobe odjednom jest pravo, veliko čudo! .


Moja svekrva, koja je bas kvalitetno ljudsko bice i nema mrvu zlobe u sebi, ima opet sto malih navika i tendencija koje bi me iziritirale da zivimo zajedno (i kojima bi me i njen sin iritirao da ih je od nje naslijedio).

Npr., vjecito je u nekom anksioznom grcu oko svega na svijetu. Idemo svi skupa vani a ona se brine da li smo spakirali pokrivac od kise za djecja kolica jer je vidjela na prognozi da je 5 posto sanse da ce kisa pasti za sest sati. A vani blista sunce i mi cemo biti natrag kuci za 2 sata. Ili se brine da li ce bebi biti hladno i ima li dosta deka a vani 25 plus stupnjeva. Ili je brine jesmo li spakirali dovoljno mlijeka, a spakirali smo vec bar dvostruko vise nego sto beba u prosjeku trazi za xyz vremenski period. Ili konta da ce nam trebati 10 sati do destinacije A koju kanimo posjetiti iduci dan, pa amo svi ustati u 6 ujutro da smo "sigurni." A do destinacije A ima samo 4 sata, npr.

Mislim, sve su to minorne gluposti, zena niti cini niti misli ista lose. I skroz je okej kad dode posjetiti. Ali da je tako slusam svaki dan, popizdila bih.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 06:35   #200
Ni jedna zajednica nije dobra,ima samo manje losih i zaista losih situacija,ja sam za svoju zajednicu smatrala da je losa,,onda nam je dosla rodica muzevljeva i rekla kako ona zivi sa svojim muzem.Muz joj radi,ona i svekrva domacice,kada plata stigne muz pravo mami,ne znam dal zena dobije bar dzeparac neki ,,zena se ne buni jer ponizno prihvaca da je majka broj 1.Njeni nudili stan da se samo odoje ,ali sincic ne zeli cuti Kad je to moja sveki slusala ibretila se ono ,kao cudo nevidjeno ...a rekoh duplih arsina,ona bi prva voljela da je njen sin tako radio jer se svadjala uvijek dok smo zivjeli zajedno sto on njoj ne zeli davati uvid u ekonomiju nasu
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.