Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 01:56   #61
Quote:

1. scena kad klinku u sumi stric nagovara da se igraju zivotinja, a zivotinje ne nose odjecu. u toj sceni je stric u cucnju, i vidimo da ima gace ...ili nije trebalo pokazati cijelo stricevo tijelo, ili je kamera trebala snimiti iz te perspektive da mu se ne vidi penis. pg13 bi i dalje bio zadrzan, ali bi scena bila uvjerljivija.

2. scena hedwigovog plesa. u jednom trenu hedwig izvodi break dance, ali kamera je nepomicna, dakle vidimo samo noge. ne znam zasto se shyamalan na to odlucio. mozda mcavoy ne moze izvesti ono vrtnju po podu ili vrtnju na glavi, pa je ostavio kameru da snima u razini ociju promatracice ...po meni, scena bi bolje izgledala da je break dance maknut iz plesne tocke.

ima li u filmu nesto glupo? naravno!


2. sprej za onesvijescivanje. koliko ja znam, to ne postoji. posto se film ne dogadja u sadasnjosti, za mene je ovo promasaj

sve u svemu, dobar shyamalanov povratnicki film s odlicnim mcavoyem.
Samo da se dotaknem ukratko ovih triju stvari:

1. Puno je gore kad se manje vidi. Da, tada je imao gaće, ali poslije ih je vjerojatno skinuo. Ovako neisukane kite izglednije je da će mu mala doć. Možda su ga mogli zguza prikazat, i to bi bilo efektno. Ali meni je ovako kako je savim u redu. Pogotovo s obzirom na sve scene poslije gdje ništa nije eksplicitno. Nadalje, što sam spomenuo u opširnijoj recenziji, u tom trenutku još nije jasno kako on nju zlostavlja. Možda ju je samo pipkao ili nešto takvoga. Tek kad vidiš rane na njoj, barem ja sam tek tada shvatio da ju je zlostavjao full-on. Malo i je upitno jel bi to radio u šumi, a tata je u blizini, a može i još netko naić.

2. Ja sam ovo doživio kao humor. I još vidiš crvene čarape. Ja sam se pokido na taj pokušaj breakdancea i mislim da nije slučajno neprikazano. Kontam da je Mcavoy možda i freestaylao ovdje i to je ušlo u konačnu verziju.

Drugi 2. Ne znam jel to može bit kloroform, ali bogme ih je dobro morao natopit da padnu u nesvijest, što i jest učinio. Koliko sam primijetio u autu, a poslije i s psihijatricom, dobro je to morao našpriucat u nosnice da bi upalilo. Ali ne znam jel postoji, samo nagađam.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.

Zadnje uređivanje facersplaca : 04.02.2017. at 02:29.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 02:17   #62
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post

2. Ja sam ovo doživio kao humor. I još vidiš crvene čarape. Ja sam se pokido na taj pokušaj breakdancea i mislim da nije slučajno neprikazano. Kontam da je Mcavoy možda i freestaylao ovdje i to je ušlo u konačnu verziju.
Već sam pričao o toj sceni plesa. Ništa nije freestaylano i pomno je osmišljeno.

Ima i pričicu
Quote:
"So, at the beginning, he's a little kid, and he's imagining that he's at a club. And someone's telling him to get into a dance fight with him. And then he tells an entire story of being eaten by a zombie and coming at me as a zombie . . . Most people won't pick up on that, but [McAvoy] is that specific, and that's the work that he puts into it."
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 02:23   #63
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Već sam pričao o toj sceni plesa. Ništa nije freestaylano i pomno je osmišljeno.

Ima i pričicu
Fora, bio mi je neobičan taj zombie walk na kraju plesa. I efektan. Ono, tko ne zna i nije upućen, može mislit da izvire nova, to jest, druga ličnost. Ali sad kad to kažeš, i dobar je foreshadowing noga što slijedi na kraju.

Inače, sad sam shvatio da je i to odlično odrađeno - naime, prošlog ljeta u Edinburgu na Fringeu gledali smo predstavu s dvoje likova, muškarac i žena, u običnoj maloj sobi, okolo su samo crni zastori i stol i stolica. Dakle, ne može minimalističkije. Žena je glumila dadilju, a muškarac sve ostale likove. Predstava je bila The Turn of the Screw rađena po istoimenoj noveli (a to sam čitao i čak radio referat u srednjoj na engleskom).

Ono što je bilo najjezivije je što ti ni u jednom trenutku nisi znao koji će se lik pojavit u njegovoj izvedbi. Dakle, nije bio podvojena ličnost, jednostavno je glumio sve likove iz novele i muške i ženske i dječje. I samo sitne naznake odavale su tko će se pojavit, a nekad ni to. Jako efektno i ne zaboravlja se. Sve me ovo malo podsjetilo na to, iako nije toliko ambiguous u ovome filmu, potrudili su se da se likovi razlikuju vizualno (možda malo i previše), iako, sad kad se sjetim ovoga s Fringea, možda bi to bilo još i efektnije da su manje inzistirali na tome ili da su to iskoristili kao jedan plot point.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 02:32   #64
I sad kad razmišljam o tome, je li uistinu uobičajeno da se osoba s disocijativnim poremećajem presvlači u svoje ličnosti? Nekako sam stekao dojam da je to više psihički, a manje fizički poremećaj. Dakle, da se ličnosti izmjenjuju u glavi, ali ne i izvana, dakle, odjećom, perikama, šminkom itd.

Ako to nije činjenica, jasno mi je da je filmičnije ovako. Sjećam se da mi se u Identitiju to isto svidjelo kod onog na kraju kad prelazi iz jedne ličnosti u drugu, a vidiš samo debelog ćelavca u luđačkoj košulji ili tako nešto, pred kraj, kad skuži što se događa.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:17   #65
Najbolji triler/horor u zadnjih par godina.

McAvoy, kako lik nosi film, znači ubio.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:02   #66
Sami početak filma, kako bi vi objasnili kad je ovaj ušao u auto, posprejao dvije cure na stražnjem sjedištu, i tek nakon 10 sekundi skužio da je glavna cura odmah pokraj njega na suvozačevom mjestu pa i nju posprejao?
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:11   #67
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
Sami početak filma, kako bi vi objasnili kad je ovaj ušao u auto, posprejao dvije cure na stražnjem sjedištu, i tek nakon 10 sekundi skužio da je glavna cura odmah pokraj njega na suvozačevom mjestu pa i nju posprejao?
Ove dvije su paničarile, pa ih je odmah sredio.

Ova nije, pa je nije pošrpicao.
Tek kad je počela razmišljat o bijegu, onda je morao.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 21:57   #68
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Ove dvije su paničarile, pa ih je odmah sredio.

Ova nije, pa je nije pošrpicao.
Tek kad je počela razmišljat o bijegu, onda je morao.
da sto je mislio, sto ce ona? preglupo.
ili niti jednu ne bi pospricao da nisu panicarile, nego im odrzao govor i one mirno posle s njime?

nevjerojatno naporan film, trebao sam tri veceri za pogledat ga. no kako je od shyamalana, dobro da nije gore.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:00   #69
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Ove dvije su paničarile, pa ih je odmah sredio.

Ova nije, pa je nije pošrpicao.
Tek kad je počela razmišljat o bijegu, onda je morao.
Ne znam, morat ću pogledati opet film jer mislim da pamtim iznenađeno lice od Mcavoya kad je vidio ovu da sjedi pokraj njega. Kao da ju uopće nije vidio...
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:11   #70
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
Ne znam, morat ću pogledati opet film jer mislim da pamtim iznenađeno lice od Mcavoya kad je vidio ovu da sjedi pokraj njega. Kao da ju uopće nije vidio...
Ma naravno da jest jer se morao okrenut prema njoj da bi pošpricao cure otraga. I nije bio iznenađen, nego jednostavno je bio pogled... Šta si baš morala pokušat zbrisat? Kao, blago razočarenje.

Poslije je isto kažnjavao one koje su stvarale probleme. Prvo onu kad je bježala kroz ventilaciju, a zatim i onu kad ga je udarila stolicom. Jer u biti zna da im ne smije naudit. Samo voli "gledat cure kako plešu gole", a Dennis i Patricia čuvali su ih za čudovište.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:17   #71
Pogledao sam Unbreakable čisto zato jer se sugeriralo da se Split bez tog dijela ne može razumijeti. O,može, bez brige i Split je bolji.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:34   #72
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Pogledao sam Unbreakable čisto zato jer se sugeriralo da se Split bez tog dijela ne može razumijeti. O,može, bez brige i Split je bolji.
Nije.
Čekam neke konkretne argumente.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:42   #73
SPOILERI

@facer
takav sprej ne postoji. ima vec tema o tome na imdb message board.

sve pizdarije koje idu na foru uspavljivanja moraju biti posebno dozirane, od osobe do osobe. od anestezije u bolnici, do strelica kojima uspavljujes slona u zooloskom. premalo sadrzaja nece napraviti bas nista, a previse ce ubiti.

a ono sto smo mogli vidjeti u stotinu filmova, da lik sipa kloroforma na gazu i onda onesvijescuje ljude...to ti je u rangu otkljucavanja vrata kreditnom karticom

_________

a sto se tice pocetka filma kad mcavoy sjeda u auto. moguce je da nije odmah vidio malu koja sjedi na suvozacevom sjedistu jer nije ocekivao da ce ona biti tu. on je pratio samo one 2 cure koje su bile nerazdvojne. zato i imamo samo 2 kreveta u sobi u kojoj ih je zatocio.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:52   #74
Pa vidio je kad su ušle u auto sve 3, dok je stari stavljao stvari u gepek. Ne?
A inače, da, slažem se da je htio ćopiti samo ove dvije 'princeze', samo ne znam kako mu je promaknulo da je i ova s njima. Ma taj cijeli početak mi je debilana, baš loša uvodna scena.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:04   #75
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Pa vidio je kad su ušle u auto sve 3, dok je stari stavljao stvari u gepek. Ne?
A inače, da, slažem se da je htio ćopiti samo ove dvije 'princeze', samo ne znam kako mu je promaknulo da je i ova s njima. Ma taj cijeli početak mi je debilana, baš loša uvodna scena.
Pa i to je jasno.
Nije uopće trebala ić s njima, ali tata se sažalio i inzistirao.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:53   #76
Jedno je sigurno, gospodin Shyamalan zna za relativno male pare napravii puno para.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:09   #77
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
LOL, šta si ti umišljaš tko si ti? Obična bahata i iritantna glupača. Ajde šeći.
kad se nema argumenata, onda se vrijeđa
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:28   #78
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Jedno je sigurno, gospodin Shyamalan zna za relativno male pare napravii puno para.
to da. godinama je u tom poslu, nesto se naucilo.
nisam odusevljen no radi glumca drago mi je da sam pogledao.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:33   #79
sad nakon ovih postova jedva čekam pogledati film
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:57   #80
Pogledao.

Mislim da se svi slažemo oko McAvoyjeve uloge (odnosno više njih), to drži cijeli film. Priča ide zanimljivim i neobičnim tijekom i jedino mi je završetak pomalo mlak. A to je zbog sporedne priče od Casey koja je otkrivala njezinu pozadinu sa stricem koja mi na kraju nije izvršena s nekom dubljom poantom na kraju.

Pogotovo jer se s ovim podvojenim događaju nadnaravne stvari koje su izvedene na jako zanimljiv način i šteta mi je kaj se nije poantiralo "jače". Pogotovo, poznavajući Shyamalana, da kod njega uvijek slijedi neki plot-twist (koji zna na kraju ispast tako kako ispadne, pa možda i bolje da u ovom nije išao na to ).

SPOILER Mislio sam možda, kad su ustanovili da se nalazi u onom zoološkom, da je twist u tome da ona zbog svojih trauma to sve umišlja, tu otmicu i sve ostalo kaj se događalo. Al na kraju ne znam, još ću razmišljat o tome kaj sam sve vidio

Al dosta dobar film, s trajanjem na mjestu, odlične atmosfere. Jedino su ove curice neuvjerljive al to je minorno u odnosu kaj ti film nudi.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.