Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 16:10   #1
Rift: Planes of Telara [*]

Pozdrav!
Evo, prije desetak dana, ni ja neznam točno, izašla je nova MMO igra za koju kažu da je kopija WOW-a. Rift: Planes of Telara. S tim bih se čak i mogla složiti u neku ruku. Igram WOW zadnjih 5 godina i mogu reći da mi je već dosta. Nisu sad važni razlozi za i protiv, već recimo da je promjena ono što je stalno. Dakle, volim MMO al nisam hardkoraš. Igram jer volim avanturu, napetost, timsku igru i stalno nove izazove. RIFT kao igra mi se do sada vrlo dopala, i mogu reći da je zapravo bolji WOW. Nešto je zahtjevnija grafički za komp, no ima low render opciju pa je igrivo. Neću tražiti dlaku u jajetu, igra mi je zabavna, speglana i što je najbolje - promjena od WOW-a.
Bilo bi lijepo da se nađe neko malo društvo istomišljenika, pa da se igramo zajedno. Dragi i ja smo gameri već godinama, on se uglavnom odlučuje za role dps-a i tenka, a ja sam (cijeli život ) hiler.
Odlučili smo se za server Icewatch na guardian strani, no može se na istom serveru igrati i defiant (opposive fraction).
__________________
Whatever you do, don"t congratulate yourself too much or berate yourself, either. Your choices are half chance, so are everybody else"s.
Mammasita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 16:49   #2
Da niste vi mozda CROzrno i Nomen sa Dekaron EUa??
L_i_m_e_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 19:24   #3
cuo sam dosta pozitivnih komentara na ovu igru. Kao sto si sam reko bolja kopija WOW-a. Svida mi se na prvi pogled te ju mozda zaigram. Sam reci kolko se placa mjesecno i jel to vec gotova igra il je to beta izasla??
commandant data is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 10:04   #4
Moj "main" character in WOW, je Majka s Kor'gall-a. Naravno, sa jos desetak ostalih.
RIFT se zasada kod nas može kupiti samo online (Algoritam ju nije uzeo, što ne znači da neće...). A osnovni paket sa mjesec dana igranja košta 300kn. Mjesečna pretplata je ista ko i WOW. Možete malo poluknuti na http://eu.riftgame.com/en/
__________________
Whatever you do, don"t congratulate yourself too much or berate yourself, either. Your choices are half chance, so are everybody else"s.
Mammasita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 19:01   #5
Izvanredna igra. Grafika malo zahtjevnija. Preporučam!
Ja isto na icewatchu, guardian strana.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 19:09   #6
Quote:
Mammasita kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo, prije desetak dana, ni ja neznam točno, izašla je nova MMO igra za koju kažu da je kopija WOW-a. Rift: Planes of Telara. S tim bih se čak i mogla složiti u neku ruku. Igram WOW zadnjih 5 godina i mogu reći da mi je već dosta. Nisu sad važni razlozi za i protiv, već recimo da je promjena ono što je stalno. Dakle, volim MMO al nisam hardkoraš. Igram jer volim avanturu, napetost, timsku igru i stalno nove izazove. RIFT kao igra mi se do sada vrlo dopala, i mogu reći da je zapravo bolji WOW. Nešto je zahtjevnija grafički za komp, no ima low render opciju pa je igrivo. Neću tražiti dlaku u jajetu, igra mi je zabavna, speglana i što je najbolje - promjena od WOW-a.
Bilo bi lijepo da se nađe neko malo društvo istomišljenika, pa da se igramo zajedno. Dragi i ja smo gameri već godinama, on se uglavnom odlučuje za role dps-a i tenka, a ja sam (cijeli život ) hiler.
Odlučili smo se za server Icewatch na guardian strani, no može se na istom serveru igrati i defiant (opposive fraction).
Hardcore sam wow raider sa solidnim brojem killova u world top. Jos i dalje igram WoW, raidam i sve - te sam probao Rift kao kracu pauzu. Na zalost, sa strane HC igraca, Rift je za mene, identicna kopija Vanilla WoWa sa nekim boljim opcijama al to je to.

Ne mogu reci da me odusevio level grind (koji je losiji od Cataclysm leveliranja) a end game content, je prosjek. Kako mi se cini, End game je vec pociscen, ne vidim neki pretjerani izazov.

Iz osobnog ukusa, WoW mi je i dalje bolji barem do izlaska World of Darkness MMOa ili Codename Titan od Blizzarda. Al cisto ukus, nista vise.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 23:53   #7
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Hardcore sam wow raider sa solidnim brojem killova u world top. Jos i dalje igram WoW, raidam i sve - te sam probao Rift kao kracu pauzu. Na zalost, sa strane HC igraca, Rift je za mene, identicna kopija Vanilla WoWa sa nekim boljim opcijama al to je to.

Ne mogu reci da me odusevio level grind (koji je losiji od Cataclysm leveliranja) a end game content, je prosjek. Kako mi se cini, End game je vec pociscen, ne vidim neki pretjerani izazov.

Iz osobnog ukusa, WoW mi je i dalje bolji barem do izlaska World of Darkness MMOa ili Codename Titan od Blizzarda. Al cisto ukus, nista vise.
Da, RIFT ima vanilla wow flavor, ali je daleko od čiste kopije wow-a.
Daleko je interaktivniji. Uvijek se nešto događa.
Osim toga, Trion ne radi ništa drugo nego što je radio Blizzard u wow-u.
Sad kad je dosta igrača dostiglo lvl50, sad dolaze raidovi.
Tako ovaj vikend ima server-wide event koji otvara taj content.

Da, ako uzmeš kontrole, tip igre i sve ostalo što ide uz to, RIFT je jako nalik na wow, uz prilične nadogradnje. Naučili su na greškama Blizzarda i napravili suprotno.

Klase, world eventi, grafika, questovi, način spajanja igrača, sve to skupa je daleko bolje i pametnije osmišljeno od wow-a.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 00:20   #8
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post

Klase, world eventi, grafika, questovi, način spajanja igrača, sve to skupa je daleko bolje i pametnije osmišljeno od wow-a.
Konkretno, (pazi, moje misljenje je subjektivno zbog 6 godina igranja WoWa) - ne vidim apsolutno nikakvu veliku razliku. Iliti, nedovoljnu da predjem sa jednog MMOa na drugi. Otprilike, RIFT je za sada na nivou Warhammer online, odlican start. Budemo vidjeli kad dodje end game content.

Za sada, nista revolucionarno. (meni) I naravno, mozemo se gadjat argumentima koji je bolji.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 11:07   #9
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Za sada, nista revolucionarno. (meni) I naravno, mozemo se gadjat argumentima koji je bolji.
Nakon godina WoW-a, nema mi niti jednog jedinog argumenta da je WoW bolji, osim contenta koji je nastao u tih godina, a i tu bi mogli raspravljati koliko je Blizzard muzao kravu, a koliko mu je stalo da drži WoW kvalitetnom igrom s dobrim contentom.

Ja tvrdim da je Blizzard zapravo više reciklirao stari content uz minimalni effort dodavanja novog contenta. S obzirom na lovu koju su ubirali, mogli su dati daleko daleko više. Al jebga, kapitalistička pohlepa je ipak bila jača.

Cataclysm je daleko najbolje osmišljena ekspanzija s daleko najmanje contenta ikad napravljenog. Ekspanzija je trajala točno 2 mjeseca. I to su na umjetan način htjeli produžiti tako da naprave teži content. FAIL! Nakon WotLK vrtića jednostavno više nije bilo povratka.

I sad kad gledaš novu ekspanziju, odn. 4.1 patch, trebalo im je 6 mjeseci da naprave taj minimalni content i dodaju ga igrici. Ili likovi muzu kravu još malo prije nego krepa, ili su slijepi i gluhi na to kaj se oko njih događa.

U usporedbi s time, Trion je izdao igricu 1.3., koja je odmah radila ko urica, i već nakon mjesec dana imaju major content addition. E jebga...

Baš kako si rekao. Nema mi dovoljno argumenata. Kad uzmem odnos Triona i Blizzarda prema svojoj bazi igrača, kad uzmem koliko je RIFT grafički napredniji i dorađeniji od WoW-a, kad uzmem da u RIFT-u nemoš stajat na mapi satima da se ništa ne događa i da te nitko ne napadne, onda ti moram dati za pravo, nema dovoljno argumenata
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 11:14   #10
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
...

Baš kako si rekao. Nema mi dovoljno argumenata. Kad uzmem odnos Triona i Blizzarda prema svojoj bazi igrača, kad uzmem koliko je RIFT grafički napredniji i dorađeniji od WoW-a, kad uzmem da u RIFT-u nemoš stajat na mapi satima da se ništa ne događa i da te nitko ne napadne, onda ti moram dati za pravo, nema dovoljno argumenata
Naravno da je stvar ukusa jer se na svaki argument za jedan MMO moze naci kontraargument za drugi MMO te je tu svaka rasprava bespotrebna jer se vracamo na onu staru 'Pirate vs. Ninja'.

Svakom svoje, ako netko uziva u recimo Auto Assault MMO - blago si ga njemu. Sto se grafike tice, osobno spadam u to da mi grafika nije toliko bitna koliko igrivost.

Sto se tice odnosa prema bazi igraca, Blizzard je bio takav u pocetku, tak da moramo vidjeti kako ce Trion odnositi pod uslovom da opstanu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 08:56   #11
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Otprilike, RIFT je za sada na nivou Warhammer online, odlican start. Budemo vidjeli kad dodje end game content.
Uh, jel to stvarno tocno? Mislio sam probat Rift, al ak je na nivou Warhammera onda je to stvarno katastrofa.

WH je imo najgori start koji sam ja ikad vidio, serveri konstantno zaguseni, totalni nebalans frakcija, lose osmisljene klase (opet, totalno nebalansirane) i za kraj kad dodjes do zadnjeg levela vise nema nikakvog sadrzaja.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:08   #12
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Uh, jel to stvarno tocno? Mislio sam probat Rift, al ak je na nivou Warhammera onda je to stvarno katastrofa.

WH je imo najgori start koji sam ja ikad vidio, serveri konstantno zaguseni, totalni nebalans frakcija, lose osmisljene klase (opet, totalno nebalansirane) i za kraj kad dodjes do zadnjeg levela vise nema nikakvog sadrzaja.
Stvar ukusa, meni Rift ne lezi - tebi se mozda svidi.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:16   #13
Drago mi je da su bačeni neki komentari , Ja napredujem, upoznajem se s igrom, tu i tamo odigram wow-a zbog nostalgije, no rift je novi izazov. A da usporedim dečki...s curama? Nakon 6 godina ti zamiriši da bi malo promjene? Pa dok se ne upoznate, zanimljivo je...
A u Riftu mislim da ima dosta toga za upoznavanje, ako ne gledamo isključivo s tehničke strane.
__________________
Whatever you do, don"t congratulate yourself too much or berate yourself, either. Your choices are half chance, so are everybody else"s.
Mammasita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:19   #14
Quote:
Mammasita kaže: Pogledaj post
A da usporedim dečki...s curama? Nakon 6 godina ti zamiriši da bi malo promjene? .
Slažem se sa usporedbom sam ak odlucim na promjenu, onda idem na bolju curu a ne na presliku trenutne.

Vjerujem da Rift kao takav, novom igracu moze ponuditi puno vise neg veteranu WoWa.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 22:07   #15
Meni je ko veteranu RIFT ponudio puno više nego sam očekivao.

Vratiti se sad na wow mi izgleda ko s ferarija na fiat preć. Grafika je 9 godina novija, to govori dovoljno samo za sebe.

Danas sam otkrio hrpu novih gear vendora. Moram priznati da su to prilično dobro napravili. Napravili su hrpu raznih tokena, hrpu itema i nema univerzalne sheme di i kaj pokupiti. I to je ono kaj mi se sviđa. Ako hoćeš određeni gear, moraš ić na par factiona i kupit specifične tokene. Recimo, igraš riftove jer ti se to sviđa i tak si kupuješ gear.
Al ono najbolje tek dolazi; gear izgleda tolko drukčije, da nisam vidio dva karaktera da bi imali sličan gear. Tak da, točno se vidi da je taj gear pokupljen od nekog specifičnog vendora.

Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Uh, jel to stvarno tocno? Mislio sam probat Rift, al ak je na nivou Warhammera onda je to stvarno katastrofa.

WH je imo najgori start koji sam ja ikad vidio, serveri konstantno zaguseni, totalni nebalans frakcija, lose osmisljene klase (opet, totalno nebalansirane) i za kraj kad dodjes do zadnjeg levela vise nema nikakvog sadrzaja.
RIFT je imao najbolji start koji sam ikad vidio, frakcije su prilično balansirane na icewatchu, class sistem je daleko bolji i slobodniji od bilo kojeg koji sam vidio prije, i dođeš do zadnjeg levela, imaš expert dungeone.
Ali hej, igrica ima mjesec dana, i već izbacuju raid content. Ovaj vikend je započeo server-wide event (ala Gates of Ahn'Quiraj), gdje se na kraju otvara prvi raid content.

Koliko sam shvatio, na kraju ćeš moći ulaziti u te planove i tamo će biti taj dodatni content.
__________________
Živio Predrag Raos!

Zadnje uređivanje Spectre : 04.04.2011. at 22:59.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 10:06   #16
Evo samo da se javim za one koji igraju rift a neznaju koji bi server odabrali, mi imamo balkanski guild na pvp serveru whitefall defiant strana ima nas oko 15-20 i stalno dolaze novi ljudi posto je igra ipak nova.Server ima high polulaciji dobru ekonomiju ja mislim da je to najpuniji eu pvp server.
Sad smo vecina lvl 40 + i igra mi se jako svidjela, sto je vise igram to je bolje i mislim da ce mi to bit slatlna zamjena za wow koji igram 4 god i nemogu ga vise gledat
dradano1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 11:37   #17
Pozdrav.ovak ozbiljno razmišljam da kupim ovu igru,al sam ju htel negde probat prije,pa ak ko ima kakav buddy key viska ili zna de ima kakav trial key bil bi mu puno zahvalan.(i ne nisam bil u mogucnosti probati kad je bil weekend event)
Zagorec0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 02:48   #18
Napokon su izbacili 7-dnoveni trial: http://eu.riftgame.com/en/products/mmo-free-trial/
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 14:51   #19
Ma,dobri su Stalno nešt peglaju. Skroz sam nutra :P
__________________
Whatever you do, don"t congratulate yourself too much or berate yourself, either. Your choices are half chance, so are everybody else"s.
Mammasita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 16:22   #20
Skinut ću igru preko noći pa čemo vidjeti jel OK... Dal valja taj Whitefall server šta?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.