Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2013., 10:40   #1
Pomoć oko "prodaje" obrta

Pozdrav, nadam se da će netko imati konkretan odgovor na moje pitanje, prije nego krenem kucati po vratima grada.
Zanima me da li je moguće sljedeće. Gradski prostor dobiven je na natječaju u zakup na 10 godina,uređen je i u radu. Sada imam kupca koji bi želio kupiti lokal od mene. Znači isplatio bi mi cijenu koju tražim,ja bi izašao van i to je to. Da li je to moguće s obzirom da sam na natječaj izašao kao obrt a ne kao firma, a obrt kao takav je neprenosiv? Kako bi ja njemu predao posao?
kell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:31   #2
obrt je neprenosiv, ali zar ne možete napraviti ortački ugovor, a ti onda samo izađeš iz obrta
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:33   #3
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
obrt je neprenosiv, ali zar ne možete napraviti ortački ugovor, a ti onda samo izađeš iz obrta
čuo sam za tu opciju,ali šta se dešava sa prostorom kad sam ga ja dobio na natječaju na svoj obrt i svoj osobni oib?
kell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:36   #4
tu ti ne mogu pomoći....nemam pojma o tome
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:40   #5
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
tu ti ne mogu pomoći....nemam pojma o tome
a koja je šema s ortačkim ugovorom? na čiji oib ili ime se posluje kad su dva obrta unutra? ili se napravi treći naziv i zajednički oib?
kell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:48   #6
nisu dva obrta unutra, koliko ja znam kad se napravi ortački ugovor oib je onaj od početka priče
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:59   #7
Znam jednoga koji je pokušao isto to ali nije uspio, s time da je on imao lokal u najmu od grada po povlaštenoj cijeni.
Pošto ti imaš najam po tržišnoj cijeni ne vidim zašto to ne bi mogla urediti u dogovoru sa gradom. Njima ćeš uštediti da im lokal ne stoji prazan do slijedeće licitacije.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 12:22   #8
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Znam jednoga koji je pokušao isto to ali nije uspio, s time da je on imao lokal u najmu od grada po povlaštenoj cijeni.
Pošto ti imaš najam po tržišnoj cijeni ne vidim zašto to ne bi mogla urediti u dogovoru sa gradom. Njima ćeš uštediti da im lokal ne stoji prazan do slijedeće licitacije.

Sve to zvuči logično, ali na žalost rijetko što u hrvatskoj birokraciji je logično. Strah me je i ići pitati a da bar nešto ne znam o tome.
kell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.