Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 11:22   #21
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
....
Tako su i oni domoljubi kojima pozdrav ZDS nije sporan jer se s njim branio Pakrac, Vukovar, jer nije Hrvat napadao Zaječar i Kruševac, nego je Srbijanac napadao Vinkovce i Pakrac, zaboravili, da je s tim pozdravom na usnama Hrvat napadao Rusiju i tadašnji Staljingrad, današnji Volgograd ako se ne varam.
...
Ne varate se. Sve sto ste rekli je tocno, koliko ja znam.

Hipoteka ustaskih zlocina je hipoteka za hrvstski narod, zlocin u okviru jedne od dvije hrvatske vojske u drugom svjetskon ratu, od kojih je jedna pzavrsila kao pobjednicka, a druga poklana. To su notorne cinjenice.

Ali ono sto ste propustili spomeniti je da je "Za dom spremni" prvi puta koristen prije Nezavisne drzave Hrvatske, prije no sto je Hitler Srbima dao drzavu pa su ga izdali, nakon barbarstva Aeksandra u skupstini, nakon ubistva genijalnog uma Suflaj (reagirao i Einstain), nakon Aleksandrove diktature, nakon pokusaja ubistva Budaka (reagirali Nazor, Cesaric lista je poduza), prije no sto je u ustaskom rezimu bilo fasizma. Ali ustaski pokret je organizirao ubistvo Aleksandra i diverzije po Kraljevini SHS, s obzirom da su diktaturom i skupstinom Velikosrbi pokazali sto misle o demokratskim metodama. Svaku obijest kaznila je povijest , a nisu ustase ustajali iz objesti nego iz nuzde jer tu nije bilo slobode za Hrvate. Dao Bog da je Aleksandar bio kao Kulen ban, Bela IV, i ini za Hrvate. Ali on nije ni za sebe bio pametan, Tita tako ne bi mogli ubit (Vladeta Milicevic ga je upozorio pred iskrcavanje, a nudili su mu i pancirku koje bi ga spasila). Pardon, konstatacija za Tita NIJE HISTRIOGRAFIJA nego alternativna pobijest, 'sto bi bilo kad bi bilo'

A oko ustaskog pokreta jos malo, njima je bio cilj oslobadjanje Hrvate iz torture Kraljevine SHS i uspostava Nezavisne drzave Hrvatske, a partizanima (boljsevicima) uspostava komunizma i Jugoslavije. Hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu cilj je bio uspostava Hrvatske drzave, nasuprot Jugoslavije. To su notorne HISTRIOGRAFSKE cinjenice, sad druga je stvar sto Vam mozda ne odgovaraku ili Vas iritiraju ili smatrate da bi to trebala biti tabu tema.

A kada su prije 1941. i nakon 1990. Hrvati bili fasisti ili imali fasisticki rezim?

Sto je meni znacio "Za dom spremni" u pjesmi "Boj na Cavoglave" kada su dosli "antifasisti" s kokardama i petokrakama, a ja bio u podrumu? Taj HOS koji spominjete, koji je imao "Za dom spremni" u grbu, koji general je optuzen ili osudjen za zlocine? A tako veliki fasisti i koljaci (sarkazam). Primite na znanje da je HOS bio dio pobjednicke hrvatske vojske u Domovinskom ratu, uzeli sve pozitivno od ustaskog pokreta i odbacili negativno. Dosta vise gazenja hrvatskih heroja!
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 15.07.2017. at 12:18.
The Instruktor is offline  
Old 15.07.2017., 11:38   #22
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
...
Ima li to, za vas, ikakve logike? Vidite li o čemu se ovdje radi? Nekako sumnjam da ćete prihvatiti argumente, jer nisu ih prihvaćali ni oni sa spomenutom kapom. Trebalo im je na drugi način objasniti. Pa se zato oni i njihovi potomci, ljute, mada ih je Tito sve pobio 1945.
Tako Vam to ide, neki navijaju i neznaju, drugi proucavaju i koriste logiku.

Samo Vas molim da provjerite i onda koristite iznad navedene dijelove HISTRIOGRAFIJE kada navodite svoje teze, pa vidite hoce li biti kamen zaglavni Vasim tezama ili kao vatra kraj kocke leda za Vase teze.

Molim lijepo.

Vidite da mozemo diskutirati!

Moderatore molim da u razmatranje ukljuce i povijesnicare, pa sve sto sam napisao od HISTRIOGRAFIJE neke provjere, ja vec jesam. A nepoznavanje HISTRIOGRAFIJE i strah od nje je razlog mojih kaznenih bodova i banova.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 15.07.2017., 11:49   #23
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
...
pa tako je i Bleiburg i sve vezano s njim, ako se kao znanstveno prihvaćeno uzima najviše 50,000
...
Pa samo u jednom tenkovskom rovu koji je "otkrivem" kada se radila autocesta je pronadjeno oko 16.000 (Slovenija), a to Vam je vec 32% od Vase REFERENCE. To se nije moglo sakriti (medjunarodno oko). A gdje su ostala odlagalista za Hrvate po Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini kojima su "antifasisti" ukrasavali taj prostor, nakon sto je oruzije baceno.

Suocimo se s prosloscu jer ako od nje bjezimo, ona ce se vratit.

Moderatori, ovo je bitno za moderiranje.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 15.07.2017., 11:56   #24
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
...
izjednačavanje režima fašizma i komunizma jednostavno nije prihvatljivo u raspravi
...
.
Pa nisam ja izjednacio nego zapadna civilizacija

Imate cijelu temu na PDF Drustvene znanosti gdje sam dao REFERENCE na rezolucije Europske unije, "Komunizam" se zove tema. Biti ce dostupna kada moderatori maknu prijetnje ubistvima forumasa koji imaju svjetonazor slican Vasem, nazivaju se antifasistima. Ali vjerujem da Vi govorite kako govorite vise iz neznanja, a ne iz zlocestoce.

Ja Titu priznajem uz druge pozitivne strane kada je na sudjenju rekao nesto tipa, "Ja vas sud ne priznajem, ja priznajem samo sud Partije". A neki, ali ne vjerujem da ste Vi takvi, neki priznaju samo REFRENCU i misljenje bivse Komunisticke partije Jugoslavije, ja priznajem i druge pa usporedjujem.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 15.07.2017., 12:10   #25
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
A. "od 1945. godine do siječnja 1951. likvidirano 586.000 neprijatelja naroda, a kroz naše logore prošlo je 3.777.776 osoba"”
(objavljeno u Politici, 1. veljače 1951. godine, Aleksandar Ranković ovo je izjavio kao ministar unutarnjih poslova FNRJ u Saveznoj skupštini[8]), https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Aleksandar_Ranković
https://www.express.hr/media/img/06/...a129273ad.jpeg

Jel bi to trebalo pisat na naslovnici ili je to negdje na nekoj drugoj stranici i ako jest na kojoj?
Nadam se da imate REFERENCU...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Old 15.07.2017., 12:13   #26
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Sto sam krivotvorio ili izmislio?

Gdje sam "zlo proglasio dobrim"?

Govorite napamet ili znate konkretizirat?
Nije ovdje mjesto za detljae, niti bi to imalo smisla. Kada govorite o ustašama kao o "hrabroj i državotvornoj hrvatskoj vojsci" onda je jasno, da bilo kakva rasprava i bilo kakvo razjašnjavanje nemaju smisla. Očito imate veliki motiv da tako govorite a koji uopće nema veze s povijesnim činjenicama, koje naravno govore potpunu drugo. Ali tim gore po činjenice, zar ne?
Izjava Hasanbegovića o moralnom posrnuću je pravi primjer takvog govora. Pa vidite, ako ja spavam sa susjedovom ženom, to je posrnuće, ali ako ja susjeda ubijem onda to nije nikakvo posrnuće već zločin, ali jasno da to nikada neće priznati ni vi niti vaš idol, jer vaši motivi su drugačiji od traženja povijesne istine i ako hoćete, pomirenja.

Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Govorite o drugom svjetskom ratu pretpostavljam?

Da li su to bili ustase ubice ili su to bili poginuli partizani, poginuti ustase i poginuti civili?

Kada je bio prvi pokolj za vrijeme Nezavisne drzave Hrvatske i tko ga je i kada pocinio (ko je prvi poceo)? (s obzirom da ste takav znalac pa mi recite)

Bandicu su kako je izjavio dva strica poginula na Sutjesci, a dva na Blaiburgi (Saziv prve skupstine Grada Zagreba ove godine). A nastradali su u bratoubilackom i ocoubilackom ratu koji je pokrenuo tko?

Tito je poslao u Kuminternu dopis u kojemu je napisao da "zvjerstva okupatora povecavaju brojnost partizanskog pokreta" (Pero Simic, "Tito fenomen stoljeca", hrvatsko izdanje). A to je bila ona obmazda gdje su Nacisti za jednog ubijenog njemca ubijali 100 civila, a za ranjenog 50, a monstrum je to znao i ustrajao.
Da, monstrum, trebao je krotko pustiti da Nijemci mobiliziraju hrvatske mladiće i šalju ih u Rusiju, da raspolažu hrvatskom zemljom i prirodom onako kako hoće, da u svakom mjestu provode svoju vladavinu pa i da, najpoštenije, ubijaju kada hoće, kako hoće i zašto hoće. To su napravili pravi domoljubi, ustaše, dok Tito - monstrum - se tome usprotivio, pa je zato sada za suradnike okupatora, izdajnik.

A ova brojka od 200,000 to su naravno svi, i partizani, domobrani, ustaše, civili, svi poginuli u ratu to je brojka do koje su došli demografi. Naravno vi ćete reći, da su partizani krivi jer se nisu trebali boriti protiv nacista. Nego su trebali čekati Amerikance.

Pa tako se nitko nije trebao boriti protiv nacista. Rusi su trebali pustiti Hitlera da ih osvoji, Britanci su trebali dozvoliti invaziju, Amerikanci nisu trebali niti ulaziti u rat - trebali su ostaviti Japancima pacifik i sve drugo, što su ovi poželjeli. Jer su se ovako, samo izlagali pogibelji, pa je tako u borbi protiv nacista poginulo na milijune Rusa, Britanaca, Amerikanaca... a nisu trebali, samo su trebali pustiti i sve bi bilo u redu, nitko ne bi poginuo.

Evo vaše logike i vašeg domoljublja u punom svjetlu. A ja se više s vama ne mislim raspravljati, zaista to nema smisla. Uživajte u svojim mrakovima u društvu sličnih "moralno posrnulih".
Klibicl is offline  
Old 15.07.2017., 12:21   #27
Spominjao se neki izvještaj CIAe, vjerojatno se misli na ovaj s kojeg je skinuta oznaka tajnosti 1947. godine:

https://www.cia.gov/library/readingr...00840089-9.pdf

Naravno, njima ni ovo nije relevantan izvor. Pitanje je što bi bilo, vjerojatno ništa, sve bi se pokazalo rekla-kazalo, falsifikat, nepouzdano i slično. Ta svi znamo da ljubičica bijela ne bi ni mrava zgazila.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 15.07.2017., 12:45   #28
Supermoderator je objasnio kartone, a za političku i historiografsku raspravu postoje tome namijenjeni pdf-ovi. Ovaj to nije.

Ključ.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.