Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 12:39   #81
Svi su tetovirani, vidi se najbolje sad po ljetu, teško je neći nekog skroz čiste kože, to je danas jednostavno moda. Manja je stigma oko toga, više ljudi crta, dostupnije je i jeftinije. Sad je to in.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 11.07.2017., 12:40   #82
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Netocna izjava jer ovisi iskljucivo o podneblju gdje si rođen. Mislim da se ova tema moze komotno preimenovat u 'trazim vjernicu/katolkinju' jer pari na to.
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Imas primjera kroz povijest - recimo tetoviranje hrvatskih katolika u BIH koje se prakticirao za vrijeme osmanlijske vlasti. Turci su otimali krscansku djecu i slali ih u Tursku da budu janjicari, roditelji su djecu tetovirali. A to je samo jedan od mnogih.

Danas se jako pomaknula svijest oko tetoviranja i vise nije bauk kao sto je bilo nekad. Kad sam imao nekakvih 18 godina, tetovaze su bile relativno rijetke, pogotovo one na vidljivim mjestima, danas je to sasvim uobicajena pojava.

To da konzervativniji ljudi imaju manje tetovaza bi više islo za starije generacije, nego za današnje.

Osim toga, konzervatizam se definira kao način mišljenja o čovjeku i društvu koji je usredotočen na čuvanje postojećeg poretka. O kakvom konzervatizmu pricamo? Politicki? Kulturni? Vjerski? Neke kulture i vjere itekako koriste tetovaze, da li su ti ljudi manje konzervativni? Ili su samo manje konzervativni kada ih mi usporedimo sa sobom i drustvom u kojem zivimo. Ovdje mi se cini da se itekako prica o krscanima, jer ak me pamcenje dobro služi Levictus je rekao da necemo imat nekakva obiljezja po sebi.
Znam za te primjere o kojima pričaš, čitao sam o tome, ali to su iznimke na našem području. Makar si u pravu da se u obzir treba uzeti i današnja popularnost tetovaža, ali i tu sam siguran da kada bismo usporedili dvije skupine tetoviranih ljudi od kojih je jedna konzervativnija, a druga liberalnija i progresivnija, ona prva skupina bi ih opet imala dosta manje. Dakle, preklapanja sigurno ima podosta, ali osobno sam uvjerenja da bi na krajevima distribucije velika većina ljudi bez tetovaža bila tradicionalnijih vrijednosti, a velika većina ljudi sa hrpom tetovaža bila slobodnijih i modernijih vrijednosti. Nemam nikakve podatke kojima to mogu potkrijepiti makar bi se vjerojatno moglo pronaći, samo moja pretpostavka bazirana na osobnom iskustvu.

U potpunosti se slažem s tobom da se ova tema može preimenovat u "tražim katolkinju" ili u najmanju ruku u "tražim tradicionalnu curu", jer mi se čini da je "tradicionalna" puno bolji izraz za dočarati ono što autor traži od "konzervativna". Slažem se s tobom i da sve to donekle ovisi i o kulturi o kojoj pričamo, ali izvorno sam ciljao na naše područje jer je tema o tome.

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Svi su tetovirani, vidi se najbolje sad po ljetu, teško je neći nekog skroz čiste kože, to je danas jednostavno moda. Manja je stigma oko toga, više ljudi crta, dostupnije je i jeftinije. Sad je to in.
To je posljedica odmaka od tradicionalnih vrijednosti. A i tvrdnje da su svi tetovirani su debelo pretjerivanje.
Alyosha is offline  
Old 11.07.2017., 12:46   #83
pa pitanje je bi li i katolkinja došla u obzir, bar ova naša prilagođena verzija katoličanstva gdje se uredno radi sve ono što katolik ne bi trebao raditi. njemu u tom slučaju treba praktična vjernica, a takvi su kod nas izumrla vrsta.
seskal is offline  
Old 11.07.2017., 12:56   #84
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Znam za te primjere o kojima pričaš, čitao sam o tome, ali to su iznimke na našem području. Makar si u pravu da se u obzir treba uzeti i današnja popularnost tetovaža, ali i tu sam siguran da kada bismo usporedili dvije skupine tetoviranih ljudi od kojih je jedna konzervativnija, a druga liberalnija i progresivnija, ona prva skupina bi ih opet imala dosta manje. Dakle, preklapanja sigurno ima podosta, ali osobno sam uvjerenja da bi na krajevima distribucije velika većina ljudi bez tetovaža bila tradicionalnijih vrijednosti, a velika većina ljudi sa hrpom tetovaža bila slobodnijih i modernijih vrijednosti. Nemam nikakve podatke kojima to mogu potkrijepiti makar bi se vjerojatno moglo pronaći, samo moja pretpostavka bazirana na osobnom iskustvu.

U potpunosti se slažem s tobom da se ova tema može preimenovat u "tražim katolkinju" ili u najmanju ruku u "tražim tradicionalnu curu", jer mi se čini da je "tradicionalna" puno bolji izraz za dočarati ono što autor traži od "konzervativna". Slažem se s tobom i da sve to donekle ovisi i o kulturi o kojoj pričamo, ali izvorno sam ciljao na naše područje jer je tema o tome.



To je posljedica odmaka od tradicionalnih vrijednosti. A i tvrdnje da su svi tetovirani su debelo pretjerivanje.
To sve ovisi o kakvim se tetovažama radi. Zadnjih godina je postalo popularno i istetovirati kojekakve vjerske simbole. Od krunica i križeva, pa do čitavih kristova na leđima.

S ovim dijelom o "tradiocionalnoj" curi se slažem, jer bi to možda bolje opisalo na kakvu se curu ovdje cilja.
calea is offline  
Old 11.07.2017., 13:17   #85
Rekla bih da ispunjavam 8 točaka od 10 navedenih...nekakav alkohol (najčešće pivu) popijem vikendom (jednu, dvije max) i pušač sam. No ja sam u srednjim 30-im
Ariela___ is offline  
Old 11.07.2017., 13:18   #86
dobijem li ja jedina ospice od stvorevina kao Goku-San, ili kako već?
IvonaBonbona is offline  
Old 11.07.2017., 13:21   #87
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
dobijem li ja jedina ospice od stvorevina kao Goku-San, ili kako već?
ne.
jelena-85 is offline  
Old 11.07.2017., 13:21   #88
Tradicionalno zvuči manje isključivo nego konzervativno, a mislim da čak i jest zaista takvo.
Tradicionalan, po mojem mišljenju, znači biti svjestan slobode izbora i davati drugima slobodu izbora, ali sam ostajati vjeran nečemu što je tradicija, npr. obitelj, brak, privatnost spavaće sobe, vjera, način oblačenja...
Konzervativan znači biti gluh i slijep na promjene, jednostavno konzerviran.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Old 11.07.2017., 13:28   #89
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
dobijem li ja jedina ospice od stvorevina kao Goku-San, ili kako već?
Naravno da ne
I ta ljubav je naravno obostrana
anđeo tame is offline  
Old 11.07.2017., 15:45   #90
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
dobijem li ja jedina ospice od stvorevina kao Goku-San, ili kako već?
Dam se kladiti da u prvih pet osobina kojima se opisuješ, spomeneš barem dvije od sljedećih: liberalna, slobodoumna, moderna, tolerantna.

To je ta liberalnost koja bi sve nedovoljno liberalne udavila u čaši vode...
Lord Byron is offline  
Old 11.07.2017., 16:33   #91
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
dobijem li ja jedina ospice od stvorevina kao Goku-San, ili kako već?
Ospice su ti od abu dhabija. Goku-San je kamilica obična.
smoothjazz is offline  
Old 11.07.2017., 18:45   #92
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Dakle, kao i naslov teme, pitanje je, koliko danas ima konzervativnih vrijednih cura. To bi bile cure kakve su odgajane prije možda 50 godina.

Npr., s ovakvim kvalitetama:
  • obrazovane
  • zaposlene
  • stavljaju obitelj na prvo mjesto
  • gledaju u životu uštedit koju kunu, a ne svaki mjesec satrat sve što zarade
  • imaju neku ambiciju i viziju da se za 10-tak godina vide na boljem položaju nego su sada
  • gledaju dugoročno, umjesto kratkotrajnih zabava
  • vucaranje od partija do partija, i svakodnevni izlasci vikendom im nisu životni prioritet
  • nemaju poroka u vidu alkohola, nemaju nekoliko djetinjih tetovaža
  • nemaju potrebu na 5 društvenih mreža pokazati što više kože
  • brinu se o svom tijelu, bave se nekim sportom

Ima li toga danas, i u kolikom postotku, 5%, 20%, 50% ? I gdje takve upoznati ??
Pa ja mislim da je većina cura u Hrvatskoj danas takva

Taman sam pomislila da i sama ispunjavam uvjete, ali poslije sam uvidjela da padam na tetovaži

Gdje upoznati?
Kako su ti već i napisali: u studentskim domovima, a poslije na nekim vjerskim aktivnostima / okupljanjima.


Ovo sam kvotala samo zato jer mi je nejasno što bi to trebalo značiti (boldano) da mi je zabavno:

Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Super su mi jer nisu razočarane ili umišljene wannabe cure, imaju mali ali bogat spektar zanimljivih tema, nježne su, osjećajne i tak i fokusirane su više na osnovne životne potrebe nego na karijeru.
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Ženska intuicija te je postala varati Tina. Nije. Zato jer sam ja identičan "toj" ženi na koju misliš (trebaš ih osloviti kao obrazovane, pametna žena je nešto drugo) i da je još jedna u mom društvu to bi bilo (mentalno) trošenje vremena. Ili se suprotnosti privlače, ne znam.
...

Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
supruge HDZ zvaničnika redom rade poslove u administraciji,mnoge su završile i jake fakultete,jesu li i one konzervativne
Pa ne moraju bit supruge zvaničnika, ove moje o kojima pišem isto rade u javnom sektoru neke nezahtjevne poslove unatoč jakom faksu. Npr. rade IT poslove i programiranje za 4500 - 5000 kn. A supruzi im nisu političari nego većinom šljakeri na građevini, rade u nekoj trgovini ili sl.

Quote:
kocelot kaže: Pogledaj post
naravno da ih ima, ali one vam nisu fizički lijepe, pa ih niti ne primijetite.
A i to - one se ne šminkaju, lickaju, ne oblače usku, izazovnu odjeću, štikle ne peglaju kosu...

Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Baš me briga koliko ih ima kad je meni ionako dovoljna samo jedna.
Inače, mislim da bi pridjev tradicionalna bolje odgovarao onome što tražim kod žene.
Zvuči li kao oksimoron emancipirana tradicionalna žena?
Jer takvu tražim da pa pitam uvažene forumske stručnjake tražim li nemoguće, drveno željezo?
Ne znam, trebao bi prvo objasniti što pod time misliš da bi ti se moglo odgovoriti.
Alienica is offline  
Old 11.07.2017., 19:15   #93
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Rekla bih da ispunjavam 8 točaka od 10 navedenih...nekakav alkohol (najčešće pivu) popijem vikendom (jednu, dvije max) i pušač sam. No ja sam u srednjim 30-im
Na alkoholu onda nisi pala, nije problem popit pivo, vino, itd. Problem je lokat i opijat se, što mlađa generacija, muška i ženska nerijetko radi vikendima.

Ogroman mi je turn off vidjeti pijanu curu. Ali kažem ti, popit čašu piva, viskija, vina, iz gušta, u granicama kontrole i trijeznom stanju, te ne čine alkoholičarkom, i nisu nikakav problem.
Goku-san is offline  
Old 11.07.2017., 19:19   #94
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa ja mislim da je većina cura u Hrvatskoj danas takva

Taman sam pomislila da i sama ispunjavam uvjete, ali poslije sam uvidjela da padam na tetovaži

Gdje upoznati?
Kako su ti već i napisali: u studentskim domovima, a poslije na nekim
Vjeruj mi većina nije takva, niti blizu. Ako padaš samo na tetovaži, generalno si više nego OK, samo kažem ti, barem meni nije svejedno je li tetovaža neka mala ili simbolična, ili netko ima zašarano pola tijela.

Kako god, svakako preferiram cure bez "inka", ni na muškarcima mi to nije lijepo, samo me oni ne zanimaju .
Goku-san is offline  
Old 11.07.2017., 19:20   #95
A vjernice ne idu na društvene mreže? Ne piju? U kojoj državi vi to živite?

Ovo što autor traži bi bila neka asocijalna cura sa cirozom jetre.
AngryNomad is offline  
Old 11.07.2017., 19:21   #96
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
dobijem li ja jedina ospice od stvorevina kao Goku-San, ili kako već?
Ne znam kako ću podnijet to . Naučio sam tražiti ono s čim se mogu vidjeti dugoročno, i na osnovu kriterija dobro profiltriram ljude, ali zato oni ljudi koji ostanu stvarno vrijede.
Goku-san is offline  
Old 11.07.2017., 19:22   #97
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
A vjernice ne idu na društvene mreže? Ne piju? U kojoj državi vi to živite?

Ovo što autor traži bi bila neka asocijalna cura sa cirozom jetre.
Pričaš gluposti, društvene mreže nisu problem. Problem je imati 200 slika gdje ti na 50% ispadaju grudi, a na drugih 50% i grudi i guza. Takva cura ne drži do nikakve reputacije.
Goku-san is offline  
Old 11.07.2017., 19:24   #98
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
To sve ovisi o kakvim se tetovažama radi. Zadnjih godina je postalo popularno i istetovirati kojekakve vjerske simbole. Od krunica i križeva, pa do čitavih kristova na leđima.

S ovim dijelom o "tradiocionalnoj" curi se slažem, jer bi to možda bolje opisalo na kakvu se curu ovdje cilja.
To su stvarno veliki vjernici
aaaaaaaa is offline  
Old 11.07.2017., 19:28   #99
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
To su stvarno veliki vjernici
Vidim da se dosta ljudi uspisalo o vjeri. Nije mi nužno da je katolkinja. Bitno mi je da je kulturna, moralna, ima integritet, poštuje druge i sebe.

Dakle konzervativan je netko tko poštuje ustaljene društvene norme koje su dovele do prosperita ljudskog društva. Pritom mislim na obrazovanje, rad, štednju, trud, obitelj, sklad, odricanje.

Sve suprotno od hirova, svađa, potpletanja, životarenja.
Goku-san is offline  
Old 11.07.2017., 19:30   #100
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Pričaš gluposti, društvene mreže nisu problem. Problem je imati 200 slika gdje ti na 50% ispadaju grudi, a na drugih 50% i grudi i guza. Takva cura ne drži do nikakve reputacije.
Šimleša, jesi to ti?
AngryNomad is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.