Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 13:12   #61
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Sad me podsjećaš na neke vrle poduzetnike koji krive radnike za neuspjeh firme. Tako je. Nije do direktora, radnici su krivi.
I ako netko upozori na problem, eto taj podmeće i izvrće.
Da, oprostis, ne seri.

"Reći da je chat na US podforumu nepotreban pokazuje s tvoje strane nedostatak i promišljanja i empatije. Ili se radi samo o lijenosti jer ti se ne moderira chat. Nisam siguran. Ti biraj što je u pitanju."

Nisam nikad rekao da je nepotreban. I eto, problem su forumasi koji sad pokusavaju pokopati chat jer, oh moj bože, nemamo 2 chata neg jedan.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 18.07.2017., 13:17   #62
Ah, oprosti, to je Nica rekla da je nepotreban
Onda to napisano njoj ide...

2 chata na US postoje od prilično davnih vremena i sve je ok funkcioniralo.
Ništa nisi postigao spajanjem, osim izazivanja nelagode i tenzija. Možda ti je to i cilj.
A da su moderatori sastavni dio podforuma i sudjeluju na njemu onda ne bi ni bio problem moderirati čak 2 chat teme. Znam da ti zvuči kao mission impossible ali pokušaj to vizualizirati.
Nečovjek is offline  
Old 18.07.2017., 13:20   #63
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Ah, oprosti, to je Nica rekla da je nepotreban
Onda to napisano njoj ide...

2 chata na US postoje od prilično davnih vremena i sve je ok funkcioniralo.
Ništa nisi postigao spajanjem, osim izazivanja nelagode i tenzija. Možda ti je to i cilj.
A da su moderatori sastavni dio podforuma i sudjeluju na njemu onda ne bi ni bio problem moderirati čak 2 chat teme. Znam da ti zvuči kao mission impossible ali pokušaj to vizualizirati.
Eto, složimo se da se ne slažemo. Ne pušim da treba x chatova, a drugi PDFovi mogu funkcionirati s jednim, te s 0 prijava.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 18.07.2017., 13:23   #64
Kvaliteta i rad moderatora su ključne stvari u svemu na forumu pa tako i ovdje. Loš rad moderatora je i doveo do ovoga sadašnjeg stanja. Ja isto ne razumijem zašto se ne postavi moderator koji bi se bavio US-om na kvalitetan način jer je sa ovim dokazano da sadašnji moderatori očito nisu u stanju to raditi. Jedini odgovor od moderature je da se može ugasiti chat i onda bu sve ok. I kaj imamo od toga? Mir? Zar je mir smisao foruma? Kaj ne bi forum trebal bit nemirno mjesto?Us 40 chat nije funkcioniral uopće do ove sezone kolko se ja sjećam i kada je u potpunosti zaživio zbog lošeg rada moderaora je ugašen. A trebalo je samo kada bi stvari izmakle kontroli na jednostavan način to riješit.
Joshua is offline  
Old 18.07.2017., 13:24   #65
Volio bih da se ovdje izjasne Meadow i Aircanada koje nije ni za čuti ni za vidjeti na podforumu, misle li zaista da oni svoju moderatorsku funkciju obavljaju na pravi način? Zašto ne odstupe ako im se ne da ili ne stignu moderirati?
Uz svježu moderatorsku krv bilo bi i tebi daleko lakše moderirati podforum.
Nečovjek is offline  
Old 18.07.2017., 13:24   #66
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Drugi podforumi mogu super funkcionirati s jednim chatom, ali US je podrucje posebnog pijeteta i treba ih nekoliko. Chat bi trebala biti tema, ako je vec imamo, gdje su SVI dobrodosli i gdje SVI imaju mogucnost neobavezno pricati i druziti se, ako netko nije u mogucnosti biti kulturan na chatu, ne treba ga koristiti.

Sretno im/vam bilo, moj misljenje je odavno jasno - ako chat nije u mogucnosti funkcionirati bez non stop jebavanja matere, ne treba nit postojati na USu.

nekad sam mislila da US treba biti područje posebnog pijeteta, jer je većina ljudi koja tamo obitava nezadovoljna nečime, povrijeđena, nadrkana, pa je kao opravdano i nužno i ljudski.
danas mislim da je US chat (bilo koji) izgubio svoju svrhu.

svaka logika stvari nalaže da chat na takvom podforumu treba služiti za druženje, upoznavanje, susretanje s ciljem ljubavi, jebavanja i tome sličnoga.
onda bi svakako bilo puno manje frustracija i kvazi intelektualnog nadjebavanja prisutno.
ali ako toga nema. čemu sve to?
wild rider7 is offline  
Old 18.07.2017., 13:24   #67
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Eto, složimo se da se ne slažemo. Ne pušim da treba x chatova, a drugi PDFovi mogu funkcionirati s jednim, te s 0 prijava.
A koliko se piše na drugim pdf-ovima ,a koliko se pisalo na ta dva chata?
Joshua is offline  
Old 18.07.2017., 13:26   #68
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
nekad sam mislila da US treba biti područje posebnog pijeteta, jer je većina ljudi koja tamo obitava nezadovoljna nečime, povrijeđena, nadrkana, pa je kao opravdano i nužno i ljudski.
danas mislim da je US chat (bilo koji) izgubio svoju svrhu.

svaka logika stvari nalaže da chat na takvom podforumu treba služiti za druženje, upoznavanje, susretanje s ciljem ljubavi, jebavanja i tome sličnoga.
onda bi svakako bilo puno manje frustracija i kvazi intelektualnog nadjebavanja prisutno.
ali ako toga nema. čemu sve to?
Pa družili bi se ljudi, kako da ne...
Ali besmislena moderatura dovede do apsurda poput toga da Miki otvori temu za druženje, pazi sad, KOD SEBE DOMA, a temu mu zatvore pod izlikom da nije javno objavio adresu.
Nečovjek is offline  
Old 18.07.2017., 13:27   #69
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
nekad sam mislila da US treba biti područje posebnog pijeteta, jer je većina ljudi koja tamo obitava nezadovoljna nečime, povrijeđena, nadrkana, pa je kao opravdano i nužno i ljudski.
danas mislim da je US chat (bilo koji) izgubio svoju svrhu.

svaka logika stvari nalaže da chat na takvom podforumu treba služiti za druženje, upoznavanje, susretanje s ciljem ljubavi, jebavanja i tome sličnoga.
onda bi svakako bilo puno manje frustracija i kvazi intelektualnog nadjebavanja prisutno.
ali ako toga nema. čemu sve to?
Pa ljudi se i druže? Nisu svi na nivou kvazi intelektualnog nadjebavanja. Zar zbog toga trebaju ispaštati ljudi koji se ne bave kvazi intelektualnim nadjebavanjem?
Joshua is offline  
Old 18.07.2017., 13:31   #70
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A koliko se piše na drugim pdf-ovima ,a koliko se pisalo na ta dva chata?
Neki su prometniji od USa, neki chatovi su prometniji isto - neki nisu. I kaj cemo sad?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 18.07.2017., 13:32   #71
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kvaliteta i rad moderatora su ključne stvari u svemu na forumu pa tako i ovdje. Loš rad moderatora je i doveo do ovoga sadašnjeg stanja. Ja isto ne razumijem zašto se ne postavi moderator koji bi se bavio US-om na kvalitetan način jer je sa ovim dokazano da sadašnji moderatori očito nisu u stanju to raditi. Jedini odgovor od moderature je da se može ugasiti chat i onda bu sve ok. I kaj imamo od toga? Mir? Zar je mir smisao foruma? Kaj ne bi forum trebal bit nemirno mjesto?Us 40 chat nije funkcioniral uopće do ove sezone kolko se ja sjećam i kada je u potpunosti zaživio zbog lošeg rada moderaora je ugašen. A trebalo je samo kada bi stvari izmakle kontroli na jednostavan način to riješit.
Tvrditi da US nije moderiran jer ekipa poludi na chatu, jednostavno ne drzi vodu. I kako je tocno chat ugasen? Zadrzan je jedan chat i mod je rekao da ce vise obratiti paznju.

Zbilja, po obicaju lupetas bez pokrica.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 18.07.2017., 13:33   #72
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Pa družili bi se ljudi, kako da ne...
Ali besmislena moderatura dovede do apsurda poput toga da Miki otvori temu za druženje, pazi sad, KOD SEBE DOMA, a temu mu zatvore pod izlikom da nije javno objavio adresu.

a gle... forum je javni medij šireg dijapazona. dobro je aljehin napisao; imaš društvene mreže i uži krug ljudi za to, ako si to mislio...


Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa ljudi se i druže? Nisu svi na nivou kvazi intelektualnog nadjebavanja. Zar zbog toga trebaju ispaštati ljudi koji se ne bave kvazi intelektualnim nadjebavanjem?

ma meni je iskreno sve to skupa doseglo neku razinu apsurda. tko je tko nije..... kome normalnome je gušt ćarlijati u tako frustriranoj atmosferi?
wild rider7 is offline  
Old 18.07.2017., 13:38   #73
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Neki su prometniji od USa, neki chatovi su prometniji isto - neki nisu. I kaj cemo sad?
Ništ. Kaj bi. Nisam primjetio da ekipa na žUD-u nekaj chata ,a znamo tko je tamo bil moderator. Na us je došel napokon kvalitetan moderator koje svi poštuju pa je odmah lakše ali isto nisam primjetil užarenost chatersku ko kja je bila na us-u.
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Tvrditi da US nije moderiran jer ekipa poludi na chatu, jednostavno ne drzi vodu. I kako je tocno chat ugasen? Zadrzan je jedan chat i mod je rekao da ce vise obratiti paznju.

Zbilja, po obicaju lupetas bez pokrica.
Pa ugašen je chat 40+ kojeg su očito neki jako voljeli i sad zbog toga ispašta cijeli us. I kaj bi po običaju lupetal bez pokrića? Eto tako se mod razgovara i očemu ja onda pričam. Na us postoje još 2 moderatora za koje ja nikada čuo nisam. Koja je njihova svrha? Postavite jednog kvalitetnog moderatora . Vratite 40+ chat i rješen problem.
Joshua is offline  
Old 18.07.2017., 13:40   #74
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ništ. Kaj bi. Nisam primjetio da ekipa na žUD-u nekaj chata ,a znamo tko je tamo bil moderator. Na us je došel napokon kvalitetan moderator koje svi poštuju pa je odmah lakše ali isto nisam primjetil užarenost chatersku ko kja je bila na us-u.
ŽuD nema chat, ugašen je. LJES npr ima. Na njemu nema problema.

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa ugašen je chat 40+ kojeg su očito neki jako voljeli i sad zbog toga ispašta cijeli us. I kaj bi po običaju lupetal bez pokrića? Eto tako se mod razgovara i očemu ja onda pričam. Na us postoje još 2 moderatora za koje ja nikada čuo nisam. Koja je njihova svrha? Postavite jednog kvalitetnog moderatora . Vratite 40+ chat i rješen problem.
Postavljanje i skidanje modova radi vlasnik, ne ja.

I da, lupetas jer tvrdis da US nije moderiran samo zbog problema s chatom. Ne, necemo imati dva chata, najbolje da ce svaka kategorija imati zasebni chat. Imat cemo jedan il' nijedan.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 18.07.2017., 13:44   #75
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
ŽuD nema chat, ugašen je. LJES npr ima. Na njemu nema problema.



Postavljanje i skidanje modova radi vlasnik, ne ja.

I da, lupetas jer tvrdis da US nije moderiran samo zbog problema s chatom. Ne, necemo imati dva chata, najbolje da ce svaka kategorija imati zasebni chat. Imat cemo jedan il' nijedan.
A prethodnik oho godina se moglo imati 2 jer se valjda nije tako puno pisalo? Ma gle jebe se meni. Ja znam kaj pišem jer sam tamo stalno za razliku od tebe i ostalih modova. Napravili ste pogrešku i sad ju je teško priznati. Uopće ne razumijem toliku krutost u stavovima. Kao da svi žele da ljudi manje pišu.
Joshua is offline  
Old 18.07.2017., 13:52   #76
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A prethodnik oho godina se moglo imati 2 jer se valjda nije tako puno pisalo? Ma gle jebe se meni. Ja znam kaj pišem jer sam tamo stalno za razliku od tebe i ostalih modova. Napravili ste pogrešku i sad ju je teško priznati. Uopće ne razumijem toliku krutost u stavovima. Kao da svi žele da ljudi manje pišu.
Meni su fascinantne ove alternativne cinjenice koje se iznose i predstavljaju kao fakti.

Pisalo se i prije, problema je bilo i prije, i to maltene identicnih. Svako toliko - chat poludi do mjere da je neprepoznatljiv.

Na pdfovima koje moderiram sam relativno cesto, ne pisem uvijek jer nemam vremena zbog posla, no citati stignem. Tako da ova prica 'ja sam tam stalno, ti nisi' je najobicnije laprdanje.

Sto se tice greske - kakva je greska napravljena? To sto je ostavljen jedan chat, umjesto da se islo na nula? Ok, tu si u pravu, trebali bi imati nula chatova na USu, priznajem pogresku.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 18.07.2017., 14:14   #77
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
danas mislim da je US chat (bilo koji) izgubio svoju svrhu.

svaka logika stvari nalaže da chat na takvom podforumu treba služiti za druženje, upoznavanje, susretanje s ciljem ljubavi, jebavanja i tome sličnoga.
onda bi svakako bilo puno manje frustracija i kvazi intelektualnog nadjebavanja prisutno.
ali ako toga nema. čemu sve to?
Podforum ima svoje dobre i loše dane (mjesece, svejedno) ali nekakav cilj je valjda da se otvaraju nove teme i da ide rasprava, onda se i drugi žele uključiti.

Sad ima par tema na kojima se žvače prožvakano tko će platiti prvu cugu, djevci kojima se svim silama želi pomoći, par tema koje otvore ljudi s problemima koje umru nakon par stranica, ugl sezona kiselih krastavaca.

Na 40+ chatu pišu (pisali su) ljudi koji su se našli po senzibilitetu, paše im ta (njihova) spika ili se druže i van foruma. Na regularnom chatu isto tako. Puno ljudi komunicira i van neta, preko poruka ili fejsa i dogovara sastanke. Ali to i dalje ne znači da je chat nepotreban ili da ne bi mogla postojati i dva.


Inače kad je prije par godina bila velika buka i kad je veliki broj forumaša prešao na drugi forum to je isto bilo radi nekakvog chata, ako se dobro sjećam. Pusti ljude da pišu, ako je problem pratiti prijave prepustiš taj posao nekom drugom ili promijeniš način na koji moderiraš (postaneš stroži).
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 18.07.2017., 14:35   #78
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Podforum ima svoje dobre i loše dane (mjesece, svejedno) ali nekakav cilj je valjda da se otvaraju nove teme i da ide rasprava, onda se i drugi žele uključiti.

Sad ima par tema na kojima se žvače prožvakano tko će platiti prvu cugu, djevci kojima se svim silama želi pomoći, par tema koje otvore ljudi s problemima koje umru nakon par stranica, ugl sezona kiselih krastavaca.

Na 40+ chatu pišu (pisali su) ljudi koji su se našli po senzibilitetu, paše im ta (njihova) spika ili se druže i van foruma. Na regularnom chatu isto tako. Puno ljudi komunicira i van neta, preko poruka ili fejsa i dogovara sastanke. Ali to i dalje ne znači da je chat nepotreban ili da ne bi mogla postojati i dva.


Inače kad je prije par godina bila velika buka i kad je veliki broj forumaša prešao na drugi forum to je isto bilo radi nekakvog chata, ako se dobro sjećam. Pusti ljude da pišu, ako je problem pratiti prijave prepustiš taj posao nekom drugom ili promijeniš način na koji moderiraš (postaneš stroži).

mislim da ste malo naivni u svom viđenju.
ne vidim u kojem bi to svemiru anderlon bio spreman više uložiti u moderatore, kada nije u stanju uložiti ni u osnovnu tehničku infrastukturu. pitanje je koliko su ti ljudi plaćeni i koliko ih je volja moderirati 'mušičave' samce ili one koji se takvima predstavljaju i ostale remetilačke faktore na chatu. a praćenje velikog broja postova na chatu iziskuje veći angažman ljudi da ga jebeš. računica je vrlo čista.

načelno, djelomično se mogu složiti s tobom u ovome što navodiš, ali ja sam iznimni pragmatičar. u životu gledam cilj i gledam sredstvo. ako je sredstvo izgubilo bilo kakvu funkciju, onda mi više ne koristi. chat koji je sam sebi svrha i u kojem svako malo su ljudi okrutni jedni prema drugima, nema smisla, ako se mene pita.
wild rider7 is offline  
Old 18.07.2017., 14:45   #79
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
chat koji je sam sebi svrha i u kojem svako malo su ljudi okrutni jedni prema drugima, nema smisla, ako se mene pita.
Pa slažem se moram priznati da i mene prođe volja za sudjelovanjem kad se svako malo desi neki eksces. Nije mi bilo jasno radi čega bi se netko prihvatio moderature (imaš obvezu a nemaš niš, barem niš materijalno, od toga) a onda mi je stari poznanik pojasnio -pa zato jer želiš da mjesto na kojem jesi i na kojem provodiš vrijeme bude ugodno i civilizirano. Tad sam i ja mislila da je naivan. Sad ga bolje kužim tj sad shvaćam što je mislio.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 18.07.2017., 15:37   #80
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Pa družili bi se ljudi, kako da ne...
Ali besmislena moderatura dovede do apsurda poput toga da Miki otvori temu za druženje, pazi sad, KOD SEBE DOMA, a temu mu zatvore pod izlikom da nije javno objavio adresu.
Upravo to, kod sebe doma. Je li to forumsko druženje? Nije. Može li ljude koje poznaje i koje želi u svom domu pozvati osobno? Može. Želi li strance u svom domu? Pretpostavljam da ne. Zašto bi to trebala biti forumska tema? Najbolje da svi otvaramo teme kad zovemo ekiounkod sebe doma ili ide s frendovima na kavu.

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Podforum ima svoje dobre i loše dane (mjesece, svejedno) ali nekakav cilj je valjda da se otvaraju nove teme i da ide rasprava, onda se i drugi žele uključiti.

Sad ima par tema na kojima se žvače prožvakano tko će platiti prvu cugu, djevci kojima se svim silama želi pomoći, par tema koje otvore ljudi s problemima koje umru nakon par stranica, ugl sezona kiselih krastavaca.

Na 40+ chatu pišu (pisali su) ljudi koji su se našli po senzibilitetu, paše im ta (njihova) spika ili se druže i van foruma. Na regularnom chatu isto tako. Puno ljudi komunicira i van neta, preko poruka ili fejsa i dogovara sastanke. Ali to i dalje ne znači da je chat nepotreban ili da ne bi mogla postojati i dva.


Inače kad je prije par godina bila velika buka i kad je veliki broj forumaša prešao na drugi forum to je isto bilo radi nekakvog chata, ako se dobro sjećam. Pusti ljude da pišu, ako je problem pratiti prijave prepustiš taj posao nekom drugom ili promijeniš način na koji moderiraš (postaneš stroži).
Zar netko ovdje zaista misli da smo spojili chat zbog malo tenzija? Kad odrasli ljudi počnu histerizirati, špijunirati ekipu s chata na kojem uopće ne pišu i to samo radi tužakanja i kad se nađe više takvih i rade to duži period, zapitaš se možeš li živce upotrijebiti za neki bolji cilj.

Nije problem pratiti prijave, problem je kad se te prijave pretvore u osobna nadjebavanja.

Chat nije nepotreban, tu se slažemo, ali dva chata trenutno ne mogu funkcionirati. I ostat će samo jedan. Ako se tu pokaže neki pomak, mogli bismo razmisliti o drugom chatu, ali vidiš i sama na što sad chat liči. I to zbog aktera na njemu. Ne zbog zlih moderatora.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.