Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2010., 20:26   #61
zakaj lignje doma u fritezi nemaju takav okus ko one iz restorana? zakaj nisu tak fine?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 08:53   #62
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Euro alfa diskont imaš od 5L i 20L u kantama tamo je najisplativije
iako ja koristim biljnu mast bolje ispadne a što got pržio kad izvadim mrežicu sve se puno brže ocijedi praktički je krumpir suh
na pariški normalno kao i sve pohano samo onda sljedi čiščenje friteze
ali ni to nije problem 2 nove kocke biljne masti i to je to
Kaj je to biljna mast ? Od čega se dobiva i gdje kupiti ? Kaj piše na pakovanju ?
Nekak imam osjećaj da je to isto od palme.
Od nutricionista, palmina masnoća je ocijenjena kao najmanje zdrava od svih biljnih masnoća, dapače preporučuju da bi je trebalo izbjegavati.

@ Komar20 : Lignje očišćena i narezane na kolutiće samo uvaljam u oštro brašno ( protresem u napuhanoj vrećici ) i pravac u fritezu pa na papirni ručnik da se malo ocijedi.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 13:08   #63
Pa je, najmanje zdrava, kad je zasicena, nije u tome sama, i kokosovo ulje i kakao maslac su zasiceni.

Ali zato ima drugih ulja za przenje. Ovo koje ja kupujem je 50% repicino i 50% kikirikijevo.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:57   #64
friteza nova tehnologija

zanima me kakvi su dojmovi?

http://www.robot.hr/mali-kucanski-ap...delicious.html

http://www.segar.hr/products/1011543

jel ima tema za ovo? slobodno zalijepite ovo na tu temu!

zanima me jel se isplati kupiti, vaše mišljenje, ima li mana?
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 13:57   #65
Friteza

Moji extremno pametni ukućani nabavili su fritezu...

Nikad nam o to nije trebalo, al ajde kupili su je. stvar je u tome da taj stroj guta ulje kao hummer benzin (no shit sherlock) i treba joj 2 litre samo da se pošteno napuni. E sad, zanima me koliko se puta to jedno ulje smije upotrijebiti za fritiranje? Ako je to samo jedan ili dva puta, onda se totalno ne isplati. S druge strane, više puta je vrlo vjerojatno jako nezdravo (da znam, cijela friteza općenito nije baš blistavi primjer zdrave hrane, ali nisam ju ja izabrao pa se ni ne sekiram)

Uglanom,odgovorite mi na pitanje i podijelite svoja iskustva sa fritezama ovdje.

Zadnje uređivanje Outmind : 14.01.2011. at 14:11.
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 14:05   #66
odlična je za najvišu policu u špajzi
Frenky Fisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 16:31   #67
pa ja iskreno sa običnim uljem sam koristila maximum 2 puta
ali sam onda počela kupovat ulje za fritezu koje je namjenjeno za upotrebu više puta a nije ni bilo pretjerano skupo(cca 40-ak kn 3 litre)
a onda mi dopi...lo da mi se cijela kuća upari i smrdi po prženoj hrani, pa sam fritezu velikodušno poklonila šogorici koja ju koristi gotovo svakodnevno.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 09:45   #68
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
pa ja iskreno sa običnim uljem sam koristila maximum 2 puta
ali sam onda počela kupovat ulje za fritezu koje je namjenjeno za upotrebu više puta a nije ni bilo pretjerano skupo(cca 40-ak kn 3 litre)
a onda mi dopi...lo da mi se cijela kuća upari i smrdi po prženoj hrani, pa sam fritezu velikodušno poklonila šogorici koja ju koristi gotovo svakodnevno.
zato ja lijepo poham na balkonu uz cigaretu
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 12:33   #69
Pozdrav ekipo,
ima netko od vas da trosi vece kolicine ulja na tjednoj bazi?
5 litara i vise?

ozezite me na PM

Zadnje uređivanje .shorty. : 21.03.2012. at 13:29.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 21:40   #70
Kupila sam pred 8 dana fritezu. Bila je na akciji od SILVER CREST -a. Još je nisam koristila. Puni se sa 3 litre ulja i u uputama piše da se može pržiti 10- 12 puta na istom ulju. Možda , krumpir ? Davno sam imala fritezu i odlučila da neću više kupit zbog potrošnje ulja. Tada sam koristila palmino ulje za prženje i moglo se puno puta koristiti. Ne znam da li tog ulja negdje ima za kupit. Pa Vi onda za svako prženje mijenjate ulje ? To je preskupo ! Pozdrav.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 02:17   #71
Quote:
enke kaže: Pogledaj post
Kupila sam pred 8 dana fritezu. Bila je na akciji od SILVER CREST -a. Još je nisam koristila. Puni se sa 3 litre ulja i u uputama piše da se može pržiti 10- 12 puta na istom ulju. Možda , krumpir ? Davno sam imala fritezu i odlučila da neću više kupit zbog potrošnje ulja. Tada sam koristila palmino ulje za prženje i moglo se puno puta koristiti. Ne znam da li tog ulja negdje ima za kupit. Pa Vi onda za svako prženje mijenjate ulje ? To je preskupo ! Pozdrav.
ima od zvijezde - ulje za prženje
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 11:37   #72
Hvala najljepša,potražit ću ga. Mislim da se isplati više od suncokretovog . Pozdrav.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 02:51   #73
Quote:
enke kaže: Pogledaj post
Hvala najljepša,potražit ću ga. Mislim da se isplati više od suncokretovog . Pozdrav.
nema frke
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:09   #74
U mom gradu nisam našla nigdje u trgovinama Zvijezdino ulje za prženje a ni od drugih proizvođača ga nema. Konzum ima limenke od 20 litara. Ta količina za kućnu upotrebu je prevelika. Moram potražiti negdje u većim trgovačkim centrima. Možda negdje nađem, a ako ne onda jedina opcija je suncokretovo. Pozdrav.
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
nema frke
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 11:27   #75
gdje kupujete ulje za fritezu?

ja sam prije kupovala u konzumu onu limenku od mislim 3L, ali sad sam obišla, konzum, dionu, spar, toga nigdje nema. nema uopće nikakvo ulje za prženje.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 01:30   #76
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
gdje kupujete ulje za fritezu?

ja sam prije kupovala u konzumu onu limenku od mislim 3L, ali sad sam obišla, konzum, dionu, spar, toga nigdje nema. nema uopće nikakvo ulje za prženje.
probaj super konzum
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 13:31   #77
delonghi ili tefal friteza molim mišljenja korisnika
mimidbdg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 13:08   #78
Da li pomfri iz te tefalove friteze na vruci zrak ispadnu hruskavi ili vise kuhani, peceni?
kjara_laura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 13:34   #79
Imam tefalovu sa 1 žlicom ulja i prezadovoljna sam sa krumpirićima,baš su krskavi a i sviđa mi se što nisu masni.Jedino mi poivrće ne ispadne dobro,presuši mi ga.
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 14:46   #80
Quote:
Jolanda kaže: Pogledaj post
Imam tefalovu sa 1 žlicom ulja i prezadovoljna sam sa krumpirićima,baš su krskavi a i sviđa mi se što nisu masni.Jedino mi poivrće ne ispadne dobro,presuši mi ga.
e hvala ti, to me i zanimalo, ne bih htjela da su onako... "mlohavi" (citaj, kuhani) vec da je to pomfri
kjara_laura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.