Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 13:28   #61
iman jedno pitanje. sta mislite bili ljudi bili zainteresirani za kupnju vanilija mahuna? cjena komada od 3-5 kn, ovisno o tome koliko se komada uzme. pocela sam o svemu i svacemu razmisljat jer cemo se uskoro nac u teskoj besparici, a bi bar mrvu sa tim popravila budet...
inace ja obozavan vaniliju! stavljam je u biskvite, kreme, palacinke.... napravila sam i aromu vanilje i stvarno je super. a najdraze mi je kad u vulgaris griz stavim 1 srz avnilje
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:03   #62
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
iman jedno pitanje. sta mislite bili ljudi bili zainteresirani za kupnju vanilija mahuna? cjena komada od 3-5 kn, ovisno o tome koliko se komada uzme. pocela sam o svemu i svacemu razmisljat jer cemo se uskoro nac u teskoj besparici, a bi bar mrvu sa tim popravila budet...
inace ja obozavan vaniliju! stavljam je u biskvite, kreme, palacinke.... napravila sam i aromu vanilje i stvarno je super. a najdraze mi je kad u vulgaris griz stavim 1 srz avnilje
Cijena ti je fenomenalna, s obzirom da se u dućanima 1 mahuna kreće oko 20ak kuna
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 00:36   #63
@njasa - kao sto ta.ja kaze, cijena je fantasticna, ne mogu nista reci za trziste, ali ja bih definitivno bila zainteresirana
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:35   #64
Quote:
Varla kaže: Pogledaj post
@njasa - kao sto ta.ja kaze, cijena je fantasticna, ne mogu nista reci za trziste, ali ja bih definitivno bila zainteresirana
slazem se!
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:35   #65
Dobra je cijena ali kako od te vanilije napraviti vanilija šećer? Ja sam jednom kupio mahunu, prepolovio je i gurnuo u kilu šećera. Nakon mjesec dva sam probao taj šećer i imao je blago vanilijast okus ali ne onoliko koliko sam želio, jesam li nešto krivo radio??
črni is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:42   #66
Je, tako, samo tresi teglu svako malo.

A mos i ekstrakt napravit, tako da ju potopis u vodku. Nisam probala. Jos.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:42   #67
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Dobra je cijena ali kako od te vanilije napraviti vanilija šećer? Ja sam jednom kupio mahunu, prepolovio je i gurnuo u kilu šećera. Nakon mjesec dva sam probao taj šećer i imao je blago vanilijast okus ali ne onoliko koliko sam želio, jesam li nešto krivo radio??
jesi.
Premalo vanilije ,previše šećera.
Intenzivan miris i okus dobije se ako jedna mahuna ide na 400g šećera.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:05   #68
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
jesi.
Premalo vanilije ,previše šećera.
Intenzivan miris i okus dobije se ako jedna mahuna ide na 400g šećera.
Stavio sam kotanji mahunu ili dvije koliko se dobije u onoj vrečici i gurnuo u kilu šećera. Znači da pojačam dozu?
črni is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:35   #69
vanilja narucena, kad stigne javim!

ja inace u 500g secera uguram 6-7 mahuni (bez srzi) divota! a radila sam i aromu od vanilje- to mi je super za palacinke i kolace
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:37   #70
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
vanilja narucena, kad stigne javim!

ja inace u 500g secera uguram 6-7 mahuni (bez srzi) divota! a radila sam i aromu od vanilje- to mi je super za palacinke i kolace
ako ostaviš srž ,jedna je na 400g dovoljn aza jak miris.
A ove "izraubane" su slabijeg mirisa pa takvih i ja stavim više.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:38   #71
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Stavio sam kotanji mahunu ili dvije koliko se dobije u onoj vrečici i gurnuo u kilu šećera. Znači da pojačam dozu?
moraš mahunu razrezati po dužini.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:54   #72
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
moraš mahunu razrezati po dužini.
Jesam - to sam napravio. Kažem gurnuo sam tu dozu iz vrečice razrezanu u kilo šećera (možda malo manje jer je vrečica bila otvorena i korištena) ali nisam dobio baš vanilija šećer. Meni je to više ličilo na šećer koji podsjeća na v.š.

Da probam ponovo? Kolike su te mahune koje se prodaju ispod pulta ovdje na forumu? Koliko ih trebam gurnuti da dobijem kilu v.š.-a otprilike onakvog okusa kao kupovni? Makar sam našao u metrou kilu v.š. od podravke po 25kn s pdv-om što je dosta dobra cijena u odnosu na mala pakiranja ali domaće je domaće
črni is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 16:11   #73
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Jesam - to sam napravio. Kažem gurnuo sam tu dozu iz vrečice razrezanu u kilo šećera (možda malo manje jer je vrečica bila otvorena i korištena) ali nisam dobio baš vanilija šećer. Meni je to više ličilo na šećer koji podsjeća na v.š.

Da probam ponovo? Kolike su te mahune koje se prodaju ispod pulta ovdje na forumu? Koliko ih trebam gurnuti da dobijem kilu v.š.-a otprilike onakvog okusa kao kupovni? Makar sam našao u metrou kilu v.š. od podravke po 25kn s pdv-om što je dosta dobra cijena u odnosu na mala pakiranja ali domaće je domaće
Pa rekoh ri: razrezana mahuna umiriše 400 g šećera u hermetički zatvorenoj staklenki.
Ne otvarati najmanje tjedan dana,povremeno protresti ,što znači da treba biti malo lufta ,a ne natrpati staklenku do grla.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 18:21   #74
A u tom zecu leži grm.
Ja nisam stavio u staklenku niti sam ičim poklopio. Držao sam u papirnatoj vrečici u kojoj inače bude pakiran šećer. Probaću kako kažeš. Tko se ono nudio da prodaje mahune?
črni is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 08:48   #75
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
A u tom zecu leži grm.
Ja nisam stavio u staklenku niti sam ičim poklopio. Držao sam u papirnatoj vrečici u kojoj inače bude pakiran šećer. Probaću kako kažeš. Tko se ono nudio da prodaje mahune?
ja sam narucila mahune. kad stignu javit cu se ovde.

inace to od podravke sta prodaju je vanilin secer, a ne vanilijin secer. koliko ja znam vanilin secer je umjetni, nema tu ni v od prave vanilje. ali sad prodaju i secer sa burbon vaniljom i to je super! iako sumljam da u to stavljaju smao srz mahune, mislim da tu samliju cilu mahunu.

jedan put sam radila biskvit sa bajamima i imala sam cilu suhu vanilju. samlila sam je u multipraktiku, i dodala u biskvit- ajme koja divota!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 19:09   #76
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
ja sam narucila mahune. kad stignu javit cu se ovde.

inace to od podravke sta prodaju je vanilin secer, a ne vanilijin secer. koliko ja znam vanilin secer je umjetni, nema tu ni v od prave vanilje. ali sad prodaju i secer sa burbon vaniljom i to je super! iako sumljam da u to stavljaju smao srz mahune, mislim da tu samliju cilu mahunu.

jedan put sam radila biskvit sa bajamima i imala sam cilu suhu vanilju. samlila sam je u multipraktiku, i dodala u biskvit- ajme koja divota!
Spominjala si da si radila i aromu od mahune, kako si to napravila? U nekom alkoholu?

Ja sam se igrala i s maslacem. Izmiksala u njega ostruganu mahunu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 19:18   #77
Ja sam radila ekstrakt s votkom i odlicno je ispalo.
U cca 3,5 dcl votke sam utrpala 4 razrezane mahune vanilije.
To je tako stajalo 2 mjeseca, povremeno sam lagano protresla bocu.
Prvi mjesec je prevladavao miris alkohola, a sad je divan vanilijast miris, puno finiji odx onog sto se kod nas prodaje pod ekstrakt.

Iduci put cu koristiti burbon umjesto votke, on navodno bolje pase uz vaniliju.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 19:48   #78
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Ja sam radila ekstrakt s votkom i odlicno je ispalo.
U cca 3,5 dcl votke sam utrpala 4 razrezane mahune vanilije.
To je tako stajalo 2 mjeseca, povremeno sam lagano protresla bocu.
Prvi mjesec je prevladavao miris alkohola, a sad je divan vanilijast miris, puno finiji odx onog sto se kod nas prodaje pod ekstrakt.

Iduci put cu koristiti burbon umjesto votke, on navodno bolje pase uz vaniliju.
Hvala. I to onda tako koristis za kolace? Ne osjeti se miris votke? Gledam te arome, kod mene to skupo, mini bocica 10 eura, ono minijaturna, pa bih napravila sama. A vaniliju trosim u nenormalnim kolicinama pa da si malo olaksam.
Koliko to moze tako stajati i gdje drzis?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 11:18   #79
Da, stavljala sam i u kolače, alkohol se ne osjeti.

Koristim i za frapee, stavljam i u zobene, alkohol sam osjetila samo jednom kad mi se omakla malo veča količina u frapeu, ali to i nije bilo loše.

Stajati može vječno (barem tako kažu na par strana), a držim u kuhinjskom ormariću, na tamnom.
Nakon nekog vremena kad se potroši, samo se nadolije votke i ubaci koja vanilija.

Mogu se unutra i ubacivati ostrugane mahune koje iskoristiš za nešto drugo.

Omjer je recimo 3 dcl alkohola i 3 mahuna vanilije, razrezane.

Ja sam stavila 4 jer su mi se ove naše mahune činile sitnije nego one što viđam po netu. Ionako se ne može pretjerati sa vanilijom, što više to jači ekstrakt.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 08:20   #80
stigla vanilja. ponavljam cjenu od 3-5 kn + pp, ovisno o kolicini. koga zanimanek se javi na PM
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.