Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2010., 18:54   #1
Pitanje vezano za IP adrese

Dakle, mene bi zanimalo sljedeće.
Ostaje li moja IP adresa registrirana negdje svaki put kad se prijavim na hotmail, gmail i ine mail poslužitelje?
tj. je li moguće otkriti tko mi prčka po mailu, briše poruke i slično, preko IP-a?
Ili je potrebno da se napravi nekakav prekršaj koristeći moj mail pa onda da ide prijava policiji koja onda traži ko je krivac?

Znači ukratko jel moguće kako otkriti tko mi briše mailove?


I još nešto.
Na koju foru policija dođe do IP adrese preko maila?
Jel pomoću maila kojim je počinjen prekršaj tj vremena kad je poslan mail pa vide kad se logiralo ili nešto drugo?
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 19:22   #2
IP adrese obično ostaju zapisane u logovima na serverima. Tim logovima imaju pristup vlasnici (zaposlenici) firme čiji je to server. To su povjerljivi podaci koji se ne dijele okolo kako tko zaželi, nego se mogu predati npr. istražiteljima uz predočenje sudskog naloga. U slučaju da se radi o inozemnom serveru, stvar se pomalo komplicira. Jer onda su ti serveri u nadležnosti pravosudnih organa te zemlje. Kad se dobije IP adresa i timestamp zapisa te IP adrese, onda se (opet s nalogom) ide ISP-u u čijem vlasništvu se nalazi ta IP adresa. Taj ISP onda pogleda tko je točno koristio tu IP adresu u tom trenutku i daje istražiteljima osobne podatke.

Znači ukratko, ti sama po sebi ne možeš ništa. Možeš si promijeniti password na mailu i malo ga pažljivije čuvati da ti ga opet netko ne razotkrije.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 20:51   #3
Probaš prijaviti abuse službi poslužitelja na kojem ti je e-mail, pa vidi mogu li oni nešto.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 00:23   #4
Quote:
Wrbhhh kaže: Pogledaj post
IP adrese obično ostaju zapisane u logovima na serverima. Tim logovima imaju pristup vlasnici (zaposlenici) firme čiji je to server. To su povjerljivi podaci koji se ne dijele okolo kako tko zaželi, nego se mogu predati npr. istražiteljima uz predočenje sudskog naloga. U slučaju da se radi o inozemnom serveru, stvar se pomalo komplicira. Jer onda su ti serveri u nadležnosti pravosudnih organa te zemlje. Kad se dobije IP adresa i timestamp zapisa te IP adrese, onda se (opet s nalogom) ide ISP-u u čijem vlasništvu se nalazi ta IP adresa. Taj ISP onda pogleda tko je točno koristio tu IP adresu u tom trenutku i daje istražiteljima osobne podatke.

Znači ukratko, ti sama po sebi ne možeš ništa. Možeš si promijeniti password na mailu i malo ga pažljivije čuvati da ti ga opet netko ne razotkrije.
znači u biti bi se morao neki ozbiljan zločin počiniti da bi policija prolazila sve to?
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 00:58   #5
Quote:
very_confused1 kaže: Pogledaj post
znači u biti bi se morao neki ozbiljan zločin počiniti da bi policija prolazila sve to?
Ili podigneš privatnu tužbu pa od suda dobiješ nalog.
(mislim, ne dobiješ ti osobno u ruke)
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 01:27   #6
Quote:
Wrbhhh kaže: Pogledaj post
Ili podigneš privatnu tužbu pa od suda dobiješ nalog.
(mislim, ne dobiješ ti osobno u ruke)
ali valjda treba postojati neka sumnja da je počinjen nekakav prekršaj
inače bi se zbog svakakvih gluposti moglo dobiti nalog i prčkati po IP adresama

u svakom slučaju hvala
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 13:38   #7
Evo, da ti odgovorim na temelju svog iskustva. Obratila sam se abuse službi čiji je IP osobe koja mi je prčkala po mailu i oni su me prvo ignorirali, pa postavljali glupa pitanja, pa su se pravili glupi, a onda su rekli da oni ne mogu ništa učiniti jer štite prava svog korisnika. Rekla sam im da ću se obratiti policiji. Tada mi se javio njihov "šef" ili kaj je već (uglavnom, osoba na većoj poziciji od tog tipa koji je bio bezobrazan i bahat) i rekao mi da mi oni i savjetuju da idem na policiju

Na policiji sam rekla da želim podnijeti kaznenu prijavu i o čemu se radi. Službenik me blijedo pogledao i rekao da uđem u neku sobu, tamo sam mu sve ispričala, pokazivala IP (sve sam isprintala) i objašnjavala bitne činjenice. On je rekao "Polako ... Ime oca?"

Poslao me da "malo sačekam vani" gdje sam čekala sat vremena. Nakon toga je došla po mene neka jako mlada cura, mojih godina (25) i rekla mi da idemo gore u njen ured. Tamo me ispitivala sat i pol o svim mojim prijašnjim vezama, bivšima, postavljala puno neugodnih i intimnih pitanja na koja nisam ni željela odgovoriti.

Otišla sam jer sam, hvala Bogu morala ići na posao.

Sada je prošlo 3 tjedna od podnošenja prijave. Nisu apsolutno ništa učinili, a sve informacije kojima su baratali sam im pribavila ja sama. Nisu čak ni provjerili IP.

Uz to, moram priznati da sam se osjećala kao osoba iz budućnosti koja se spustila u srednji vijek i objašnjava ljudima što je to internet.

Samo primjer. Ta ženskica me zamolila da joj pokažem kako sam saznala taj IP koji je 3 dana zlorabio moj mail. Nakon toga me pitala kako znam koji je IP moj, kako znam koji je to operater ... bla bla bla. Bila je zbunjena i na kraju razgovora mi je rekla "Danas sam i ja nešto naučila"

A ja sam mislila da je moje znanje o tim stvarima površno.

Btw. to je odjel koji se bavi kompjutorskim kriminalitetom


Edit: sad sam se sjetila da nije znala ni koje bi to kazneno djelo bilo. Rekla je "Ja ne znam ni kako da to klasificiram" A vezano za komjuterski kriminalitet, ima svega 4 članaka u cijelom zakonu i taj odjel se bavi samo tim kaznenim djelima - dakle, samo s tih 4 članka. Da se bave trgovačkim pravom, valjda bi dobili prvi dan slom živaca. Popizdila sam tamo.

Zadnje uređivanje Black Molly : 21.08.2010. at 13:44.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 14:55   #8
Najjednostavnija metoda za laika (bar za gmail bi bila) da napraviš još jedan account i da ga dodaš pod chat (lijeva strana negdi na sredini). I sad se ulogiraš u taj 2. account i jednostavno čekaš da se netko ulogira u tvoj originalni account. Kad se taj netko ulogira, pojavit će ti se zeleni kružić i onda kontaktiraj tu osobu, malo ju prepadni. Isto to možeš napraviti i za facebook i još par sličnih stranica.

edit: evo nešto bolje, gugl je vrlo prijateljski što se tiće toga, i možeš napraviti ovo

http://www.online-tech-tips.com/goog...unt-is-hacked/
Viperus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:20   #9
Quote:
Viperus kaže: Pogledaj post
Najjednostavnija metoda za laika (bar za gmail bi bila) da napraviš još jedan account i da ga dodaš pod chat (lijeva strana negdi na sredini). I sad se ulogiraš u taj 2. account i jednostavno čekaš da se netko ulogira u tvoj originalni account. Kad se taj netko ulogira, pojavit će ti se zeleni kružić i onda kontaktiraj tu osobu, malo ju prepadni. Isto to možeš napraviti i za facebook i još par sličnih stranica.
To sam i ja pokušala, ali se ta osoba nije ulogirala na chat. Poslala sam i mail s novog maila da mi vrati account, tj. da vrati staru lozinku i da neću istraživati o kome se radi. Jednostavno, trebalo mi je za posao. Ništa od toga. Nakon 3 dana je "sjašio" s maila.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 19:16   #10
e

Kako ja to radim,2 accounta ako mi netko pravi ukrade,mazne ja s drugog posaljem


dragi xxx xxx evo ti moja uplata na web www.xxx.xxx.xxx i kad dodje na tu stranicu ip,host sve upise u txt datoteku i to je to imas sve njegove podatke istog trena mozes saznat o kome se radi
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 04:53   #11
Stvarno mi nije jasno kako vama kradu te accounte. I koliko znam, možeš dobiti podatke od ISP-a jedino o toj osobi, a i to samo ako je u pitanju teže krivično dijelo.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.