Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2003., 08:48   #21
Crve ignoriram...

Kao i one u treshnjama
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 09:06   #22
Quote:
maristella69 kaže:
Ja ogulila kestene, propasirala (mašinica za kekse, orahe...) pa stavila u male vrećice i zamrznula.
Kako ogulila? Jesi skuhala prije?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 09:37   #23
Quote:
Rita kaže:
Kupila kestene,pol kile 5$ Nego magicna kaj radis s crvima?I njih istisnes Preksutra ih radim sa prokulicama i maple sirupom,hm vidjet cu kak ce to bit,samo me strah ciscenja,moraju bit u komadu.
Crvi ili izađu..ne vole vodu. neznam zašto ili se istope od kuhanja, jer su puno mekši od kestena Ako oćeš da ostanu u komadu moraš ih ćistiti vruće I molim nježno s njima..kao sa..
__________________
Ploviti se mora!
morski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 22:42   #24
kesteni već prošli ali evo za slijedeću godinu:
Kesteni se zarežu s jedne i druge strane, ali ne preduboko, samo koru i kožicu. Stave se u vrući pećnicu oko 10 min, dok se ne počnu otvarat. Nakon toga se ogule (vrući, uvijek prste opečem). Oguljeni se stave u vodu i kuhaju. Onda se propasiraju u pasirki, doda se šećera u prahu i ruma i izmjesi. Kod posluživanja se kesten pire ponovo propasira da dođu oni crvići, malo šlaga i mljac.
Probala sve načine guljenja kestena, ali ovaj je najbolj.
blek stena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 12:54   #25
Quote:
blek stena kaže:
kesteni već prošli ali evo za slijedeću godinu:
Kesteni se zarežu s jedne i druge strane, ali ne preduboko, samo koru i kožicu. Stave se u vrući pećnicu oko 10 min, dok se ne počnu otvarat. Nakon toga se ogule (vrući, uvijek prste opečem). Oguljeni se stave u vodu i kuhaju. Onda se propasiraju u pasirki, doda se šećera u prahu i ruma i izmjesi. Kod posluživanja se kesten pire ponovo propasira da dođu oni crvići, malo šlaga i mljac.
Probala sve načine guljenja kestena, ali ovaj je najbolj.
E sad mi to kazes!

Enivej, puno hvala!
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 20:27   #26
Kesteni

jeste ih papali već ove godine ?
ja sam evo baš jučer bila u "berbi" pa sad uživam u njima

volite li pečene ili kuhane?
gdje ih pečete?

radite li kolače?

ako netko ima neki jednostavni recept, molim nek napiše

pozdrav
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 21:12   #27
peceni u tavi...
i onda ih sa malo masla i soli mmmmmm
sve one ostale gluposti mrzim,
aj moze kuhane
__________________
Through frozen rice fields,
moving slowly on horseback,
my shadow creeps by
1rice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 22:46   #28
kestene tamanim već 10 dana! ove godine su prefini, već dugo nisu bili tako ukusni! kuhani su prava delicija, pečeni imaju malo prostiji okus, ali je to nešto genijalno!
pečem ih u otvorenoj vatri u napravi koju je izumio moj djed. Uglavnom, na dugu držalicu (štap) je nataknuta nekakva posuda s rupicama odozdo. uglavnom, svi poznanici i susjedi dolaze k nama na kestene i poznati smo po izvrsnim kestenima ispečenima u toj napravi!
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 23:45   #29
Quote:
x-type kaže:

pečem ih u otvorenoj vatri u napravi koju je izumio moj djed. Uglavnom, na dugu držalicu (štap) je nataknuta nekakva posuda s rupicama odozdo. uglavnom, svi poznanici i susjedi dolaze k nama na kestene i poznati smo po izvrsnim kestenima ispečenima u toj napravi!
baš fora zvuči
mogli bi to patentirat
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 00:48   #30
x-type...to u tebe nesto kao shish za pecenje(u nas se kaze przenje) kafe,super naprava.
Mmmm,volim kestene,najvise pecene,ove godine jos ih nisam probala ali sigurno cu uskoro.
Ne volim se muciti oko kolaca od kestena,suvisno mi ista raditi od njih kada su i sami super.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 09:55   #31
Quote:
smjeskica kaže:

Ne volim se muciti oko kolaca od kestena,suvisno mi ista raditi od njih kada su i sami super.
ja kad odem u berbu kestena onda ih imam puno doma i postane mi dosadno svaki dan ih jesti isto napravljene, iako su jako fini, pa bi rado neki kolač napravila
__________________
"Zbog slabog interesa bolje sutra se otkazuje"
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 12:01   #32
Quote:
x-type kaže:
kestene tamanim već 10 dana! ove godine su prefini, već dugo nisu bili tako ukusni! kuhani su prava delicija, pečeni imaju malo prostiji okus, ali je to nešto genijalno!
pečem ih u otvorenoj vatri u napravi koju je izumio moj djed. Uglavnom, na dugu držalicu (štap) je nataknuta nekakva posuda s rupicama odozdo. uglavnom, svi poznanici i susjedi dolaze k nama na kestene i poznati smo po izvrsnim kestenima ispečenima u toj napravi!
ja ih isto pecem u tavi koja ima dolje rupice, samo moju nije izumio moj djed, vec sam ju kupila u trgovini

najvise volom pecene

a i u svim ostalim varijantama, ih obozavam
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 12:10   #33
Rolada od kestena
dugaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 12:40   #34
ROLADA OD KESTENA

Mijesiti:
•1 kg gotovog kesten pirea
•50 g maslaca
•1 žl ruma

Krema (miksati):
•150 g šećera u prahu
•150 g maslaca
•100 g rastopljene čokolade

Zamiješano tijesto razdijeliti u dva dijela, tako da dobijemo dvije rolade.

Tijesto staviti na vlažnu krpu i pokriti ga drugom vlažnom krpom. Sa valjkom razvaljati do debljine prsta.

Na razvaljano tijesto namazati kremu, te zarolati u roladu. Preliti čokoladnom glazurom.

Ako se ne stavi gotovi, već zaslađen kesten pire (ja stavim onaj od Leda), onda staviti par žlica šećera u prahu u kesten.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 13:25   #35
Quote:
sergio kaže:
ja ih isto pecem u tavi koja ima dolje rupice, samo moju nije izumio moj djed, vec sam ju kupila u trgovini

najvise volom pecene

a i u svim ostalim varijantama, ih obozavam
i ja najviše volim pečene kestene, a pečem ih svako veče u staroj teflonskoj tavi poklopljene na plinskoj peći ( malo ih poškropim s vodom)
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 12:29   #36
evo jedan slani

TELEĆA PRSA PUNJENA KESTENJEM Pripremite:
oko 2 kg telećih prsa,
2 ploške bijelog kruha,
2 glavice crvenog luka,
25 dag pirea od kestena (nezaslađenog),
20 dag pancete,
1/2 kg kestena,
3 dl bijelog suhog vina,
sol, papar,
muškatni oraščić,
ulje,
vezicu peršinova lista.
Na lagano zagrijanom ulju popržite sitno nasjeckani luk i polovicu pancete nasjeckanu na kockice. Drugi dio pancete narežite na tanke ploške. Kruh izrežite na kockice i prelijte s malo mlijeka, te ocijedite. Polijte po kruhu poprženu pancetu, dodajte pire od kestena, začine, te sve dobro izmiješajte. Prorežite oprana teleća prsa da dobijete otvor za punjenje i napunite pripremljenu masu. Otvor pričvrstite čačkalicama ili zašijte bijelim koncem. Obložite meso ploškama pancete, stavite u veći lim i pecite oko 2 sata uz povremeno podlijevanje razblaženim vinom i vlastitim sokom. Kesten ogulite, prokuhajte u slanom mlijeku desetak minuta, ocijedite i složite oko mesa, nakon jedan sat pečenja mesa. Pecite zajedno dalje uz podlijevanje. Poslužite uz salatu od miješanog povrća. Umjesto telećeg mesa možete napuniti istim nadjevom patku ili veće pile.
__________________
Through frozen rice fields,
moving slowly on horseback,
my shadow creeps by
1rice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 12:31   #37
nije isproban, ali mi se cini
__________________
Through frozen rice fields,
moving slowly on horseback,
my shadow creeps by
1rice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 13:14   #38
Question

A jel zna neko kako lako i bez muke ogulit kuhane kestene??
Meni se jede kesten pire, al kojom god tehnikom ih gulim, em mi treba 100 godina, em mi još ona unutarnja korica uleti u oguljenu masu... A baš sam ovaj vikend nabrala 10 kila.
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 13:18   #39
Quote:
x-type kaže:
kestene tamanim već 10 dana! ove godine su prefini, već dugo nisu bili tako ukusni! kuhani su prava delicija, pečeni imaju malo prostiji okus, ali je to nešto genijalno!
pečem ih u otvorenoj vatri u napravi koju je izumio moj djed. Uglavnom, na dugu držalicu (štap) je nataknuta nekakva posuda s rupicama odozdo. uglavnom, svi poznanici i susjedi dolaze k nama na kestene i poznati smo po izvrsnim kestenima ispečenima u toj napravi!
Ta tava inače postoji za kupiti
Patty Hearst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 14:02   #40
Calvin kaže: Meni se jede kesten pire, al kojom god tehnikom ih gulim, em mi treba 100 godina, em mi još ona unutarnja korica uleti u oguljenu masu... A baš sam ovaj vikend nabrala 10 kila.


Prošle godine sam očistio kestene za pire. Krajnji rezultat je bio 11 kg čistih masa u zamrzivaču. Rad je trajao dva dana.
Moj metod:
1., Oguliti vanjsku koru nožem.
2., Zatim do nekoliko sekunda (20-30) kesten staviti u vrelu vodu, nakon toga unutarnja korica lako se odvoji od mesnog dijela.
Ali mora brzo raditi, jer ako se kesten ishladi ne može oguliti. Istovremeno staviti u vrelu vodu samo 10-15 kestena. Za vrijeme rada voda uvijek bude vrela.

Nakon toga može kuhati kestene.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.