Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2008., 19:53   #41
OmFg...
nije normalan!
https://www.forum.hr/showpost.php?p=12042062&postcount=468

Još par gluposti o koloidnom srebru!
http://nacrtani.11.forumer.com/a/kol...bro_post6.html
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 20:24   #42
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Nacrtani je jedan od bloggera koji često širi pseudoznanstvene dezinformacije. Ništa čudno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 01:26   #43
Vrhunski idiotizam!

http://argentumcompendium.org/
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 21:41   #44
Evo upravo u "Milijunašu". Kako se zovu djeca koja svojim sposobnostima zbunjuju roditelje i znanstvenike?
A, B, C, D, oker djeca, ova, ona, indigo djeca.

Tip je pogodio, a Tarik je lijepo "objasnio" da ta djeca imaju intelekt koji je moguće steći "samo iskustvom" i da ih je 15-20 milijuna, da se prva generacija pojavila 50-ih, blablabla truć srać.

Sramota za Hrvatsku Radioteleviziju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 04:20   #45
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Evo upravo u "Milijunašu". Kako se zovu djeca koja svojim sposobnostima zbunjuju roditelje i znanstvenike?
A, B, C, D, oker djeca, ova, ona, indigo djeca.

Tip je pogodio, a Tarik je lijepo "objasnio" da ta djeca imaju intelekt koji je moguće steći "samo iskustvom" i da ih je 15-20 milijuna, da se prva generacija pojavila 50-ih, blablabla truć srać.

Sramota za Hrvatsku Radioteleviziju.
Pretpostavljam da si ti razočaran kaj nisi jedan od njih.
Da jesi, ne bi bio tako ograničen.
 
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.01.2008., 13:47   #46
uzivajte

http://24sata.hr/index.php?cmd=show_...tekst_id=45017
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:09   #47
Quote:
piletina666 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si ti razočaran kaj nisi jedan od njih.
Da jesi, ne bi bio tako ograničen.
Hoćeš ti prestati sa zajebavanjem?

Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
Bar ne naplaćuje. Jedina opasnost po životinje je ako ih vlasnik ne odvede veterinaru nego se osloni na njene "spešl pauers".
Ovo na kraju je zanimljivo, kako je pas uginuo. Aj bar su iskreni.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 10:47   #48
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewt...asc&highlight=

Ako imate dijete s teskom bolescu, dodjite k nama, mi cemo vas oguliti...
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 12:41   #49
Bio-Slim-Chip

Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewt...asc&highlight=

Ako imate dijete s teskom bolescu, dodjite k nama, mi cemo vas oguliti...
Ti letci o liječenju "negdje u Kini" su preplavili sandučiće. Rejuvenation, uglavnom se spominje ta riječ. I uvijek se radi o nekom Mariu kojem je "sada bolje".


Evo još nešto. Bio-Slim-Chip. Mumbo-jumbo sranje koje je zapravo flaster "nabijen informacijama". Nema kemikalija!
Samo "informacije". Teletekst?
WoooooOOOOo wOOOooooo!
Doduše, ovo ne liječi rak i artritis, ali zato pomaže mršavljenju nekakvom "Phi-Lambda" tehnologijom , tako što "šalje informacije u Lambda područje svijesti".

Ispod kaže "što kažu naturopati", a zatim "liječnici su potvrdili" i...

"znanstvenici često pronalaze stvari od velike važnosti"




Naturopati nisu liječnici niti su znanstvenici.

Školski primjer New Age crackpotštine. Srodan Masaru Emotu i njegovoj "informiranoj vodi", srodan homeopatiji. Jednom riječju, šarlatanska pizdarija za očajne pretile ljude.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:49   #50
Jedem ja svoj ručak i okrenem na HRT1. Emisija "Dan za danom". I uhvatim prezentaciju jednog proizvoda. Čujem da se radi o liječenju, o vodi, o nikotinu.

I gle, to je isto ono (ili bar vrlo slično) postu #8 u kojem je sal_mirabilis izvijestio o onoj magnetsko-elektromagnetsko-električnoj "metodi" odvikavanja od pušenja.
Koliko sam pohvatao, taj uređaj ili u vodu trpa "informacije" koje onda interferiraju s receptorima nikotina na neuronima, ili se jednostavno na njega priključite i on vam šalje "informacije" od kojih više nemate želje za pušenjem.


Dobro, koji kurac se događa s HRT-om? Imaju li oni ikakav odsjek, zavod, odgovornu osobu, koja sprječava da nacionalna televizija promovira šarlatanstvo? Ovo je jebena sramota. I neka mi još jednom kažu da moram plaćati pretplatu. Svragon oni i pretplata.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:11   #51
Dan za danom, nova mozaična emisija na HRT-u

Da, promoviraju šarlatanstvo.

Danas su promovirali iridologiju, a horoskop im je stalna rubrika. Majke mi, ja ću njima napisati flame e-mail, a isto ću napisati i na blogu. Kako ih nije sram?
Baš mi kolega javlja da je bila neka žena navodno iz JAR-a koja kaže da se tamo ta "medicinska grana" (kurac, a ne medicina) baš i ne poštuje jer su strogi zakoni, ali da su "ljudi u RH puno otvoreniji", a voditeljica kaže da se nada da će nove tehnologije i ovdje zaživjeti.

Dobro, što se događa? HRT je preplavljen crackpot materijalom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:29   #52
Lopine.
Uhvatio sam ih kako se reklamiraju po Metrou.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:31   #53
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Lopine.
Uhvatio sam ih kako se reklamiraju po Metrou.
ha ha got you
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:48   #54
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Lopine.
Uhvatio sam ih kako se reklamiraju po Metrou.
Ako im je METRO Cash & Carry d.o.o. za to dao dopuštenje, oboje krše zakon. U slučaju da im nije dao dopuštenje, zakon krši samo homeopatija.com (ili kako god se zove matična tvrtka).
Nisam ih vidio kad sam zadnji put bio u Metrou, a to je bilo nedavno. Moguće je da su bili samo u Zagrebačkom, najvećem. Drugi put im reci to za kršenje zakona.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 16:54   #55
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ako im je METRO Cash & Carry d.o.o. za to dao dopuštenje, oboje krše zakon. U slučaju da im nije dao dopuštenje, zakon krši samo homeopatija.com (ili kako god se zove matična tvrtka).
Nisam ih vidio kad sam zadnji put bio u Metrou, a to je bilo nedavno. Moguće je da su bili samo u Zagrebačkom, najvećem. Drugi put im reci to za kršenje zakona.
Koji zakon krše? Ne vidim da iti jedan konkretan proizvod nazivaju lijekom, sve su "pripravci".

sal, kako su se reklamirali? Elektronička reklama, znači na razglasu/nekakvoj plazmi ili štand/promocija/votever? Ajde mi samo javi točno kad i gdje, imam neke veze u Metrou.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:26   #56
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Koji zakon krše? Ne vidim da iti jedan konkretan proizvod nazivaju lijekom, sve su "pripravci".

sal, kako su se reklamirali? Elektronička reklama, znači na razglasu/nekakvoj plazmi ili štand/promocija/votever? Ajde mi samo javi točno kad i gdje, imam neke veze u Metrou.
Homeopatski pripravci se ne smiju reklamirati, reče vojky na Pravu. Pitao sam ga i izvukao je neke stavke zakona.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:29   #57
Mislio sam da ih se samo ne smije reklamirati kao lijekove - znači, mogu biti dodaci prehrani, pripravci i slične pizdarije.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:36   #58


Zaribah, novine Metro su u pitanju.

Duboko se ispričavam.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:38   #59
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Mislio sam da ih se samo ne smije reklamirati kao lijekove - znači, mogu biti dodaci prehrani, pripravci i slične pizdarije.
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1712.htm

izvadak iz Narodnih novina:

Quote:
3. OGLAŠAVANJE I OBAVJEŠĆIVANJE

Članak 96.

Zabranjeno je oglašavanje i obavješćivanje o homeopatskim proizvodima iz članka 89. ovoga Zakona.

Način oglašavanja i obavješćivanja o homeopatskim pro­izvo­dima na koje se ne odnosi zabrana iz stavka 1. ovoga članka propisat će pravilnikom ministar nadležan za zdravstvo.

a članak 89. glasi:

Quote:
Članak 89.

Odobrenje za stavljanje u promet ne moraju imati, već se moraju upisati u očevidnik Agencije homeopatski proizvodi ako ispunjavaju sljedeće uvjete:

– namijenjeni su oralnoj ili vanjskoj primjeni,

– nemaju navedenu terapijsku indikaciju na pakovanju ili u dokumentaciji,

– imaju dovoljan stupanj razrijeđenosti kojim se jamči neškodljivost proizvoda; posebice proizvod ne smije sadržavati više od jednog dijela izvorne tinkture na deset tisuća dijelova, odnosno ne više od jedne stotinke najmanje terapijske doze djelatne tvari zbog koje bi se lijek obvezno izdavao na liječnički recept.

Pošto praktično svi homeopatski pripravci zadovoljavaju uvjete iz članka 89., (to je zapravo kotačić pravnog aparata koji homeopatima veže ruke), ispada da se homeopatski pripravci ne smiju reklamirati i oglašavati na ikakav način.




@sal: onda još gore.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 20:00   #60
evo jos malo

http://i231.photobucket.com/albums/e.../krs/quack.jpg
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.