Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2008., 18:27   #21
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
savijet broj 1. imaj niže cijene za 100-200kn od drugih
2. prvi mjesec vođenja knjiga svakom klijentu besplatan
3. daj oglas u Butigi
4. napravi 1000 letki i podijeli po gradu po kaficima, jer tamo je največi đir poslovnih ljudi
5. nadam se da poznaješ dobro knjigovodstvo
6. good luck
7. Pozivanje na hladno, radi razvoja samodiscipline i samopouzdanja. Ali pošto si rekla da ti je to drugi posao, onda ne znam... Mislim da se je najbolje specijalizirati samo u jednom poslu + dobro naučiti prodajne vještine i to je to.
k_andj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 13:43   #22
Nisam tražila klijente jer nisam željela knjigovodstveni servis, ali malo po malo, moji klijenti su pronašli mene, na razne načine. Prvi klijent mi je bila firma u kojoj sam konkurirala za radno mjesto sam.knjigovođe, ja odustala, oni me tražili da radim honorano i tako je krenulo. Ostali klijenti - bivši kolega (iz prodaje) se osamostalio pa se javio meni, bivše kolegice brat i sl.

Meni je to dodatni posao, to svi odmah u startu znaju, nisam ni prejefitna ni preskupa, pitaju imam li prostora i vremena za nove klijente, da me preporuče.
Kada je meni previše, ja im preporučim dalje (svou kumu).
meri64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 13:34   #23
povoljni i efikasni

imati ok cijene i dobro obavljatisvoj posao.
Ja trenutno "bjezim" od servisa koji mi je potpuno sva stanja krivo unijeo - nikad ispravljeno, dodatno krivo uvedeno.... dovedenas u blokadu zbog njihovog propusta da mi nisu godinu dana pripremili neke virmane vezane uz mene vlasnicu(zaboravili na mene) i samo mi slali virmane za moje zaposlenice....
da ne kazem da svaki put neki virman krivo ispune i neka placa zaluta na tudji racun...
Justinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:25   #24
a što si ti radila godinu dana da to nisi primijetila?

dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 08:11   #25
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
a što si ti radila godinu dana da to nisi primijetila?

to i mene bas zanima
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 09:29   #26
Svatko mora svoj posao obavljati dobro - da si znam sama voditi knjige i ispunjati virmane tj. prije svega da imam vremena- nebi bacala novce da mi to netko drugi obavlja - i meni se moj posao cini jednostavan i uvijek se sokiram kad moji kupci ne primijete ili neznaju neke stvari koje su meni bazne- pa tako se niti ja ne zelim zamarati s knjigovodstvenim sitnicama- vec zelim servis koji ce ta 2 sata tjedno dobro i kvalitetno odraditi - pripremiti tih 10 virmana i provesti 10 racuncica
Justinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 11:22   #27
Quote:
walter wingfield kaže: Pogledaj post
Niže cijene, pa besplatni prvi il drugi mjesec znači da je kvaliteta zaista upitna.
Vrsni knjigovođa košta, a za zaposliti nekoga tko stvarno zna posao rijetko se nađe a da mu ne ponudiš visoku plaću.
ne znam da li je OK okarakterizirati kvalitetu usluge lošijom zbog povoljnije cijene.

u igri su različiti faktori, a zaista se nadam da ne postoji knjigovođa koja pri kreiranju cjenika razmišlja:"
hm....nemam dovoljno znanja, nit se smatram sposobnom za taj posao, pa nek budu moje cijene niže od svih ostalih" takvi se nek radije prime drugog posla

razmišljam o varijantama:
knjigovođa s iskustvom odluči pokrenuti vlastiti posao. i kako intenzivno traži nove klijente, odluči ponudi svoje usluge po povoljnijoj cijeni. ali kako nije spreman ponuditi usluge po zaista najnižoj cijeni, odluči mjesec-dva voditi posl. knjige klijetna besplatno - očekujući s njim dugoročnu suradnju, u kojoj će svoje usluge naplatiti. osim ako je ukrao klijente bivšem poslodavcu pa ne mora brinuti o proboju na tržište

ili pak primjer knjig. servisa koji ne mora plaćati najam/kredit za poslovni prostor pa ima niže fiksne mjesečne troškove i stoga može klijentima ponuditi usluge po povoljnijoj cijeni.

raspisala sam se jer sam dobila vrlo povoljnu ponudu prijateljice koja pokreće vlastiti posao. više ne znam dal smo samo vrageci koji ne vole konkurente ili nešto drugo...a svakako bih radije učila na tuđim greškama nego na svojim...

Zadnje uređivanje Petra** : 08.09.2010. at 11:28.
Petra** is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 12:38   #28
Evo Petra, ja bi se slozila s tobom.
Ja sam imala skupog knigovodju pa je isto radila katastrofalne greske.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 17:15   #29
Knjigovođa i cijena

Evo curke moje drage da vam "stari"knjigovođa nešto kaže(ma nisam toliko stara al sam rano počela raditi)
Imali smo već prije nekoliko mjeseci raspravu pa evo pošto me dugo,predugo nije bilo ,uvijek mi je ova tema zanimljiva pa da vam kažem svoje mišljenje.
Nikad nemojte ni u jednom poslu konačnu ocjenu davatim na osnovi koliko nešto košta i ne stoji ona:ako ne znaš što je dobro,znaš što je skupo.
Knjigovođa bi ti trebao biti vodilja u poslu koji ti ne poznaš dobro,ili i ako znaš a ne stižeš..pa prema tome ako je dotična osoba poštena i moralna,tako će i odraditi svoj dio posla,naplatiti u nekim normalnim okvirima svoju uslugu,i biti ti od pomoći u svim problemima.
Žalosno je što se danas baš svatko bavi s tim poslom jer misle da je to posao gdje se lako zaradi i to me najviše smeta jer tko nije prošao sve loše i dobre strane vodeći računovodstveni servis stvarno ne može znati cijeniti taj posao.
Eto da ne dužim mogla big do sutra.
__________________
Oni koji se brzo obogate,u velikoj su pogibelji da brzo osiromaše
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 18:47   #30
kao vlasnica jednog servisa mogu samo reći to da u današnje vrijeme ne da svatko radi taj posao, nego ljudi nude mizerne cijene svojih usluga samo da bi privukli klijente, ali samo cijenom, pa se nakon nekog vremena ljudi žale da im se loše vodi i love se za glavu
a da ne velim kako je loša naplata
__________________
so close no matter how far couldn`t be much more from the heart forever trusting who we are and nothing else matters... 30.04.2012.....
klaudijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 18:51   #31
potpis klaudijak... potpis na svaku riječ
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 18:23   #32
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Evo curke moje drage da vam "stari"knjigovođa nešto kaže(ma nisam toliko stara al sam rano počela raditi)
Imali smo već prije nekoliko mjeseci raspravu pa evo pošto me dugo,predugo nije bilo ,uvijek mi je ova tema zanimljiva pa da vam kažem svoje mišljenje.
Nikad nemojte ni u jednom poslu konačnu ocjenu davatim na osnovi koliko nešto košta i ne stoji ona:ako ne znaš što je dobro,znaš što je skupo.
Knjigovođa bi ti trebao biti vodilja u poslu koji ti ne poznaš dobro,ili i ako znaš a ne stižeš..pa prema tome ako je dotična osoba poštena i moralna,tako će i odraditi svoj dio posla,naplatiti u nekim normalnim okvirima svoju uslugu,i biti ti od pomoći u svim problemima.
Žalosno je što se danas baš svatko bavi s tim poslom jer misle da je to posao gdje se lako zaradi i to me najviše smeta jer tko nije prošao sve loše i dobre strane vodeći računovodstveni servis stvarno ne može znati cijeniti taj posao.
Eto da ne dužim mogla big do sutra.
Potpuno se u svemu slažem s rečenim.
Ipak razumijem i jednu i drugu stranu. Naime, stvarno je žalosno ko se sve bavi knjigovodstvom i na koji način.
Ja imam sličan problem. Iz privatnih razloga doselila sam se u ZG, a u gradu gdje sam prije živjela imala sam knjigovodstveni servis sa dugggoooogodišnjim iskustvom koji je preuzela jedna moja djelatnica.
Mislila sam da kad dođem u Zg neću imati problema oko pronalaženja klijenata s obzirom na iskustvo i sl. Ali dogodilo se upravo suprotno. Iako se i reklamiram i sve moguće ja imam trenutno dva klijenta od kojih naravno ne mogu funkcionirati tj. oni mi ne mogu dati mjesečnu plaću.
Moje pitanje je vrlo jednostavno. Kako u Zg pronaći klijente za knjigovodstvo. Prihvaćam svaku ideju...
malagala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 20:39   #33
Quote:
klaudijak kaže: Pogledaj post
kao vlasnica jednog servisa mogu samo reći to da u današnje vrijeme ne da svatko radi taj posao, nego ljudi nude mizerne cijene svojih usluga samo da bi privukli klijente, ali samo cijenom, pa se nakon nekog vremena ljudi žale da im se loše vodi i love se za glavu
a da ne velim kako je loša naplata
Slazem se Klaudijak ali svemu dode kraj.... U SAD/EU da bi vodili knjige za neku firmu, morate imati certifikat Ovlastenog racunovode.... za kojeg je preduvjet naravno fakultet i najmanje 3 godine iskustva na vodecim racunovodstvenim pozicijama u poduzecu/ima..
Mislim da ce Hrvatska to vrlo brzo morati usvojiti kao i svoju praksu a s time vise nece biti toliko kukolja.. i tako naravno treba biti... Istina je i da postoje mnogi ljudi sa srednjom skolom ali sa odlicnim knjigovodstvenim znanjem takoder sa faksom a s nikakvim znanjem, ali mislim da su oni opet manjina i da je praksa EU odlicna.
__________________
Shame and disgrace over mental unrest
Keeps us from saving those we love
The grace within our hearts and the sorrow in our souls
darknes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 08:18   #34
Quote:
darknes kaže: Pogledaj post
Slazem se Klaudijak ali svemu dode kraj.... U SAD/EU da bi vodili knjige za neku firmu, morate imati certifikat Ovlastenog racunovode.... za kojeg je preduvjet naravno fakultet i najmanje 3 godine iskustva na vodecim racunovodstvenim pozicijama u poduzecu/ima..
Mislim da ce Hrvatska to vrlo brzo morati usvojiti kao i svoju praksu a s time vise nece biti toliko kukolja.. i tako naravno treba biti... Istina je i da postoje mnogi ljudi sa srednjom skolom ali sa odlicnim knjigovodstvenim znanjem takoder sa faksom a s nikakvim znanjem, ali mislim da su oni opet manjina i da je praksa EU odlicna.
Po ovome sto ti pises pripravnici nikada nebi mogli dobiti posao.

Ovo si sigurno izmislio, jer znam da tako nije u EU (za SAD neznam).

I koji fakultet je za knjigovodje ( kod nas), tko ide na fakultet za tu struku, kad sa tecajem mnogi vec odavno rade. I imaju u radnoj knjizici zvanje knjigovodje.
I sto ce biti kad dodje taj zakon o kojem ti pises, svi ce ostati bez posla i sto? Izbrisat ce im se to iz radne knjizice?
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:01   #35
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
I koji fakultet je za knjigovodje ( kod nas), tko ide na fakultet za tu struku, kad sa tecajem mnogi vec odavno rade. I imaju u radnoj knjizici zvanje knjigovodje.
Poanta je u sljedećem: svaki knjigovodstveni servis morao bi imati najmanje jednog ovlaštenog računovođu koji će nadgledati i odobravati vođenje poslovnih knjiga.

Interesantno je da nikome ne pada na pamet otići na sud i zastupati neku osobu bez završenog fakulteta i položenog pravosudnog ispita, iako je možda pročitao jedan zakon...
ili drugi primjer: liječnik sa završenim fakultetom sigurno ne može obavljati transplataciju organa bez završene specijalizacije....

bitno je da knjige može svatko voditi (kuharice, lovci, kemičari...)
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:14   #36
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
Poanta je u sljedećem: svaki knjigovodstveni servis morao bi imati najmanje jednog ovlaštenog računovođu koji će nadgledati i odobravati vođenje poslovnih knjiga.

Interesantno je da nikome ne pada na pamet otići na sud i zastupati neku osobu bez završenog fakulteta i položenog pravosudnog ispita, iako je možda pročitao jedan zakon...
ili drugi primjer: liječnik sa završenim fakultetom sigurno ne može obavljati transplataciju organa bez završene specijalizacije....

bitno je da knjige može svatko voditi (kuharice, lovci, kemičari...)
slažem se u potpunosti

Za neke djelatnosti je već i propisano da se nemogu obavljati bez zvanja "ovlašteni"... ako se ne varam, geodeti moraju biti ovlašteni da bi mogli pečatirati i potpisivati elaborate... geodeta bez titule "ovlašteni" može izrađivati elaborate, raditi izmjere, ali ne može te elaborate sa svojim poptisom i pečatom predati...

tako će vjerovatno biti i s knjigovodstvom... nitko ne kaže da se neovlašteni neće moći baviti knjigovodstvom... moći će se baviti ali neće moći potpisivati financijska izvješća...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 15:56   #37
to što je netko "ovlašteni računovođa" kod nas nije nikakva garancija kvalitete i stručnosti. za što nam onda služi ekonomski fakultet, smjer financije i računovodstvo? kao to je manje vrijedno od nekog seminara na kojem polažeš ispit koji nije niti teži niti zahtjevniji od ispita na faksu (vidio ispit za ovlaštenog računovođu).

ne treba pretjerivati, kod nas mnogo toga nije uređeno kako treba da bi se koplja trebala lomiti na ovlaštenom ili neovlaštenom. bilo bi puno bolje da se uspostave kriteriji oko poslovanja i odgovornosti poduzeća, stručnosti ovlaštenih osoba koja poduzeća zastupaju. kod nas svatko može imati poduzeće i baviti se bilo čime što je stavio u opis poslovanja (ok, nemojte me doslovno držati za riječ, ali gledajmo malo širu sliku).

btw, VTi, koja je poanta izrađivati FI, a ne smiješ ih potpisivati ?? pa kako ćeš ih kontrolirati i potpisati ako, praktički, ih ponovno sam (kao ovlašteni računovođa) ne izradiš?
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 19:24   #38
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
btw, VTi, koja je poanta izrađivati FI, a ne smiješ ih potpisivati ?? pa kako ćeš ih kontrolirati i potpisati ako, praktički, ih ponovno sam (kao ovlašteni računovođa) ne izradiš?
pa o tome ja i govorim... nitko neće branit da se netko bavi knjigovodstvom (a to je opaska na post od Jessice koja je napisala da će onda svi ostat bez posla), ali taj će morat platit nekome da izradi... to se sad događa sa geodetima... on napravi sve izmjere a onda mu ovlašteni potpiše i uzme mu za to masnu proviziju... sve dok netko ne napravi sranje, pa onda odgovara onaj ko je potpisao a nije provjerio ono što potpisuje...

tako će i u knjigovodstvu onaj ko neće imat ovlaštenje bit jednostavno "operativac" u svojoj firmi dok će za kompliciranije stvari morat ili zaposlit nekog ili pak platit nekome da to potpiše...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 09:38   #39
Nevjerujem da ce netko potpisivati i odgovarati za tudji rad.

Mislim da ce se to morati drugacije rijesiti.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:26   #40
misliš da je održivo stanje u kojem kuharica, grobar, pekar (nadam se da se navedena zanimanja neće naljutiti) mogu bez ikakvog certifikata voditi poslovne knjige?
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.