Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 17:39   #1
Kakva je to riba pangasio?

Pozdrav svima!
Nadam se da je od mora ljudi netko čuo za ribu pangasio?!
Jučer sam je pripremio bez ikakvih kerefeka sa malo maslinova ulja, soli, ružmarina i bosiljka i bila je odlična.
Ako imate kakav dobar recept za istu, bio bih zahvalan.
vitez jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 17:58   #2
Pangasio?


Prvi put čujem, nije to iz Jadrana
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 18:08   #3
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Pangasio?


Prvi put čujem, nije to iz Jadrana
nije ni iz mora. obitava u azijskim rijekama.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 19:03   #4
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Pangasio?


Prvi put čujem, nije to iz Jadrana
A ne nije!PANGASIO je list.RIba list,ČULI?
__________________
isprovociran,ispljuvan al nedam se
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 19:04   #5
Thumbs down

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nije ni iz mora. obitava u azijskim rijekama.
Da ga nisi lovio po azijskim rijekama.Koliko ljudi melje gluposti ničim izazvani
__________________
isprovociran,ispljuvan al nedam se
daklu is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.07.2008., 21:35   #6
Quote:
daklu kaže: Pogledaj post
Da ga nisi lovio po azijskim rijekama.Koliko ljudi melje gluposti ničim izazvani
http://images.google.hr/images?um=1&...a%C5%BEi+slike

čudan neki list
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:35   #7
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
Neznam koliko se ti kužiš u ribu i otkuda si.Da si kuhar i da si iz primorskog mjesta trebao bi znati da je pangasio list i da obitava i u Jadranu.
__________________
isprovociran,ispljuvan al nedam se
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:38   #8
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
I morski pas se zove morski pas pa ne liči na psa.
__________________
isprovociran,ispljuvan al nedam se
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:14   #9
Quote:
daklu kaže: Pogledaj post
Neznam koliko se ti kužiš u ribu i otkuda si.Da si kuhar i da si iz primorskog mjesta trebao bi znati da je pangasio list i da obitava i u Jadranu.
Tako je. Osim sto mi se neku vecer krckao u pecnici, ima te ribe i izvan Jadrana ali do Azije se bas ne mora potegnuti
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 20:04   #10
lijepo da smo se onda međusobno naučili da pangasio živi i u rijekama Azije i u Jadranskom moru
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 22:29   #11
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
lijepo da smo se onda međusobno naučili da pangasio živi i u rijekama Azije i u Jadranskom moru
europske sorte ove ribe su manje masne od azijskih njih tamo u uzgoju hrane rizinim brasnom i bananama, ne znam za Hrvatsku ali u EU je ta riba i dosla iz Azije.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 04:12   #12
ta riba zove se panga i dolazi iz vijetnama gdje je uzgojena u tim basenima...

covjek ko je od ove ribe napravio milijarde je jedan vietnamac kome je palo na pamet da kad panga poraste odmah nedaleko od mjesta uzgajanja je fabrika u kojoj ce ta riba cisti od kostiju... i prave fileti


riba je jeftina jer oni uspjevaju da to proizvodu vjestacki (farmed fish) i u ogromnim kolicinama no postoje puno kontroverzi oko kvaliteta tog mesa . Vidjela sam neke dokumentarce na tv-eu i ako bas nemate sta drugo jest jedite pangu no najbolje je zaboraviti ovu ribu

ne da nije istina da ionako sva riba danas je puna teskih metala, žive i cega sve ne.. ali pangas djelule mi daleko veca opasnost
http://www.whytraveltofrance.com/200...r-that-matter/
VitaJela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 12:21   #13
Koliko ja znam ta riba se zove bas pangasius, barem sam ju pod tim imenom na jelovnicima mnogih drzava vidjela, Pangasius hypophthalmus kao europska manje masna varijanta i azijska
Pangasius bocourti.

U mojoj drzavi jedan dio uzgoja te ribe jest i organski uzgoj i ne bih se slozila da nije dobra riba. Mozda nije ta koju ti opisujes ali tako tovljene ribe ionako ne jedem, bez obzira koja vrsta bile.
Imas i dobre i lose tune (losu placaju 80 kuna kilu kod mene adobru 350 kuna kilu, ovo prvo ako da plastiku jedes), osim vrste narminice jako je bitno i porijeklo iste. To je sva mudrost. Voce je zdravo ali pojedi ono zaspricano i genetski modificirano i vise nije posebno zdravo. Tako i ovo.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 18:08   #14
Ma kakav list? Nema ovo veze s listom. Pa ovo je neka vrsta slatkovodne ribe...barem ovo što vidim na slikama
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 20:06   #15
To je file soma.
amadod is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 22:48   #16
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
europske sorte ove ribe su manje masne od azijskih njih tamo u uzgoju hrane rizinim brasnom i bananama, ne znam za Hrvatsku ali u EU je ta riba i dosla iz Azije.
Kako misliš da je riba došla iz azije u EU?Šta ima dolaziti u EU kad ta riba obitava i u Jadranu.Ima više vrsta te ribe.
__________________
isprovociran,ispljuvan al nedam se
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 12:06   #17
i kaj je na kraju najuvaženije mislenje o tom pangasiju ? samo antipropaganda ili ima razloga strahovanju ?

evo gledam video i ne čini mi se tako loše , mada sam sad toliko isprepadan da ga glede i unatoč više neću kupovat

The Truth of Pangasius
https://www.youtube.com/watch?v=Vjz47A5-Uys
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 14:32   #18
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
i kaj je na kraju najuvaženije mislenje o tom pangasiju ? samo antipropaganda ili ima razloga strahovanju ?

evo gledam video i ne čini mi se tako loše , mada sam sad toliko isprepadan da ga glede i unatoč više neću kupovat

The Truth of Pangasius
https://www.youtube.com/watch?v=Vjz47A5-Uys
Riba je s pravom na crnoj listi jer može živjeti u najzagađenijoj vodi. S druge strane normalno da će proizvođači poduzeti sve da sa svog proizvoda skinu lošu reputaciju pa će uvjete držanja poboljšavati. Ima na netu oprečnih podataka i na YouTube-u ovakvih priloga kakav si stavio, a ima i onih od kojh ti se diže želudac. Istina je vjerojatno negdje u sredini. Ali pustimo sad na stranu aspekt zdravstvene ispravnosti pangasiusa. Ta riba je gastronomski nula, a jedini joj je plus niska cijena ali ne znam zašto se uopće pored naših i više nego ukusnih srdela, inćuna, lokardi, palamida, salpi, bugvi...itd, a koje su u tom cjenovnom razredu, zamarati tom gastronomski nekvalitetnom azijskom konfekcijom.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 04:22   #19
tako nekako

a vidim da ni norvežani i njihova uzgajališta lososa nisu baš cvijeće

Lachs: Fisch als industrielles Massenprodukt | 45 Min | NDR Doku
https://www.youtube.com/watch?v=mFlL5trAbSs

ja sam svoj današnji preživio
http://uploadslike.com/image.php?di=IPDC

jači je i reskiji od našeg soma ali botom line nije vrijedan javljanja u nekom budućem obroku ni da ga uzgajaju u svetoj vodici
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:04   #20
Jedan poznati kuhar u Njemackoj javno je rekao da bi svakome 100% radije preporucio riblje stapice vec pangazius ribu. I jos je dodao: da ljudi znaju gdje ta riba zivi ili se uzgaja da je nikada nebi kupili.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.