Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2009., 21:01   #21
Quote:
hebivjetar kaže: Pogledaj post
Ako netko od upucenijih ima volje i vremena da mi objasni neke od ovih pojmova :

"Writing the money calls" ?
"Selling Naked calls" ?
"Selling Puts" ?
"Bull Put Spreads" ?
"Bear Put, Bear Call, Calendar Spreads," ?

Znam da hedging koji je dozvoljen na Wall Street-u na ZSE nije dozvoljen, sada pitanje je da li neke od ovih radnji/strategija ulaganja navedenih gore dozvoljeno na nasoj ZSE?
ne znam šta znače svi pojmovi al puc i kols se odnosi na opcije a time se kod nas ne trguje tago da je vrhunac na zse takozvano "pampers shortanje" koje je dobrim dijelom nastalo tu na ovom forumu....to je kad kupiš recimo po 100 pa padne na 90 pa se usereš i prodaš..od tuda i naziv pampers..a šortanje jer si kraći za par somova kuna..ili par audija..ovisno o veličini portfelja
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:19   #22
Quote:
hebivjetar kaže: Pogledaj post
Ako netko od upucenijih ima volje i vremena da mi objasni neke od ovih pojmova :

"Writing the money calls" ?
"Selling Naked calls" ?
"Selling Puts" ?
"Bull Put Spreads" ?
"Bear Put, Bear Call, Calendar Spreads," ?

Znam da hedging koji je dozvoljen na Wall Street-u na ZSE nije dozvoljen, sada pitanje je da li neke od ovih radnji/strategija ulaganja navedenih gore dozvoljeno na nasoj ZSE?
Nista od toga nema na ZSE jer nema opcija.
Mozes jedino kupit i drzat, sto i nije neki sex (buy&hold je dobra strategija za nezaradit nista ili popusit lovu).
Moras prvo skuzit kako rade opcije u osnovi, da bi mogao skuzit ostalo. Ove strategije sa opcijama koje navodis (bull put spread, bear put, bear call itd.) su dosta jednostavne za tehnicki izvesti, ali nije bas lako zaraditi na njima.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:35   #23
Što se uzima za price iz formule P/E ?
Znam da je E neto dobit podjeljena sa brojem dionica, (neto dobit za npr. 2008 godinu). Dali treba uzeti za formulu onda prosječnu cijenu P za 2008 i odakle mi taj broj?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:42   #24
P je današnja cijena.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 17:36   #25
Mozete napisati nesto o strucnim pojmovima, terminima, izrazima u svijetu investiranja pocevsi od najbanalnijih.... Jer kad se cita bilokoja knjiga o burzi i dionicama pocetnik je nemoze dobro razumjeti bez znanja osnovnih pojmova koje se u knjizi spominju...
Cannon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 18:09   #26


Rječnik stranih riječi? Enciklopedija? Google is my friend?

Stvarno ne možeš postaviti ovako ne-konkretno pitanje i očekivati da mi tu napišemo odgovor. Kreni od foruma, pa kad ti koji izraz nije jasan pitaj što znači.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 13:31   #27
evo ti pa se obrazuj

http://wmd.hr/rjecnik-pojmovi-e/web/ekonomski-tok/
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 00:13   #28
hvala dante
Cannon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 15:22   #29
Vec imam dionice na PBZ investoru, pa me zanima da li se mogu prijaviti na agram brokere i kod njih nastaviti kupovati (a da ne rasprodam/prenesem sve sa investora)??? Znaci, da li je moguce "poslovati" sa 2 brokerske kuce odjednom?

Nekako se bojim vece novce staviti na agrame, ali bi tamo malo fusario sa sicom...
Pukyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 15:25   #30
Quote:
Pukyz kaže: Pogledaj post
Nekako se bojim vece novce staviti na agrame, ..
zašto?

bojiš se da ti ne maznu pare i vrate se doma u bosnu


a ća se tiče pitanja: možeš
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 15:27   #31
predobri (povoljni) su da bi bili istiniti

hvala na odogvoru, ode ja u bosnu... :-))
Pukyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 15:32   #32
A ti fušari onda sa sićom, pa kad ti se svidi kupovati bez minimalne dionice sa investora preregistriraj, ne moraš ih prodat
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 02:36   #33
ZANIMA ME

E ovako prvo pozdrav svima koji posjecuju ovaj forum...
i imam za njih pitanje
posto mene vise zanima informatika,dosta sam aktivan na forumima informatike,i vise se u informatiku razumijem,naravno to i studiram,.

a nekako me i ovo trgovina dionicama zanima,sta znace oni brojevi na tv-u,kad pokazuju neke firme,ono pad,porast...gdje se kupuju dionice,kako ,sta ?
a sto ja zelim,time reci,imal neko neki blog,gdje bi se sve to fino moglo procitati,a i da skontam,kako se to radi...i usput pitanje,jel moguce da i skontam to trgovinu dionica,a dugo godina se zanimam sa racunarima,informatikom itd...
pozzz,i hvala unaprijed.
intuitiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 16:29   #34
Intuitiv, a da probaš pročitati ovu temu od početka, pa vidiš da li imaš još pitanja, pa onda pitaš

Lakše bi skontao da si neke ekonomske struke, ali osobno poznajem ljude različitih struka koji uspješno trguju na ZSE
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 21:12   #35
evo par pitanjaca:
1. jeli ja mogu prodavat 1, 2, 3 dionice (bilokoje) ili moram u nekom paketu po npr.10?
2. koji i koliki porez se plaća ostvarenu dividendu i na prihode od prodaje dionica?
3. što je split-stock i jeli općenito dobra ili loša vijest za male dioničare?

(pitanja se odnose na trgovanje na ZSE)
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 21:58   #36
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
evo par pitanjaca:
1. jeli ja mogu prodavat 1, 2, 3 dionice (bilokoje) ili moram u nekom paketu po npr.10?
2. koji i koliki porez se plaća ostvarenu dividendu i na prihode od prodaje dionica?
3. što je split-stock i jeli općenito dobra ili loša vijest za male dioničare?

(pitanja se odnose na trgovanje na ZSE)
1: ako prodaješ u paketima i staviš lipi papir i mašnu dobiješ više šoldi

2 krizni

3 split stock je kad sidneš na rivu u splitu i naručiš štok i gledaš more ili kako bi purgerske pičke rekle slanu vodu
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:03   #37
1. Ne možeš nam prodavati "bilokoje" a dionice prodaješ i kupuješ na cijele brojeve tj. 1, 2, 15, 359 itd.
2. Na dividendu ti ide ovaj krizni harač, a na zaradu (ako je ostvariš ) od prodaje dionica još nema poreza.
3. Jedna dionica se podijeli na npr. 10 gdje svaka vrijedi 1/10 početne vrijednosti. Npr. dionica koja vrijedi 50 000 kn se podijeli na 10 kom. po 5 000. Obično se to radi da se privuku manji dioničari koji su ekonomski slabiji pa nemaju u jednom trenutnku 50 000 kn za istovariti za dionicu. Takav čin pridonosi likvidnosti te dionice.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 16:15   #38
ok, hvala na objašnjenjima
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 16:24   #39
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
1. ...a dionice prodaješ i kupuješ na cijele brojeve tj. 1, 2, 15, 359 itd.
...
Nije cijele već prirodne.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 17:45   #40
Točno.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.