Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2010., 18:50   #1
Električni roštilj ili grill tava?

Dakle, oni koji su probali oboje, s cega je ukusnije meso: elektricnog rostilja ili grill tave od gusa? Na kojem je meso slicnije pravom rostilju?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:07   #2
ukusno je oboje. meni je puno roštiljastije ono s električnog roštilja. na grill tavi mi uvijek ispadne nešto nalik na šniclu na naglo
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:32   #3
Ono s el. roštilja, ako radiš nešto masno što se cijedi po grijaču pa se stvara dim. Pileća prsa su ista kao na tavi.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:50   #4
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Dakle, oni koji su probali oboje, s cega je ukusnije meso: elektricnog rostilja ili grill tave od gusa? Na kojem je meso slicnije pravom rostilju?
Bolje mi je na gusu, ali ju prvo jako ugrijem (Alu-gus; Granit Stone) 8 min na jakom plinu, pa tek onda meseko i povrće. Za moj ukus el.roštilji ne razvijaju dovoljno visoku temperaturu koja bi odmah zatvarala meso. Ni na jednom meso nije slično pravom roštilju ali sa drvima, bez ugljena ili strave zvane briketi. Za turnedoe, entrecote, porterhouse,T-bone koristim vulkansko kamenje jer ih uglavnom radim između tres saignant i saignant.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:54   #5
Zato se meso i "zatvara" često na naglo tek nekoliko minuta u tavi, prije nego se ubaci u pećnicu peći, primjerice.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 11:08   #6
Kako na gusanoj tavi s rebrima spriječite da vam se meso zalijepi (i raspada kod skidanja/okretanja)?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 11:12   #7
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Kako na gusanoj tavi s rebrima spriječite da vam se meso zalijepi (i raspada kod skidanja/okretanja)?
Takvu imamo i mi i nemamo problema s tim ljepljenjem mesa za nju, tako da ti ne mogu pomoći

Inače, definitivno glasam za pravi roštilj i to onaj na drva. Ali kad nema njega, onda između ove dvije opcije biram tavu. Imamo i električni roštilj, ali dok ga izvadim iz kutije, pa poslije očistim i opet spremim nekako mi je lakše izvući tavu. Iako, niti jedno niti drugo nisu dostojna zamjena na roštilj na drva, jer mi fali onaj miris i okus koje meso dobije
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 18:18   #8
Između gusa i el.roštilja biram gus.

Ni meni se ni lijepi niš' za gusenu tavu. (Imam bakinu.)
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 00:08   #9
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Kako na gusanoj tavi s rebrima spriječite da vam se meso zalijepi (i raspada kod skidanja/okretanja)?
Ako je prethodno jako zagriješ, ništa se ne bi smjelo lijepiti ili raspadati pri okretanju. Malo me čudi što izgleda uvjerljivo, performance koje pišu su o.k. jedino je prejeftina, alu-gus posuđe ovih dimenzija i težine obično košta od 450 kn na više.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 00:31   #10
tava... jel vi znate pošto je stuja?

Osim toga i mirisom i okusom je bolje...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 22:18   #11
Šta znači 'zatvaranje mesa'?
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 23:11   #12
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Šta znači 'zatvaranje mesa'?
Ono kad ga odmah kratko baciš na naglo, kako iz centra tog komada mesa dugom pripremom ne bi prodrli svi sokovi i kako bi (time) meso zadržalo sočnost. Alias kako se ne bi isušilo.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 23:22   #13
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ono kad ga odmah kratko baciš na naglo, kako iz centra tog komada mesa dugom pripremom ne bi prodrli svi sokovi i kako bi (time) meso zadržalo sočnost. Alias kako se ne bi isušilo.
Krvavi biftek
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 10:56   #14
A tako znači!
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:28   #15
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Kako na gusanoj tavi s rebrima spriječite da vam se meso zalijepi (i raspada kod skidanja/okretanja)?
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ako je prethodno jako zagriješ, ništa se ne bi smjelo lijepiti ili raspadati pri okretanju.
Bio sam uporan i spreman na eksperimentiranje i nakon više pokušaja došao sam do dobitne kombinacije. Mislim da mi je prethodna greška bila upravo u tome što sam je prejako zagrijavao (na 9 na keramičkoj ploči). Sad ju polako zagrijem na 6, po potrebi pojačam na 7 i više nema hvatanja ni raspadanja.

Ako nekom pomogne...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 09:58   #16
Razmisljam o kupnji aluminijske grill tave marke WMF s non-stick premazom na akciji u Intersparu. Ima li je tko i kakva su iskustva?
Iz do sada procitanog treba je jako zagrijati prije pecenja da se ne lijepi. Neki preporucuju napacano, a neki osušeno meso. Neki peku na masnoći, neki bez. Neki preporučuju pranje s čarlijem, neki samo vodom. Što vi spremate na g-tavi i kako?
Unaprijed najljepše zahvaljujem.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.

Zadnje uređivanje Horsefly : 17.03.2013. at 10:03.
Horsefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 10:22   #17
Meni te grill tave nisu jasne. Kad spremem na njoj isto mi ispadne kao da przim na obicnoj tavi. Po mesu mi se uhvati ona korica boje hrdje i dijelovi mesa se tope
Imam onu neku staru grill tavu od gusa(mislim da su svi takve imali) i mislim da nije do nje.

Na kakav nacin se treba peci meso, recimo kotleti? Meni se cesto dogadja ako stavim ulje da mi se napravi ta korica bezvezna a ako ne stavim ulje onda mi pocne izgarati ono sto se ocijedilo po tavi, oni sokovi iz mesa valjda.
Volim rostilj ali trenutno mi se ne da spremati drva i loziti samo zbog mene(zene je vegetarijanka ) pa napravim na toj tavi ali to nije niti blizu onome sa rostilja.

Imao sam i elektricni grill i tamo bi meso i riba ispali jako fino.

Dajte neke upute za peci veci komad mesa na tim grill tavama jer nesto radim krivo. Ja je najprije dobro zagrijem i kad bacim meso nakon par minuta smanjim lagano plin. Ali onda pocne dimiti i zagarati ono malo sto se ocijedilo a meso jos nije gotovo pa moram uliti i malo vode, na kraju to nikako izgleda
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 09:25   #18
kako s održava alumijska grill tava ?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:11   #19
Koristim električni roštilj sa gus rebrastim pločama, znači kao grill tava ali stoji vani. Dosta dobro radi, treba samo pustiti da se ploče fino zagriju. Jedino ih treba prati...
jermyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 12:02   #20
probao sam obostrano,ali s niti jednog nije,kao s ugljena.
Grill tava je malo bolja,ali ništa posebno.
bavarac90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.