Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2010., 14:35   #61
Quote:
gogykiryales kaže: Pogledaj post
pa neznam, možda broj država na kontinentu... po tebi bi sve države J.Amerike trebale biti na svjetskom???

U Africi od 50 i nešto država na SP ide samo 5, a u južnoj americi od 10 ide također 5, ajde reci da li je to pravedno?

Ako bi nekom trebalo ukinuti mjesto onda je to sigurna Europa iz koje ide tona repki na svjetsko, a evo im uspjeka - 6 ekipa u osmini finala i tri u četvrtfinalu
Šta ste se svi uhvatili Evrope!?!?
Na prvenstvu je 13 evropskih timova. Od 32. To je 40,625 %. U osmini i četvrt finalu će ih biti 37,5%. A ovo je najlošije prvenstvo za Evropljane u povijesti. Pa su opet na prosjeku što se tiče omjera sudionika i onih koji su prošli.
Dosad je na tih 40% sudionika, u četvrtfinalu praktično uvijek bilo 75% Evropljana. A u osmini isto uvijek preko 50%.
U biti, Evropa je jedina zakinuta ako ćemo mjeriti samo uspjeh u prošlosti. Ali opet, ne može se igrati prošireno evropsko prvenstvo s Brazilom, Argentinom i još 3 delegirane reprezentacije.
zvm is offline  
Old 29.06.2010., 14:41   #62
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Kaj da ti ja sad odgovorim kad sam sebe sjebeš i još mi bahato uletiš da moj argument ne drži vodu


Oceanija ima 11 saveza a 1 predstavnika i to upitnog, niti jednog sigurnog.


Kakvo je to SP?
Sad ga malo kakiš, ali to i sam znaš, zar ne?
Šta si se uhvatio Oceanije, kad je sve poznato o njihovom predstavniku, povijesti istog itd.!?

Počeo si pričati o Africi i J. Americi, uz osvrt na Concacaf. Ja sam rekao što mislim (da je ovo sad dosta pošteno i realno) Da čujemo tvoj prijedlog, pa da ga podastremo Blatteru. Možda ga razmotri!?
Ljudi nisu vjerovali da će razmotriti upotrebu tehnologije, pa eto ipak hoće.
zvm is offline  
Old 29.06.2010., 16:17   #63
Quote:
zvm kaže: Pogledaj post
Oceanija nema puno reprezentacija (11 ako te baš zanima) i sad je prvi put dobila predstavnika. Tako da tvoj argument glede Oceanije ne drži vodu.
Afrika ima 52 zemlje.
J. Amerika 10
Concacaf 35 (tu je najviše pacijenata tipa St. Lucia, Aruba...)
Azija (s Australijom) 46
UEFA 53

Bilo kako bilo, broj saveza jest argument, jer inače ne bi bilo svjetsko prvenstvo. Tj. kako bi se po tebi trebale organizirati kvalifikacije? A da broj saveza nije jedini argument, tj. da je jači argument uspjeh reprezentacija iz pojedinih zona pokazuje omjer predstavnika na SP i članova zone.

Ja mislim da je sve pošteno. Možda bi samo Evropa trebala imati još1 ili 2, ali ne znam na čiji račun.
oprostite ako ometam ali južna amerika nema 10 zemalja, CONMEBOL ima 10 država članica
Sahta is offline  
Old 29.06.2010., 16:25   #64
Ne znam po kojem principu FIFA određuje koliko predstavnika pojedinih kontinenata sudjeluje na SP-u? Ali vidljivo je da afričkih repki treba biti manje,a južnoameričkih više.Čak i europskih manje,a azijskih više. Bar prema rezultatima na ovom SP-u.
dragec is offline  
Old 29.06.2010., 16:52   #65
Quote:
dragec kaže: Pogledaj post
Ne znam po kojem principu FIFA određuje koliko predstavnika pojedinih kontinenata sudjeluje na SP-u? Ali vidljivo je da afričkih repki treba biti manje,a južnoameričkih više.Čak i europskih manje,a azijskih više. Bar prema rezultatima na ovom SP-u.
to si i ja mislim , ajmo svake godine igrat svjetsko a svake dve svjetsko bez afrike
jägermeister is offline  
Old 29.06.2010., 17:18   #66
Quote:
jägermeister kaže: Pogledaj post
to si i ja mislim , ajmo svake godine igrat svjetsko a svake dve svjetsko bez afrike
i bez južne amerike i azije i nazvat ga "europsko"
Nimoy is offline  
Old 29.06.2010., 17:18   #67
Quote:
dragec kaže: Pogledaj post
Ne znam po kojem principu FIFA određuje koliko predstavnika pojedinih kontinenata sudjeluje na SP-u? Ali vidljivo je da afričkih repki treba biti manje,a južnoameričkih više.Čak i europskih manje,a azijskih više. Bar prema rezultatima na ovom SP-u.
Možda određuju po rezultatima s nekoliko prethodnih SP-a?
Ili bi možda trebali imati neku kuglu koja će im reći kako će tko igrati na sljedećem prventstvu, pa da po tome odrede koliko će koji kontinent imati predstavnika?

Do 1990. Afrika, Azija i "nejužna" Amerika imali su po 2 predstavnika, Južna Amerika 4, a Evropa 14.
Onda je Kamerun bio dobar, pa Nigerija, pa Senegal... su povećali broj Afrikanaca. I drugi su bili sve bolji i ravnopravniji Evropljanima, pa su povećali i njihov broj. I eto, sad je kako jest.
Južnoamerikanci koje toliko zastupate i koji su zasad odlični na ovom SP-u, su se ,s izuzetkom Brazila, uglavnom provaljivali nakon 1990. Argentina nije nikad prošla četvrtfinale, a 1994. i 2002. nije ni tu dospjela. Ostali nisu ni prošli u drugi krug ili su odmah ispali u osmini. Pa zašto bi oni imali toliko predstavnika onda!?
U biti, ako je netko zakinut, to je samo Evropa.
zvm is offline  
Old 29.06.2010., 17:20   #68
afrička nedisciplina uništava nogomet!

Najveći uništavač nogometa poslije Josea Mourinha!
Nimoy is offline  
Old 29.06.2010., 17:21   #69
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Zasto se te najjace skupine zovu "skupina smrti", od kada postoji ta blesava tvorba rijeci i sta to uopce znaci?

Kakve veze smrt ima sa nogometom?
http://www.mysuboo.com/profile/Icy_c...nho-winker.jpg
Nimoy is offline  
Old 29.06.2010., 17:54   #70
Mourinho je stvorio nogomet, on ga smije i uništiti
__________________
Amater je prema profesionalcu kao troll prema moderatoru
bionic_man is offline  
Old 29.06.2010., 19:11   #71
Od svih južnoameričkih ekipa, koje nešto vrede, samo Čile nije u četvrtfinalu i to samo zbog toga, jer je već u osmini naleteo na Brazil.

Četvrtfinale:

južnoamerikanci: 4
Evropa:3
Afrika:1

Evropa je na tom SP totalno podbacila, vidimo već sad. Mislim, da će u Brazilu 2014 biti još gore.
PatriotSLO is offline  
Old 29.06.2010., 19:16   #72
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
afrička nedisciplina uništava nogomet!

Najveći uništavač nogometa poslije Josea Mourinha!
i nemaju priliku igrati Borbeni Škoti i Naši Irci
B52 is offline  
Old 29.06.2010., 19:53   #73
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
i bez južne amerike i azije i nazvat ga "europsko"
leonarde moramo te progurat u uefu

jedino se moras ostavit kladionica i namjestanja utakmica u aziji
jägermeister is offline  
Old 29.06.2010., 21:16   #74
Na ovom SP-u su u grupama bili najuspješniji Južnoamerikanci sa 100% učinkom.

1.Južna Amerika 5/5------------------100%
2-3.Azija 2/3----------------------------66 %
2-3.Srednja i Sjeverna Amerika 2/3--66%
4.Europa 6/13---------------------------46%
5.Afrika 1/5------------------------------20%
6.Oceanija 0/2----------------------------0%
7.Domaćin JAR 0/1-----------------------0%

Vidljivo je da su Afrikanci i Europljani podbacili,dok su Južnoamerikanci svi prošli,Azija i Srednja & Sjeverna Amerika bili vrlo uspješni.
dragec is offline  
Old 29.06.2010., 22:31   #75
Quote:
dragec kaže: Pogledaj post
Na ovom SP-u su u grupama bili najuspješniji Južnoamerikanci sa 100% učinkom.

1.Južna Amerika 5/5------------------100%
2-3.Azija 2/3----------------------------66 %
2-3.Srednja i Sjeverna Amerika 2/3--66%
4.Europa 6/13---------------------------46%
5.Afrika 1/5------------------------------20%
6.Oceanija 0/2----------------------------0%
7.Domaćin JAR 0/1-----------------------0%

Vidljivo je da su Afrikanci i Europljani podbacili,dok su Južnoamerikanci svi prošli,Azija i Srednja & Sjeverna Amerika bili vrlo uspješni.
ajmo ovako gledat:

u četvrtfinalu su:

1. Južna Amerika 4/5
2. Europa 3/13
3. Afrika 1/6 (Uračunat JAR)
4. Azija 0/4 (uračunata Australija koja spada pod taj savez)
5. Oceanija 0/2
6. Srednja i sj. amerika 0/3

Onda, tko je podbacio ako tako gledaš?
gogykiryales is offline  
Old 29.06.2010., 23:14   #76
Quote:
gogykiryales kaže: Pogledaj post
ajmo ovako gledat:

u četvrtfinalu su:

1. Južna Amerika 4/5
2. Europa 3/13
3. Afrika 1/6 (Uračunat JAR)
4. Azija 0/4 (uračunata Australija koja spada pod taj savez)
5. Oceanija 0/2
6. Srednja i sj. amerika 0/3

Onda, tko je podbacio ako tako gledaš?
Cilj SP-a bi trebao biti da su svi zastupljeni,ali i da ima čim manje slabih reprezentacija na SP-u. Zato nije bitno tko je u finalu ili četvrtini finala,već je bitno tko ima najviše slabih reprezentacija koje ispadaju u grupi.
U grupi se igra tri utakmice i svaka jaka reprezentacija sa jednim lošim danom može proći grupu(recimo Španjolska ili Njemačka).
dragec is offline  
Old 30.06.2010., 09:15   #77
Quote:
zvm kaže: Pogledaj post
Sad ga malo kakiš, ali to i sam znaš, zar ne?
Šta si se uhvatio Oceanije, kad je sve poznato o njihovom predstavniku, povijesti istog itd.!?

Počeo si pričati o Africi i J. Americi, uz osvrt na Concacaf. Ja sam rekao što mislim (da je ovo sad dosta pošteno i realno) Da čujemo tvoj prijedlog, pa da ga podastremo Blatteru. Možda ga razmotri!?
Ljudi nisu vjerovali da će razmotriti upotrebu tehnologije, pa eto ipak hoće.
Kakim?


Tvrdim da Afrika ničim nije dokazala zasluženost 5 mjesta, ne sada, ne jučer, ne prije 4 godine nego na zadnjih 5 prvenstava, a vaš protuargument je broj članica u savezu koji je učinjen u papar, uspjeh na prvenstvima - učinjeno u papar, pa ovo je SP - učinjeno u papar.

Koji god od ovih argumenata razbucam vi se vratite s prethodnim.

Ne tvrdim da trebaju igrat samo Europa i J. Amerika nego da Africi treba uzet jedno čak i dva mjesta, al lakše je trolat nego shvatit bit.
Uostalom ako je SVJETSKO prvenstvo onda je vrijeme i za posljednji kontinent:

http://www.evil-penguins.com/PenguinFootball.jpg
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 30.06.2010., 10:01   #78
Quote:
dragec kaže: Pogledaj post
Cilj SP-a bi trebao biti da su svi zastupljeni,ali i da ima čim manje slabih reprezentacija na SP-u. Zato nije bitno tko je u finalu ili četvrtini finala,već je bitno tko ima najviše slabih reprezentacija koje ispadaju u grupi.
U grupi se igra tri utakmice i svaka jaka reprezentacija sa jednim lošim danom može proći grupu(recimo Španjolska ili Njemačka).
E pa ne možeš tako gledat. Većina grupa je bila prilično izjednačena i odlučivao je gol ili dva tko će proći dalje. Ajde uzmimo afričke repke za primjer:

Gana - o njoj ne treba trošiti riječi, ponovila je najveći uspjeh neke afričke repke s velikom mogućnošću da ga i premaši

Obala Bjelokosti - pružila tri dobre partije i nesretno ispala samo zahvaljujući nesreći u ždrijebu

Alžir - od njega mislim da nitko nije ništa očekivao, a opet je uzeo bod "velikoj" Engleskoj

JAR - ispala zahvljujući lošijoj gol-razlici od Meksika samo da je ušla ona stativa Mphele u tekmi protiv Meksika sve bi bilo drugačije

Kamerun - iskreno ni od njega nisam očekivao da prođe jer je muku mučio već u afričkim kvalama tako fda me nije ni razočarao, čak je pružio i tri dobre partije koje je eto nesrćom izgubio

Nigerija - E to je jedina repka koje me je razočarala. Tu sam stvarno mislio da će proći onu laku skupinu koju su imali.

Dakle uz malo sreće mogle su u osmini finala biti tri afričke repke, baš me zanima kakvi bi vam onda bili komentari na Afriku
gogykiryales is offline  
Old 30.06.2010., 10:02   #79
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Kakim?


Tvrdim da Afrika ničim nije dokazala zasluženost 5 mjesta, ne sada, ne jučer, ne prije 4 godine nego na zadnjih 5 prvenstava
i ja se slažem da nije, zaslužila je 6, al dobro možda ih i dobije ako Gana osvoji prvenstvo
gogykiryales is offline  
Old 30.06.2010., 10:05   #80
Quote:
gogykiryales kaže: Pogledaj post
Dakle uz malo sreće mogle su u osmini finala biti tri afričke repke, baš me zanima kakvi bi vam onda bili komentari na Afriku
A uz malo više sreće mogli bi bit i svjetski prvaci u hokeju na ledu, elitna divizija, mislim SP je kak to može proć bez Afrike?
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.