Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2010., 22:54   #61
Najveca komedija su likovi koji su prije utakmice s Engleskom pisali kako su Svabe mogle nokautirati klokane koji su bili puno slabija reprezentacija, ali kad dodju na Engleze onda ce se pokazati sve njihove slabosti.

Nakon Engleskog debakla se pocelo pisati kako su isti katastrofa i da ce ih Maradona i Messi strpati u dzep.

Sad su pocele iste spike samo je rijec o Spanjolcima koji su na ovom prvenstvu pokazali zavidnu moc igre te su sjajni kombinatori i pimplaci lopte koji se ne mogu mjeriti sa tehnicki inferiornom Njemackom.

Uopce mi nije jasno kako se neutralni posmatrac u ovom slucaju moze odluciti navijati za furiju. Citam danas na forumu britanskog Guardijana o utakmici Argentina_Njemacka i ne vjerujem svojim ocima kad vidim kako su velika vecina Engleza drukali za elf. Iako su ih propisno isprasili sa turnira (sa nepriznatim golom), iako postoji vjecni antagonizam prema Krautsima oni ipak sa simpatijama gledaju na elf.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 05.07.2010., 22:54   #62
Quote:
Playlife_ kaže: Pogledaj post
Već sam rekao da zasluženost mjerim po prikazanoj igri, a ne ovim golom.
ako je tako onda je Čile trebao biti u polufinalu sigurno.
Veko32 is offline  
Old 05.07.2010., 22:59   #63
Dosta ljudi spominje to da će Španjolcima bit lakše protiv otvorene Njemačke. Možda su po nekoj logici u pravu ali nije baš da oni dosad protiv nekih drugih protivnika nisu imali prilika. Protiv Švicarske su se isfaljivali samo tako a protiv otvorenog Čilea nisu mogli pola sata do lopte. Golove su zabili iz kontre i to prvi nakon katastrofalne greške čileanskog golmana. Imali su loptu cijelo drugo poluvrijeme i s njom ama baš ništa nisu napravili. Protiv autsajdera Hondurasa su mogli i bolje s obzirom na broj pokušaja i kvalitetu protivnika. Nije da su se baš nešto proslavili. Neefikasnost se također istaknula protiv Portugala a da su nešto posebni briljirali igrom, nisu, a protiv tvrdog Paragvaja nisu bili nimalo kreativni. Imaju samo jednu pobjedu s 2 gola razlike - protiv Hondurasa, sve ostale pobjede protiv ozbiljnijih protivnika su ostvarili minimalnom razlikom. Po 1:0 protiv Paragvaja i Portugala te 2:1 protiv Čilea. Za prvog favorita turnira i nije mi baš impresivna ta gol razlika 6-2 u pet utakmica. Spašava ih briljantni David Villa koji je od tih 6 zabio 5 golova. Gol razlika Njemaca je 13-2.

Španjolci mogu zablistati ali po meni je i dalje favorit Njemačka a to mišljenje baziram po dosad viđenom na Svjetskom Prvenstvu što smatram relevantnim. Ovi Španjolci po meni su daleko od onih prije 2 godine na Euru. Osim što im je ofenziva (izuzev Ville) poprilično sterilna igraju mi pomalo ziheraški, na minimalnu pobjedu.
Zloban is offline  
Old 05.07.2010., 23:08   #64
ža mi je to reć ali moram, istočni meksiko ide dalje...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 05.07.2010., 23:15   #65
Švabe favoriti, samo se bojim da su premladi pa da ih taj pritisak ne slomi kao npr Ruse u polufinalu pred 2 godine...

Kako god završilo, Švabe su s ovakvim kadrom favoriti svih velikih natjecanja slijedećih 10 godina...
__________________
21.09.2008.
derbi
towar is offline  
Old 05.07.2010., 23:20   #66
Nijemcima će puno faliti Müller koji im je ofanzivno najbolji igrač. A očekujem da će Del Bosque konačno ostaviti Torresa na klupi.

Teško je prognozirati, po do sada prikazanom Njemačke šanse su barem 60-40, ali ništa me ne bi iznenadilo. Ali vjerujem da će biti dobra utakmica, možda do sada sudar dva najatraktivnija protivnika.
Ian_C is offline  
Old 05.07.2010., 23:22   #67
bumo vidjeli hoće li se ovo ponovit

http://www.youtube.com/watch?v=Q0V70sVe9pY
Imran is offline  
Old 05.07.2010., 23:23   #68
To je to, znači Njemačka dobiva
zeljko_ri je naša forumska hobotnica Paul koja radi po obrnutom principu
!hej is offline  
Old 05.07.2010., 23:28   #69
E ovdje mi je potpuno svejedno tko prolazi samo da bude napeto. Hoću penale
__________________
Samo Rijeka
~~~RI~~~ is offline  
Old 05.07.2010., 23:30   #70
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
ako je tako onda je Čile trebao biti u polufinalu sigurno.
Je ako utakmica traje 30 min.
Playlife_ is offline  
Old 05.07.2010., 23:31   #71
Španjolska je igrala mahom protiv najtvrđih protivnika. Portugal nije primio gol, osim protiv Španjolske. Paragvaju je to bio tek drugi primljeni. Švicarci su oborili svjetski rekord u vremenu bez primljenog gola. Istina je da se ne radi o najboljim reprezentacijama iz prve lige (osim Portugala), ali je očito teže zabiti protiv njih, nego recimo protiv Engleza.

Doduše, istina je da Španjolska ne briljira. Ali i takva je u polufinalu. I bit će prvak, koga god da smeta!
Na ostala podmetanja je odgovorio Playlife. Gol Portugalu je iz ofsajda koji se fino vidi iz fotelje, nakon 10 ponavljanja. Pomoćni sudac nije mogao vidjeti da je Xavi uopće dirao loptu, a glavni nije mogao vidjeti je li ofsajd uiopće. Pored toga, prije 10 godina ne bi možda ni uspjeli saznati je li ofsajd uopće i bio. Hoću reći, lako je sad srat' da je bio ofsajd. Suci su to trebali prosuditi u sekundi, a realno nisu mogli.
Dok je s druge strane Lampardov gol očit i vidljiv pomagalima raspoloživim još od 1930., tj. golim očima. Što bi bilo da su Švabe dobile 2 gola u 2 minute? Da li bi se raspali? Hoćemo li srati o tome sad 10 stranica?

Bilo kako bilo, i Njemačka i Španjolska su tu više nego zasluženo s obzirom na prikazano dosad u odnosu na svoje protivnike. I bilo bi najpoštenije da pobjednik tog dvoboja bude i prvak - što vjerojatno i hoće. A ja se nadam da će to biti Espana.
zvm is offline  
Old 05.07.2010., 23:50   #72
Zanimljiva utakmica dva protivnika koji igraju različitim stilom, ali oboje napadački. Iako se to ne čini tako kada se pogledaju rezultati, i jedni i drugi su igrali li-la utakmice i pokazali vrline i slabosti.

Njemačke vrline su efikasnost i odlične kontre. Standardno jaki u obrani, u skoku, fizički izvanredno dobro spremljeni. Trener studiozan, za njega nema iznenađenja. Mana je evidentna pojedinačna inferiornost u donosu na Španjolce. Vidjelo se to i protiv Argentine, samo što su Argentinci bili užasni u obrani. To je razlog zbog kojega Nijemci već 10 godina traže konačnu pobjedu na turniru. Jaki su, ali uvijek postoji netko tko je kvalitetniji. Ovoga puta su za dlaku jači nego ranije i većina igrača im je u top formi.

Španjolci su jači individualno, tehnički i teže igri na posjed lopte. Kako turnir odmiče, čini mi se da rastu, baš kao i Nijemci. Glavna mana im je sve češća neozbiljnost obrane koja je kvalitetna, ali sklona podcjenjivanju protivnika. Mana je i loša forma nekih inače kvalitetnih pojedinaca, ponajviše Torresa, Frabregasa i donekle Inieste (iako se ovaj zadnji digao u zadnje dvije utakmice). Imaju Loptu s Očima kojeg Nijemci nemaju, imaju Villu kojega Nijemci nemaju. To su igrači koji mogu individualnim potezom doći do gola, čak i kada cijeloj momčadi ne ide. To je ono što Nijemci nemaju, oni imaju samo sustav. Klose je sjajan, ali on je trpator, ne dribler, šuter izvana ili asistent.

Ja navijam za Barcelonu, nadam se pobjedi! Iako su Nijemci na papiru favoriti, zbog posljednjih rezultata.
Grupa Queen is offline  
Old 05.07.2010., 23:55   #73
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Najveca komedija su likovi koji su prije utakmice s Engleskom pisali kako su Svabe mogle nokautirati klokane koji su bili puno slabija reprezentacija, ali kad dodju na Engleze onda ce se pokazati sve njihove slabosti.

Nakon Engleskog debakla se pocelo pisati kako su isti katastrofa i da ce ih Maradona i Messi strpati u dzep.

Sad su pocele iste spike samo je rijec o Spanjolcima koji su na ovom prvenstvu pokazali zavidnu moc igre te su sjajni kombinatori i pimplaci lopte koji se ne mogu mjeriti sa tehnicki inferiornom Njemackom.

Uopce mi nije jasno kako se neutralni posmatrac u ovom slucaju moze odluciti navijati za furiju. Citam danas na forumu britanskog Guardijana o utakmici Argentina_Njemacka i ne vjerujem svojim ocima kad vidim kako su velika vecina Engleza drukali za elf. Iako su ih propisno isprasili sa turnira (sa nepriznatim golom), iako postoji vjecni antagonizam prema Krautsima oni ipak sa simpatijama gledaju na elf.


Potpisujem .Ne bi bolje ni ja složija.


Ali da će englezi navijati za Nijemce ??????
jozotg is offline  
Old 05.07.2010., 23:55   #74
Jedno je sigurno, biti će ovo spektakl.
6ar is offline  
Old 05.07.2010., 23:59   #75
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Najveca komedija su likovi koji su prije utakmice s Engleskom pisali kako su Svabe mogle nokautirati klokane koji su bili puno slabija reprezentacija, ali kad dodju na Engleze onda ce se pokazati sve njihove slabosti.

Nakon Engleskog debakla se pocelo pisati kako su isti katastrofa i da ce ih Maradona i Messi strpati u dzep.

Sad su pocele iste spike samo je rijec o Spanjolcima koji su na ovom prvenstvu pokazali zavidnu moc igre te su sjajni kombinatori i pimplaci lopte koji se ne mogu mjeriti sa tehnicki inferiornom Njemackom.

Uopce mi nije jasno kako se neutralni posmatrac u ovom slucaju moze odluciti navijati za furiju. Citam danas na forumu britanskog Guardijana o utakmici Argentina_Njemacka i ne vjerujem svojim ocima kad vidim kako su velika vecina Engleza drukali za elf. Iako su ih propisno isprasili sa turnira (sa nepriznatim golom), iako postoji vjecni antagonizam prema Krautsima oni ipak sa simpatijama gledaju na elf.
Daj se pokrij po glavi

Zašto netko ne bi navijao za Španjolsku. Jebate, uvijek se naiđe na ovakav tip ljudi koji ne mogu podnijest da netko navija za drugu momčad koja njemu ne paše. strašno

Realno gledajući, Španjolska je jača momčad. Boli mene kuki to što su Njemci najviše pokazali, Španjolska je favorit, ima na svakoj poziciji bolje igrača, dovoljno za pobjedu i da napokon zablistaju. Samo zaboravljate da niti jedna momčad nije igrala takav bunker protiv Njmeačke kao što su igrali protiv Španjolske. Pogledaj samo Portugal. Španjolska dobiva, realno, favoriti jesu, a dalje ćemo vidjeti, i daj se ne sramoti više.

E da, zaboravio sam, evo
Minimalac99 is offline  
Old 06.07.2010., 00:09   #76
Quote:
Minimalac99 kaže: Pogledaj post
Daj se pokrij po glavi
Zašto netko ne bi navijao za Španjolsku. Jebate, uvijek se naiđe na ovakav tip ljudi koji ne mogu podnijest da netko navija za drugu momčad koja njemu ne paše. strašno
Pisem o neutralnim promatracima, dakle iskljucivo onima koji navijaju za nogomet odnosno do sada prikazanoj igri na ovom svjetskom prvenstvu.

Uostalom, Casillas i del Bosque su i sami izjavili kako je do sada na turniru najbolji nogomet igrao elf.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 06.07.2010., 00:14   #77
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Pisem o neutralnim promatracima, dakle iskljucivo onima koji navijaju za nogomet odnosno do sada prikazanoj igri na ovom svjetskom prvenstvu.

Uostalom, Casillas i del Bosque su i sami izjavili kako je do sada na turniru najbolji nogomet igrao elf.
Pa i ja sam napisao da su njemci najbolje dosad pokazali, i po tome odmah svi za njemce. Mislim, pa to je polufinale. Recimo da je Alžir došao do polufinala umjesto njemaca i igrali su najbolje te sad nalete na Španjolce. Bi li oni bili favoriti. Njemci nisu favoriti, ali očito to neki ne kuže
Minimalac99 is offline  
Old 06.07.2010., 00:23   #78
Quote:
Minimalac99 kaže: Pogledaj post
Pa i ja sam napisao da su njemci najbolje dosad pokazali, i po tome odmah svi za njemce. Mislim, pa to je polufinale. Recimo da je Alžir došao do polufinala umjesto njemaca i igrali su najbolje te sad nalete na Španjolce. Bi li oni bili favoriti. Njemci nisu favoriti, ali očito to neki ne kuže
Naravno da bi bili Alzirci favoriti. Pitanje je samo da li ti favorita dozivljavas po njegovom imenu ili po onome sto on prikazuje (formu, igru).

Torres je mozda izvrstan igrac, ali trenutno nije u formi. Cijela Spanjolska reprezentacija (osim Ville) ne igra onako kako je igrala prije dvije godine i miljama je daleko od izvedbi koje su pruzili na zadnjem Euru.

S druge strane imas Elf koji igra atomski nogomet i melje sve pred sobom. Da ne govorimo uopce o jednoj povijesnoj tradiciji gdje je Njemacka osvajala sve i svasta, a Furija prvi put u povijesti igra polufinale.


Na koga bi prije stavio svoju kucu u kladionici?
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 06.07.2010., 00:30   #79
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Naravno da bi bili Alzirci favoriti. Pitanje je samo da li ti favorita dozivljavas po njegovom imenu ili po onome sto on prikazuje (formu, igru).

Torres je mozda izvrstan igrac, ali trenutno nije u formi. Cijela Spanjolska reprezentacija (osim Ville) ne igra onako kako je igrala prije dvije godine i miljama je daleko od izvedbi koje su pruzili na zadnjem Euru.

S druge strane imas Elf koji igra atomski nogomet i melje sve pred sobom. Da ne govorimo uopce o jednoj povijesnoj tradiciji gdje je Njemacka osvajala sve i svasta, a Furija prvi put u povijesti igra polufinale.


Na koga bi prije stavio svoju kucu u kladionici?


pa naravno da španjolce. Barcelona je igrala najljepše pa je antinogomet dobio. Samo što španjolci nisu antinogomet, nisu igrali lijepo, ali nisu ni bunker kao ekipe koje su igrale protiv njih. Dok Njemačka nije naišla na ovom SP na ekipu koja je igrala bunker protiv njih. Misliš li stvarno da bi oni tako dobro igrali, sumnjam.

Pogledaj samo zadnjih 50-ak utakmica od španjolaca, kakav je to omjer. A ti nisi malo pri sebi kada kažeš da bi Alžirci bili favoriti, po čemu, po ljepoti

Objektivno gledajući, Španjolska je favorit, i tako je zasad. Ah, volim tvrdoglave ljude, a pogotovo neznalce
Minimalac99 is offline  
Old 06.07.2010., 00:37   #80
Imam doma pirinejsku žunu. Draga je.
Dao sam joj jest iz raznih posudica sa svim igračima kombinovano. Možda malo subjektivno, ali pojela je iz posudice na kojoj je Ljorente.
Ljorente je čovjek odluke.
6ar is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.