Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2011., 22:14   #1
Dimljeni losos

Dragi moji, evo nisam našla nigdje - ako sam pravidjela neka moderatori spajaju. Naime, voljela bih znati da li uopće konzumirate dimljeni losos ili dimljenu tunu, ako da - koju i na koji način pripremate ove namirnice - samo na prepečenom kruhu, u salatama,....

Ja sam naime veliki ljubitelj i do sada sam kupovala u raznim lancima, što domaćim što stranim, najviše uvozni losos, iz Norveške ili Danske, malo iz Kanade, Ozean ili premium klasu KB finest.
Neki dan u Konzumu vidim "novo" - Volim najbolje (to sam skužila da im je premium linija privat label-a) hladno dimljeni losos, losos sa chillijem, neki sa mediteranskim začinima i tuna. Malo ja to proanaliziram, proizvodi neko u Srbiji ali je samo sirovina iz Norveške (valjda ga Srbi sami dime), pakiranje prelijepo, baš se može nositi sa tim KB finest koji sam kupovala ranije. Cijena 29,99 za 100g (12 kn jeftiniji od Ozeana, 30 od KB finest). Rekoh idem probati, nije mi to namirnica sama po sebi da može biti loša. Malo ja tamo još provirim šta ima i vidim isto od tog proizvođača ali pod njegovim brandom, nešto na S se zove, zaboravila sam - toplo dimljeni losos - e to još nisam vidjela u HR, barem ne po ovim lancima po kojim kupujem, rekoh uzet ću i fato da probam.

E sada - moj rezime, lososi vrhunski, u rangu KB finest, za te novce presavršeni, mislim da su našli vjernog kupca - ako se ne pokvare s vremenom.
Tuna također odlična, u rangu sa jednim našim proizvođačem Bek pušnica, njihova mi je također odlična.
A taj toplo dimljeni losos je najbolji koji sam jela u životu, definitivno bolji od hladno dimljenog - to bih dala nekome i tko ne voli ribu da proba.

Sada vi - jeste li možda probali ove losose? Ako jeste, slažete li se samnom ili ne? Zašto?.... Hajte malo da o tome pišemo, ja ga fakat baš volim i voljela bih čuti i druga mišljenja lososopoklonika i lososomrzaca
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 22:23   #2
meni je

najljepsi divlji losos iz kanade,1A.bjeli kruh,losos,hren pomjesan sa creme fraiche,malo limunovog soka i pomidore.jednostavno ali delicous......
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 22:27   #3
vidiš, nisam nikad sa hrenom jela, idem si sad napravitit
kanadski divlji ima samo 1 vrsta da se kupi, meni malo ima okus po žvakaćim, slatkast, ali to je druga vrsta i naravno ima drugi okus.
meni je draži norveški, još sad kad otkrih ovaj toplo dimljeni mljac, mljac - divno, a tako zdravo
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 22:39   #4
klasicno se jede

kod nas tako,ima i slaghren u tegli gotovo.glavno je da je divlji a ne vjestacko uzgojen,u tome je razlika.jednom sam kupila norveski friski i sama ga sa soli,cukrom,dill i limunom marinirala,jedan dan u frizideru i imas super jelo.....stoji prijevod na hrvatskom bajcanje,ne znam jel tocno
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 23:25   #5
ajme, ja sam jednom radila lazanje sa dimljenim lososom i blitvom..mislim da je bila ta kombinacija!
po receptu su trebala ić 4 paketa dimljenog lososa, valjda po 10dkg, zaboravih! mi kupili samo 2, jer je bilo preskupo!

enivej, na kraju smo jeli lazanje sa blitvom i bešamelom! losos je bio užasno gorak! očaj! pregorak! bio je gorak i kad smo ga samog probali jest, prije nego sam ga stavila u lazanje, al sam mislila da će pečenjem izgubit na gorčini i da će se gorčina pokrit drugim sastojcima, ali ne...bilo je gotovo nejestivo!
ne znam koji je losos bio u igri..kupili smo ga u dione!

enivej,od tada nisam više kupovala dimljenog lososa! možda je bilo do kvalitete, možda je skuplji bolji...al brate, skup je ko suvo zlato! nemam ja toliko love!
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 00:20   #6
uzimam ga u slovenskom hoferu. dosta je jeftin, a meni jako ukusan. mislim da je norveski, ali nisam sigurna, sutra cu vjerojatno opet kupiti pa napisem detalje i cijenu. volim ga ili uz bruskete ili sa svjezim povrcem ili na pizzi u kombinaciji s kozicama.

dimljenu tunu nisam jela. vidjela nekidan u bakinoj skrinji, preskupa mi je.

dimljeni tolstolobik mi nije los, ali da me sad pitate da opisem okus, ne bih vise znala.

a dimljena sabljarka... eeeeeeeee, to mi je nesto najbolje. okus kao nesto izmedju lososa i prsuta.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 00:33   #7
dimljeni

iverak je jos skuplji ali delikat,naspram toj cijeni je losos jeftin....citala sam kaze se i konjski jezik
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 12:01   #8
Quote:
nanica_27 kaže: Pogledaj post
Neki dan u Konzumu vidim "novo" - Volim najbolje (to sam skužila da im je premium linija privat label-a) hladno dimljeni losos, losos sa chillijem, neki sa mediteranskim začinima i tuna. Malo ja to proanaliziram, proizvodi neko u Srbiji ali je samo sirovina iz Norveške (valjda ga Srbi sami dime), pakiranje prelijepo, baš se može nositi sa tim KB finest koji sam kupovala ranije. Cijena 29,99 za 100g (12 kn jeftiniji od Ozeana, 30 od KB finest). Rekoh idem probati, nije mi to namirnica sama po sebi da može biti loša. Malo ja tamo još provirim šta ima i vidim isto od tog proizvođača ali pod njegovim brandom, nešto na S se zove, zaboravila sam - toplo dimljeni losos - e to još nisam vidjela u HR, barem ne po ovim lancima po kojim kupujem, rekoh uzet ću i fato da probam.
squadra? to je u srbiji najveci uvoznik i distributer ribe.
jela sam njihovog lososa, meni se nije svideo, predebelo ga seku, a zalomio se i onaj jedan gadni zalogaj, koji se cesto nadje u lososu, ono kad ti dodje da povratis
skvadrina tuna je duplo jeftinija od lososa. meni se nije dopala, preslana je i gadna.

ja u srbiji kupujem losos koji pakuje firma koji se zove rusko more, taj je
odlican, tanko secen, i nikad nijeda jedini zalogaj nije bljak.
skup je, 120 grama placam oko 5 eura.
kod nas ne moz puno da se bira, a posto je losos skup, onda se bas ne luksuziram da bih probala od raznih i birala najbolji.

od svih zapravo najvise volim losos iz ikee, sta cu kad sam seljanka
on mi je tako dobar i blag, da pola pakovanja od 400 grama pojedem prstima, dok ga serviram.

jesam rekla da obozavam dimljeni losos?
ne volim da kuvam s njim, najvise ga volim samog s nekim super hlebom, a nekad ga jedem s krem puterom, super hlebom i rukolom ili svezim krastavcem.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 13:24   #9
https://www.forum.hr/showthread.php?t=186430

evo možda ovdje nađeš koju ideju,,
ja ga inače obožavam na tostiranom kruhu s maslacem, jednostavno a ukusno
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 16:41   #10
da, da, misli da je Squadra - vidiš kako se ukusi razlikuju ... ja sam probala sve što ima u ponudi u HR i ovaj me sada oduševio, odlična cijena za odličan kvalitet. e sad - da ima boljih - vjerujem da ima, uvijek ima, ali znam od poznanika da se te trgovačke marke rade po recepturama koje izabere sam lanac pa su možda ovi iz Konzuma izabrali dobar recept (glupo zvuči kod dimljenja recept ali mislim na količinu soli, vrijeme dimljenja,...) i on se možda razlikuje od branda te firme koja proizvodi. ja sam npr probala i šparov i mercatorov losos, njih ne možeš ni jesti po slajsevima, oni se zalijepili jedan za drugi i to su same komadine presvijetlog, gnjecavog mesa nečega. zato me i iznenadio ovaj konzumov. rusko more nisam nikada čula, kad budem slijedeći put u Srbiji obvezno ću to potražiti. imaju još nešto u ponudi za preporučiti?
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 16:43   #11
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
najljepsi divlji losos iz kanade,1A.bjeli kruh,losos,hren pomjesan sa creme fraiche,malo limunovog soka i pomidore.jednostavno ali delicous......
imas atlantski i pacificki.....pacificki sockeye mi je uvijek bolji, manje masan i, naravno, skuplji
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 17:32   #12
Ove cijene lososa su sulude.
Kupujem KB finest po oko 3 eura za 100 g, a trgovačku marku po 2.5-3 eura za 200 g. Jel tako skupo uvest jebenog lososa u Hrvatsku?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 18:58   #13
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ove cijene lososa su sulude.
Kupujem KB finest po oko 3 eura za 100 g, a trgovačku marku po 2.5-3 eura za 200 g. Jel tako skupo uvest jebenog lososa u Hrvatsku?
nažalost kume je
ja digo ruke od lososa precjenjen je jebemu... cenim da je to sve jer je nama hrvatima neđe u genima zapisano "odribe si gladan"

inač najebo sam jednog vlasnika restorana ono ajd probaj stavit plavu morsku ribu svaki dan na meni, bokte jebo ljudi se pomamili tip ne može toliko kupit koliko se proda
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:01   #14
kod mene je filet friskoga $19-26/kg
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:05   #15
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
kod nas tako,ima i slaghren u tegli gotovo.glavno je da je divlji a ne vjestacko uzgojen,u tome je razlika.jednom sam kupila norveski friski i sama ga sa soli,cukrom,dill i limunom marinirala,jedan dan u frizideru i imas super jelo.....stoji prijevod na hrvatskom bajcanje,ne znam jel tocno
valjda da je trebalo stajati pacanje
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:07   #16
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
kod mene je filet friskoga $19-26/kg
u Zg u Mercatoru kg file svježeg je 120 HRK što je oko 22-23USD
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:52   #17
kupite

frisko dimljenu skusu,ona je jeftina i jako zdrava......
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:16   #18
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
frisko dimljenu skusu,ona je jeftina i jako zdrava......
hm pa nije baš jeftina?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:19   #19
stvarno

kod nas jeste,kupim je jednom sedmicno,raspada se kako je friska.masnija je nego druge ribe ali ja je volim.sto ne volim je dimljena pastrva ona mi je bezveze,nju bolje na juhu........
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:41   #20
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
nažalost kume je
ja digo ruke od lososa precjenjen je jebemu... cenim da je to sve jer je nama hrvatima neđe u genima zapisano "odribe si gladan"
Bar je dimljeni losos mastan, ja ga od milja zovem "morski špek" jer je jedina morska namirnica koja mi okusom može parirati tom najboljem dijelu svinje.

Osim toga, imam ga upravo pola kile u frižideru, jel ima tko kakav dobar recept? Uvijek ga jedem u sendviču sa sirnim namazom, pečenog s krumpirom ili salatu s tijestom i umakom, dosadilo je.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.